Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

najjulinka
31. dec 2011

PF
╭━━━╮╭━━━╮┈┏┓╭━━━╮
┗━━╮┃┃╭━╮┃┏╯┃┗━━╮┃
╭━━╯┃┃┃┈┃┃┗┓┃╭━━╯┃
┃╭━━╯┃┃┈┃┃┈┃┃┃╭━━╯
┃┗━━┓┃╰━╯┃┈┃┃┃┗━━┓
┗━━━┛╰━━━╯┈┗┛┗━━━┛

beba1902
31. dec 2011

pridavam fotky ako sme sa naucili krasne bezkat 😉 a prajeme veseleho silvestra a stastny novy rok 2012 🙂

janula_nz
31. dec 2011

Želajme si v novom roku,
dobrých ľudí vždy po boku.
Zdravia, lásky plný dom
a spokojný život v ňom.

janula_nz
31. dec 2011

@beba1902 pekne sa rozbehla simonka 🙂 zlatucka

mana85
1. jan 2012

Všetko krásne v novom roku, dobrých ľudí popri boku.
Veľa šťastia, veľa zdravia, nech sa Vám všetky plány zdaria...

mata71
1. jan 2012

@beba1902 vidiet že je štastná a milovana. 😵 😵
@janula_nz krasna rodinka ste 😵

beba1902
1. jan 2012

@mata71 dakujem pekne neda sa to porovnak ake je teraz kludna 🙂 a aka bola ked sme ju nosili spat 😒

dia6
2. jan 2012

@mmacca myslím, že nie. Lebo tam sa potom nejkých 6 týždňov vybavujú papiere.

mmacca
2. jan 2012

@dia6 Píšem z osobnej skúsenosti.

dia6
2. jan 2012

@mmacca teraz neviem čo presne píšeš z osobnej skúsenosti 😒

mmacca
2. jan 2012

@dia6 Že sa dá ísť za dieťatom priamo do pôrodnice. 😉

dia6
2. jan 2012

@mmacca Aha, že vy ste tak boli za malou? A bola z anonymného pôrodu?

mmacca
2. jan 2012

@dia6 Nie, nebola z anonymného pôrodu.

dia6
2. jan 2012

@mmacca A aj tak ste boli v pôrodnici? Tak asi to záleží od prípadu k prípadu.

mmacca
2. jan 2012

@dia6 Niekedy mi to pripadá, že každý okres si robí po svojom. Človek má potom z toho guláš. Raz sa jedno smie a vyžaduje a druhý raz zas nie.

dia6
2. jan 2012

@mmacca Hej, to je asi pravda, aj ja mám taký pocit.

123sabrina
2. jan 2012

nejaka zena s trnavy ,ktora ma prehlad kolko ludi caka v poradovniku,nejake info

natia
3. jan 2012

@beba1902 už na to nemysli, na to zlé, čo ste museli preskákať...je to svinstvo takto zaobchádzať s deťmi ako s nábytkom...ale už je u vás, tešte sa z toho, ona sa z toho hádam dostane a čoskoro uverí, že je naozaj navždy doma 🙂

beba1902
3. jan 2012

@natia verim tomu ,ze na to zle hlavne ona zabudne 😒 nie je to vzdy lahke ,ale snazime sa ,aby bola co najviac stastna milovana 😉

poka
3. jan 2012

Ahojte, chcem sa spytat kolko hodin treba na pripravu NRS, zajtra sa idem dohodnut na termin na upsvar v za; dnes boli u nas na navsteve zo socialky, ale neboli sme doma, prisli doobeda, zajtra sa tam mam zastavit, nemate niektora skusenost, ci prisli k Vam este raz?dakujem.

brita
3. jan 2012

@poka Ahoj Poka, myslim, ze minimalne to je 26 hodin ten pripravy na NRS. My sme chodili do Navratu v ZA a tam sme to mali asi az 30 dovin. Ale 26 je minimum. Inak z tej socialky k nam prisla pani ale po dohode s nami. Spytala sa, kedy nam to vyhovuje a tak sme sa dohodli na konkretnom datume a hodine. My sme ju dokonca boli vyzdvihnut autom, aby to bolo jednoduchsie a rychlejsie.

poka
3. jan 2012

@brita no ved aj ja som si myslela ze sa ozvu dopredu, uvidim co povie zajtra. vy uz mate pripravu za sebou?ako dlho a kolki ste v poradi?a dakujem za odpoved

brita
3. jan 2012

@poka Vies co, zavolaj tam a normalne sa s nimi dohodni. 😉 My sme mali zo socialky pani Klimanovu a ta je strasne zlata. My sme pripravu ukoncili tesne pred vianocami toho roku. Este nevieme, kolki sme v poradi, lebo este nam neposlali oficialny list, ze nas zaradili - boli sviatky, tak cakam, ze kazdu chvilu nam to pride. 😉 My sme tam chodili od septembra do decembra, cca. kazde dva tyzdne po dve hodinky a raz sme mali aj skupinove stretnutie, bol to jeden vikend, cize sobota aj nedela vzdy po 8 hodin. Ta priprava sa da robit bud na socialke alebo v Navrate.My sme si vybrali Navrat preto, lebo boli casovo flexibilnejsi. Inak aj na socialke to vraj robia velmi dobre.

poka
3. jan 2012

@brita ano mas pravdu zajtra tam volam, inak aj ja tak ratam, ze to bude trvat 3az 6 mesiacov, uz aby to bolo za nami.dufam, ze nebude problem s tym casom, ved dam vediet.

brita
3. jan 2012

@poka Drzim palceky, neboj sa, oni su tam mili. Iba pani Pechova - veduca na tej socialke, je zelezna lady, ale aj s nou sa da. 😀 😀 😀

lusterka
3. jan 2012

tak sme mali dnes dalsiu pripravu, kreslili sme ovocny strom a postavy muzsky a zensku..xixi..sranda...tak som zvedava, co bude zajtra znova..xixi..

poka
4. jan 2012

@brita no uz som jej volala, dala nam termin len o 8, no raz sa bude dat, ale stale?ved sme zamestnani, neviem co vymyslime🙂 my sme sa hlasili u p. Barošincovej. s p. Pechovou som nemala tu cest, lebo ked som tam isla vybavovat bola dlhodobejsie PN.

brita
4. jan 2012

@poka Ahoj poka, to o tej 8,00 vam dala termin na tie stretnutia na NRS? Moj muz pracuje mimo Ziliny a prave preto som sa obavala, ze ako by tam on dochadzal alebo dobiehal z roboty, proste nemozne. Preto sme isli na tu NRS do Navratu. Tam sme to mavali vzdy od 14,30 to nejakej 16,30. A to uz bolo schodnejsie. Su proste flexibilnejsi. Statni uradnici o 14,00 zavru kram a padla. Bohuzial. Pani Barosincova je tusim taka nizsia pani, myslim, ze je to ta, co sedela s pani Klimanovou. Ale vraj aj ona je dobra.

karkana
4. jan 2012

@brita my sme nemali problém na úrade ,tam sa dá dohodnúť termín aj my sme chodili na sedenia väčšinou o 15hod.po práci

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre