Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

monika15
27. jún 2011

@lenka_21

a vy tiez cakate na babetko?

lenka_21
27. jún 2011

@monika15 Ahoj, ano my sme v poradovniku NR od decembra 2009 a ... mam tu na fore nejake spolubojovnicky, kt.okupuju prednejsie priecky (vsaak misula a beba) 😀 😀 😀 . My sme na 8 mieste 🙂 🙂 🙂

Podla mna ak ta niekto donuti, aby si sa vzdala dietata to je najhorsie ... ty tusim byvas v Kanade, ale viem, ze v USA je to bezne ... ako pises, proste hroza ☹ 😠 ☹

monika15
27. jún 2011

@lenka_21

Tak vam drzim palce 🙂 vsetkym.... dufam,ze sa vam to fakt podari, Prajem vam to z celeho srdca......

Hej som v Kanade..... a tu je to asi moderne alebo ja neviem ze aka guta ze 16 rodia jak na bezacom pase :(
dost smutne.......

najjulinka
27. jún 2011

Kopirujem pozvanku na pobyt (Klačno sa koli omylu ubytovacieho zariadneia zrušilo - omylom na 1 termin 2 akcie rezervované boli):

"Milí priatelia, s radosťou oznamujem, že sme dostali grant na tvorivý pobyt detí v náhradných rodinách a bola by som VEĽMI rada, keby ste sa zúčastnili.
Tvorivý pobyt sa uskutoční 8.-14.8.2011 v Škole v prírode Lom nad Rimavicou.
Cena pobytu je 70€ na osobu,1 rodič zadarmo. Prosím, dajte vedieť obratom ( domovvrodine@gmail.com , 0908313809), ak máte záujem zúčastniť sa. Teším sa dovidenia."

maznacik007
27. jún 2011

my sme uz poslali mail... chceli by sme ist... vsetci styria...

tinika
28. jún 2011

@najjulinka tam je naaaadherne, sme tam boli minuly rok na dovci v dreveničke, tento rok nam to nevyslo, je tam nadherna priroda, uzite si to vsetci , tesim sa s vami 🙂

tinika
28. jún 2011

@monika15 pozeram na mtv cz taky serial ze 16 a tehotna a sa tiez cudujem kolko ich je, ale s rozdielom, ze oproti nasim 16tkam maju lepsie podmienky, kazda ma auto, byvanie si vedia zabezpečit a aj robotu aku taku si vedia najst aj opateru pre deti, zatial čo tu bez sance

tinika
28. jún 2011

@monika15 tak presne to pozerem ako čitam na durhej strane 🙂 a videla som dve adopcie, jedna otvorena ale neviem ako to pokračovalo ale ja by som to nedokazala, keby som sa neviem ako trapila, dieta by som pod zamienkou lepsej buducnosti určite nedala preč, ved jasne, ze treba aj zazemia a tak, ale rodičovska laska je to naj myslim a to dieta za nič nemoze a určite by to bralo uplne inac ako rodič, ktory sa tatko rozhodol, ja osobne by som to brala tak ze ma nechceli

monika15
28. jún 2011

@tinika
ja som par videla este predtym ako som bola tehotna.....

inak ked chodis tu do Public High School a mas dieta od 14 do 18 tak
zadarmo ti strazia deti...... jak jasle tusim do 2 rokoch alebo nejak tak.....

tinika
28. jún 2011

@monika15 tak to tam maju super, tu si musis zaplatit skolku sukromnu bo ti ani nevezmu dieta do normalnej ak nema 3roky a je bez plienok a na brigadu počas md mozme zabudnut

magimary
28. jún 2011

prepáčte, že budem chvíľu off topic, ale musím vám poďakovať 😵 , lebo:
ľudkovia, vyhrali sme!!!!! 😨 😅 😵 😵 😵 😵 😵
foťáčik v súťaži!!!
som vám nesmierne vďačná!!!!
odovzdajte moju vďaku všetkým, ktorých ste v mojom mene poprosili o hlasovanie 😅 😎 😵 😵 😵
neviem celkom, ako sa vám všetkým takto na diaľku odvďačiť 😅 😕 😵 ,
tak vám aspoň zo srdca prajem to, čo mám v pase 😉 😎 😵 😵 😵
ešte raz ĎAKUJEEEEEM!!!!

tinika
28. jún 2011

Som rada, ze som mohla k tomu prispiet svojou troskou aj ja .)) nech vam sluzi a dufam, ze nejake foto uvidime aj na konovi 🙂

monika15
28. jún 2011

@tinika

no ano smutne.......
ale verim tomu ze par teenagers to robi narokom pretoze potom ako single mother maju university vyplatenu.....

tinika
28. jún 2011

@monika15 fakt?? tak to je vypočitavost, ako sorry ale deti potomtrpia bo mamy chcu vybabrat so systemom? :((

monika15
28. jún 2011

@tinika

zial.............. :( bratrancova svagrina...urobila to iste :(
teraz studuje na najdrahsej universite a vsekto ma vyplatene porodila na 16 narodky,
mama vychovava dieta a ona si zije studenstky zivot dalej........
no smutne...

tinika
28. jún 2011

@monika15 sila, chudak babo, ale je to aj o vychove si myslim, mna by take nenapadlo vobec si to takto zjednodusit a ze jej rodičia to tak beru ze v pohode ....

dadenka1
28. jún 2011

@magimary teším sa a gratulujem

monika15
29. jún 2011

@tinika

tak vidis...... ona sa len flaka a malu vychovava mama a segra.... fakt nemam slov.......

mata71
29. jún 2011

@magimary gratulujem,,, ved sme hlasovali si super žiena 😀 😀

magimary
29. jún 2011

@mata71 😀 😅 😀
ďaku! 😅

tortelinka
29. jún 2011

Baby, davam link na peticiu za zachovanie babyboxov, podpisujte prosim!
http://www.petice24.com/petice_proti_zruseni_ba...

barbareta
30. jún 2011

@lenka_21 Leni takže ste 8 v poradí a to si decembrovka 2009 ☹ Ja som augustovka 2010 hmm,,,ja nepatrím k tým nedočkavím ale ozaj čo sa týka Nr. poradovníka to je total. zúfalá situácia ako to stojí !? Si pametám ako Mišula tu písala v Decembri že je v prvej trojke a prešiel pol rok a nič . . .

lenka_21
30. jún 2011

@barbareta Ano, na zaciatku roka som zistovala nase miesto a toto mi povedali ... odvtedy sa nic nezmenilo ☹ a ako pises Misula a Bebe su v poradovniku pred nami 😉 ... zaseklo sa to, ale snad sa to pohne 🙂

karkana
1. júl 2011

ak by zrušili babyboxy,tak malé babo asi je mala šanca adoptovať?už len väčšie

najjulinka
1. júl 2011

@karkana ani nie... zmenši sa šanca, ale asi nie tak brutálne....

dadenka1
1. júl 2011

@karkana vôbec nie.. stále sú tu anonymné pôrody, generálny súhlas matky k adopcii priamo pri pôrode... babybox skôr zachráni dieťa, keď mám mama depku alebo porodí doma tajne... aspoň si myslím... V TN je babybox už skoro rok, ešte tam žiadne dieťatko neprišlo a napriek tomu sa adoptujú aj bábanká...

dadenka1
1. júl 2011

ale to stojí..... kde ste, bábanká naše srdiečkové?

savia
1. júl 2011

Ahojte, musím sa s Vami podeliť o našu nesmiernu radosť, dnes konečne prebehol súd o osvojení a náš drobček je už definitívne NÁŠ 🙂))))) Veľmi sa tešíme a sme šťastní 🙂)))

beba1902
1. júl 2011

@savia gratulujem 🙂 🙂

dioliana1
1. júl 2011

@savia gratulujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre