Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dadenka1
27. mar 2011

@dioliana1 už so skúšala, ale nič moc.. tak ma napadlo tuto kuknúť... ďakujem kukala som aj to fórum, ale tak sú učky aj zo ZŠ... preto hľadám medzi vami...Ale ďakujem...

dioliana1
27. mar 2011
dioliana1
27. mar 2011

ja tuto stránku využívam, posielaju mi tak štvrdročne ako by mali byť vo vývoji moje profideti

dadenka1
27. mar 2011

@dioliana1 Aha kukala som... ja skôr hľadám konkrétne pedagogické odborné a motivačné injekcie... presne na MŠ... podľa novej školskej reformy... Ale vďaka...chodievala som na zvedavé slniečka, ale tí sa akosi "pokazili"... tak surfujem ďalej... Idem skúsiť na koňovi niečo otvoriť.. osloviť dievčence na tej téme, čo si mi poslala... lebo tu je to mimo témy..

dioliana1
27. mar 2011
natia
27. mar 2011

@dadenka1 Ulmanová tam už nerobí??? odkedy??

dadenka1
27. mar 2011

@natia Neviem ale asi nie dlho... volala som kvôli poradovníku vo februári a vraj tam už nerobí.. ale meno tej novej mi vypadlo...

tortelinka
27. mar 2011

@dadenka1 zasa nakupujes? dostanes!

dadenka1
27. mar 2011

@tortelinka nekupujem... rozdávam... čítaj poriadne...

tortelinka
27. mar 2011

@dadenka1 aha, ale aj tak.

natia
27. mar 2011

@dadenka1 no to sú mi veci... som zvedavá, kto tam je... mám v pláne na jar návštevu 🙂

dadenka1
27. mar 2011

@natia tak potom daj vedieť... po telefóne bola milá.. a popýtaj sa čo nové... a ako sa hnú poradovníky... som zvedavá ale nechcem vyvolávať...

cicimotinka
28. mar 2011

@natia @dadenka1 Ulmanová šla vraj na dôchodok, robí to za ňu zatiaľ Májska,, ale zrejme len do času, kým nenájdu novú tetušu, lebo Májska má na starosti skôr súdy ohľadom detí... tak povedali mne... 😀

dadenka1
28. mar 2011

@cicimotinka áno to je ona... aj sa mi zdalo, že šla na dôchodok... ale nebola som si istá.. Ďakujem. No, dúfam, že dobrú tetu tam potom dajú...

natia
29. mar 2011

Tak to nei je také najhoršie, Májska je fajn...

goralenka
30. mar 2011

@dadenka1 uprimne? hladala som, ale nenasla som nic pouzitelne... pruser je ten, ze ani inspektorky v tom nemaju jasno a zalezi od toho, na koho narazis... takze improvizujem a dufam, ze nic nepokazim....

dadenka1
30. mar 2011

@goralenka ja som našla takú slavšiu stránku rvp.cz, je tam pár nápadov ale skôr PL ako celé edukačné aktivity... a zvedavé slniečka.. ale tiež len tak čosi kdesi.. nič komplexné a ozaj na úrovni.. takže je to na nás.. no super.. a pokaziť nemáš čo... každá sa im venujeme ako najlepšie vieme... my sme teraz mali veľmi prísnu inšpekciu, šli presne podľa ISCEDu a našťastie sme dostali pochvalu, dokonca sme mali aj viac ako bolo treba.. tak sa teším...rozmýšľam nad vlastnou stránkou.. ale nemám toľko času zatiaľ na to...a dúfam, že čoskoro už nebudem mať na to čas vôbec...

mariana78
30. mar 2011

Ahojte, v piatok ideme na UPSVaR a hneď na to máme prvé stretnutie s malou. Toto stretnutie bude v Detskom domove, malú tam donesie profi mama. Malej som už kúpila malú hračku neviete či jej ju môžem hneď dať, a keď to stretnutie je DD, mám zobrať aj nejaké cukríky alebo niečo ak tam budú aj iné detičky??? Ak je tu profi mama ako prebieha prvé stretnutie ???? Už sa teším ale zároveň bojím, čo ak nám malá nejako nesadne, budem zvládať s ňou cvičiť tú vojtovu metódu???? Aj Vám chodili po rozume rôzne otázky na ktoré ste si nevedeli odpovedať???? 😲 😲

tortelinka
30. mar 2011

@mariana78 drzim palce!

natia
30. mar 2011

@mariana78 hračku určite zober a budeš jej ju môcť dať... cukríky ani nič neber, pochybujem, že sa stretneš s inými deťmi, asi to bude kým budú staršie v školách a mladšie pozatvárané, ale ťažko povedať...v DD je všetko organizované, tak nečakaj, že tam len tak budú pobehovať... a ak by aj áno, tak si cukríky od teba asi moc nebudú chcieť zobrať... DD majú návštevné miestosti na to určené, my sme na 1.IA boli s profi mamou, s malým a s psychologičkou...profi mama ju tam len dovedie v podstate a máš príležitosť sa popýtať na všetko, čo ťa zaujíma a čo je pre vás rozhodujúce....
podľa mňa, ak sa pre nejaké dieťa rozhodnete, tak budete nielen zvládať cvičiť vojtovu metódu, ale aj oveľa náročnejšie veci sa naučíte zvládať...

otázok je vždy veľa, ale už to prvé stretnutie veľmi veľa vecí vyjasní... držím palce, daj vedieť 🙂

mariana78
31. mar 2011

@natia ďakujem, dneska mám horší pocit ako keby som išla neviem kde a pritom som na tento moment čakala 3 roky. No uvidíme zajtra.

magimary
31. mar 2011

@mariana78 myslím, že to tu mnohí prežívame s Tebou 😉 😨 🙂
aj keď určite nie tak sýtene, ako ty...
ale každopádne sme v mysli s Tebou 😉
neboj sa...bude to také tajomné vstúpenie do nového sveta...
a to je vždy spojené s určitým napätím, chvením v bruchu a takým špeciálnym stresom (ako pred prvým rande, alebo pred prvou návštevou partnerových rodičov atak 😉 🙂 😅 )...
skrátka to k tomu patrí... 😉 😵
o to viac, že si toľko čakala 😉 🙂

drž sa!
každopádne daj vedieť, aké to bolo 🙂

natia
31. mar 2011

@mariana78 to je pochopiteľné...človek na niečo čaká a žije čakaním, a zrazu príde tá očakávaná vec a sme v panike a máme pocit, že napriek všetkému sme na to neni pripravení a hádam ani nikdy nebudeme...pripravovať sa nemá zmysel, treba vstúpiť do deja...ja ti poviem, že ja som nemala po 1. stretnutí nejaký pocit očarenia a ani po všetkých tých stretnutiach a dokonca ani keď sme malého už mali na víkend, som stále mala z toho divné pocity, že tu bude teraz s nami žiť... teraz mi to už ani nepríde, že niekedy s nami aj nežil... a myslím si, že je to najskvelejšie dieťa aké som mohla mať... stále znova a znova sa do neho zamilovávam... taký je to krpec chutný 🙂 proste, ak má byť to dievčatko vaše, tak vás to k nemu dovedie...v tomto sa nedá nesprávne rozhodnúť...to sú veci, ktoré idú pocitovo, intuitívne a neriadime ich my... 😉

misula4660
1. apr 2011

Baby, práve nám volali, že majú pre nás 7-mesačné dievčatko, vraj je biela, zdravá, len je vraj trošku viac nekľudná a preto ju chcú dať do rodiny, kde nemajú ešte žiadne dieťatko, tak volali nám... A vraj sa s ňou musí chodiť aj na nejaké rehabilitácie, ale to nie je nič vážne...Ale viac mi nechceli povedať...Baby, stráááášne sa bojím... V pondelok ideme pozrieť dvd a máme sa rozhodnúť, či potom chcem ísť aj do dd....

magimary
1. apr 2011

@misula4660 takže ďalší pôrod na spadnutie 😨 😅 😵 😉
rovnako ako dnes @mariana78 , tak ty v pondelok...
takže budete súputníčky v (možných) pôrodoch 😉 🙂

držte sa, babule, a dajte vedieť 😉 🙂

suezana
1. apr 2011

@misula4660 nevolá sa Lenka? 😕

misula4660
1. apr 2011

@magimary ďakujem veľmi pekne, ale neviem prečo, ale veeeľmi sa bojím....

misula4660
1. apr 2011

@suezana neviem...prečo?

magimary
1. apr 2011

@misula4660 aj pred pôrodom sme sa (myslím) väčšina báli 😉

natia
1. apr 2011

a nejedná sa náhodou o to isté dievčatko?? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre