Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

yukki
13. dec 2011

@janula_nz to mám tak na dva týždne, tam čo deti pri tom sedia...spálim cca 20metrov...t.j. dve plno naložené V3S-ky... mám aj ústredné, aj kachlak....pokým sa dá, kúrim len do kachlaku, poobede potom aj do ústredného... v zime sa mením na kuriča 😀

yukki
13. dec 2011

@lenkove no šak tak sme to potom urobili, ale ja aj keby som chcela tak už ich neviem zverejniť!

lenkove
13. dec 2011

@yukki 😀 😀 sa mi rehoce, lebo to sa aj mne stalo 😀 tak som pre istotu vsetky nechala tajne a uz 😀

janula_nz
13. dec 2011

@yukki to je dost teda ale vy tam mate velku zimu oproti nam. preto som sa pytala lebo ja chcem do mojho domu ako hlavne kurenie krb alebo pec.

yukki
13. dec 2011

šak aj ja! Nás dostali, admini...začarovali albumy na tajné a basta. 😝

magimary
13. dec 2011

@aidilka aj ja som z PK 😉, idete brať dieťatko do ado, či do pestu? 🙂

janula_nz
13. dec 2011

@magimary s kym to chodis cvicit? a preco?

mata71
13. dec 2011

@janula_nz mi mame plyn,,,chceli sme krb ale drevo by nas vyslo draho,,lacnejsie je plynom,,,ak mas moznost prist k lacnemu drevu tak v pohode,ja nemam,,,platim 120e masacne plynom,co do roka je 1320e jedna faktura sa neplati lebo pride vyuctovacia,,,,,cca 40 000sk zato by som drevo na kurenia nekupila,,,suseda vysle na 2200e drevo na zimu,,,,a uz povedal ze ide dat plynove,,

janula_nz
13. dec 2011

@mata71 to je strasne drahe drevo. nasi v lete kupili 20m3 tvrdeho dreva za necelych 1000eur aj s dopravou a to vraj na dve zimy musi stacit. rodicia maju nizkoenergeticky dom. no ale uvidime, ci to vystaci. ja plyn nemam v dome, len elektrika.

yukki
13. dec 2011

10m mäkkého či tvrdého dreva tu vyjde na 250-400.-eur....t.j.povedzme 650.-, ale tak zvyknú si ľudia hotoviť svojpomocne a platia teda len za vyhotovovací lístok a dopravu, čiže ešte o dosť menej to vyjde...

janula_nz
13. dec 2011

@yukki to my sme aj narubane uz mali, len hodit do krbu. komplet hotove nam to prieniesli

yukki
13. dec 2011

@janula_nz No, tak to je nie zlá cena čo píšeš! Dobre, dobre...sa oplatí.

janula_nz
13. dec 2011

@yukki to si ma potesila lebo aj lacnjesie mali drevo len nebolo narubane a dedko chcel take, co nebude ziadna robota s tym

magimary
13. dec 2011

@janula_nz ked si klikneš na mojej nástenke na FB, tak uvidíš, čo cvičíme denne a ako 😉
a prečo?
preto, aby sme Tadyka dostali do "lepšej formy"...
ale nejde o telesné cvičenia, ale o "mentálne"-denne s ním robím štruktúrovanú terapiu, či cvičenia 😉
Tady je totiž autista... (ale taký schopný, atypický 🙂)

my sme mali drevo (a aj mávame) za fľašu alkoholu 😉 😅 😀
ale teda musíme si ho sami z hôr zviesť, napíliť, porúbať, atd...

janula_nz
13. dec 2011

@magimary to bola teda fuska tolko dreva priniest a porubat atd. nam to zhodili pred branu a dost sme mali aby sme to ulozili namiesto. svalovica bola riadna teda.

ako sa to zistilo, ze je autista?

dioliana1
13. dec 2011

@janula_nz caw , kedy ti pribudla Lea? 😀

janula_nz
13. dec 2011

@dioliana1 nie dlho. este ani nebyvame spolu.

magimary
13. dec 2011

@janula_nz no, ja mám svalovicu tiež vždy 😝 😅
ale aj tak sa na tom ani zďaleka tak nenarobím, ako môj mužík s jeho otcom...
ja už len doma spratávam na miesto 😉

ako?
no jednoducho 😅 😕 ,
správal sa "divne", tak sme išli na vyšetrenia a už sme boli v obraze 😉

yukki
13. dec 2011

Kika pozerá Saxanu...rpišla do kuchyne, sadla na metlu a dvíha a dvíha ju...a vraví nejde to! nejde TO! a ja od PC že Čo? Nejde to! až potom mi došlo...chcela si zalietať...- 😀 😀 😀 😀 😀

janula_nz
13. dec 2011

@magimary chudatko malicke. drzim palce aby sa mu dobre darilo. a to s nim ty cvicis alebo chodis niekam do nemocnice? stihas to vsetko?

janula_nz
13. dec 2011

@yukki ta tvoja kika je ale cislo 😀 lauru by take nenapadlo, ta len kone vecne

magimary
13. dec 2011

@janula_nz dík, ale aktuálne máme konečne lepšie obdobie (aj keď to posledné nás vyšťavilo všetkých na totálku...ale skončilo cca pred týždňom 😝)...hej, cvičím s ním sama a raz za mesiac chodíme na takú "poradňu", kde s ním cvičia tiež...

maznacik007
13. dec 2011

my mame drevo po 30 eur bukove do krbu ... zatial tak mame ze skladujeme u nasich este nemame pristresok na neho/ a vzdy nam otec donese na voziku .... ale teda my mame aj plyn a kurime aj s nim..

aidilka
13. dec 2011

@magimary Chceli by sme do adpocie. Ty mas deticky v pestunskej, vsak?
Neviete mi niekto povedat, psycho priprava sa velmi lisi, ci do ado, alebo pestu? My sme pestu zatial nezvazovali, lebo nemame vnutorne vysporiadanu myslienku, ze by mohlo po nejakom case dietatko od nas odist. Klobuk dole vam vsetkym, co tuto myslienku viete spracovat. Ale nikdy nehovor nikdy, vsak? 🙂 Ked sa tu naplnia tie hrozneznejuce prognozy, ze sa ma cakat 5 rokov, mozno to nakoniec aj my prehodnotime....

tortelinka
13. dec 2011

ahojte, este som sa vam nepochvalila, chcela by som povzbudit vsetky netrpezlive cakatelky, ze ak vsetko pojde dobre tak ako ma, v piatok bude doma, nas syncek, ..strasne sa tesime 🙂

mata71
13. dec 2011

@tortelinka jej super to budu vianoce,,,, 😵 😵 ani ste dlho necakali tak od leta ked si spominam, ci 😕

tortelinka
13. dec 2011

@mata71 veru, bolo to expres, sme v soku 😀

poka
13. dec 2011

@tortelinka ahoj no krasny darcek🙂))))))ake ste mali poziadavky?

tortelinka
13. dec 2011

@poka dietatko do roka, aj poloromske

aidilka
13. dec 2011

@tortelinka blahozelam!!!!! To sa super cita. Adopcia, ci pestunska?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre