Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mata71
8. jan 2012

@matax ano tuto j.e to rozpracovane do roku 2021 a deti do 15r myslim,

maznacik007
8. jan 2012

@matax bohuzial to je len papierova realita.... este aj dnes su deti do troch rokov umiestnene v domove a to dokonca v domove internatneho typu a deti do 6 rokov je tam tiez plno.... ziadne profi... a nie je to len na 6 mesiacov v ramci diagnostickej lehoty

aj ked ani profi nie je vzdy vyhra.... dokonca uz mame aj dieta ktore bolo rok a pol v profi rodine tak ked prislo do nahradnej rodiny a sli s nim k lekarovi tak lekar vydal nalez ze ide o tyrane dieta 😔

marketka1
8. jan 2012

@maznacik007 aj v kamenných DD je deťom fyzicky ubližované 😔

matax
8. jan 2012

@maznacik007 ja viem ☹ ☹

karkana
8. jan 2012

@maznacik007 s tým s tebou súhlasím,že profi nieje vždy výhra,aj u nás v obci boli dve rodiny,a tá jedna ich týrala ,to bolo hrozné a museli to riešiť

marti35
8. jan 2012

@5katarina7 To nejako málo 😒

barbareta
8. jan 2012

@mata71 Mati ked si volala do NR. nevieš kedy sa aktualizuje poradovnik ? lebo ja sa tam prave chystam volat tento týžden a samozrejme že chcem dostat čo najobjektivnejšiu odpoved + - ako to s Nami vyzera. My sme v poradovniku od augusta 2010 čiže skoro 15 mesiacov 😒 😉 a to čakanie mi už príde večné-nekonečné 🙂

mata71
8. jan 2012

@barbareta ahoj, v januari povedala ze ich aktualizuju,,,,tak zhruba na konci januara by mohli mat vysledok,,,,no predpokladam ze si niekde v predu okolo 15 miesta, a mozno aj na mensom mieste 🙂
čakanie je velmi dlhe neviem ci stihneme dve adopcie, 😒 ,,,,jedine naraz,,,,

barbareta
8. jan 2012

@mata71 dakujem za taku rychlu odpoved 🙂 tak tam brnknem tak až koncom mesiaca 😉 som pred chvilou volala mužikovi do robotky čo som sa tu dočitala tak bol rád 😉 Sme už spolu vyše 10r. poskušali kadečo/iui,ivf,ket/ a sme sa i tieto vianoce tak utešovali že dúfame že boli posledné vo dvojici 😎

mata71
8. jan 2012

@barbareta neboj tento rok ste rodicia,,,,
Mi mame tiež toho za sebou a to najkrajšie nas určite čaka všetky stat sa maminkami 😵 😵 Dufam že tiež to bude tento rok,

tortelinka
8. jan 2012

@barbareta my sme si hovorili, ze buduce vianoce uz budeme snad traja, a ani nevieme ako a nas zazrak spinka vedla nas 🙂 neboj, dockate sa!

barbareta
8. jan 2012

Tak dufam že i v Nr. kraji sa tento pohnú ľady 🙂 🙂 ked tam brnknem tak dam sem isto vediet čo mi tetušky s upsvar povedali 😉

5katarina7
8. jan 2012

@barbareta potom napíš,lebo ja som volala hneď na začiatku roka a to bolo asi skoro,aj keď teta mi nič také nehovorila,že sa to bude ešte aktualizovať....

mata71
8. jan 2012

@5katarina7 neboj moja tento rok si mamina 😵

erikadodo
8. jan 2012

@barbareta mata71, ako tak čítam každá z nás skúsila už všetky možnosti mať bábo. V gyn five som už ako doma, ale naša úloha je starať sa o detičky, ktoré nikto nechce...tento rok sa dúfam budeme tešiť s malého drobca. Manžel hovoril, že sa pôjde na úrad opýtať koncom januára tak uvidíme....držme si palce, nech je to číslo čo najmenšie 🙂

mata71
8. jan 2012

@erikadodo ano ja s manzelom sme mali skoro prechodny pobyt vo FERTICENTE V BA 😀 😀 ked som tak rozmyslala pred rokom sme podali na urad žiadost a nezda sa mi to az tak davno,,,,,,no cakanie po priprave už hej,treba verit ved zazraky sa deju,,,aj tu kočky maju po par mesiacoch dietatka doma,, 😵 😵 ,/ ine kraje/,,,

erikadodo
8. jan 2012

@mata71 aj nám sa zdá, že to ide dosť rýchlo. Žiadosť sme podali presne pred rokom - príprava pól roka a ďalší pól rok sme už zapísaný v zozname, takže sa mi ešte nezdá, že by sme čakali dlho, ale som hlavne zvedavá na to číslo ako sme sa posunuli - potom uvidím či je to dlho alebo nie...ale oproti tým desiatim rokom čo sme chodili po doktoroch už toto čakanie bude len ,,brnkačka,, 😀

marti35
8. jan 2012

@5katarina7 Mne tiež teta v NR hovorila že v januári budu robiť v poradovníku poriadky že potom budú vedieť

sisab
8. jan 2012

ahojte dievcata, ja som tiez NR kraj, v poradovniku sme od augusta 2011, tak budem zvedava, ake info vam poskytnu, mne kazali v septembri, ked som naposledy volala, aby som sa ozvala az v marci-aprili.
Inak, dnes sa mi prvykrat snivalo, ze sme mali adoptovane dievcatko, a celu dilemu som mala o tom, ze mu nemam co obliect... 😀 vy uz kupujete nejake vecicky pre dietatko??

erikadodo
8. jan 2012

@sisab ahoj, my sme tiež v poradovníku od augusta 2011 vtedy sme boli na 64 mieste a vydržali sme sa tam nepýtať až do teraz takže som zvedavá čo nám koncom januára povedia. Vecičky ešte nekupujem niečo mám doma po neterkách, ale mám mániu pozerať kočíky....a neviem si vybrať... 😉

mata71
8. jan 2012

@sisab ja mam vecičky doma od 0 do 2r skaždeho niečo,kamaratka mi dala niečo som kupila tak velkost 86-92 aj 98 .postel-postielku vyrobil manžel je to velka postel a da sa tam dat zabrana na postielku,,,kočik som tiež už kupila od kolegyni kombinovany,,,,mne to pomaha po psychyckej stranke že niečo mam doma.....mame aj neterky a synovcou vecičky maju doma alebo pochoduju po rodine ale od nich nedostanem nič 😒 😒 ..Tak sa zabezpečujeme sami,,,,,kupila som aj body v tescu po 0,80e no nekup to od 56 až 92 ................decku mame komplet zariadenu.
@erikadodo pozri v mojom albume ja mam taky a dobre isiel kolegyni aj cez sneh. 😵

erikadodo
8. jan 2012

@mata71 presne takýto kočík sa páči aj nám. Podľa ,,módy,, mi radia aby som si kúpila kočík s otočnými kolieskami, ale neviem ako by sa to správalo na snehu. Ja som skôr na klasiku a hlavne aby sa to dalo kolísať aj farbu si si vybrala peknú teda chcete dievčatko? Ja by som si tiež kúpila kočík, ale neviem aké bábo dostaneme. Požiadavku máme od 0-2 rokov. a detskú izbu mám zariadenú komplet teda okrem postielky.

mata71
8. jan 2012

@erikadodo nie je po chlapčekovi 😀 😀 a chceme aj chlapčeka, 0-2,,,,ale poznam maminy čo maju modre kocciky a dievcatka v nom,,,, Je prakticky a koliecka ma super. 😵 ta fialkova je troska tmavsia ako na fotke,,na fotke vyzera ružova,ale je fialova,. ..PICCOLINO

erikadodo
8. jan 2012

@mata71 veď áno na farbe nezáleží - dôležitý je ,,,obsah,,, 😀 😀

tortelinka
8. jan 2012

@mata71 my sme vsetko kupili za dve hodiny, postupne dokupujeme...

mata71
8. jan 2012

@tortelinka hej ved tebe sa podaril zazrak zaradena jun 2011 a v decembri 2011 už mimi doma 😵 😵 ...ja hovorim že skor je to o tom že ja mam dušu na mieste,,ked som nič nemala doma citila som sa tak daleko,ked mam vecičky doma citim sa lepšie 😵 😵

5katarina7
8. jan 2012

ja som kúpila len pár drobností pre radosť,neviem ako veľké dieťatko dostaneme,tak zatiaľ nekupujem.Dcéra je už veľká,jej veci som už porozdávala v rodine.Spolieham na švagrinú ona má štyri deti,najmenšia bude mať dva roky,takže mi určite bude vedieť dať nejaké vecičky 🙂

mata71
8. jan 2012

no kočky lučim sa idem spat rano vstavam......čauko dobru noc,

5katarina7
8. jan 2012

čau @mata71 dobrú noc 🙂

mata71
8. jan 2012

@5katarina7 dobru aj tebe 😵 pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre