Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cairka
26. apr 2011

@dadenka1 , to z vašej škôlky dieťa? veve si teraz pospevuje peknú pesničku, môžeš deti naučiť, ak sa ti podarí zohnať noty. ak to teda nepoznáš.

"Dokolečka, do kola,
chytil sa dub do poľa (? tak to spieva veve, neviem, či je to dobre )
pridali sa kvietky všetky
aj zvieratká z okolia.
a aj deti všetkých pletí
tancovali dokola "

by takú mamku, čo považuje cudzincov za druhotriednych porazilo, keby jej to dieťa doma zaspievalo 😝 😀

meghan
26. apr 2011

@magimary trnavsky kraj. neviem, ake dievcatko ponukli ostatnym, tato mala je 4 rocna

akramgad
26. apr 2011

@dadenka1 moja tak to musí byť veľmi úboha žena s prázdnou hlavou a byť tam já eeeeeej ešte by len pochopila ktorá trieda je ona 😠

akramgad
26. apr 2011

@dadenka1 zlatenko mojo idem do duchen prajem pekné sníčky paaaaa

dadenka1
26. apr 2011

@cairka tak tak.. čo už.. pesnička je super... a mamine to ešte vysvetlím... akurát sa musím nachystať... 😉 ja keď sa naježím... 😠 ... 😀

dadenka1
26. apr 2011

@akramgad verím že jej to ešte dotečie.. snažím sa veriť tomu, že to tak nemyslela ako to povedala.. pekné sníčky

magimary
26. apr 2011

@meghan tak to určite nebolo to ponúkané dievčatko tu na fóre...
odkiaľ bolo? 😕

natia
26. apr 2011

v našej škôlke to berú všetci normálne...že tam už adoptované deti mali...lenže kto by odolal môjmu krásnemu a múdremu a šikovného dieťaťu? samozrejme, že ho všetci milujú, či je to cigánik, či nie ... či je z mojej krvi, či nie... ja som sa zatiaľ s ničím negatívnym nestretla... a nech boh chráni toho, kto to skúsi 😀

cairka
26. apr 2011

aj v našej škôlke sú zvyknutí na deti všetkých pletí 😝 chodia tam deti z DD , a dole na prízemí je sociálna škôlka - trieda- pre deti z gheta

cicimotinka
26. apr 2011

@mata71 ahoj, jasne, že pamätám, to je super, že ste takto pokročili... 😉 budem držať palec aj ďalej...

@natia očuj moja a Ty si z Tn????? 😀 😀 😀 lebo ja som sa s nepochopením adopcie cigánskeho asociála už stretla... 😒 😒 😒 a dokonca rýpali aj do mňa... 😀 😀 😀 ale bránim si ho zubami - nechtami, teda len nechtami...zatiaľ... 😎

@dadenka1 ježurka, počuj, dobre sa najež a pichni ju do ..., aby vedela, že aj naše ježkovské detičky sú minimálne tak dobré ako jej (zrejme slepičkovské ) dieťa... 😀 😀 😀

@akramgad tak bolo, možno mala pani len zlý deň... vybrali sme, neriešila som to... 😉

cicimotinka
26. apr 2011

@cairka dokolečka dokola, chytil sa dub TOPOĽA... 😀 😀 😀 ale inak veve super...aj tá jej verzia sedí... pole môže byť... 😉 😉 😉

cairka
26. apr 2011

@cicimotinka , jáááááááááááj 😀 😀 😀 😀 😀 a ja už týždeň rozmýšľam, že to je nejaké divné 😀 😀 ale topoľ ma veru nenapadol 😅

cicimotinka
26. apr 2011

@cairka ja záhradník, mne to bolo jasné hneď... 😲 😲 😝

cairka
26. apr 2011

@cicimotinka , no ešteže som to tu zavesila, hneď sa mi bude lepšie spať 😀 a k tebe pôjdem asi na školenie, moje dieťa najnovšie chce vedieť názvy všetkých kvietkov, či lúčnych, či v záhradkách...a ja poznám tak púpavu a sedmikrásku 😅 a vtáčikov, tam poznám viac druhov, ale tiež to nie je terno nejaké 😝 už sme si požičali encyklopédiu nech sa niečo naučíme 😎

cicimotinka
26. apr 2011

@cairka supéééér, akúkoľvek aktivitu smerom do prírody schvaľujem... 😉 dnes sú všelijaké publikácie aj pre menšie detičky, takže sa dá mnoho naučiť... my momentálne fičíme na "hapčik papá muhu" videli sme mäsožravky v Baumaxe a tak ho to očarilo, (tá trepúca sa mucha) že sme museli urobiť miniprednášku o kvietku... a zapamätal si túto vetu... 😀 😀 😀

mata71
26. apr 2011

@dadenka1 no taka okrasa si hovori mamačo nema srdce ako sa može tak vyjadrit že druhotriedne,to može byt ona sama,,,,može byt rada že jej bude ctou chodit do skolky kde maju deti radi a jej dieta moze sa stretavat s adoptivnym mimi tvojim,,,,,,ser na nu,hlavne ze vies co chceš Ty s manzelom,,,,,

dadenka1
26. apr 2011

@mata71 nepovedala presne, že druhotriedne, ale tak medzi riadkami... no brzda.. kašlem na ňu.. nachystám sa a ak ešte raz rypne, tak sa naježím a nech si ma neželá... 😀 😀
@cicimotinka opravujem text, ďakujem... ale aj to pole bolo dobré... mne sa to tam páčilo.. vybral sa dub do poľa... chodiaci dub... môže byť... ako v Danke a Janke.. 😀 😀
Podľa mňa je TN ešte dosť antirómsky... 😖 U nás v dedine by to bola samovražda.. cigánik... ty kokso... by ho zlikvidovali...

cicimotinka
27. apr 2011

@dadenka1 inak ja som tiež pochválila veve za to pole, super to domyslela, ... je fakt, že Tn je antirómsky, dokonca som u nás v práci zažila totál šikanu mladého cigána, bolo to dosť drsné, ale on bol tak nádherne nad vecou, že by som bola rada, keby sa mi aspoň z polovice podarilo takto naučiť toho nášho prďolíka... ☹ 😠 😀

natia
27. apr 2011

@cicimotinka no jasnééé, že z TN. ... no ja vám neviem... aj v škole teraz sú dvaja prváčikovia, ktorí sú tmavší... nie čierni rómovia, ale proste sú rómovia... a všetci to berú úplne normálne... a jedna tretiačka je tiež rómka a mamu má riadnu cigaňu, a tam pokiaľ viem, tak s ňou sa v triede moc nechcú baviť, ale počítam, že to kvôli tej mame, lebo ona je fakt taká echtovná, hlučná, tučná, rozgajdaná, neupravená, no otras...ale malá je veľmi chutná... ale ako vravím, nejaká rasistické poznámky alebo upozorňovania na to, že chlapci sú tmavší, tak to vôbec...

cairka
27. apr 2011

@cicimotinka , @dadenka1 a ja som dnes bola pochválaná za topole 😀 som jej to zaspievala , potom som jej musela ukázať, ako topoľ vyzerá a potom sa tak prekvapeno-udivene na mňa kukla, že "a to odkiaľ vieš?" 😕 😝 😀 😀

lenkove
27. apr 2011

@cairka 😀 si mala povedat "internet vie vsetko" 😀 😀 Tesim sa a bavim sa! 😀

dadenka1
27. apr 2011

vôbec nemám dobrú správu... ☹ volala som na UPSVaR, sme 28. Za tri mesiace sme postúpili o 4 miesta.... Dobrý rok ešte čakať... ach jo... Pôvodne vraveli, že sa čaká cca 2 roky, teraz mi povedala, že ešte rok treba pridať... čo už.. môžem plánovať letnú aj vianočnú dovolenku...

tortelinka
27. apr 2011

@dadenka1 ahoj moja, nebud smutna, nevies ako sa to este pohne, mozno ani nebudes vediet ako a budes mama

dadenka1
27. apr 2011

@tortelinka jaj moja.. nie som ani smutná ako naštvaná.. pred dvoma rokmi vraveli, že sa čaká 2 roky a teraz, keď sú tie dva roky, tak vravia, že ešte rok... a čo bude o rok? ešte rok zase?.. ach jo.. ale ako vravíš... možno sa to pohne... a bude skôr.. a hlavne.. nech príde bábo práve vtedy, kedy má...
A čo inšpekcia? ako ste dopadli? máte už papier?

tortelinka
27. apr 2011

@dadenka1 ahoj, papier este nemame, ale bolo to fajn...vies, nik ti nevie povedat kolko sa caka...mozno pride obdobie s velkym skokom a bude to este tento rok

dadenka1
27. apr 2011

@tortelinka to áno.. veď aj ona sa snažila nepovedať koľko... nevedela.. a čo vaša príprava? Ale skvelá správa je, že: zajtra príde segra! moja s deťmi (chlapci, 6 r. a 1,5) a budú u nás 10 dní.. stráááášne sa tešííím

tortelinka
27. apr 2011

@dadenka1 pod na fb

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tortelinka
27. apr 2011

@vivien2505 jeeej, aj ja chcem! ale fakt mam pocit, ze si v zoznamoch robi kto chce, co chce, ako inak by to bolo mozne?

natia
27. apr 2011

@vivien2505 tento pozitívny príklad som tu uvádzala aj ja minule... 😉 keďže sa jedná o ľudí, ktorých obe poznáme 🙂 len zase treba podotknúť, že nemali striktnú požiadavku na biele dieťa...ani na pohlavie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre