Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kanhwa
2. jún 2012

Baby a este nieco dolezite by som predsa chcela k veci - nehadzme prosim do jedneho vreca adopciu, pestunstvo a profi rodicovstvo. I ked tie nase deti milujeme rovnako a nekonecne bez ohladu na konkretny pravny vztah. Takisto nehadzme do jedneho vreca pocatie a prijatie dietata prosim.

yukki
2. jún 2012

No už keď sme pri tom....ja som bola pár hodín po operácii, narkóze, napojená na hadice, kanyly...keď mi volala pani Ď.z Kraja, že majú dievčatko, rómske...-v tom čase som bola na prvom-druhom mieste na biele dieťa ale v požiadavkach som etnikum nešpecifikovala...hneď do telefónu som vravela beriem beriem.....o pár dní mi vytiahli hadicu, o dve hodiny na to som sedela 100km ďalej na kraji a ešte raz, ústne som to potvrdila...takže nebolo to ani 5 minút-proste dieťa zodpovedalo mojim požiadavkam-vek, zo dve vety čo mi ešte o nej do telefónu ppovedala a vedela som, že beriem., ale chápem samozrejme aj spoločné dlhé rozhodovania... 😉

tortelinka
2. jún 2012

jaaj tie diskusie, 10 min, hodina, den....nechceme to uz stopnut?

afrika
2. jún 2012

@yukki veď to je pekné, že si sa takto rozhodla 🙂 . ale to, že môj manžel by sa mi pri tom potreboval pozerať do očí je automaticky zlé????ja užnechápem či som ja a ostatné čudná alebo o čo tu vlastne ide. to už ani tu nemôže nikto napísať ako sa rozhodol bez toho, aby ho ostatní skritizovali???
katka si mala svoje rozhodnutie asi nechať pre seba, lebo rešpektu sa jej z niektorých strán moc nedostalo. a toto je v dnešnom svete smutné

afrika
2. jún 2012

@tortelinka súhlas 😉

tortelinka
2. jún 2012

a este aj ja teda pridam diskusii, tiez som potrebovala predychat, pockat ma mm, kym sa stretneme a potom zavolat na urad, neviem si predstavit ze to rozhodnem sama

kanhwa
2. jún 2012

@yukki ved kazdy nech sa rozhoduje, ako sam uzna za vhodne a isto to kazdy robi tak, ako poklada za najspravnejsie. A cim viac faktorov v tom rozhodovani musis brat do uvahy (napr. pocet biologickych deti, vek, pripadne nejake ich odlisnosti) tak tym je to rozhodovanie narocnejsie.

yukki
2. jún 2012

No ja píšem ako to bolo so mnou, nikomu z Vás nemám chuť nič prikazovať ani ísť príkladom ani nič.......
opakujem, NIKOMU NIČ......... zas čo je na tom zlé, keď napíšem svoju skúsenosť, hm?

kanhwa
2. jún 2012

No mne sa tiez napr. nepaci, ze katka s manzelom uviedli, ze aj dvojky by prijali, ked si tym asi neboli celkom isti. Ale kto je dokonaly? Ved hadam aj na to mame toto forum, aby sme sa zdoverili so svojimi pochybnostami, poradili, rozdiskutovali veci, posunuli skusenosti. a nie sa tu napadali a hadali o malichernosti.
A rozhodovali o svojom zivote a zivote svojej rodiny, nielen tej, ktoru rozsirenu budu mat, ale aj tej, co uz maju, na to netreba zabudat. Lahko sa kritizuje cudzie rozhodnutie, ked zan nenesieme zodpovednost.

kanhwa
2. jún 2012

@yukki a napisal ti snad niekto, ze je na tom nieco zle???? ja uz fakt neviem, co si mam mysliet o tejto debate 🤐

123sabrina
2. jún 2012

dnesne zeny speju k hadkam hm 😉

kanhwa
2. jún 2012

tak konecne nieco na odlahcenie prislo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kanhwa
2. jún 2012

Baby co znamena to srdiecko na hornom menu?

cairka
2. jún 2012

@kanhwa , to ti niekto poslal, ako tu jeden čas behali cukríky. môžeš to odoslať nejakej spriaznenej duši - anonymne 😉

zujka2
3. jún 2012

Ahojte,

už ste mi veľa poradili, ale chcem sa ešte spýtať či pri posudzovaní vhodnosti na adopciu je veľmi závažný fakt, že môj otec dosť veľa pije? Možno hlúpa otázka, ale mňa dosť trápi. Ďakujem

mysiak001
3. jún 2012

@zujka2 No neviem u nas boli na kontrole len v nasej nadstavbe co mame nad rodicmi a nikto sa nepytal na rodicov.

afrika
3. jún 2012

@zujka2 myslím, že určite nie 🙂

zujka2
3. jún 2012

@mysiak001
@afrika ďakujem 🙂

dia6
4. jún 2012

Baby, som tu toho tuším dosť zmešlala. 😨
Taký pekný a únavný víkend som mala... sestra porodila synčeka. 😀 😀 😀
...a samozrejme aj MDD bolo, takže sme sa zabavili. Už sa teším keď raz zažijem MDD so svijimi deťmi. Tá detská radosť je niečo úžasné 😉

mysiak001
4. jún 2012

@dia6 sestre blahozelame a tebe drzime palceky 🙂

dia6
4. jún 2012

@mysiak001 Ďakujeme 🙂

marketka1
4. jún 2012

Ahojte ste tu toho popísali 😕 Ja si myslím, že každý príspevok má niečo do seba, každá z nás má právo povedať svoj názor. Tak ako každý človek ma právo rozhodnúť sa akokoľvek.

Sú rodiny kde rozhoduje o prijatí dieťaťa len jedna osoba, sú rodiny kde sa potrebujú rozhodnúť dvaja, dokonca sú rodiny kde sa musí brať ohľad aj na zvyšnú časť- členov rodiny.
Rozhodnutie prijať dieťa (myslím osvojenie či pestu.) nie je na chvíľku je to na dlhý čas nikto z nás nevie čo bude o týždeň, mesiac, rok ani pri bio. dieťati nie to ešte pri prijatých deťoch, ale to všetci dobre vieme.
Každý z nás tiež vie aké potreby vie dieťaťu zabezpečiť. Tu mi nedá a vytiahla som si knihu z prípravy( po 4 rokoch je dobré občas si spätne niečo prelistovať.)
Prijatie nového dieťaťa, alebo nových detí do rodiny spôsobuje zmenu nielen vo vašom živote, ale i v živote vášho manžela ,partnera, detí, a ďalších príbuzných.
V tejto situácií nie je jedno, aké to bude dieťa alebo koľko bude detí. Pri rozhovoroch s rodinou sa musíme rozhodnúť či naša rodina najlepšie pomôže malému dieťaťu, alebo väčšiemu, súrodencom alebo jednému, chlapcovi alebo dievčaťu.
Pri výbere nejde o PRIEBERČIVOSŤ ale o prispôsobenie vašich možností a schopností k potrebám dieťaťa. 😉

Takže mamky rozhodnite sa podľa mňa tak ako to cítite vy a vaša rodina. Neberte ohľad na nejaké kecy z fóra čo áno a čo nie, len vy sa budete osobne fyzicky starať vy ho budete ľúbiť.
Len vy viete čoho ste schopní či už ako jednotlivec alebo ako rodina 😉

Treba si uvedomiť že nikdy nepomôžeme všetkým deťom žiaľbohu v DD budú stále nejaké deti 😔.
Tiež si myslím že požiadavky, ktoré sa píšu v dotazníku na začiatku sa v priebehu čakania môžu meniť z rôznych faktorov ktoré nevieme ovplyvniť.
A tiež si myslím že z niektorých požiadaviek vie každý upustiť ak už sa jedná o konkrétne dané dieťa -posledne taký príklad myslím že je @dadenka1.

No a my už náhr. rodičia by sme mohli budúcim náhradným rodičom pomôcť už len tým že im poradíme ako kde začať, alebo ako kde čo vybaviť atď. neodstaviť ich hneď vetou... prečítaj si to niekde v zadu sa o tom píše... alebo len tak pokecať o problémoch ktoré ich môžu postretnúť či zdr. práv., atď. A tí čo sa oháňajú počtom deti v DD a chceli by to zmeniť treba ísť za tými čo sú hore pri korýtku a nenavážať sa do potencionálnych nových náhr. rodičov. My budme vôbec rady že o takéto detičky má niekto ďalší záujem a aspoň po troške z DD odchádzajú 😉 resp. tam ani nedorazia 🙂

No a dúfam že som sa nedotkla nikoho. 😉

afrika
4. jún 2012

@marketka1 pekne napísané 🙂

raza
4. jún 2012

@dia6 gratulujem k synovcovi 😉
aj my sme boli na MDD so sestrinymi deťmi a bolo super. Vždy ma naplnia takou energiou.. akurát si vždy na konci dňa s mužom povieme, že kedy už budeme zažívať toto všetko s našimi deťmi 😖

vesticka
4. jún 2012

@mysiak001 Miško gratulujem!!! Tak nech Vám to leto preletí ako stíhačka a nech sa už tešíme z ďalšími šťastnými rodičmi 🙂

vesticka
4. jún 2012

Žienky, tiež som so skľúčeným srdcom čítala túto debatu a tlačia sa mi na klávesnicu tieto slová: Každá jedna z nás určite prežila muky, kým sa rozhodla celým srdcom , že chce ísť do osvojenia. Tie neustále vynárajúce sa otázky aké to bude, či bude zdravé, či nás bude dostatočne ľúbiť, či my budeme schopné dostatočne ľúbiť a obetovať sa úplne vo všetkom.. Myslím si, že máme oveľa ťažšiu cestu ako maminky, ktoré čakajú svoje vytúžené dieťatko. Ony sa naň totiž tešia a robia všetko pre zdravie a pohodu svojho dieťatka. Kdežto my dostaneme balíček , o ktorom ani netušíme, čo je v ňom. Čo prežilo, čo sa ešte skomplikuje, aká choroba sa objaví. Všetky tu musíme, byť nesmierne silné ženy, keď sme sa rozhodli takto, napriek odhováraniu okolia a žiaľ častokrát aj rodiny. Mňa nahovárali na umelé oplodnenie s darcovskými spermiami. Ja zrejme môžem mať deti, ale nie s mojim mužom. Tak prečo nemať aspoň s polovice vlastné a možno úplne zdravé atď. Ale rozhodla som sa! Chcem darovať domov bezdomovčekovi tak ako vy. A je úplne jedno ako sa kto rozhodol či biele alebo farebné, mimino alebo staršie, chlapček alebo dievčatko. Každá z nás do toho išla s tým, aby si naplnila svoju životnú túžbu s najlepším svedomím.
Pomáhajme si preto. Veď kto nám pomôže,ak nie my sami navzájom. Vy už maminky nám pomôžte s vašimi skúsenosťami. My nemaminy ich tak potrebujeme. A potrebujeme sa tu aj navzájom povzbudiť, veď ide o veľkú vec! Je tak ľahké niekoho zvoziť a odsúdiť, ale ťažké si vzájomne porozumieť.
Ja osobne úplne žeriem toto fórum a ďakujem za každú cennú radu, ktorú si tu prečítam. Som vystrašená a už vôbec netuším ako zareagujem na ten telefonát ja, ale viem jedno, túžim byť mama a milovať so všetkým.
Tak verím, že sa i naďalej budeme povzbudzovať a tešiť z nadchádzajúcich rodičov 🙂 🙂 🙂

yukki
4. jún 2012

No....možno to zovšeobecnenie..že Každá jedna prežila muky kým sa rozhodla....
nemusí platiť tak paušálne, možno že časť rodičov a žien do toho ide z presvedčenia, s radosťou a očakávaním a chuťou......možno osvojenie pokladajú za úplne rovnocenný spôsob "nadobudnutia" dieťatka ako pôrod....

kanhwa
4. jún 2012

@yukki nuz ja si myslim, ze prave takto to
@vesticka aj myslela, ak si mozem teda dovolit 😉 a tie muky myslim bol len taky vzletnejsi vyraz pre to dlhodobe zvazovanie, zodpovedne rozhodovanie a ocakavanie. Ci myslis, ze je tu medzi nami zienka, ktora ide do adopcie bez presvedcenia, radosti a ocakavania? nech sa prihlasi 😉 😉 😉

yukki
5. jún 2012

@kanhwa nejdem písať či si mám dovoliť- poznám ľudí, ktorí už ako deti vedeli, že si chcú v dospelosti osvojiť dieťa-deti z Domova. Resp. ako mladí ľudia k tomu dospeli a bolo len otázkou času kedy odskočia na úrad si urobiť tú prípravu. Brali to ako čosi normálne, čo urobia.

nedospeli k tomu po tom, čo zistili, že sami biodieťa mať nemôžu, teda po dlhodobej snahe, pokusoch,zúfalstve, pokusoch o umelé oplodnenie a tak podobne-ako k poslednej možnosti ako mať doma bábätko.

Pr.pred rokom som sa rozprávala s kamarátom, mali svatbu, povedal-jedno dve svoje a potom aspoň jedno z domova, ale keby to nešlo, tak rovno by sme si vzali viac z Domova a potom možno ešte nejaké svoje...

Ale tak to je jedno-jedni aj druhí si to dieťa vezmú, a to je dobre. Bude mať rodinu a či tam prišlo po mukách alebo z presvedčenia, hlavná je tá rodina, rodiny, všetky rovnocenné či už k tomu dospeli tak alebo onak.

kanhwa
5. jún 2012

@yukki suhlas. ved aj my sme sa rozhodli, ze si osvojime dietatko uz ked mal syn 3 roky, a to sme vobec neriesili, ci by sme mohli mat este dalsie bio alebo nie. nejak sme citili, ze prave toto je ta cesta, ktorou k nam ma prist nase dalsie dieta. a ked som len predsa este zatuzila otehtoniet, tak sme si aj ziadost o osvojenie rovno podali a brali sme to tak, ze uz ani nie je moc v nasej kompetencii, aku cestu si nasa dcerka ku nam najde 🙂 a podstatne je, ze si ju nasla 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre