Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kanhwa
20. apr 2011

Ahojte babule,a dobru noc 🙂
Idem zas snivat o dievcatku 🙂

tortelinka
20. apr 2011

@natia bolo to vcera spravach tusim ze na STV

matax
21. apr 2011

@cicimotinka ahoj, prosím ťa, kde Vám neschválili predbežko, na ktorom súde? nám sa to tiež dlho naťahuje, od konca januára, kedy bola prvá IA.... návrh na súd aj o predbežko sme podávali 22.2 a stále nič, lebo sa to vraj pre nepríslušnosť súdu dostalo až na krajský súd, ten rozhodne, kto bude o našich návrhoch rozhodovať:CCC tak sa načakáme ešte...:C(((. Dík

dadenka1
21. apr 2011

@natia v súkromnej škôlke v Trenčíne a po poobediach puberťákov angličtinu v jednej firme a aj doma

kanhwa
21. apr 2011

@dadenka1 aj ja som kedysi pubertakov anglictinu ucila / ale pre mna to boli s nimi riadne nervicky 😖 nuz ale asi mas od malych dobry trening na trpezlivost 😎

cicimotinka
21. apr 2011

@matax my sme si z katalógu vybrali chlapčeka v DeD Dobšiná, takže to spadalo pod súd v Rožňave... tam sa vraj predbežka neschvaľujú... takže sme žiadali o predadopčnú a tú nám schválili... 😎

natare
21. apr 2011

Ahojte dievčence. Čítam si tu Vaše príspevky, vidím že máte skúsenosti ako sa dostať k dieťaťku.
Moja skúsenosť mi asi zmarila naše sny, túžby po dieťaťku. Po dosť dlhom prmýšlaní, zvažovaní, rozhodovaní o pestúnskej starostlivosti som v utorok navštívila UPSVaR, kde som zaniesla žiadosť, potrebné papiere a dotazník. Dotazník som nemala celkom vyplnený, myslela som, že pani mi podá ešte bližšie info, chcela som trošku poradiť. To bola asi veľká chyba, pretože tá „milá“ pani miesto toho aby ma podporila, poradila, tak so mňa spravila absolútneho blbca, ktorý si nedokáže ani vyplniť dotazník, pri každej kolonke mala ironické poznámky, spravila zo mňa neschopného človeka, ktorý nie je schopný sa postarať sám o seba, nieto ešte o dieťa z DD. Čo mi nakoniec aj povedala, že si to mám ešte rozmyslieť, či som na to pripravená. Bola som z toho celá znechutená, deprimovaná a odchádzala som odtiaľ s plačom. Čakala som podporu, povzbudenie a pochopenie. Takýto prístup pracovníčky som naozaj nečakala. Teraz neviem čo ďalej. Už mám strach v tom pokračovať, čo spraví zo mňa psychologička na príprave. Aké máte skúsenosti. Poraďte.

dioliana1
21. apr 2011

@natare Na tvojom mieste by som nerobila prípravu na UP ale buď v návrate alebo Úsmeve....nedaj sa znechutiť, zájdi tam oni ti poradia aj s vypĺňaním dotazníka... 😉

marti35
21. apr 2011

@suezana Ahoj Zuzi sem tam tu nakuknem 🙂

cicimotinka
21. apr 2011

@natare tak týmto sa vôbec netráp...týmto sme si prešli asi všetci, čo sme tu, že sme natrafili na blbca... Ty máš tu smolu, že to bolo na začiatku... 😠 nedaj sa odradiť!!!! s pani sa už možno nestretneš a možno len raz za čas a bude lepšie vyspatá 😀 😀 😀 a psychologička si urobí svoj názor... dieťatko Ti pomôže na všetko zabudnúť... držím palec

kanhwa
21. apr 2011

@natare len to nevzdavaj po prvej negativnej skusenosti, vsade sa najdu blbci a mala si proste smolu, ze na takuto osobku si prave natrafila. je to smutne, ze prave tam, kde by clovek hladal najviac pochopenia a ludskeho pristupu, tak prave toto chyba...urob ako ti radi diolana, nakontaktuj sa na usmev ako dar alebo navrat a my ti tiez tu poradime, co budes potrebovat.

dadenka1
21. apr 2011

@natare ja osobne som vďaka Bohu mala zatiaľ len dobré skúsenosti.. Milé tety, ako sme sa dohodli, tak aj bolo.. tak som rada..A ty máš záujem len o pestúnstvo?.. A čo jej vlastne vadilo?Že si chcela dotazník vyplniť správne a dobre a potrebovala si poradiť? Asi mala zlý deň alebo nejakých čudných pred tebou... No ak to bola nejaká divná žienka, tak sa nenechaj odradiť, to dieťatko, ktorému budeš mamina, bude rado, ak sa nevzdáš.. negatívne veci žiaľ na ceste za bábankom sa občas stane dosť... Aj na UPSVaRe aj v Návrate.. hocikde.. Základ je komunikovať s tetami a hlavne nenechať sa odradiť... To bábo ti za to stojí.. A cez psychologičku neprejdú len psychopati (nám povedala naša psychologička, čo nás pripravovala)... Takže toho sa neboj... Drž sa a prajem, nech toto bola jediná "ranná nevoľnosť" počas vášho "čakania"..

dadenka1
21. apr 2011

@kanhwa no ja mám pocit, že niekedy sa neučíme anglinu, ale kvákame o somarinách a presviedčame sa, že sa ozaj musia učiť... ach jo.. ale aká škola, keď moji ježkovia budú v puberte....

natare
21. apr 2011

Ďakujem Vám všetkým za podporu. Už viem, že to určite nevzdám a budem bojovať ďalej. Hneď po sviatkoch idem na to. My máme záujem len o pestúnstvo. Môj manžel nemôže z časových dôvodov chodiť na prípravu, tak sme sa rozhodli takto.
Neviem čo tej pani vadilo, možno som jej bola ja nesympatická, pretože už predtým som s ňou komunikovala, keď som si bola pre info ohľadne pestúnstva, a už vtedy sa mi nezdala a mala som pocit, že ma chce od toho odhovoriť a nie v tom podporiť.

dioliana1
21. apr 2011

@natare v ktorom kraji si?

natare
21. apr 2011

@dioliana1 v trnavskom.

suezana
21. apr 2011

@natare aj ja sa pripájam, nedaj sa znechutiť 😒 aj mne sa niečo podobné stalo, keď som si po príprave na adopciu chcela urobiť sama pestúnstvo - urobili zo mňa chuderu, ktorá to chce robiť pre peniaze... bolo mi do plaču - normálne mi bolo povedané, že s tým nesúhlasia, lebo nech sa nehnevám - to tak vyzerá 😝 😝 😝 ako keby mi dávala zo svojho...

natia
21. apr 2011

@dadenka1 v ktorej škôlke, ak to nie je tajné? môžeš aj IP 🙂

natia
21. apr 2011

@kanhwa máte vymyslené meno? 😉

tortelinka
21. apr 2011

@natare nenechaj sa odradit, aj ja ked som zacala vybavovat papiere, mala som chut trieskat dverami na uradoch a kricat do telefonu...prekonali sme to, trvalo to dlho, ale pomalymi krokmi postupujeme

natia
21. apr 2011

@tortelinka úplne súhlasím ... a ešte k tej lehote... nezachytila si, že prečo to zrušili? aký bol dôvod?

magimary
21. apr 2011

@natare neboj, nie si sama, čo máš negatívnu skúsenosť... 😉 , jasne, že je to nepríjemné, boľavé a pichne to človeka pri srdci, ale aj tieto negatívne skúsenosti majú svoj význam...obvykle ľudí práve naštartujú k ozajstnému boju 😉 😎 🙂 , takže "tety" sa síce "snažia", ale dosiahnu presný opak...
mojej kamarátke takto "teta" na úrade povedala, že sa jej diví, že sa na to vôbec chcú dať a že ju nechápe, že veď máte aj svoje deti - chcete im zničiť život ? a že nech sa na to radšej vykašle... 🙄 😝 😒

tortelinka
21. apr 2011

@natia veru neviem nic viac, bola to len taka kratka sprava, ked hovorili ze nasli babo v hniezde

cara5
21. apr 2011

@cicimotinka vdaka,
vidim, ze to je fakt rozne 🙂 ... sak uvidime jak dopadneme my, dam potom vediet 😉

kanhwa
22. apr 2011

Ahojte 🙂

@tortelinka myslim si, ze to s tou 6-tyzdnovou dobou neplati len v tom pripade, ak sa dietatko najde v hniezde, kedze vtedy je matka neznama. ale keby sa nasledne prihlasila, musi sa genetickymi testami dokazat, ze je naozaj bio matka a o vrateni dietata rozhodne sud. ale pri znamej matke to podla mna plati nadalej, ze ma 6 tyzdnov na zmenu svojho rozhodnutia - i keby sa nam to dost viacerym hodilo, keby to zrusili 😉

@natia meno mame vymyslene uz niekolko rokov 🙂 ale ak nevadi, tak ho zatial neprezradim 😉 mam prosto taky pocit, aby som to nejako nezariekla - lebo sa hrozne tesim na to, ze ked uz bude s nami a potom Vam to oznamim 🙂 🙂 🙂 ale ako vies, je to dievcenske meno 😎

@cara5 ahoj 🙂 vy nas mozno v poradi nakoniec aj predbehnete, kedze nemate poziadavku na pohlavie 🙂 ale nebudem zavidiet, budem sa s vami tesit 😉

Baby ja mam taky pocit, ze nam mozno bud. tyzden alebo prvy majovy zavolaju 😎 ale ak nie, nebudem sklamana, musime to uz vydrzat, ked sme tak blizko.
A ozaj, co je s Misulou???

Prajem Vam vsetkym aj Vasim rodinam krasne a pokojne Velkonocne sviatky 🙂

terrs
22. apr 2011

Ahojte, ja mám len zopár zvedavých otázok..
Volajú vás deti otec/mama?
A je nejaká veková hranica aké najmladšie/najstaršie dieťa sa môže adoptovať?

mata25
22. apr 2011

@natare
nenechaj sa znechutit a ak sa bojis pripravy, tak ja odporucam PRIDE cez usmev ako dar, je to skupinova priprava a mne sa velmi pacila. vobec ma nenapadlo ist na individualnu. pri skupinovej je vacsia zabava. 😉

matax
22. apr 2011

@natare ahoj, ten dotazník je hrozne zostavený:D aj my sme sa potrápili s vyplňovaním, niektoré kolónky som nevedela vyplniť, lebo som nevedela, čo presne chcú a keď to chceš mať v poriadku, tak sa snažíš, aby to bolo , tak ako to chcú tz úradu:DD Nedaj sa odradiť. Možno tá psychologička na upsvar bude uplny opak tej "tety" :D popýtaj sa, ak poznáš dákych náhradných rodičov vo vašom kraji, ak by sa ti nezdala, potom navrat alebo usmev. držím palce:D

matax
22. apr 2011

@cicimotinka dík, ja myslela, že ste ho podali a neschválili:D. tak nech už ste rýchlo aj na papieroch ako rodičia:D

natia
22. apr 2011

@matax vy už máte malú doma?? šak daj info símťapekne 🙂
@kanhwa jasné, ja by som tiež neprezradila 😉
@terrs nás volá maminka a tatinko ...ako inak by nás tie deti mali volať, keď sú naše?? a hranice neexistujú...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre