Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

natia
30. apr 2011

@akim ja som to nikdy neskúmala a teraz tu chodím fakt len rýchlo prečítať, niečo napíšem, ale netrávim tu čas, tak mi to je aj jedno... len som nevedela, že to takto funguje 🙂

akramgad
30. apr 2011

pekný večer maminky 🙂

natia
1. máj 2011

Má dnes okolo 16-tej niekto čas na stretko?? 😉 😎

natia
1. máj 2011

ech, teraz sme prišli z výletu...ešteže nikto nemal čas 😀

suezana
1. máj 2011

@natia čo ste vyviedli? 😕 😉

majka21
1. máj 2011

Ahojte žienky. 🙂
Prepáčte, že som vám sem len tak vtrhla. 😝
My sme pred velkou nocou začali chodiť na psych.prípravu. Chceme si adoptovať novorodeniatko, viete mi niektorá povedať ako dlho sa čaká v nitrianskom kraji na novorodeniatko? Je tu niekto z nitrianskeho kraja? Ďakujem.

beba1902
1. máj 2011

@majka21 ahoj ja som z NR kraja a sme zaradeni do zz od 09.2009 a sme teraz prave na rade ,ale nejako sa to zastavilo my cakame na diavcatko od 0 do2 rokov 😉

majka21
1. máj 2011

@beba1902, ďakujem za odpoveď. No, my sme si dali zdravého bieleho novorodenca, na pohlaví nezáleží. Tak to bude asi na dlhšie, však? To ste už na prvom mieste? Velmi vám držím palčeky, aby sa vám čím skôr ozvali. 😉

beba1902
1. máj 2011

@majka21 aj my mame zdrave a biele nam uz ponukli ,ale sme malicku vratili bola chora a ano sme prvy 😉 ale od januara nic ☹

akramgad
2. máj 2011

ste tu maminky niektorá 🙂

dioliana1
2. máj 2011

@akramgad stačím ja?

akramgad
2. máj 2011

@dioliana1 jasné 🙂

dioliana1
2. máj 2011

Deti mi spia, tak tu snorím, a niet nikoho s kým by som pokecala... 😕

najjulinka
2. máj 2011

@dioliana1 mne spia 3 prostredné.... muž lieta po vyšetreniach s nohou.... 🙄 🙄 🙄

mmacca
2. máj 2011

Aspoň nie som sama, kto lieta...

dioliana1
2. máj 2011

@najjulinka nepojde marodovať?

dioliana1
2. máj 2011

ja by som lietala, ale máme teraz gulu na nohe do operácie...presne o mesiac 😝 .

mmacca
2. máj 2011

Nás neurologička tak nastrašila, že budeme na ihlách ešte 2 mesiace, kým nebude kontrola.

najjulinka
2. máj 2011

@dioliana1 čo si sa.. .to sa nam neoplati.... to akože deti nestrčím do decaku..... proste to ee.. .PNku ani nahodou.... 🤐 🤐 🤐 čo jeho Lindu a Niku do decaku??? ani ma nehne...

mmacca
2. máj 2011

@najjulinka Keď Ti dali bábo domov a mala si ho v kočíku, nevrieskalo? Lebo naša malá ešte stále reve ako o dušu v kočíku.( Je u nás mesiac.)

marti35
2. máj 2011

@beba1902 Ahoj, myslím si že už za chvíločku vam budu volat 🙂 aj vam oznámili ked ste boli v prvej 5? V Nirte to išlo vždy dost rýchlo tak do roka biele dietatko a zdrave, to sa teraz nejako spomalilo dúfajme že sa to znovu rozbehne 😉

mata71
2. máj 2011

ja vas zdravim srdečne,,,chodime pekne na pripravu a vytešujeme sa 😉 😉 v NR to nieje taka katastrofa,celkom pekne to ide,,, 😵 😵

dioliana1
2. máj 2011

@najjulinka vy sa nemožete zastupovať?

beba1902
2. máj 2011

@marti35 nie my tam volame kazdy mesiac tak oni nestihli 😅 a dufam , ze sa to rozbehne ,ale teta na urade hovorila mm , ze to este takto nebolo , ze na jar aby nemali deticky ☹

dioliana1
2. máj 2011

@mmacca Reve iba v kočíku? V klokanke a postielke nie?

najjulinka
2. máj 2011

@mmacca uplne babatka som mala "len" 3 (Lucka, Biki, Nika) a nevrieskali.. .Biki ked sa išlo cez kolaje a akokolvek sa potriaslo, tak kričala... ☹ ☹ ☹ Ale ona mala reflux a potom som sa dozvedela, že tým detom to akože ozaj nemusi byť prijemne take trasenie... ale ked sa ukludnila, tka po rovnom terene nepalakala..........
Mali sme deti čo kričali nonstop...
mali sme dieťa čo kričalo hned ako zastal kočik a stale (aj doma) kričalo okrem toho ked kočik išiel. .ale červena na semafore a vreskot........

Lucinka v kočíku nezvykla spavať, ale neplakala... kože ak mala palec na cucanie tak bola spokojná.... proste ak vrieskala, tak palec zabral 🤐 🤐 🤐 ale nespinkala... celý čas som jej hučala čosi do kočika... všetko možno od toho čo sme dnes už robili po to čo budeme robiť a čo budem variť a ako sa to varí a všetko...... 😀 😀 😀 lubila cmukanie a piskanie, takže som po uliciach trpela samomluvou, piskala a cmukala (občas trapas, ked sa predomnou nejaký chlap ku mne otočil po zacmukaní).... ked bola väčšia, tak lubila ked som havkala (tak som zas jak idiot havkala po uliciach a to na striedačku ako velký havo a ako malý - hrubým hlasom a tenkým hlasom).........
Ale mali sme deti čo "vrieskali" tak 3 mesiace.. akože stale to šlo k lepšiemu, ale +/-to bolo 3 mesiace nonstop.. .ale hlavne cudzi videli, že to ide k lepšiemu.. .že sa inak divaju a že sa divaju konečne a pod.... ale proste každe dieťa sa inak vysporiadava so zmenami.............
a ťažko určit takto po mesiaci čo je stale zvykanie si, alebo či je to dačo ine.... babatka nič nepovedia, tak pri babatkach je to o to ťažšie................

dioliana1
2. máj 2011

@beba1902 Možno sa to teraz rozhýbe, zvykne sa do príázdnin a potom až v jeseni do vianoc 😉

mmacca
2. máj 2011

@dioliana1 S revom aj zaspáva - v postieľke, normálne tuším zaspať ani nevie. Mám babyvak, doma rev - vonku som bola len raz, tam bola ticho.

najjulinka
2. máj 2011

@dioliana1 no netušim. .ale nam v decaku davaju len 2 deti na jedneho profika.. takže som plne vyťažena.. keby aj dali tretie, tak štyri nedaju. .a je to fuk, lebo platovo pri dvoch detoch sme na maxime.. .takže by sme ešte aj dole s prijmom šli...... no čo si pomožem?????? a aj tak by som kde tu dala daktore postražiť, však s piatimi by som do obchodu nešla 😀 proste nech to počitaš akokolvek u nas PN nič vyhodne.. .

beba1902
2. máj 2011

@dioliana1 tak to by som bola velmi rada a nie len ja 😉 no musime verit snat sa to uz konecne podari 🙂




















@dioliana1

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre