Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

123fricka
30. júl 2011

@karkana presne ako my sice nam zistili s oboch stran neplodnost a dali sme sa do toho umeleho len preto ,ze sme mlady a odporucali nam to ,kym sme mladi to bude lepsie doslova povedane takto : skuste to kym ste mladi co budete na stare kolena potom robit ...skusili sme to 1 ,skusili sme to 2krat neslo to 3pokusy hradi poistovna a ludia co to nezazili stale len skusajte ale oni nevedia ze to je na psychyku vsetky tie injekcie a taketo vecii. ide to samozrejme do penazi vklad oplodnenie ,predlzena kultivacia injekcie lieky.....ideme to skusit posledny krat ale uz dalej nejdeme aj ked sme mlady, nechcem staracat cas v iscare a napchavat sa liekmy pritom mam sama dost hormonov! samozrejme by som bola rada ze kedy mame bio dieta no ale aby som si stale povedala este raz este raz a to by som si mohla hovorit do kola!3x a staci ! existuje nastastie adopcia a to je dobre no tak nech si ludia dedinsky myslia co chcu nech ohovaraju lebo su tu taky nam to nevadi to bude nase dietatko aj ked ho nebudem mat brusku ! lebo zivot bez dietata nieje zivot !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

natia
30. júl 2011

@najjulinka od nás nikto nič také nikdy nechcel... a toto všetko som písala v tej žiadosti, čo nám oni dali, že aká je motivácia, aké dieťa, prečo atď...

erikadodo
30. júl 2011

@123fricka asi sa pýtaš lucy125, ale sme na jedne j lodi tak ti odpoviem aj ja. My sme chodili do gyn-fivu v BA. Ako som písala 3xIVF a 4xKEt a neuspešne.Rozhodli sme sa že to už viacej nebudeme skúšať, ked to má byť tak to bude dúfam aj prirodzenou cestou a ked nie diaťatko si adoptujeme. Išlo to už strašne do peňazí ale mám čisté svedomie že som pre to urobila maximum a tiež tam už nechcem ísť aj zo zdravotného hľadiska. Sme s NR kraja

123fricka
30. júl 2011

@erikadodo to je jedno ja som iba pisala ze vsetci to maju aj financne narocne aj na psychyku , no presne ako pises sme na jednej lodi.. ostatnym sa to laho pise a hovori skusajte ale ono to je take ze keby viem ze sa to podari dam im aj 3nasobnu sumu ale nidky nevies,tiez si to nidky vycitat nebudem lebo sme to skusili a urobili maximum ,ine zeny si napr umle ani dovolit nemozu a su tu .
ale pozri stale su plne poradovniky takze si myslim ,ze okolo nas je vela adoptovanych deti a natom nie 😉 je nic zle ,len ludia co okolo toho robia reci tak ti by si mohli uvedomit keby boli v takej situacii urobili by to iste !

erikadodo
30. júl 2011

@123fricka presne tak - a to sme ešte nespomenuli dotieravých jednotlivcov, ktorý na teba sústavne vybehujú s otázkami ,,a kedy budete mať bábo?,, na toto som bola alergická. Vedia že sa o tom nechcem rozprávať, ale aj tak sú ako osy. Som strašne zvadavá keď nám na dvore bude stáť kočík a šnúry budú plné detských vecičiek ako sa zatvária. Asi im zmrzne úsmev na tváry .....a potom to začne......zase otázky a vysvetľovačky, ale to mi už bude ÚPLNE JEDNO 😉 😀

karkana
30. júl 2011

@erikadodo to nemám rada ani ja,tie otázky,bože to tak bolí ,niekedy mi bolo aj do plaču aj v práci,ked kolegyne akoby naschval len o deťoch sa chcu rozprávať,aj doma sa radi o deťoch rozprávajú,ake zlaté má ta,ako rodili,v tú chvílu musím odísť,lebo by som vybuchla,

123fricka
30. júl 2011

@erikadodo netreba si to vsimat asi , ale s tym musime kazda pocitat,100percent som si ista ze babky a tetky v dedine povedia na to je tvoje ??a oni budu dobre vediet s klebiet ze nie je no poviem im urcite ,a koho by bolo co ste nevidela_?klebetnica!!!tu netreba sa snimi maznat povedat im narovinu tam sa starajte o vase dcery co s nich mate.... jaj taka som rozculena na taketo veci aaaa

mata71
31. júl 2011

Ahojte kočky pred skoro 3 mesiacmi si kamoška adoptovala 2deti jedno 8tt mimi a druhe 2,8r...dnes bola u mna a je v 6tt tehotenstva,nechape to 🙂 🙂 🙂 od radosti su cel hepy,,,,boli na umelich celkom mala okolo 14 vkladov,a teraz je v tom prirodzene,,,,lekar jej povedal že bud budu dve ,alebo jedno a jeden hematom,,,to je ale čo? 😨 😀 😨 😕

karkana
31. júl 2011

@mata71 to sa da aj také malé 8týždňové mimi adoptovať? 🙂 a aj dve naraz,?to by som brala,nám stále hovoria,že nemám nádej na take malé,že všetko dlho trvá a malé by malo aj rok kým sa všetko vybaví,da sa povedať,akoby nás odhovárali a aby sme aj väčšie chceli,tak mi to pripada, ked prvé by sme chceli úplne maličké,užiť si to a druhe môže byť kludne aj dvojročné

123fricka
31. júl 2011

@mata71 pekne to potesi 🙂))))))))))))

lubka1709
31. júl 2011

Ahojte ktora mi poradi co mam napisat .Ci pozname obsah medzinarodneho dokumentu.,Dohovor o pravach dieta?

mata71
31. júl 2011

@karkana mali poziadavku na surodenecku dvojicu,chlapcek bol mimi,a jeho sestricku odobrala socialka.tak sa poradili a zobrali samozrejme obe.aj mi to mame v poziadavkach tak isto.chlapceka si mohla zobrat už z porodnice ked mal 4dni, 🙂 🙂 ale po dohode s tetou na urade,a lekarmi pockali 6tt,či si biomatka ,nezoberie spat mimi,lebo tp je lehota zo zakona,,,,,,nestalo sa a kamoska je maminka...podotykam boli biele deti,v poradovniku boli zapisany v february 2011,,,,su to biele deticky,,,,,no mali super poziadavku Nitrianskom Kraji,,,, aj mi mame podobne poziadavky,,, skorej nas pripravili na mimi z anonymneho porodu,,,,

mata71
31. júl 2011

@lubka1709 napiš že si počula o nom ,ostatne naštuduješ z pristupnych materialov na nete,a na priprave,, 🙂 ja som mala takto.

123fricka
1. aug 2011

@karkana jasne ,ze sa da ked je napr anonymny porod ty si ides pozriet do nemocnice a ma co ja viem 10dni a mozes si ho zobrat domov...a keby sa ti necche cakat zoberes si katalog a tam su surodenci napr rocne a 3rocne a tych si mozes zobrat . to je na tebe

mexx
1. aug 2011

Sa mi strasne paci ten vyraz "obzres si katalog"... 😅 😀 Kiezby to tak fungovalo... 😝
A nie som si teda ista - ale neplati aj pri anonymnych porodoch, ze matka si to moze do tych 6 tyzdnov rozmysliet? 😕 Preto sa to aj vacsinou robi tak, ze dieta ide najprv do decaku a do profi, aby niekto nedostal dieta domov a o par tyzdnov si matka zmysli, ze ale ved ona porodila, tak je jej... 🙄 Ale ak sa narodi biologicky surodenec vasho dietata, tak by vas mali urady - ak pracuju tak ako maju (co sa casto aj nestava) - upozornit, ze je tu dalsie biodieta a ponuknut vam ho. Novi rodicia nasej Emky tak tento rok dostali aj jej braceka, dozvedeli sa to asi dva tyzdne po tom, ako sa narodil, ale tiez im povedali, ze najprv musi ist aj tak do domova, az potom by mohol k nim (a to mali na neho prednostne pravo). Ale neviem, ako sa to tahalo potom v praxi, lebo potom nam uz len poslali fotky, ze uz ho maju doma. 😵 Musim sa ich opytat... 😕

lubka1709
1. aug 2011

Dik mata71 za radu.Take otazky davaju co podla mna nemaju ani hlavu.Ale napisala som aby ich nevratili ze neni tam nieco vypisane.

lubka1709
1. aug 2011

@erikadodo to si nevsimaj takych ludi pitaju sa zo zavisti poznam to presla som si tim a tesim sa uz ked budeme mat mimi co to este potrva pokila nas zaradia do poradovnika ale to nevadi a ked boh da ze budeme mat mimi tak potom bude zavist ale takich ludi si nevsimat a ist dalej

lubka1709
1. aug 2011

@karkana len chodte do oho zacnite si vybavovat papiere je to super pocit a cas netreba riesit oplati sa cakat aj ked 2roky

123fricka
1. aug 2011

@mexx ludia si mozu brat dietatko domov s nemocnice ked je odklepnute sudom ze je volne. a ked si rozmysli tak teda ho musia vratit tam je to riziko , no ti mas pestunstvo takze toto je osvojenie !!!!je to tak ako pisem !

mexx
1. aug 2011

@123fricka Presne ako hovoris - ked je odklepnute sudom, ze je volne. A kedy si myslis, ze to asi je? 😅

123fricka
1. aug 2011

@mexx po 6tyzdnoch to viem ale kolko zien si bralo aj 10dnove s rizikom ze ho musia vratit to s stava malo !a uz ked sme pritom tak je tu vela co mali 10dnove doma !

lenkove
1. aug 2011

@123fricka istotne mas pravdu, len ja vela takych ludi, co brali posledny rok take malo babo nepoznam... Skor sa to zvyklo tahat, minimalne niekolko tyzdnov, az mesiacov.. Pred par rokmi bola asi situacia ina, ale teraz sa uz ozaj caka kym sud vyriekne ortiel... Ale ty mas skusenosti asi pozitivnejsie 😉

mexx
1. aug 2011

@123fricka Netvrdim, ze to tak nie je. Len som sa pytala, aku casovu lehotu si myslis ty... 😉
Nam socka v domove povedala, ze uz od minuleho roka maju urady nariadene, ze nemozu ponukat dieta do rodiny, kym nema osvojitelnost, a vraj sa tym riadia dost prisne teraz (zamerne vravim "vraj", lebo neviem, ako je to v praxi v inych pripadoch, posudzovat mozem len tie "nase", z nasho decaku). Pri detoch XY sa caka tych 6 tyzdnov, pri detoch, ktore nie su z anonymnych porodov, sa caka ovela dlhsie. Pri nasej sucasnej profidcere to bolo viac ako 6 mesiacov. 🙄 Ked som sa spytala kuratorky a sudkyne, preco je to tak, povedali: "Lebo je to tak najlepsie pre dieta aj buducich rodicov."... 😝
Nehadam sa a netvrdim, ze vsade to funguje takto, moze to byt lepsie (kde ludia ani tak dlho necakaju a dostavaju malicke deti), a moze to byt aj horsie (ked niekto caka na dieta styri roky a potom sa to taha aj priamo s odovzdanim dietata, lebo ma smolu, ze byva v takom kraji). 🙄 Osobne by som tiez bola najradsej, keby to slo tak dobre, ako tu vsetky baby dufaju, a keby vsetky babatka z porodnic dostavali tu moznost odchadzat odtial priamo do rodin. Ale myslim, ze je dolezite pozerat na to realisticky. 😔

lubka1709
1. aug 2011

Je to roziel ist cez Urad prace socialnych veci a rodiny na pripravu alebo cez Nadaciu?Kto mi poradi mi sme si zvolili pripravu cez urad.kto mi poradi kto to absolvoval cez urad ako to je je to skupinovo alebo len jeden par je tam aj zo psychologom?

lubka1709
1. aug 2011

@123fricka presne zivot bez deti nieje zivot.Aj take deti potrebuju nadej na zivot aj ked su adoptovane

sofokleska
1. aug 2011

ahojte baby, nahodou som našla tuto temu. My sa už snažime par rokov a stale nič, boli sme aj v BA v Iscare, tam nam povedali že jedine umele oplodnenie...inak sme bez šance ☹ Brala som aj Clostil na ovulaciu, kde je nežiadnuci učinok rast cyst, ten ma v marci skoro pripravil o život....takže podobne lieky do seba už nedam..... ☹ Chcela by som sa spytať ako je to s tou adopciou, či sa da adoptovať uplne male babo a či ho možu biolog. rodičia navštevovať?Ake podmienky sa musia splňať, musíme byť manželia?Musíme byť obidvaja zamestnaný? Ked mate male babo do 3 rokov,dostavate normalne za neho matersku?Zmenom dietatka je to ako?Zatila ma napadli, len tieto otazky, budem rada ak mi niekto odpovie,dakujem 🙂

123fricka
1. aug 2011

@lenkove no mam 3kamosky z mojho traja co mali ako 2tyzdnove 10dnove a 3tyzdnove domA

123fricka
1. aug 2011

@mexx JA SA TIEZ NEHADAM NEVIEM AKO JE TO MOMENTALNE teraz ale viem ze s brali tak tieto baby a hned s porodnice len mali strach ze sa ozve bio mama

123fricka
1. aug 2011

@lubka1709 ved ano co ma robit zena ktorej sa dlho nedari ? skusi vseliake metody nic s toho skusi umele opl. nic! ide na adopciu lepsie ako ostat bez dietata aj tie deti potrebuju rodicov ,to si teda myslim a bez dietata je to onicom !

123fricka
1. aug 2011

@lubka1709 my ideme tiez cez urad no myslim si ze nam tety povedali ze najprv skupina, a potom sami ako ze par vy dvaja🙂 zbytocne ist dalej ked toto mas blizsie no ale to je na kazdom, kde chce robit pripravu a lubka aki si kraj _?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre