Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dia6
6. mar 2012

@najjulinka No toho sa bojím aj ja, že to bude trváť pol roka a viac a potom budem ľutovať, že som nepodala predbežko.
Je pravda, že za tie tri roky sa môže stať všeličo a je pravda, že aj tak ma po materskej môžu vyhodiť, len s dvojmesačnou výpovednou... čo tiež nie je výhra.

Ďakujem za nový pohľad na vec. 🙂

dia6
6. mar 2012

@cairka Zatiaľ každému tak predĺžili.

najjulinka
6. mar 2012

no a ešte tretí extrem... nepredlžia ti zmluvu, vaš pripad bude na dlho a kým budeš mať nastupiť na matersku, tak na nu narok mať nebudeš a budeš mať len rodičak.. aj dlho drobec bez vas, aj bez roboty a aj bez materskej......... 😉 😝 akože neprajem,a le proste aj tato najhoršia kombinacia situácii može nastať.......... 🤐

yukki
6. mar 2012

@dia6 no veď preto. Sôhlas s Najjulinkou. A hlavne....ja som aj predbežko podávala-neschválili- a aj tak som od interakcií čakala 10 nekonečných mesiacov kým mohlo dieťatko domov...a to ešte len bolo...pre všetkých... trápenisko.

dia6
6. mar 2012

@yukki No tak to verím. Toho sa bojím najviac.

dia6
6. mar 2012

@najjulinka No tak to by nebolo dobré. ☹

dia6
6. mar 2012

@yukki @najjulinka Baby, ďakujem za názory. Myslím, že pomohli.

maznacik007
6. mar 2012

ja by som si dala predbezko a ostatne sa uvidi.... mozu nastat rozne kombinacie a najma pri pestusntve a pritom ze rodicia sa nezdrziavaju na mieste trvaleho pobytu.... osobne si myslim ze predbezko nebude priechodne ale skusit trebal niekedy aj motyka vystreli

jaron
6. mar 2012

Ahojte,

práve dnes sme ukončili prípravu na pestúnstvo. Teraz nás zaradia do zoznamu.

fredinek
6. mar 2012

@jaron to je super nas to ešte len čaka.čakame až psychologička zavola.

afrika
6. mar 2012

@larinka133 ahoj, aj my patríme pod žilinský kraj. zapísaní sme od apríla 2010. nedávno som volala p. P. a povedala mi, že presné poradie mi povie len osobne, ale že teraz vybavujú marec 2009

afrika
6. mar 2012

@larinka133 v Žiline Vám už teraz povedali kedy robíte aktualizáciu? nám nič také ešte nehovorili 😒 , ani nám neprišiel žiadny papier 😒

larinka133
7. mar 2012

@afrika nie, v Ziline nam o aktualizacii este nic nevraveli, pytali sme sa len na poradie ... pred rokom sme boli osobne a teta to ratala pred nami, tento rok sme len volali, kazala nam zavolat o 10 min a potom nam povedala poradie .... vas caka aktualizacia uz coskor pozeram ... zase nejaky prelomovy bod a bude sa cakat trochu lahsie 🙂 vela trpezlivosti nam vsetkym prajem 🙂

vandijan
7. mar 2012

@larinka133
@afrika
tak to predtým išlo oveľa rýchlejšie, keď som si brala prvého.
@dia6 aký máš pocit z tých interakcií? ja som mala prvého rovno z pôrodnice, takže tam to bolo jednoducho láska, teraz neviem, keď už chceme väčšiu bublinku, veľa o tom čítam, o iskrení a tak podobne.

lusterka
7. mar 2012

@vandijan a ako ste si zvykli na maleho a on na vas?...aj ste mu uz povedali,ze je adoptovany?..ako reagoval?

vandijan
7. mar 2012

@lusterka povedala som mu keď sa pýtal, že nie je z môjho bruška, ale čím je väčší, tak sa viac pýta, minule sa ma opýtal, vraj maminka, to znamená že ja mám dve maminky, jednu čo ma mala z bruška a teba, druhú maminku. Povedala som mu že áno je to pravda a on mi odpovedal,že veď to nevadí, teba mám najradšej na svete, ale vždy mu odpoviem pravdivo, a on to vie. 🙂 🙂 🙂
zvykli sme si na seba úplne v pohode, sme rodinka, on je náš, najprv som mala ten počiatočný šok, ako keďuž si to dieťa porodila a tak, akurát že do toho vhupsneš rovnými nohami, a máš ho, len nepoznáš hodiny a dňa. ale potom sme si zvykli, keď bol bábo pozorovala som ho, ako spí, bol ako malý anielik, a ono to všetko šlo akosi prirodzene, takže to s tým zvykom je normálne, akurát sa mi život prevrátil hore nohami, za čo som vďačná 🙂🙂🙂

dia6
7. mar 2012

@vandijan No ja som tu aj písala, že tá prvá interakcia bola strašne rozpačitá. Že som si nebola istá... tak úplne istá, že tam asi nebolo to "iskrenie".
No teraz som strašne rada, že sme pokračovali. V podstate na tretej interakcii som si bola už istá.

vandijan
7. mar 2012

@dia6 tak to je super, nech vám to vyjde a nech ste čo najskôr spolu

dia6
7. mar 2012

@vandijan Ďakujeme 🙂

denkak
7. mar 2012

myslite, ze ked sme si neboli dat overit pravoplatnost rozhodnutia o zaradeni do zoznamu ziadatelov minuly rok na UPSVaR, ked nam to poslali, mala by som to pre istotu urobit dodatocne?

barbareta
7. mar 2012

@denkak ako overiť právoplatnosť? 🙂 a pre koho ? My sme nič overovať nedavali, jednoducho ked sa v stanovenej lehote neodvoláš čo je tuším 15 dní tak rozhodnutie nadobúda právoplatnosť...Ja aspoň tak myslím, lebo My sme rozhodnutie overovať nedavali a ani Nám to nikdo nekázal.

lusterka
7. mar 2012

@barbareta tak asi vsade je to asi inak, nam to kazali, a zase, ved co to stoji cloveka, ked im to pani len tak napise,ze to nadobudlo pravoplatnost?..u nas to potrebuju potom k predbezku

123sabrina
7. mar 2012

@barbareta ani nam vsade je to inak asi ani nemusisi , ved len si zavolas ze napr kolkatka si a ked ti povedia maju ta vedenu tak netreba nic neboj 😎

denkak
7. mar 2012

@barbareta ja som to tiez povazovala za jasnu vec, ze ked sa neodvolame nadobuda pravoplatnost po 15 dnoch, len to tu potom nejake baby riesili, ze si to boli dat overit a ked som sa pytala pravnika v robote, tak povedal, ze niektore sudy by to mohli vyzadovat tak fakt neviem.

matax
7. mar 2012

@denkak podla mna staci na sud to, ze si bola zaradená a k návrhom ,aj predbezku, prikladas hlavne suhlas s podanim návrhu od upsvar a ten más cerstvý.. ale mozno to fakt niektore sudy chcu, ja som to nemala pri malej orazene. pri malom sme sli hned na urad vzdat sa odvolania, to sme chceli, co najrýchlejsie🙂 Pri druhej ziadosti nám to az tak neponáhlalo, lebo sme chceli cakat na miminko, tak sme nesli a nik to od nás neziadal..ale iný kraj , iný mrav..to je pri vsetkom.. ja som tn kraj

denkak
7. mar 2012

@matax dakujem za info, tak aspon teraz viem, ze potrebuejm suhlas UPSVaR s podanim navrhu, ale ved ked tam budem volat, tak sa tety spytam. ja som inak BA kraj.

matax
7. mar 2012

@denkak 🙂

kanhwa
7. mar 2012

@dia6 no neda mi...praca je dolezita samozrejme, ale skutocne teraz nemozes vediet, co by bolo o tri roky. aj by ti predlzili zmluvu, aj by si isla na matersku, no nakoniec po materskej by ani firma nemusela existovat uz. no aspon v sukromnom sektore je to tak...alebo inak: ani existujuca firma a existujuce tvoje pracovne miesto ti po materskej stalu pracu nemusi zarucit. a to najma v pripade, ze mas momentalne zmluvu na urcitu dobu a teda si tam zrejme pomerne nova.
Pre mna je odpoved na tvoju otazku uplne jednoznacna - robit vsetko mozne aj nemozne pre to, aby bol maly co najskor doma s vami. ono sa to sice zda, ze co je par mesiacov oproti celemu zivotu ale pre take dietatko je to velmi podstatne a kazdy jeden dalsi den moze sposobit urcitu ujmu. Takze mne by v tomto pripade aj srdce aj rozum zrejme navravali to iste.
Prajem ti, aby ste sa spravne rozhodli 🙂

marketka1
8. mar 2012

Dobré ránko 🙂 všetkým žienkam posielajú moji chalani aspoň takúto kytičku 🙂

vandijan
8. mar 2012

dobré ránko , to je milé

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre