Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

matax
12. dec 2012

@najjulinka to viem, ze profi je ustavka..ale ma zaujal ten debilny nadpis.. hadam pojde naozaj hned do profi..asi hej, ked vies 🙂 🙂

najjulinka
12. dec 2012

@matax neviem, ale tuším.... ak je t tak ako si myslim, tak profi nepoznáma v tom decáku nerobím....... ale tak vieš.... košice su male..... všetci všetko vedia... tak na 99,9% viem kam pojde....

mata71
13. dec 2012

@najjulinka ahoj takže pojde či nepojde hned k adoptivnym rodičom? Ved take dieta prečo ide do deckeho ked by mohlo hned z porodnice ist ako pravne volne na adopciuu.či nie?

kacena4
13. dec 2012

@mata71 nie do adopcie nemoze ist hned podla zakona ma bio rodic pravo rozmysliet si to a ziadat dieta spat, ako to bolo pred par rokmi o slavnych dvojiciek... 😒 takze sa asi bude cakat kym zakonom dana lehota uplynie az potom sa bude kontaktovat ado rodina. medzitym sa spravia vysetrenia, ci je dieta zdrave, vysledky chvilu trvaju, kedze rodicia chcu vediet aspon co to o adodietati pripravy sa mu spis a uz je aj ponukany. nik by predsa nechcel domov dieta a po tyzdni by zistil, ze ma hepatitidu, ci hiv... nie? alebo nebodaj sa ozve rodic ze ho chce spat a rozmyslel si to 😅 😝
treba trpezlivost je to vsetko pre dobro dietata a tiez adorodicov

cairka
13. dec 2012

@kacena4 , ale mňa to tiež zarazilo , veď väčšinou tie deti z hniezda záchrany išli rovno do rodín čo som postrehla...myslela som teda, že je dieťatko rómske, ak ide do domova 😅

mysiak001
13. dec 2012

Hmm a my sme brali Maťa priamo z porodnice.

dm1
13. dec 2012

prepacte ze sem leziem ale prave ma tema zaujma lebo aj kolega bral priamo s porodnice a zial bio si to v lehote rozmyslela ale sud sa neskutocne dlho tahal maly ma teraz 3 roky a prave sud rozhodol ze ho musia vratit bio ☹ vobec si neviem nieco take predstavit by ma porazilo

cairka
13. dec 2012

@dm1 , malý bol 3 roky u nich? no ty brďo...to bude ťažké aj pre neho, veľmi... 😢

yukki
13. dec 2012

Práve preto niektoré kraje vyčkávajú, kým prejde lehota tých ja neviem 6 či koľko týždňov, zdravý novorodenec je v tom čase už z nemocky preč ale ešte nie v adoptívnej rodine...až tá lehota prejde, rozsudok o právnej voľnosti dieťaťa nadobudne právoplatnosť-dajú ho k dispozícii na adopciu. matka mohla mať trebars nejakú popôrodnú depresiu,mohla byť zúfalá s dieťaťom na ulici... o týždeň sa ozve-a má naň ešte nárok, napokon, popôrodná depresia musí byť pre matku bez pomoci vážny stav, detto tieto zimy ak je na ulici, no o týždeň sa môže nájsť východisko....
Jedine ak sa jedná o anonymný pôrod, prípadne sa matka ihneď po pôrode dieťaťa písomne vzdá, tak dávajú aj z pôrodnice-hoci, poniektoré kraje to risknú, dajú aj bez súhlasu matky a potom to môže skončiť ako viď vyššie

dm1
13. dec 2012

@cairka ano 3 roky ho od malinka vychovavali lubili a teraz sud rozhodol ze nema s nimi byt :( http://www.ta3.com/clanok/1010715/v-zakone-o-ad....

dm1
13. dec 2012

@yukki praveze v reportazi hovoria ze islo o anonymny porod a tam som myslela ze nie je mozost vziat svoje rozhodnutie spat. tam nemoze ist o poporodnu depresiu pretoze vsetky papiere sa vybavuju uz pred porodom nie? a dieta ani matke neukazu

yukki
13. dec 2012

@dm1 jáj...ja som myslela, že ho len našli v Hniezde-a nič nevedia.

yukki
13. dec 2012

@dm1 aj pri anonymnom je možno nejaká lehota na "rozmyslenie"

yukki
13. dec 2012

@dm1 tak tú reportáž mi nestiahne, ja som myslela ten link o najdúchovi v hniezde...v podstate k tomu, čo sa pýta mata71

cairka
13. dec 2012

@dm1 , on bol v predosvojiteľskej starostlivosti? pozerám, že aj sociálka sa vyjadrila proti návratu do bio...a aj tak to schválili...neviem si to rpedstaviť, vzhľadom na to, že malo ísť o adopciu...

cairka
13. dec 2012

@dm1 , ináč keď sa o neho naťahovali 3 roky, tak v tom období prebehli aj nejaké kontakty s bio? Je to zvláštne, ak sa ona odvolala v zákonnej lehote, tak prečo sa to vlastne nevyriešilo pred tými 3 rokmi...bohužiaľ, návratom dieťaťa do bio...

kacena4
13. dec 2012

tiez poznam dieta ktore ma rozsudok na adopciu, ale "musi" byt v ded, pretoze sa ozvali rodicia a navstevuju sa s dietatom a chcu do naspat ☹ ☹ ☹ ☹ a cas bezi a taha sa to mesiace 😢 😢 😢 😢 😢

dm1
13. dec 2012

@cairka to bohuzial neviem nikdy som sa o to blizsie nezaujmala a teraz sa ho nechcem moc pytat su z toho uplne zniceny 😔

cairka
13. dec 2012

@dm1 , jasné, to chápem... toto niekto strašne pokašľal... buď mali konať pred 3 rokmi, alebo to už nechať tak 😖

matax
13. dec 2012

aj pri anonymnom porode je lehota 6 týzdnov, az potom sa moze podat navrh na osvojitelnost
niekde davaju deti hned do nahr.rodin,niekde cakaju na osvojitelnost 😖

mna len zarazilo, ze pisu do det.domova, viem, ze profi je zamestancom ded, ale aj tak mi to znelo zle, ze ide do ded.. hadam slo to dieta do profirodiny, kym bude osvojitelne alebo rýchlo pojde do nahradnej rodiny aj neosvojitelne

a ten pribeh, to je desne, ze rozhoduju tak dlho..ved vazby ma uz to dieta s ado rodicmi, to bude take naruby teraz, ak ho vratia k biorodine, bude to naopak ako pri adopcii z bio do adorodiny, cele zle..mali rozhodnut teda hned, ked sa do tých 6 t. odvolali a nie natahovat to, to uz nie je pre dobro dietata, uz by malo zostat, kde je😖

milenka74
13. dec 2012

@matax myslim ze take male islo isto do profi 😉

mata71
13. dec 2012

@kacena4 aha 😕 😕 dakujem.

mata71
13. dec 2012

@mysiak001 ved prave preto som sa pytala lebo mi to nejak nedavalo zmysel 😕

najjulinka
13. dec 2012

na týchto pripadoch je zle, že sa to natahuje... tiež sme mali profiča čo biorodina mala zaujem a ťahalo sa to vyše 3 a pol roka kým išlo k nim... ale podla mna je to chyba sudov toto.... lebo v týchto pripadoch nie je čo naťahovať 3 roky........

najjulinka
13. dec 2012

proste ak raz ma rodič 6 týždnov na rozmyslenie, tak rrealne by aj tých 6 týždnov mal mať..... však takto ubližili všetkým.. .dieťaťu, rodičovi, nahr. rodičovi....... och...... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

najjulinka
13. dec 2012

a tiež je od sudu dosť nefer, že pri takých pripadoch žiada DNA test, ktorý ešte potom musi rodič platiť a chvilu to trvá, ak je špecialny archiv kde sa spoji rodička s dieťaťom - z toho špeci. archivu može len sud a policia žiadať dokumenty ..... a presne na to ten archiv je... a si myslim, že je to rýchlejšie a lacnejšie ako DNA testy napriklad... a hlavne maju konať okamžite.....

iveta70
13. dec 2012

dm1, ty tu pises, ze je to tvoj kolega co ma vratit toho chlapceka... chcem sa len spytat, ci aj tvoj kolega je z TN kraja a ci aj to dieta bolo narodene v TN kraji...

dm1
14. dec 2012

@iveta70 ano je to TN kraj len neveim ci sa tu aj narodil maly. Podali odvolanie tak ho zatial maju doma dufaju ze este aspon cez vianoce.... ale nedavam tomu velke nadeje kedze sud uz raz rozhodol ze ma ist do bio 😔

mysiak001
14. dec 2012

@dm1

iveta70
14. dec 2012

@dm1 a nevies v akej forme nahradnej starostlivosti ho mali? ak bol adoptovany tak to sa uz neda vratit spat...takze predpokladam, ze v NOS ci v PS??? a nevies nahodou ci sa s matkou to dieta stretavalo???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre