Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kikuska_wedge
29. mar 2016

@mana85 je mi to ľúto. Som to dnes rozprávala mužovi a tlak som mala stráááášne vysoký. Takýto stav nie je v záujme nikoho, tobôž nie malej. Strašne vám držím palce a myslím na vás. Zo srdca prajem, aby odvolanie vyšlo a mali ste malú čo najskôr doma. Keď si pomyslím, čo nás ešte v tomto procese čaká tak mi až žalúdok od strachu zviera.

matax
29. mar 2016

@mana85 och, odvolajte sa..a skusajte dohodnúť hosťovský..nieco mi to pripomína😣, my máme malu uz 5 rokov a zazila som to,ze upsvar zakazal hosťovský (resp..povolil ale taký,ze by sa striedal pobyt u nas a v profi-to sme odmietli) , vtedy mala malicka takmer dva roky..predbezko nam nedali... Som myslela,ze za tie roky sa v tom niečo pohlo dopredu a ono to stoji 😢 drzte sa😐

beka22
29. mar 2016

@mana85 toto je choré ani mi nemáme osvojiteľnosť a máme malého na hosťovskom. Toto sa môže stať len na Slovensku. Prajem Ti veľa trpezlivosti. Láska dieťatka za to stojí.

yukki
29. mar 2016

@mana85 presne takto to odôvodnili aj mne a predbežko zamietli....a ani na hosťovskký nedali.....vytrvajte hlavne

mana85
30. mar 2016

Takže konečne som sa dovolala niekomu kompetentnému pani čo nám písala žiadosť na predbežko a vlastne malej kurátorka : no a určite nám neodporúča odvolať sa že sa to veľmi natiahne + bude pozastavené jednanie o predosvojitelskej st. a teda že niesme prví ani poslední a hlavne ide o to že v poslednej dobe sa veľmi veľa deti vrátilo počas predbežného opatrenia späť do domova tak to je že najväčší dôvod prečo súd rozhodol ako rozhodol no a museli by sme na súde svedčiť a dokazovať že malej neprospieva pobyt u profirodiny a treba rýchlo konať a odovzdať nám dieťa čo by bola hlúposť keď že tomu tak nieje no Bohužial súd podla slov pani kurátorky neprihliada že vzťah medzi nami už ako taký je práve že si to vyložili po svojom a teda si ho máme ďalej upevňovať na pôde domova a nie už v novom prostredí ... No upokojila ma že je to bežné a nič sa nedeje lenže sa bojím toho že to bude trvať veľmi dlho ...

liwka
30. mar 2016

@mana85 lajkla som, ale neviem, či sa mi to páči...
Neviem si ani predstaviť to zúfalstvo, ktoré musíte prežívať...Držím palce a z celého srdiečka prajem, nech to čím skôr skončí, samozrejme happyendom

erio
30. mar 2016

@mana85 Prečo Vám zamietli hosťovský pobyt, ak majú nato dôvod musia ho dať písomne do správy z DD, ak nie nemajú dôvod Vám dieťa nevydať na hosťovský pobyt.

mana85
30. mar 2016

@erio zamietli nám predbežne opatrenie hosťovský nám povoli riaditeľka až keď bude vytýčený termín pojednávania ...

erio
30. mar 2016

@mana85 Tak to je zo strany DD nejaká špekulácia, hosťovský pobyt by mal slúžiť, teda to je môj osobný názor na kvalitnejšiu adaptáciu dieťa v rodine, práveže bez predbežného opatrenia. Veď keď je dieťa na hosťovskom pobyte tak to žiadna strana nemá ešte v ničom isté, tak nechápem reakciu riaditeľky. ☹ Veľmi Ti držím palce skús sa ešte poradiť s nejakým odborníkom na rodinné právo ohľadom toho odvolania.

kikuska_wedge
30. mar 2016

Juchúúúú sme zaradení do poradovníka. Dnes som nevydržala a zavolala som na kraj. Pani bola úplne zlatá. Práve mala náš spis na stole . Rozhodnutie dostaneme poštou začiatkom budúceho týždňa. A vyzerá to tak, že tých srdiečkových detičiek budeme mať viac.

liwka
30. mar 2016

@kikuska_wedge tak chytro pracujte na tých schodoch 😀 😀 😀 😀

mana85
30. mar 2016

@erio ďakujem ...

belaanabela
2. apr 2016

zdravím ženy,devy, matky , čakatelky 🙂 😉 😵
viem že sa to tu už písalo, len času je málo hladám ale neviem tuto moju aktual. info nájsť.
Veru nastal čas a i naša princezná bude mať 3r. ako je to s poberanám rodič. príspevku ?
Viem že v Našom pripade by sa to nemalo ratať dovršením 3r. ale dnom ked sme si ju brali s pôrodnice alebo teraz sa mi to pletie dnom ked nadobudol pravoplatnost predbežko???
Fakt neviem sa mi to pletie.

lalus
2. apr 2016

@belaanabela poberanie rodičovského príspevku je na tri roky od dátumu vykonateľnosti rozhodnutia o zverení do vašej starostlivosti (predbežko, predosvojiteľský)

belaanabela
2. apr 2016

@lalus velice převelice Dakujem za odpoved,kt. Má mimochodom moc potesila.

fiona123
4. apr 2016

Ahojte, nemá niekto náhodou čerstvé info ohľadom poradia v BA kraji? Ďakujem

hora_lka
4. apr 2016

@fiona123 nezavolas? ja som z toho mala vzdy neskutocne nervy .. inac by to aj mna zaujimalo, ci by sme boli na rade, keby to nebolo tak ako to je :D

fiona123
5. apr 2016

@hora_lka nechcem tam zas každý mesiac volať, len chcem byť informovaná, ak by niek

fiona123
5. apr 2016

@hora_lka ak by niekto volal nedávno

kikuska_wedge
5. apr 2016

@fiona123 Nás zaradili teraz v marci a sme 214. Ale to ti nepomôže. Chystám sa tam ale osobne v piatok. Tak sa môžem opýtať aspoň, že z akého dátumu teraz vybavujú žiadosti.

marcelarefat
5. apr 2016

@kikuska_wedge Bože to čo je za číslo???????, ☹ Aka je u vas dlha cakacka? Co vam povedli, ze kolko asi sa caka?

kikuska_wedge
5. apr 2016

@marcelarefat viac neviem. Nehovorili sme dlho. Stále dúfam, že som sa v tel. prepočula. Preto tam chcem ísť osobne. 😅

nikadomi
5. apr 2016

@kikuska_wedge to číslo je urcite správne 😳 už aj v Ba sa to blíži k trom rokom čakania čo mám infošky

niky1975
6. apr 2016

My sme zapisani v oktobri 2014 a sme na 80 mieste v BA kraji. Vo februari riesili ziadosti z augusta 2013.

11simca16
6. apr 2016

kamoška je zapísaná okolo 20.2.2016 bola na úrade v Bratislave osobne a povedla jej číslo 194.Vraj majú
teraz malo detí.

gorcsova
6. apr 2016

Prosim Vas kolko ste cakali kym ste dostali dieta? Dakujem

opicka2
6. apr 2016

@gorcsova závisí to od požiadaviek a od kraja, v ktorom čakáš

nikadomi
6. apr 2016

@gorcsova symbolických 9mesiacov ☺️

gorcsova
6. apr 2016

Byvam v Trnavskom kraji. Dakujem za informaciu

marcelarefat
6. apr 2016

@gorcsova Aj ja poznam jednu co po 10mesiacoch z vasho kraja. U vas to ide rychlostou blesku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre