Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

najjulinka
15. feb 2012

prvé bolo podane 23.12. a pravoplatnosť v druhej polke augusta....

magimary
15. feb 2012

@najjulinka no však, ale to ty zdržuješ, nie? 🙄 😅
však o tom to tu posledné strany stále bolo...
tak sa nediv, keď za to môžeš ty 😅 😝

no a právoplatnosť sme my mali až niekedy v decembri, čiže sme čakali 10mes.

mysiak001
15. feb 2012

@magimary Nie urcite nie @najjulinka ale jej manzel to bude. 😉 😀

magimary
15. feb 2012

@mysiak001 pardon, pardon!
máš pravdu! pozdravujem Kaa 😅
a nech už nezdržuje...

najjulinka
15. feb 2012

hej hej.. nechce ma k nej pustiť 😝

marketka1
15. feb 2012

@najjulinka na tvojom mieste by som to riešila sťažnosťou nech u Vás profi rodič nerobí prieťahy a rýchlo dajú právoplatnosť 😉 To už je teda poriadna drzosť robiť veci naschvál pestu. rodičom. 😉

najjulinka
15. feb 2012

a to nie som ani narcista a ani schyzofrenik a takto sa ku mne profi chova.... 😝 🤐
😎 😎 😎 😎 😎

bodka70
15. feb 2012

@najjulinka , to je pomaly na rozvod 😠 . 😀 😀 😀 😀

dia6
15. feb 2012

@magimary ďakujem. Keby to tak bolo... to by bol splnený sen. 🙂

magimary
15. feb 2012

@dia6 ja dúfam, že bude 🙂 😵

dia6
15. feb 2012

@matax No problém je práve v tom, že v tomto ded nedovoľujú hosťovské (striedavé) pobyty a vraj si nepamätajú kedy naposledy schválili predbežko. 😒

najjulinka
15. feb 2012

@dia6 u nas hostovske pred sudom tiež nedaju.... akože v den sudu už hostovsky daju ale až po dobu kým je pravoplatnosť... nie tak, žeby sa mimčo striedalo........ ale my čo sme odovzdavali tak od prvej IA po odovzdavanie cca.1-2mesiace....

bodka70
15. feb 2012

@dia6
@najjulinka , uff, to je hrozné, ako sa pomaly mení to myslenie. Konečne ako tak "kompetentní" pochopili, aké je pre dieťa dôležité, vyrastať v rodinnom prostredí a naviazať sa na jednu osobu. Ešte keby im tak došlo do hlavy, aké je dôležité, aby "previazanie" na konečnú osobu prišlo v čo najnižšom veku a najkratšom čase. 😠

dia6
15. feb 2012

@najjulinka Nám vraveli, že vôbec hosťovský nie. Jednoducho, že budeme ho musieť len navštevovať po celý čas, až kým nebude rozhodnutie súdu. čo vraj môže byť za 4 mesiace ale aj za rok. 😢

magimary
15. feb 2012

@dia6 no a to práve dúfam, verím, že vo vašom prípade budú tie súdy promptnejšie 😕 😒
lebo to je najschodnejšia cesta, aby to bolo čím prv...

dia6
15. feb 2012

@bodka70 No my sme skúšali sociálnej prac. vystvetliť, že by sme boli radi keby sa drobec začal viazať na nás (teda si vytvárať puto). No ona len, že videla už aj dvojročné detičky odchádzať a nemali s tým problém, tak vraj ani on nebude mať problém.
Takže s týmto sme neuspeli.

dia6
15. feb 2012

@magimary Aj my dúfame. Bolo by to ideálne riešenie.

najjulinka
15. feb 2012

@bodka70 no ono ja to vidim aj z druhej strany a konkretne u nas dali pred sudom par dni raz... par dni...... a sud nakoniec ani nebol........... 🤐 🤐 🤐 akože tak by mohli dať hocikomu.......... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐
a na striedačku byť u žiadatelov a profi je o ničom....... profi nie su týždenne jasle....... straca sa tam ten zmysel profikovania a zmysel rodiny na furt.. dieťa potom už neverí ani jednemu ani druhemu... nikde nie je doma... ine je to pri starších detoch, ktore chapu........... ale male chcu svoju vonu, svoju deku, svoju postielku... a su nervne tu aj tam, lebo kým si zvyknu, tak su zas inde..............

bodka70
15. feb 2012

@dia6 , no jasne, ona zrejme videla do hlavy tým deťom, že nemali žiaden problém. To že dieťa nemá navonok nejaké viditeľné traumy, neznamená , že ho to nepoznačí - napr. to má zasunuté hlboko v podvedomí. Ale kedže tieto deti majú svoje šrámy na duši už z odmietnutia pôvodnej matky, kto rieši nejakú tú "drobnosť" navyše. 🙄.

ja viem, že ty také veci chápeš, sa len zbytočne rozčulujem aj za teba. 😝

bodka70
15. feb 2012

@najjulinka , veď mne je jasné, že zas nemôžu dať dieťa len tak mirnix-dirnix - veď to sú deti, nie kurčatá z trhu. Ale naťahovať to pomaly na rok je veľa.

najjulinka
15. feb 2012

@bodka70 no to ako bude sud, je vecou sudu.... a pravoplatnosť ovplyvni všeličo, čo sud niekedy ani neovplyvni..... ako je to des pre všetky strany dlhe natahovanie..... fakt ja ako profi to tiež ťažko zvladam, ja mam dieťa pripraviť, ale pripravovať štýlom raz pojdeš a pol roka mu hustiť do hlavy, že ide za novou mamkou a furt sa nič nedeje ... pre dieťa je najlepšie byť čím skor doma u rodičov na furt......... a verím, že aj rodičia sa nevedia dočkať..............
akože ja som sa niky tiež nevedela dočkať.... dali mi ju do profi, ale nekceli mi ju dať skor.. proste čakali na pravoplatnosť rozhodnutia o zvereni predošleho dieťaťa a až tak mi dali našu Niku a tiež som ratala dni.... aj ked sme ju brali do profi, ale to bolo naj riešenie v tom mmomente..... bolo to šťastie, že som robila profi tam, kde sa nika dostala a že sa u nas uvolnovalo miesto v profi...... proste tiež to bolo šťastie.. aj ked aj tie dni čo som musela čakať boli pre mna nekonečne,a le aj tak som si to čakanie skrátila z mesiacov na dni.....

dia6
15. feb 2012

@bodka70
@najjulinka
ja to tiež chápem, že pre dieťa nie je dobré keď je raz tam a potom zase inde. Preto nechcem nijako násilne ho brať z profi a hádať sa tam, alebno niečo podobné.
Len ak to už bude príliš dlho, tak asi pôjdeme skúsiť čo by sa dalo robiť.
Bolo by super, keby mohol by s nami už na leto. By sme spolu chodili von, kúpať sa... a hlavne by sme boli všetci spolu.

maznacik007
15. feb 2012

na pestu sa celkovo dlhsie caka na pravoplatnost.... ak ma uz dieta osvojitelnost a je predosvojitelsky sud tak prosto tam to uz podpise niekto za urceny urad vy a je pravoplatne aj hned na pojednavani ak su tam ...
ale pestu sa natahuje prave tym ze tam vstupuju bio rodicia do toho procesu ...

aj tu v ba kraji boli pripady kedy to pri pestu trvalo dlho... minule dokonca spominala socialna ze maju pripad ze rok a pol ... sa to natahovalo...

osobne my sme mali maleho na hostovsky hned po podani navrhu na sud a az do pravoplatnosti teda pol roka

najjulinka
15. feb 2012

@maznacik007 u nas sa to natahuje "len"neprebratim pošty asi...... ale ak by sa to natiahlo aj tým, žeby sa sudy dohadovali kam patrime, tak už teraz je to aj cez rok......

Pri luckinom predbežku ohladom operacie sudy len 3 mesiace sa dohadovali kam to patri 🤐 🤐 🤐 a patrilo to tam, kam som to podala..........

magimary
15. feb 2012

@maznacik007 no, nám sa to naťahovalo len kvôli súdom...
malého spis prešiel všetky súdy v BA... od jednotky až po 5, pričom na 5ke začal a napokon aj skončil... 😖
a všade si nechali plynúť tú lehotu 3 mesiace, niekde nerátali dátum prvého prijatia na súd, ale až prijatia na ten ďalší súd...
právoplatnosť bola potom už relatívne rýchlo-za mesiac... 😝

ale však tak mi treba, keď som si to toľko zdržovala 😝

maznacik007
15. feb 2012

@najjulinka no sak to je to ze ako donutit bio aby preberali postu a este su aj take lahodky ako hrozilo u nas ze tam daju nejaku tu peciatku na poste ze uz sa nezdrziava v mieste trvaleho pobytu a sud moze nariadit dat ich hladat policajtami...

no a miestna prislusnost tak to je dalsia story ..... ako inak baby ja mam pocit ze sa to celkovo co sa tyka sudov zhorsuje a nie zlepsuje... kedysi aspon davali tie predbezka u nahradky ale teraz uz nechcu davat aspon u nas ...

najjulinka
15. feb 2012

Ja som davala všetky deti 1-2 mesiace po prvej IA.... bud na predbežko, alebo nanormalne pojednavanie... ale už mali sud za sebou.... kedy bol pravoplatny niektore viem a niektore nie.. u nas už v den sudu daju na hostovský, takže mnohe šli na hosťovský a to už ide mimo mňa, takže netušim ako dlho boli na hosťovskom akedy bola pravoplatnosť,a le samotný fakt, že sud rozhodol do mesiaca dvoch sa celkom da......... lebo to nie je len sud.. počitam od prvej IA.. .takže kým prebehli všetky IA, z domova spravu na urad, urad napisať na sud, doložiť všetky papiere na novo .. takže samotný sud od podania zvykol byť rýchlo........ to fakt zhruba na mesiac vychádza.... či predbežko či normalny sud...

najjulinka
15. feb 2012

"Tých, ktorých sme tak milovali, ľahko získa iný." - odcitujem čo prečítal práve v správach Marian Geišberg z novej knihy Peteraja....

lenkove
15. feb 2012

@najjulinka Skoda, ze to u vas nevyslo tak rychlo.. Ozaj ... 😔 😔

najjulinka
15. feb 2012

@lenkove akože u nas je to fuk, je to len pravna vec.. nika je doma.. takže ak by sa to ťahalo aj 10rokov, tak je to fuk (kým v domove mame v pohode vedenie, ktoré detom v profi nemaju zaujem sposobovať traumy davanim ich na dovče do domova a pod.).. fakt u nas ide len o malú zmenu........ a poviem pravdu, že keby pri Luckinej operacii bola lucka v profi, tak mame suhlas na operaciu hned, kdežto ked bola v pestu, tak sa to tahalo....... takže na hlavu postavene.. plno veci možem rozhodnuť ja pri pestu, ale aj profi ma vyhody niekedy.... v domove tiež krutili hlavami, že keby bola Lucka v profi, tak miesto tolkých behačiek to máme hned...... čo už..... (podpisal by to riaditel a v pestu musel apodpisať matka, pri Nike mi nebude tieto veci podpisovať matka,a le sud mi da suhlas - spravili to inak v rozhodnutí, že malo by to byť lepšie pre mna 😉 ) .... ja som si nedavala predbežko, lebo do predbežka neolo čo napisať ako odovodnenie , proste nika je doma tak či tak.... možno keby šla na predbežko, tak tieto tahanice už by tiež boli šua fuk.......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre