Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

matax
12. jan 2014

@marketka1 začiatok a stred- palec hore 😉
(a rómska otázka je riesitelna, dlhodobo..nepatri to sem ,tak viac inde🙂 )

mana85
13. jan 2014

2.6.2011 som sa registrovala sem na koníka začínala som asi tak ako väčšina z Vás v téme snažilky neskôr IVF a nakoniec som prišla sem " Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku? " bola som rada že sa mám na koho obrátiť boli tu baby vždy ochotné odpovedať na moje otázky vždy vedeli a chceli poradiť našla som si tu viacero spriaznených duší ľudí ktorých mám rada a vždy sa teším ich príspevkom a fotkám no môžem sa im tešiť už len na súkromnom fóre preto že sa schovávajú ? neviem či je to správny výraz schovávajú no isté je že sem už nechodia tak ako predtým nieje tu dennodenná diskusia o všetkom okolo adopcie a už vôbec nie pohoda - pochopenie atď.

Už nemám chuť sa vracať k tomu že niektoré nedokážete pochopiť že rómske deti sú tiež deti a majú právo byť osvojované a nie len umiestňované v profi-rodinách a u pestúnov ako to tu bolo spomenuté 😔

Stačí aby tu niekto napísal svoj názor a už je boj na niekoľko stránok poburuje Vás keď Vám tu niekto oponuje alebo upresni skreslené informácie ...

Túto tému som mala fakt rada no asi hlavne kvôli ľuďom ktorí vedeli pomôcť . poradiť , pochopiť , zaželať všetko dobré do nového roku , a akceptovať toho druhého nie vždy- to je jasné našiel sa aj prv niekto kto vedel rozbúriť pokojnú hladinu no teraz je to hádam na dennom poriadku nepáči sa mi to a je mi smutno že verejná téma už nieje pre všetkých ...

marketka1
13. jan 2014

@matax keďže mám doma rómske deti 😉 viem že sa to dá zmeniť 😉
( celá táto rom. otázka je na inú nekonečnú debatu netreba ju rozoberať v tejto téme kde to nepatrí, ak som niekoho naštvala sorry 🙂 chcela som len poukázať na NR ktorý majú snahu zmeniť práve aspoň jeden tento život práve tým že sa postarajú o takéto inofarebné (alebo choré) dieťa.
Spravia preň viac ako štát a spravia oveľa viac ako ktorýkoľvek človek ktorý vie len rovno odsúdiť postláčaním pár písmenok na klávesnici, napriek tomu že nemá žiadnu osobnú skúsenosť .
Všetky sú to stále len deti.
Aj tieto deti vedia povedať MAMA. 🙂Aj tieto deti sa vedia rovnako usmievať. Pekný deň všetkým 🙂

matax
13. jan 2014

@marketka1 mňa urcite nie, veď ta poznam 😉 , len som to tu nechcela rozprúďovať a rozpisovat, že vladnucim vyhovuje,keď sa neriesi, predsa im to pred voľbami dobre poslúži ako nahmanie si hlasov.
.inak to nevidim, lebo uz dávno v škole nás ucili,aké sú riešenia, lenže nič alebo len macik sa z toho sa nerobi... Takže v skratke vzdelanie, skolka,škola, mimoškolské aktivity, praca s celými rodinami-nielen deťmi.. Praca,dôležité, v niektorých regionoch si nemozu prácu nájsť ani priemerne vzdelani neromovia, .
komunitni pracovnici- najlepšie centrum nablízku, (minule som videla super dokument , rozhovor s dorotou notovou, skoda,že cez mobil to neviem pridať), učiť všetky deti ( aj naše deti z majority,aj rómske),že sa nemajú posudzovať, podľa etnika,ale podľa cinov...zastaviť uzeru, učiť plánovať, ..byvanie-postaviť s pomocou budúceho najomnika..
no veľa ešte, je to dlhodobé a vláda ma kratšie trvanie,tak načo sa snažiť,keď aj tak by to nestihli? Niečo sa rozplanuje a zas pri novej vláde sa plánuje odznova,veď ti predtým to robili zle.. A tak dokola... Asi mi to tu zrusia, nevadi, len som chcela ešte,
že na jedno dieťa v detskom domové ide asi 1000eur mesačné, čo je dosť na to, aby sa radšej pracovalo s biol.rodinou a za to sa zaplatili komunitni, ako potom riešiť deprivacne nasledky odchovancov..
zabrániť sireniu nepravd, toľko ich je.
a ľudia uveria,lebo majú problémy a sú nahnevani na celý svet, najmä na slabých chudobných..mimochodom, davky vhmotnej nudzi poberaju rozni ľudia,ale len 3% z nich sú z osad...

matax
13. jan 2014

Ešte k veci, k teme... Myslím si naozaj,že každého osobna vec je, čo napíše do poziadaviek aj aké dieťa sa rozhodne prijať.. V tých hádkach o prijati/ neprijati rom.dietata ide len o to, ako ti z druhej strany (keď už som vo vreci šupnuta so všetkými svatymi 😉 ), odovodnuju to, že neprijmu dieťa rómskeho etnika.. Dovody sú rôzne a všetky chapem, okrem jedného a to je podradovanie a rasizmus

zuzu205
13. jan 2014

@matax dakujem...som si vedoma ze novorodenec je ako nepopisana kniha takze idealne by bolo novorodenec....syna sme si adoptovali ako 5 tyzdnoveho.......ale kedze tuzim velmi este po dcerke a syncek po sestricke idem do toho rizika a budem pevne dufat ze o rok dva si mozeme podat o osvojenie a bude nasa aj papierovo 🙂 a mozno sa zadari a o mesiac dva si mala ani nezmysli kde bola predtym aj ked to urcite zanecha stopy na jej dusicke........ale kazde dieta je individualna bytost tak mozno budeme mat stastie a mozno nie......samozrejme aj syna ako 5 tyzdnoveho sme si brali sice ako zdrave dieta s "dobrym" genetickym zakladom, ale nikto nam nezarucil ci bude o par mesiacov pocut, dobre vidiet bude psycho-motoricky ok......ale s tym sme si ho uz brali .....aj pri bio dietatku nemame zarucene ci bude ok a prijali by sme ho take ake prislo.....takze dakujem za podporu, ideme pozriet tento tyzden jednu snehulienku tak hadam to vide 🙂))))

zuzu205
13. jan 2014

@matax dobre napisane a vystizne...ale ked hencidlo napisala ze chce biele dieta tak sa proti nej strhla ostra debata.....ja neodsudzujem nikoho kto si berie romske deti su to tiez zive bytosti ale ani neobdivujem a tiez sa mi nepacia narazky na vsetkych tych kt.tu pisu ze chcu biele neromske deti..a co????? napriklad ja romske dieta nechcem ale malu cinanku by som prijala sikmooku...... 😀 😀 😀 😀 (na odlahcenie) a chytanie sa za slovicka a vety vytrhnute z kontextu je to uz fakt trapne a otrepane a hlavne stale narazaju tie iste kocky...... 😝

matax
13. jan 2014

@zuzu205 tak drzim palce, nech ma u vás stabilnu rodinu..
A ja mojim hovorim, kde boli predtým,ako sa nám narodili do srdiecka a odporucuju to aj odbornici, netajit pôvod.. To len na okraj k tomu, že si nespomenie..mozno nie,ale raz možno ano..
k adaptacii najdeš dobre rady v príručke navratu Zvykame si na seba..
dá sa stiahnuť na ich stránke návrat,publikácie aj Google ti to najde ..

matax
13. jan 2014

@zuzu205 citaj pozorne, slo o zdravé dieťa
hm cinanku, cernosku- aj tým treba pomôcť s kultúrnou identitou..

zuzu205
13. jan 2014

@matax nespomenie som myslela obrazne..aj my chceme prirodzene syna viest a mozno ak sa zadari aj dceru k tomu ze nie sme sice viazani krvou ale sme viazani laskou a prisahou ze ich budeme milovat do konca zivota 🙂

matax
13. jan 2014

Zvykame si jeden na druhého..sa to vola

cairka
13. jan 2014

@zuzu205 , a mne sa zdá, že jediný, kto tu hľadá konflik je niekto iný a nie my so svätožiarou 😝 😉 Opakovane upozorňuješ na niečo, čo tu nebolo písané 😀 Strhla sa tu diskusia o pojme "zdravé" dieťa, aj to len preto, že došlo k nedorozumeniu - Rómsku otázku si vytiahla ty a vyťahuješ ju zas úplne bezdôvodne.

zuzu205
13. jan 2014

@cairka daj pokoj 😝 myslim ze tato tema je uz uzavreta a vycerpana tak neryp bud taka laskava

cairka
13. jan 2014

@zuzu205 , reagovala som na príspevok o 14:00, som nevedela, že do 14:22 sa táto téma uzavrela. OK, zamykám 🙂

zuzu205
13. jan 2014

@cairka tak radcsej neeraguj, alebo si nema kto s tebou pisat....???.mozem si aj ja len zmen temu 😀

zuzu205
13. jan 2014

@cairka a pisala som matax nie tebe ani pre vsetkych...islo o odpoved tak nevytahuj prosim vety z kontextu....a neries.... 😝 .

cairka
13. jan 2014

Všetko, čo napíšete (verejne 😝 ) môže byť použité proti vám.... HAWGH idem sa nudiť s deťmi...

matax
13. jan 2014

Ja uz neviem, vysvetlilo sa, že hencidlo nepochopila baby..
slo o pojem zdravé dieťa a ze takych je minimum a mozu ochoriet a skusenost niektorych je,ze také dieta nahradaci vratili, co je strasne...Napisalo sa,že @zuzu205 vytiahla tému o rómskych deťoch, čo je pravda.... Vysvetlila som,prečo my "starsie nahradacky" piseme,aj to,co sa niekedy cakajucim ci zacinajucim nepaci , lebo este nemusia byt vo faze zmierenia s neplodnostou,infertilitou, ci s prijatim cudzieho dietata za svoje,alebo jeho minulostou @cairka na to zareagovala,z jej strany napisala,čo citila, uzavrela -podľa mňa pravdivo.. a kto chce, si to precita a zareaguje na čokoľvek napisane. je zo verejne forum... Ale urazky sa sem nehodia..

opicka2
13. jan 2014

Ahojte, dievčence z Trenčianskeho kraja. Dnes som volala ohľadom poradovníka. Od leta 2012 - 62. miesto , posun dnes na 49. miesto. Poteším sa, keď aj iné mamičky - čakateľky napíšu nejakú pozitívnu správu 🙂

hencidlo
13. jan 2014

@matax ja som ich pochopila, a ja som napisala len odpoved na otazku aku mame poziadavku a co nam napisala pani na UPSVAR ja som len citovala, tak kto to nepochopil, hm.....

hencidlo
13. jan 2014

Tak dievcataaaaaaaaaaaaaaaaa dnes nam bolo dorucene Rozhodnutie o zapisani da zoznamu osob vhodnych vykonavat nahradnu rodinnu starostlivost 😉
Zajtra tam mam zavolat a poziadat o vyznacenie pravoplatnosti a hned sa aj spytam na akom sme mieste :o)

matax
13. jan 2014

@hencidlo my sme si dotazniky vyplnili doma..ale to je jedno, kto to napísal, ci podpisal, ze zdravé, veď mate právo žiadať ,čo chcete. Aj zdravé dieťa, jasne. Tu slo o to,ze sa snazili vysvetlit,ze zdrave pri prevzati nemusi byt zdrave stale a ze sa stalo,ze take dieta vrátili,ked sa zistilo ochorenie v predosvojitelskej..to je smutne,hrozne. A o to, ze máloktorý novorodenec sa dá označiť za úplne zdravého... Ale to utocenie začalo potom
a to už pekne nebolo. Sama si pocula príbeh druhej spolubesedujucej, zdravý novorodenec ma problémy 😖 ide o to vedieť o rizikách a to sa snazili baby, upozorniť na ne.. Necakat ich, nechcieť ich,ale vedieť i nich..
nikomu neprajem problémy..ale u nechceniatok byvaju často 😖

hencidlo
13. jan 2014

@matax ja viem, ale ked je ta moznost vybrat si "zdrave biele dieta" /dufam, ze ma zasa niektora neukamenuje za ten vyraz/ tak si zvoli tu, ale je viac nez jasne ze keby bol casom nejaky zdrav. problem, tak dietatko nevratim, ved kde je zarucene ze by sa to nemohlo stat aj vlastnemu dietatku, tak to by som mala potom vratit, komu? Ani si to neviem predstavit, ked si vytvorim k niekomu citove puto a mala by som ho potom vratit, ved to je chore!!!

matax
13. jan 2014

@hencidlo aj to sa stáva, zial..kam? Do domova
ale ja si myslím, ze možno ta chceli naviesť na to, ze zdravých je maliiinko a ze budeš dlho čakať.. Napr. dopisanie, ze co najzdravšie dieťa a ze zalezi od ochorenia by vás mohlo posunut blizsie k dietatku...to je len rada, nie diktovanie,čo maš urobit. Veľa nás upravilo požiadavky.. Ale, ako píšeš, veľa si prežila a tuzila,tak to chce čas na zahojenie, nejde to hneď aj keď pripravu máte, dufam,ze ta to nenahneva,ale ja si myslím,ze je to cakanie niekedy dobre, čas lieči.. nemyslim to v zlom. tak pozdravuj a nech sa vám dari a ste spokojni 🙂

hencidlo
13. jan 2014

@matax ok dakujem a to, ze zavisi od ochorenia tam mame tiez v poznamke dopisane 🙂

matax
13. jan 2014

@hencidlo vidis, a to si nenapísala, nemusela byt debata 😝 🙂

hencidlo
13. jan 2014

@matax ale pytali sa na podmienku a nie poznamku :o) ale to je jedno, aj tak sa to nemuselo tak zvrtnut ... 😀

jafnka
13. jan 2014

ahojte. chcela by som sa opýtať aký je postup ak by sme si chceli osvojiť ďalšieho drobca. neplánujeme to ešte hneď teraz, máme 11mesačnú Nelku, ktorá nás potrebuje. ale do budúcna by sme chceli pre ňu súrodenca. najlepšie by bolo keby bol od tej istej mamy, máme taký pocit, že ešte s plodením detí neskončila... myslíte, že by sa to v takom prípade dalo vybaviť aby sme boli oslovení ako prví? vďaka

tortelinka
13. jan 2014

@jafnka v princípe platí, že by vás mali osloviť ako prvých, ale nemusí to tak byť, treba si dať žiadosť a do nej napísať, že máte záujem o súrodenca

jafnka
13. jan 2014

@tortelinka aha, ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre