Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

beba1902
25. apr 2011

@dadenka1 drzim palceky, aby si dostala dobru spravu 🙂

dadenka1
25. apr 2011
akramgad
25. apr 2011

@dadenka1 budem držať palčoky a tak raz za dva mesiace som chodila osobne 🙂 ku komu chodíš Ulmanová??

dadenka1
25. apr 2011

@akramgad Ulmanová je už na dôchodku... Nejaká Majeská, alebo Majská? neviem.. a osobne si čo? len prišla, opýtala sa koľkí ste a zase si odišla? sa tam teda osobne vo štvrtok stavím...

akramgad
25. apr 2011

@dadenka1 nie prišla som popozerala "katalóg" popýtala sa koľký sme a šla dom 🙂

tobopa
25. apr 2011

@mariana78 mooooc blahoželám 😉 verím, že aj u nás bude,už skoro, taká radosť ako u vás

dadenka1
25. apr 2011

@akramgad aha.. a katalóg si si mohla kuk aj bez manžela?

tobopa
25. apr 2011

My sme mali tieto sviatky 4 dni doma malinkého (po 1.x), bol to nádherný pocit, ale hrozné, keď sme ho museli vrátiť do DeD ☹

akramgad
26. apr 2011

@dadenka1 áno aj bez manžela 🙂 ty nie len z manželom?

cicimotinka
26. apr 2011

@akramgad Ulmanová Ti ukázala spisy samej, bez manžela??? Mňa vypoklonkovala, že musíme prísť spolu, lebo sme žiadatelia obaja... 😀 😀 😀

marketka1
26. apr 2011

ahojte ja len na skok došli knihy PREČO MÁM DVOJE NARODENINY objednala som pár ks navyše kto má záujem ešte, nech sa ozve cez IP ale odpoviem až večer ak stihnem.

cicimotinka
26. apr 2011

@tobopa ☹ jáj, to poznám... bolo to strašné... ale neboj, všetko rýchlo uteká a ani sa nenazdáš a budete spolu na furt... 😉

natia
26. apr 2011

@cicimotinka tomu nerozumiem s tými spismi...a čo akože keď ste žiadatelia obaja? asi jej išlo len o jej pohodlie, lebo ak by si aj vybrala, tak stejne by si zase prišla s mužom, aby to zhodnotil aj on...

@tobopa tiež poznám ... ale aspoň už vieš, že to tvoje dieťa niekde je... už nie si čakateľka na nejaké dieťa, ale na konkrétne, tak sa teš... nie je to nič príjemné, ale čoskoro na to zabudnete 🙂

cicimotinka
26. apr 2011

@natia zaradili nás do zoznamu a keď to prišlo poštou, tak som si to šla dať správoplatniť...sama... a pri tej príležitosti som sa spýtala, či by som sa nemohla pozrieť sama, bolo to pred vianocami a mm mal chaos v práci... vraj nie, lebo žiadatelia sme obaja a nemôže vybrať jeden, lebo sa musíme zhodnúť... takže som doma kukla do kalendára, kedy má mm voľno a telefonicky som sa objednala... aký mala dôvod som neskúmala... nedá sa, tak sa nedá, ideme cestou, kde sa dá... 😎 proti veterným mlynom nebojujem... 😀 😀 😀

naduska
26. apr 2011

@marketka1
ahoj ja by som mala zaujem o tu knihu ,tiez cakame na adoptovane dietatko sme v prvej 5-ke.

dadenka1
26. apr 2011

@akramgad no, ja som dnes volala, naivka, mysliac si, že keď som v práci ja, tak budú aj iní... som sa prerátala 😖 ... tak zajtra zavolám a opýtam sa aj na tie katalógy... mne by tam manžel nechýbal... 😀 akurát je pravda, že by to musel potom schváliť...

natia
26. apr 2011

@dadenka1 no ja ti niečo poviem,... čakáš na novorodenca? tak čakaj a nešpekuluj s katalógmi... sú plné detí a nejaké sa ti iste zapáči...alebo zrovna príde nový spis s taký úžasným dieťaťom, ktorému neodoláš, aj keď si mala iné požiadavky (ako ja)... a začne ti to vŕtať v hlave a nedá ti to pokoja... namotáš sa na to dieťa....a potom bude ťažkááá dilema u vás... ak chce niekto novorodenca, tak ja mu radím ani do tých spisov nepozerať...

natia
26. apr 2011

@marketka1 vybavené 😉

@cicimotinka rozumný postoj... ja to takto neviem 😎

cicimotinka
26. apr 2011

@dadenka1 Májska má na starosť súdy, ona na úrade nesedí...len občas, ale chytiť ju tam na telefóne je problém...inak @natia má s tým kuk do katalógov pravdu... je tam toľko detí, že určite sa Ti tam dajaké zapáči... a čo potom, máš to premyslené a dohodnuté s manželom???

@natia juj, ale to ma život naučil... prečo si mám vždy len ja nabiť ňufák... 😀 😀 😀

tortelinka
26. apr 2011

mne ten katalog stale vrta v hlave..ked budeme v zozname,pozrieme sa, ved co ak....

natia
26. apr 2011

@cicimotinka a ja si furt a furt nabijem, nepoučiteľná 😉
@tortelinka veď určite, pokiaľ to nemáte strikne v sebe tak, že novorodenec, tak určite pozrite...

tortelinka
26. apr 2011

@natia nemame striktne novorodenca, ale bola by som radsej, uvidime

meghan
26. apr 2011

ahojte, mozete mi niekto vysvetlit o ake katalogy ide? Ja som v zozname uz 3/4 roka a o ziadnych katalogoch som este nepocula...

meghan
26. apr 2011

baby, a ako ste prezivali, ked vam zavolali, ze maju pre vas dietatko a vy ste ho odmietli? nemali ste strach, ze vam dalsie zase tak skoro neponuknu?

akramgad
26. apr 2011

@cicimotinka to vážne??? tak asi podľa nálady 😅

akramgad
26. apr 2011

@dadenka1 ale to sa nevolá katalóg to len já tak volám lebo mi to tak pripadá keď ti dajú šanon plný deti to akoby som qelle pozerala 🙂 tak je prosím nehovor "katalog" aký vek dieťatka máte vy podaný?

magimary
26. apr 2011

@meghan
hlavne si (aj ostatní) ujasnime pojmy 😉 ,
nie sú to "katalógy" (ako pri nejakom tovare 😨 🤐 😒 ), ale "zoznamy detí" vhodných do NRS... 😉 🙂 a
nachádzajú sa v subjektoch (Návrat a Úsmev ako dar) a v nich deti, ktoré sa nepodarilo umiestniť v "prvom kole" úpsvar-om.
Ale podobné zoznamy sú vlastne aj na samotných určených úradoch, len sú v nich deti aktuálne ponúkané, kým v subjektoch sú to deti už dlhodobejšie ponúkané.

meghan
26. apr 2011

@magimary tak mi nejde do hlavy, preco teda kazdemu ziadatelovi zaradenemu do zoznamu neponuknu nahliadnut do tohto zoznamu deti. mozno by potom nemuseli ziadatelia a aj niektore deti tak dlho cakat...

5katarina7
26. apr 2011

@dadenka1 ja som tiež dobre veľakrát volala na kraj,kým som sa dovolala.Aj to inej tete nie ku ktorej patríme,ale našťastie,lebo táto bola veľmi milá 🙂

magimary
26. apr 2011

@meghan nuž ani mne a keď som sa na to opýtala priamo najkompetentnejšej pani, tak mi povedala, že to sa len tak nedá že to oni nevedia hneď "z brucha" nájsť, že to treba také dieťa najprv vyhľadať, ktoré zodpovedá našim požiadavkám, alebo počkať, kým také príde... 😝
to, že nepovedia o "zoznamoch" v subjektoch je druhá vec a asi súvisí s nejakou ješitnosťou, alebo čím 😒
ale ľudia, ktorí si robia prípravu v subjektoch o tejto možnosti vedia /teda mali by/ a hneď po ukončení si môžu do "prehľadov" nahliadnuť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre