Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
22. jan 2014

@lubanka už sme sa dočkali, ale čakáme na druhý prírastok 😉

lubanka
22. jan 2014

@tortelinka áno? to je super... už keď jedno je, tak snáď čakanie je jednoduhšie 😵 a čo máte dievčatko, či chlapček? musí vám robiť veľkú radosť, keď ste sa rozhodli zabezpečiť súrodenca 😵 a tiež ste tak dlho čakali? ☹

tortelinka
22. jan 2014

@lubanka máme chalana, je super...nečakali sme dlho, iba 5 mesiacov, neriešili sme farbu pleti

yukki
22. jan 2014

@mata2 silný článok...

belaanabela
23. jan 2014

@cairka každe dieťa je iné a individualne to je jasne 😉 v našej rodine to bolo tak že dieťa využilo že je možnosť neísť do škôlky a využilo to na 100perc. v neprospech seba a s nastupom do školy na to doplatila i ona i jej mamina. Našťastie už to rozchodili.

fiona123
23. jan 2014

@mata2 a Lukášek mohol mať rodinu ☹

zwalsh
23. jan 2014

@lubanka ahoj my sme z prěsovského kraja a je to tak ako vraveli ak chcete zdravé biele ale doporučujem neziskovku, určite Vám poradia a nájdete to pravé rýchlejšie. Až budete zapísaní v registri čakatelǒov tak si choďte pre rozhodnutie osobne, pri tejto návšteve sa opátajte aké detičky sú v kraji také čo ich všetci odmietli a oni Vám ich radi ukážu. Sú tam milé sociálne pracovníčky a ak v´am nevadí rómske dieťatko tak ho môžete mať veľmi skoro. Ale sú tam aj biele detičky len sa musí prelúskať zdravotný záznam a hlavne mať pevné nervy na čítanie o rodine. Drží palčeky veľmi.

lubanka
23. jan 2014

@zwalsh ďakujem veľmi pekne za rady 😵 pomôžu 😉

marketka1
23. jan 2014

@zuzik242 no Ty toho isto veľa poradíš, máš za vreco skúsenosti, len nie vhodných do tejto témy. Prešla som si pár strán do zadu a neviem o tom že by tu radil vyslovene len nejaký profi rodič. A ak by aj hej, určite vie toho viac ako ženská ktorá vie sporadicky vyrývať. A len tak pomimo nepodceňuj profi rodičov. 😉 Kľudne sa môže stať že sa Ti nejaký ten profi rodič bude starať o to tvoje dieťa 😉
A ak už prispievaš do tejto témy bolo by dobré vedieť o čom je náhradná starostlivosť - nemusí sa totiž volať len adopcia 😉 Je tu mnoho kombinovaných rodičov, ktorý majú toho čo povedať ľudom ktorý majú o to záujem a ak Ti to vadí tak nečítaj😉

magimary
23. jan 2014

@marketka1 vyjadrila si to za mňa. všetko
vďaka

zuzik242
23. jan 2014

@marketka1 amen

karkana
24. jan 2014

mňa zaujíma, prečo, keď sa matka rozhodne dať dieťa na adopciu, prečo ju nejaká pracovníčka neoboznámi aj s tým, že môže mať aj utajený pôrod a nemusí dať dieťatku meno a priezvisko,o kolko jednoduchšie by sme to mali , 😖 prečo o tom neinformujú-neverím, že každá vie ,napr.aj naša, že má aj tú možnosť,,,,,ked som sa pýtala ja našej tetušky, lebo s nou sa radila matka,(to ešte pred tým),prečo jej nepovedala aby dala ako utajený, a má pokoj, --že ona nemôže ovplyvniť rozhodnutie,a či vie o tom- nevie, len že ho da na adopciu,,,,,,,,,,,,,,,,ja neviem, mňa to celkom štve, načo majú takto komplikovane všetko riešiť, keď sa to dá jednoducho,,,,nehovorím, že v vždy

najjulinka
24. jan 2014

@karkana ono anonymný porod može byť aj vyhodou aj nevyhodou...... 😉

a ono aj ked neda meno a rpiezvisko, tka sud určí a teda viem o pripadoch kedy sud určil uuuplne ine meno ako dieťa použivalo, pripadne viem o tom, že sudkyna dala ine priezvisko ako bolo v navrhu....

a rozhodne ked sa vie kto je matka, tak sa da trošku odhadnuť, či budu komplikacie či nie....... nie vždy sa odhadne spravne...
kdežto ked je anonymný porod, tak ked si to rozmysli, alebo sa prihjlasi otec, tak len su vacsinou dlhšie tahanice a ovela dlhšie............. o vela horšie pre dieťa 😔 lebo je dlhý čas (aj roky) v neistote a sa čaká..... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

lenkove
24. jan 2014

@karkana Netrap sa... Mozno to ta bio vedela, len nechcela... Ja mam dcerku z anonymneho a tiez sa trapim... Ze o kolko to bude mat ona tazsie, ak bude chciet vediet nieco o jej zivote pred porodom, o minulosti, povode... Ci to ustojime, ci to zvladne ona aj my... Hej, sud a vsetko okolo je jednoduchsie ako to mate vy, je mi luto, ze tym opatovne prechadzas uz so vsetkym strachom a bolestou a chapem tvoj strach. Je iracionalny, nech ti napisem cokolvek, upokojis sa az ked bude mat vasa malinka pravoplatne vase priezvisko... 😔 Ale netrap sa zbytocne, je to mala obeta za tie poklady, pre ktore sme tie prave maminky 😵

hora_lka
24. jan 2014

@karkana nemusi uradnicka ovplyvnovat matku, ale moze jej predostriet moznosti ake ma .. moja sesternica ma tiez dievcatko z utajeneho porodu, dievcatku dali krstne meno, priezvisko urcil sud .. to sa zmenilo tusim po roku, neviem presne, ked bola definitivne ich .. uz je to velka skolacka, chodi do druhej triedy a milacik celej rodiny 🙂

@lenkove netrap sa, dcerka je Vasa a mozno nebude citit potrebu patrat po svojich biologickych rodicoch

lenkove
24. jan 2014

@marketka1 inak, to je aka kombinovana maminka? 😀 so supermanom? ci spidermanom? 😀 ci s cim sa ty v taky bezny den, ked su erupcie na slnku, citis byt kombinovana? 😀 Ja asi s buldogom 🤐

marketka1
24. jan 2014

@lenkove 😀 ach tie erupcie 😉
osviteľ/ pestún =2v1
osviteľ/profi= 2v1
pestún/ profi =2v1
osvojiteľ /pestún/ profi = 3v1
osvojiteľ/pestún/profi/ bio= 4v1
že aké pekné kombinácie sa stretli a všetky majú jedno spoločné = DIEŤA 😉

najjulinka
24. jan 2014

@marketka1 este NOSku si vynechala 😉 😝 a potom take špeci pripady, že adoptovane dieťa partnera a tak...... ale tak to je pre jedneho rodiča bio a pre druheho ado...

siska25
24. jan 2014

@marhulka88 Ahoj, reagujem na Tvoj príspevok. My sme si síce ešte neadoptovali, ale sme zapísaní už dva roky v poradovníku a čakáme. Máme biologickú dcéru a má momentálne skoro 15 mesiacov. Skúsenosť, ale zatiaľ nemám, snáď čoskoro 🙂

siska25
24. jan 2014

@opicka2 Ahoj, ja som teraz našla tvoj príspevok o poradí v Trenčianskom kraji. My sme v poradovníku nejako od mája 2012 a pred Vianocami sme boli na 40 mieste, tak sme nejako pred Vami. Pár dní pred Vianocami nám bolo ponúknuté dieťa, ale z istých dôvodov sme museli zatiaľ odmietnuť, tak čakáme ďalej.

najjulinka
24. jan 2014

@marketka1 jáááj a ešte myslim je par deti v SR, ktore su zverene ludom do pest. zariad. 😉 to len doznieva.. .už sa tak zveriť nedá,a le myslim ešte existuju........

marhulka88
24. jan 2014

@siska25 som velmi rada ze sa mi tu niekto ozval...my tiez uvazujeme o adopcii mame 5rocneho syna a rozhudujeme sa ci adopciu ano alebo nie...trosku sa obavam...mozem sa opytat ako ste postupovali pri vasom rozhodovani a kde a ako vlastne zacat? ak chces mozes odpovedat sukromne dakujem velmi pekne 🙂

marketka1
24. jan 2014

@najjulinka NOSka ma napadla ale už som nebola doma 😉

mana85
24. jan 2014

@siska25 Jéj aj my sme boli zapísaní v máji 2012 v TN 😅 presnejšie na 87 mieste sme boli ...

siska25
24. jan 2014

@mana85 Ja neviem presne, na ktorom mieste sme boli zapísaní vtedy, len pred Vianocami nám volali a boli sme na 40 mieste. Vtedy som poradie nejako neriešila, lebo som bola práve tehotná a mala som nejaké problémy.... Tak budeme vybavení nejako naraz 🙂

mana85
24. jan 2014

@siska25 🙂 my už sme vybavení dávno čakali sme kratučko 😉
tak za cca rok a pol príde k rodičovstvu asi 50 čakateľov v našom kraji ...

suezana
24. jan 2014

kočky, my sme mali malú bez mena a požiadala som tetu na úrade, či by nemohli rovno naše meno dať do návrhu - a oni, že dobre, zavolám do NR, môžme skúsiť - tam povedali, že dobre, ešte nebol súd o mene a dali naše (aj meno aj priezvisko) a prešlo to 😵 😵 😵 😵 😵 natrafili sme na dobrého sudcu ( náš prípad bol preňho prvý tohotu druhu, tak bol milý 🙂 🙂 ) Inak niekto jej tam chcel navrhnúť meno Gorazda Nitrianska 🤐 🤐 🤐 🤐 to nám povedali z úradu, ale že toho neviem koho prehovorili na iné meno - ale teda nakoniec sa dalo naše - takže ak viete, že sa dá, skúšajte 😉 😉 😉

5katarina7
24. jan 2014

@suezana my sme mali tak isto,keď sme boli pozrieť malú a teda že ju chceme,tak teta povedala nech vymyslíme meno,lebo práve vtedy sa riešila osvojiteľnosť malej,tak nedali cudzie meno,ale nami vybraté a aj naše priezvisko 🙂

lenkove
25. jan 2014

@suezana
@5katarina7 baby, tak my sme to mali rovnako a navrhli meno a co myslite ma? Krstne pol roka od narodenia a priezvisko - pridavne meno odvodene z regionu kde sa narodila.. Takze fakt, zavisi od sudcu, super ze vam to vyslo.. ale teda Gorazda😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre