Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dia6
24. jan 2012

@misula4660 Fíha, to ste mali rýchle 🙂

dia6
24. jan 2012

@tortelinka WOW, tak to bola úplna rýchlovka.

tortelinka
24. jan 2012

@dia6 ano, teta, na kolene hodila stempel a sli sme

dia6
24. jan 2012

@tortelinka Teta na úrade? To ani nevolala do ded?

123sabrina
24. jan 2012

dievcata ja len tolko ked je psol priprava psycholog da papiere a musime to zaniest do okresu my napr do tt? alebo to posle psycholog

misula4660
24. jan 2012

@dia6 aj nás sa pýtali, či nechceme ísť hneď, ale keď volali do ded, riaditeľka mala dovolenku, tak sme museli počkať do pondelku.... 🙂

papajka76
24. jan 2012

@lubka1709 Ďakujeme 😀

erikadodo
24. jan 2012

Ahojte, dnes som sa bola pýtať na poradie v NR a sme cca na 50 mieste, možno aj menej lebo boli už niektorý oslovení a čakať budeme ešte asi tak rok a viac.....ale posúva sa to... 🙂 tak uvidíme čo bude za pól roka...

mata71
24. jan 2012

@erikadodo tak ste zhruba 5 miest po nas....pozri stranu dozadu 😵 mi sme boli včera...a to povedala ze zopar je kontaktovanych takze menšie čislo ako 45...........................pa idem do roboty 😵

erikadodo
24. jan 2012

@mata71 áno čítala som tvoj príspevok, tak nech nám to čakanie rýchlo ubehne....... 🙂

123sabrina
24. jan 2012

erikadodo mata71 teraz som s vas dobre mimo ......
mata71 pisala ze cca su 45 cislo ze pani na urade powedala , ze velka nadej ze rodia budu uz tento rok 🙂

erikadodo pise , ze budeme cakat roka viac tak kazda inak ?🙂)))) ved ste po sebe zhruba 5miest!!!

tak teraz tety na uarde nevedia co hovoria _? ked jednej do roka a druhej roka viac..?

erikadodo
24. jan 2012

@123sabrina mne povedala že vybavujú ešte aj rok 2010 a že budeme čakať rok aj niečo. Ale rada by som bola, keby to bolo ešte tento rok.....možno záleží na koho natrafíme ....(myslím tetuľky na úradoch)

lenkove
24. jan 2012

Babulky, nebojte sa, budete cakat presne dovtedy, kym nepride na svet (urad) to VASE dietatko 😉 Drzim vam palce, nech je to cakanie co najkratsie 🙂

lenkove
24. jan 2012

@dia6 tak najdlhsie sme cakali na IA asi my, tri tyzdne. DD nemal psychologicku a tiez boli sviatky.. Ale od prvej IA sme mali malu do troch tyzdnov doma 😉 O 2 tyzdne oslavujeme nas druhy spolocny rok 😵 , druhe srdieckove narodeniny 😵 😵 Darcek uz kupeny 😀

vesticka
24. jan 2012

@matax ďakujem veľmi pekne za rady 🙂 určite sa spojím s nejakou poradkyňou..

vesticka
24. jan 2012

@misula4660 krásny chlapček a ešte sa na vás aj podobá 🙂. Prajem veeeeľa zdravíčka.....

123sabrina
24. jan 2012

erikadodo no ked vybavuju rok 2010 a je tam 50ludi tak si myslim aj ja ze tento rok mate ..zober si to po tej lepsej stranky🙂 ,ze cca 20 LUDI CAKA z roku2010 a ostatny su uz rok 2011 a tam ste aj vy 🙂 urcite sa to posune 🙂) tety na urade musia povedat viac neboj drzim palce nech pocujes len pozitivne spravy

mata71
24. jan 2012

@123sabrina asi je to aj podla požiadaviek,aj od tetulky na urade aky ma pohlad dany den,,,, 😵 😵 mi sme sa viac snažili popitat na chlapčeka 😀

123sabrina
24. jan 2012

mata71 ano to mas cistu pravdu .no verme len ze tu budu padat dobre nizke cisla a pozitivne spravy ja si myslim ze ste aj s erikadodo super cisla,,, a dockate sa uz tento rok 🙂)

lubka1709
24. jan 2012

Babenky zaujímalo by ma že keď je profi mama a keď ja som žiadaťeľka o osvojenie miminka môžem aj od profi mami si adoptovať?Aky je tam postup?

dia6
25. jan 2012

@lenkove Tri týždňe? Takže viac by to asi ani nemalo byť... nie? No ale potom to už išlo rýchlo, tak to je fajn.
Ale veď človek si musí počkať na šťastie, len ja som zistila v poslednej dobe, že som nejaká veľmi netripezlivá, čo som nikdy nebola. 😒

dia6
25. jan 2012

@lubka1709 Všetky detičky do 6 rokov by mali byť u profi maminy (rodičov), ale dieťatko patrí stále pod nejaký DeD. Ty ale nekontaktuješ DeD ani profi maminu, ale úrad. On sprostredkuje kontakt s DeD a potom je to už všetko na dohode medzi tebou a DeD.

cairka
25. jan 2012

@dia6 , a aj všetci ostatní...ono to všetko visí na okolnostiach. Napríklad ak ide o dieťatko z iného kraja, tak sa čaká dlhšie na povolenie, lebo to ide zas cez ďalší úrad. Interakcie sú povinné 3, záleží na ochote (a možnostiach) DeD, profirodičov, ako často ich umožnia. Dajú sa spraviť behom 3 dní a dajú sa naťahovať aj 2 mesiace...potom to ide na súd, zas záleží či schvália predbežko, alebo nie ...ak neschvália, či je DeD ochotný prepustiť dieťa na hosťovský dlhodobý (väčšinou už nie 😖 ) ... Proste sa nedá dopredu kalkulovať, môže sa stať, ako tu niektorým, že dieťatko príde domov na furt za 10 dní a môže sa stať, ako tiež tu niektorým, že sa čaká aj pol-3/4 roka, kým sa dieťatko dostane domov... Najčastejšie to asi trvá cca. tie 2-3 mesiace.... a ešte len potom začnete byť netrpezlivé, keď začnú interakcie 😅

dia6
25. jan 2012

@cairka Takže je to vlastne individuálne.
No to verím, že potom je to ešte horšie... človek len ráta dni kedy dieťatko opäť uvidí. Je to ťažké, ale ako sa tu už viackrát spomínalo.... stojí to za to. 🙂

kanhwa
25. jan 2012

@beba1902 uzasna je Simonka a vsetko NAJ 🙂 🙂 🙂

beba1902
25. jan 2012

@kanhwa dakujem pekne 😉 😉

kanhwa
25. jan 2012

@misula4660 aj ja som mala najoblubenejsiu tatrovku 😀 zeleno- zltu 😀 ale musel maly posluchat, tolko darcekov 😉 a teraz sa mi zda, ze sa uz nepodoba len na tvojho muza, ale na vas oboch 😎

miskax2
25. jan 2012

ahojte baby chcela by som sa opytat tych z vas ktore si osvojili malicke deticky tak do 3 rokov cize take ktore este nevnimali ze boli v DD a ze vy nieste ich skutocni rodicia ze kedy a ako ste im povedali pravdu?teda ze hoci sa o nich starate bio rodicov maju niekde inde.....
dakujem

matax
27. jan 2012

@miskax2 ahoj, my mame deti od 16 mes a od 21 mes..hovorili sme obom hned ..myslim, ze aj take male deti to vnimaju, ze su v ded .. alebo ze su v profirodine, kde maju uz aj vazby.. takze vysvetlujeme hned.. ja si myslim, ze skor je to tazsie povedat neskor, ked dieta uz chápe..nase deti to pocuvaju od malinka a aj ked tomu este nerozumeli, uz to poculi, vnimaju aj ked uplne nerozumeju..neviem si predstavit, povedat to napr. skolakovi, to uz musi byt omnoho tazsie a moze nastrbit doveru v rodicov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre