Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lilienkalilina
2. máj 2016

baby potrebujem vasu radu.čakáme na babo od augusta 2015 teraz bude 10 mesiac sme z tt kraja.chceme predat dom a postavit si novy montovany čo trva cca 4 mesiace.si myslite ze by bol stím problem?

mata71
2. máj 2016

@lilienkalilina ahoj myslím že kludne môžete stavať domček... podla požiadaviek sa čaka okolo 3r ... a ked to zoberieme tak aj za to obdobie čo budete stavat domček niekde budete bývať aj Vy... 🙂 držím palce

mafashion
2. máj 2016

babenky, ste tu uz aj take, co ste prezili pubertu so svojimi adoptivnymi detickami? vsade citam a pocujem iba same hororove scenare, je to ozaj take zle?

bellabelluska
2. máj 2016

ahojte dievcata, idem na prve stretnutie s pani z uradu prace... prosim na co sa mam pripravit alebo ake papiere/dokumenty si mam zobrat? som trocha v strese, chceli by sme pozoadat o osvojenie dietatka ... dakujem

nikadomi
2. máj 2016

@bellabelluska nemusíš brať nič,, tam Ti všetko vysvetlia a dajú tlačivá na potvrdenie a vyplnenie 😉👍✊✊

bellabelluska
2. máj 2016

@nikadomi ahaa , dakujem za odpoved 😊

najjulinka
2. máj 2016

@mafashion lebo ked ide všetko normalne, tak nikto nerieši, že decko adoptovane 😉 jakmile je problem,t ak všetci vedia, že to je adoptovane decko.... 😉

fiona123
2. máj 2016

Ahojte, v BA kraji momentálne vybavujú žiadosti zo septembra 2013.

hora_lka
3. máj 2016

@fiona123 uz sa blizis k cielu 🙂

mana85
4. máj 2016

Čaute baby , prosím stalo sa Vám niekomu že dieťa počas priepustky z DD u Vás ochorelo ? Zostali sme ako medzi dvoma mlynskými kameňmi zatiaľ sme to ustáli s potvrdením našej obvodnej čo bude mať malu v st. že ma len mierny soplík a mierne kašle inak žiaden nález tak nam ju nechali ďalej doma inak by sme ju museli vrátiť lebo choré dieťa nemôže ostať na pobyte "vraj" no obávam sa že keď pôjdeme s právoplatným uznesením do DD na úplne prepustenie tak ju domovácka lekárka nemusí pustiť ak sa jej bude zdať že je chorá 😒 a teda to si neviem predstaviť malá je na mne celé dni zavesená maminka sem , maminka tam zvykla si super bez problémov no ďalšiu zmenu by sme nemuseli ľahko rozchodiť 😕 Stalo sa aj Vám niekomu niečo takéto prazvláštne (podla domova ) ako ste to riešili ? Ďakujem ...

nikadomi
4. máj 2016

@mana85 nestalo a dúfam źe nestane.. Ono zase je to o ľuďoch, veď súdny (dokonca študovaný) človek musí pochopit, že práve teraz Ťa potrebuje najviac.. Teraz je veľmi zraniteľná keď je troška choručká a teraz si budujete vzťah a vazbu.. Fest držím palčeky ✊✊✊ daj vedieť ako ste dopadli

nikadomi
4. máj 2016

@mana85 inak pozerám že máte Mišku 🙂 my máme Miška.. Tiež na hosťivskom zatiaľ 🙂

beka22
4. máj 2016

@mana85 ahoj my sme mali malého už chorého ale ani nikoho nenapadlo že by sme ho vrátili. Naša pani riaditeľka sa informovala u det.dr a každý deň sme volali ako sa má. Sama povedala že teraz nás potrebuje najviac a nie aby sme mu spôsobovali stres. Ja si myslím že to záleží od ľudí. Veľmi Vám držím palce aby vyhral rozum nad hlúposťou a skoré uzdravenie. Daj vedieť ako si v DD dopadla.

liwka
4. máj 2016

@mana85 nestretla som sa s touto situáciou, no ak prídeš do DeD s právoplatným uznesením (čierne na bielom), tak logicky ti to dieťa už zobrať nemôžu...toť môj sedliacky rozum.
a kedy tam máte ísť? možno dovtedy malej ani nič nebude, príp. by som zavolala do DeD, že je malá mierne prechladnutá, či je by nebolo možné návštevu DeD presunúť o pár dní...a získaš čas

mana85
4. máj 2016

@liwka Práve že ja som volala v den ako sme prišli od doktorky že ja trochu nachladnutá a oni že tak to ešte dnes musíte prísť som myslela že musíme k ich doktorke alebo čo a socialna že aj veci jej musíte doniesť som sa pýtala prečo a že počas choroby nemôže ostať na pobyte a ani keď budeme mmať uznesenie tak na ju chorú nevydajú ... tak fakte nevieme ako to spraviť do domova voláme ubezpečujeme že to nie vážne aj čestne prehlásenie sme mailom museli poslať tak sa bojím čo spravia ...

liwka
4. máj 2016

@mana85 božinku, súfakt divní... veď malé deti sú nachladnuté často....☹

katkuz
4. máj 2016

@mana85 velmi na vas myslim, aby mala "chorobu" liecila u vas. rozum sa mi zastavuje na zmyslanim DeD (aj to, ze ziadali, aby ste cestovali - mohli ju prist pozriet osobne, alebo si zavolat vasej doktorke na overenie - alebo sa to tak neda??) Drzim palce, nech to dobre dopadne hlavne v prospech malickej.

nikadomi
4. máj 2016

@mana85 booožinku!! My máme ded 400km ďaleko.. Si ani nechcem predstavovať že by toto po nás nebodaj noekto chcel :( myslím na vás!!

fiona123
4. máj 2016

@hora_lka Áno, až mnou zimomriavky prebehnú, keď si na to spomeniem. Stále som sa nevedela dočkať a keď je to už blízko, tak sa bojím čo bude a ako bude 😃 ale aj tak sa strašne teším len si neviem predstaviť ten konkrétny moment, keď zavolajú z UPSVaR 😃 My sme koniec novembra.

fiona123
4. máj 2016

Ahojte, nemáte niektorá predplatené piano, že by ste sem vedeli skopírovať celý článok? Myslím, že by to viaceré potešilo
https://dennikn.sk/449878/adoptovali-dve-romske...

nikadomi
4. máj 2016

@fiona123 ufff akoby som o nás čítala.. Skúsim večer skopírovať z mužovho kompu, lebo ja cez ipad nejako neviem.. Alebo mi niektorá poradíte ako skopčiť článok na ipade?? Mne to ide len po odstavcoch a to je teda nič moc 😲

mata71
4. máj 2016

@mana85 😕 😕 😕 😕 😕 😕 o moja .. keď prídeš s právoplatným rozhodnutím a nová lekárka napíše správu že malá ma len mierne prechladenie ,ded nemá dosah Ti malú zobrať... ale dovtedy sa malá prelieči neboj... 🙂 a ešte by doktorka mohla napísať že pre zdravý vývin maloletej je lepšie pri rodičoch 🙂 a ešte dieta ak by bolo nachladnuté a máš ju na pobyte,,, nemáš čo nosiť, ved to neni mača ale malá bytosť konečne štastná , sestrička alebo doktorka a socialna vedia u Vás urobit návštevu...

mata71
4. máj 2016

@mana85 mi keď sme maly malého na pobyte doma do správoplatnenia papierov / bol na podpis riaditelky / nás boli pozrieť doma z Ded,že ako sa má malý ,spinkal v kočiku a veru mal soplíky ... v tomto nemôžem na ded NR ani pol slovka povedať... 😵 😵 😵/ a sme v kontakte stále / takže to skorej bude o ludoch hore hlavu mamina 😵

hora_lka
4. máj 2016

@fiona123 neboj dockas sa .. a ani sa nenazdas a budes si uzivat s malickou, malickym 🙂 je to radost velka 🙂

hora_lka
4. máj 2016

Dievcata, dnes velky den, presne pred rokom 4.5.2015 sme prvy krat videli nasho Igorka v DD a dnes 4.5.2016 sud o osvojeni a nas Igorko je nas aj papierovo .. mame to za sebou .. aj sa teda pochvalim fotkami, ta prva je v den ked k nam prisiel, druha v lete, tretia asi 3 mesiace dozadu a posledna z minulého tyzdna .. je to nase stastie najvacsie .. vsetkym maminkam zelam vsetko dobre a cakatelkam co najkratsiu dobu cakania.

marcelarefat
4. máj 2016

@hora_lka krasny chlapcek, nech vam v zivote robi len samu radost. A dakujeme za podporu v tom nekonecnom cakani. Taketo foto nas urcite posuva dalej, a dodava nam sil. 🙂 Urcite to stoji za to vydrzat.

mafashion
4. máj 2016

@hora_lka krasny chlapcek, blahoželam a prajem vsetko dobre, nech mu nikdy nezmizne usmev z tvaričky 🙂

ofinka
4. máj 2016

zdravim vospolok, nedavno som tu konzultovala predlzenie rodicovskej dovolenky. teraz ma prepadla panika, ci som nemala prihlasit deti do skolky, aj ked planujem predlzenie rodicovskej. ja som na zapis nesla, tak snad to nevadi, alebo to bolo treba? 😖

erio
4. máj 2016

@hora_lka Je krásny, gratulujem k osvojeniu a prajem veľa krásnych rokov v spokojnej spoločnej rodine. 😉

mata71
4. máj 2016

@hora_lka gratulujem nádherný chlapček...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre