Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
21. jan 2014

@lubka1709 ja odporúčam knihy od Lorny Byrneovej - sú o anjeloch síce, ale je tam krásne písané aj o detičkách, ktoré zomreli či už malé, alebo v brušku ..... dokonca aj o deťoch adoptovaných 😵 😵 😵 že to konkrétne dieťatko sa pýta k nám - ja tomu verím 🙂 🙂 🙂

suezana
21. jan 2014

@beba1902 gratulujeme - krásne dieťatko a šikovné 😵 😵 😵

beba1902
21. jan 2014

@suezana Zuzka dakujeme robi nam velku radost , je to nase slniecko vsetci ju miluju 🙂 aj ked na zaciatku to bolo vseliak teraz je vyhladavana spolocnost 😵

suezana
21. jan 2014

@beba1902 presne ako naše slniečkové dieťatko 😵 😵 neviem, čím som si ju zaslúžila? 🙂

beba1902
21. jan 2014

@suezana toto su vymodlene deticky 🙂 aspon u nas 😵

suezana
21. jan 2014

@beba1902 môže byť 😉 🙂

bodka4
21. jan 2014

@lubka1709 aj ja by som odporucila ako ti pises suezana knihy od Lorny Byrneovej a na zaciatok staci aj ta prva Anjeli v mojich vlasoch

belaanabela
21. jan 2014

@beba1902 perfektné , i My planujeme Lucinku dať skôr do škôlky pretože ja zdielam názor že v kolektive sa dieťa neporovnatelne inak vyvíja a smeruje ako doma len s mamou alebo u nas s dedom a babčou, Mlai sme pripad v rodine že dievčatko nechodilo do škôlky a bolo to velmi smutne sledovať ako sa nudi a mala velke problemy s nastupom do školy a veru i bola pozadu oproti rovesnikom.

beba1902
21. jan 2014

@belaanabela presne tak isto aj ja velmi pekne sa naucila vela veci skolke doma ,vobec nechcela skladta puzzle a tam je tym posadnuta, krasne vystupovala na mikulasa a den matiek naucila sa kopec basni a piesni proste to detom urcite prida a neublizi 😉

lubka1709
21. jan 2014

Ďakujem babenky za odporučanie knih zajtra jej pojdem kupiť aspon aby som ju troška rozveselila a dala nadej že bude všetko dobre

cairka
21. jan 2014

@belaanabela , @beba1902 , mala som podobný názor, kým som nemusela stiahnúť malú kvôli neschopnosti adaptovať sa v škôlke...Teraz už viem, že to môže deťom aj ublížiť...

beba1902
21. jan 2014

@cairka tak to mi je luto stava sa aj to ☹

pelikan8
21. jan 2014

nasa kukucka 🙂

dzordza
21. jan 2014

my sme zapisany v poradovniku dali sme si dievcatko ale nie je podmienkou moze byt aj chlapcek lebo je strasne dlha cakacia doba na dievcatko sme v poradovniku 53 a na chlapceka 39 len nech bude zdrave a vsetko bude super

vikad
22. jan 2014

@dzordza Ahoj, my sme priamo z KE. V poradovníku sme od 9/2012 a posúvali sme sa ako jojo, ale teraz sme sa ustálili. Na chlapčeka sme na 9.mieste a na dievčatko na 19., vraj sa to môže ešte o nejaké 1-2 miesta posunúť späť, ak by sa vrátili z pozastavených adopcií, no a na dvojičky (alebo súrodeneckú dvojicu) sme na 1.mieste, to je ale tak 1%, že niekto dá na adopciu dvojičky ... Takže ideme celkom vpred, ale asi na jesň si budeme musieť obnoviť prípravu ...

dzordza
22. jan 2014

ahoj vy tiez chcete novorodeniatko my sme si dali novorodeniatko az do pol roka

dzordza
22. jan 2014

ahoj vy tiez patrite k pani dancovskej

hora_lka
22. jan 2014

dostali sme rozhodnutie o zapisani .. tesiiiim sa 🙂

hencidlo
22. jan 2014

@hora_lka supeeeeeeeeeeeer, tak uz aby nam to co najkor uslo, vsaaaaak 😀

maria1989
22. jan 2014

@vikad ja sa v tom nevyznám, len ma zaujalo... to už rok a pol čakáte? lebo už som nad tým premýšľala, len teoreticky, a som nemyslela, že tak dlho? čo sú prázdne detské domovy? či legislatíva je odveci? dúfam že neotravujem

cairka
22. jan 2014

@maria1989 , domovy prázdne bohužiaľ nie sú, ale teda bielych bábätiek tam veľa nie je... takže kto má také požiadavky, tak hold musí počkať, kým bude na rade. Ináč samotná príprava trvá cca. 3-6 mesiacov - záleží od subjektu. No a čakanie je už potom rôzne, od nečakania, cez pár mesiacov až do niekoľkých rokov...

maria1989
22. jan 2014

@cairka ďakujem. príprava, to myslíš to, že sa skúma do akej rodiny príde, či?

cairka
22. jan 2014

@maria1989 , je súčasťou prípravy aj skúmanie bytových pomerov a osobnostných vlastností budúcich náhradných rodičov, ale z väčšej časti ide o objasnenie možných výnimočnosti prijatých detí.

marhulka88
22. jan 2014

ahojte je tu niekto kto si adoptoval dieta ako druhe k svojmu vlastnemu dietatu? ake su vase skusenosti?

zuzik242
22. jan 2014

ahojte sem tam tu nakuknem...aka bola cesta k adopcii a co tu tie profi? pardoon radia

lubanka
22. jan 2014

ahojte, prosím vás je tu niekto z Prešovského kraja? rozhodli sme sa s mm pre adopciu, no na úrade nám povedali, aby sme sa pripravili na to, že čakacia doba je cca 4-5rokov 😕 😕 😕 čo ma zaskočilo... vedela som, že čakať treba, ale že až toľko? viete mi prosím povedať, či vôbec existuje nejaká možnosť ako by sa dalo nejako "priložiť ruku k dielu"? myslím, nejakú osobnú aktivitu alebo iba sa plne odovzdať do rúk úradu a čakať? možno hlúpa otázka, ale sme ešte len na začiatku resp. iba sme podali žiadosť a pani na úrade bola nenormálne "ochotná" podať info... vlastne mi to pripadalo, že má neskutočný prehľad, čo treba a čo nie, lebo keď sme poslali na okres našu žiadosť, volali nám odtiaľ, že niektoré tlačivá už sú zmenené a niektoré vôbec netrebalo... ďakujem

tortelinka
22. jan 2014

@lubanka nie som z prešovského kraja, ale čakanie 4-5 rokov je možné ak trváte na bielom novorodencovi...teoreticky sa dá hľadať aj v zoznamoch po zapísaní do poradovníka, ale tých bielych malých tam zasa asi moc nebude

lubanka
22. jan 2014

@tortelinka ďakujem za odpoveď... takže predsa, myslela som, že len preháňa ☹ škoda, ale keď už sme toľko čakali, tak počkáme, čo už môžeme robiť... ďakujem ti veľmi pekne ešte raz za odpoved.

tortelinka
22. jan 2014

@lubanka nemáš začo...neostáva iné ako čakať

lubanka
22. jan 2014

@tortelinka ak sa môžem opýtať, aj vy čakáte alebo ste sa už dočkali svojho pokladíku?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre