Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

5katarina7
2. jan 2013

tak tu je naša bábika 🙂

moischaaa
2. jan 2013

@5katarina7 jeeej mala je nadherna 😵 krasne babo 🙂

kočky ako ste na tom boli s vybavickou pre dieta? kuúovali ste aj nieco dopredu alebo az ked sa vam ozvali ?

gerdusha
2. jan 2013

Ahojte baby,

chcem sa vas spytat na pripravu, ktoru ste bsolvovali pred zapisanim do registra. Prebiehalo to v doobednajsich hodinach alebo je to individualne? Ako ste to zvladali s uvolnovanim z prace?

iwusa
2. jan 2013

@gerdusha bolo to čisto na dohode nás a pani psychologičky 🙂 my sme doobeda z pracovných dôvodov nemohli ale ak som chcela odísť z práce skôr, napr. o 14-tej, tak šéf s tým nemal absolútne žiaden problém. Myslím, že to je však veľmi individuálne, teraz by som si určite musela brať dovolenku.

mysiak001
3. jan 2013

@gerdusha U nas sa dalo dohodnut isli sme cez Miesto pod slnkom a dali sa nejake hodiny spojit dokopy dokonca aj v sobotu.

gerdusha
3. jan 2013

Dakujem vam

123sabrina
3. jan 2013

ja sa opytam len s utajeneho porodu ma matka pravo na 6tyzdnov rozmyslenie alebo aj s porodu ktory nie je utajeny?

5katarina7
3. jan 2013

@123sabrina ja viem tak,že v každom prípade má právo si rozmyslieť do 6týždňov.

123sabrina
3. jan 2013

@5katarina7 no uz som sa nato pytala raz a pochopila som to tak isto ale dnes som si s jednu kamosku pisala tu na adopcii a pochopila som to inak..uvidime.. a v kazdom pripade bude vediet aj biomatka nase adresy? ci je anonymny alebo nie?

pelikan8
3. jan 2013

Naša láska! 🙂

karkana
3. jan 2013

@5katarina7
@pelikan8 kráááásne bábiky 😉 😉 😉

mata71
3. jan 2013

@pelikan8 peknučka 😵

@5katarina7 aká je vlasatá... 😵

suezana
3. jan 2013

@moischaaa ja som mala požiadavku dievčatko, tak ja som občas niečo kúpila - desne ružové alebo fialové 😀 😀 😀 😀 a teraz sa vytešujem z kúskov, ktoré som trafila 😉 😉 😉

kacena4
3. jan 2013

@123sabrina ak mas adopciu tak matka nebude vediet len pri pestu
a do 2 mesiacov ma pravo kontaktovat dieta (v ded) aj ked opusti dieta v nemocnici a dokonca aj neskor ked ho nakontaktuje v ded (napr. 4 mesacne) a dieta este nie je ponukane do ado, t.j. neprebehol sud ☹ ☹ ☹

123sabrina
3. jan 2013

@kacena4 ked dostanem dieta s porodnice domov na adopciu ... prebehne 6tyzdnov este ma pravo ? to hadam uz nie .... potom by ho uz nemali vziat ci ?

123sabrina
3. jan 2013

@pelikan8 mass prenadherne dieta pelikana 🙂)))) my uz sme skoro rok v zozname ved vies presne rok za vami 🙂 febrarovi 🙂)) dufam ze aj mi budeme mat a cim skor

sentoza
3. jan 2013

@5katarina7 prenádherná kukučka...podobnú, vlasatú okatú mám aj ja a som za ňu vďačná

dia6
4. jan 2013

@pelikan8 Krásna 🙂

dia6
4. jan 2013

pozerám, že veľa fotiek tu pribudlo, tak teda aj ja dám nejakú vianočnú.
Tak toto je náš drobec s nami na Vianoce. 🙂 🙂 🙂

kacena4
4. jan 2013

@123sabrina nie je to doslovne, kym vam to neodklepne sud ze je 100% vasa + doba na odvolanie, vzdy je sanca ked sa matka objavi, preukaze ze ma podmienky, zaujem..... nechcem strasit, ale su take pripady, hoci malo ☹ vtedy sa adopcia pozastavi (moze sa odvolat priamo aj bio) a najprv sa riesi biorodic, preto je riziko brat babo z porodnice ked este nieje pravne volne 😲 😲 😕 najma pre adorodicov ☹ sak po tych 2 mesiacoch len davas ziadost na sud o adopciu a kym neprebehne co mozu byt zasa len mesiace je to vo hviezdach co sa udeje a neudeje - preto vacsina deticiek nie je pravne volnych prvych par mesiacov, aby sa predislo takymto stresom

tortelinka
4. jan 2013

@gerdusha my sme robili v Navrate, dalo sa poobede a mala som dovolenku ked boli dve celodenne pripravy

vargatomas1
4. jan 2013

@ivka2007 dobrý den my sme si tiež adoptovali chlapčeka a zvazujeme na druhom poradili by ste nám ako to prebiehalo? znova musíme absolvovať prípravu? dakujem velmi pekne

mmacca
4. jan 2013

@vargatomas1 Stačí aktuálizácia, tá je kratšia. Papierovo je to to isté.

vargatomas1
4. jan 2013

@123sabrina ahoj my sme z tt kraja

123sabrina
4. jan 2013

@kacena4 rozumiem dakujem 😔

mana85
5. jan 2013

@pelikan8 Krásnučka je tuším rovnako narodená ako náš Kubík 😵

mana85
5. jan 2013

@dia6 Zlatučkýý 😵

mana85
5. jan 2013

@123sabrina Bio-rodičia maju právo na dieťa až pokial neprebehne súd o osvojitosti my sme čakali 4 mesiace 😔 tam dala bio. generálny súhlas k osvojeniu malého a tak bola zbavená rodičovských práv myslim že to tak funguje všade pokial ide bábo z pôrodnice rovno do rodiny ....

123sabrina
6. jan 2013

@mana85 ale uvidime co a ako bude nebudem 😉 sa dopredu nahanat

beja74
7. jan 2013

@mana85
ahoj, chcem sa opytat: vy ste zobrali domov dietatko rovno z porodnice a nebolo pravne volne? Potom nasleduje predbezne opatrenie sudu, ze ho mozte mat doma (kolko to trva - kym vydaju predbezne opatrenie) a potom sa este caka na definitivny verdikt, ze si dieta mozte osvojit? Dobre chapem? A pokial neprebehne sud, ze teda oficialne mozes dietatko adoptovat - dovtedy si moze bio rodic uplatnit právo vziat si ho naspäť? Som z toho v šoku. My sme tiez cakatelia, a uz sme velmi blizko, a desim sa toho, ze ked nam daju bábo domov tak pokym nebude "naše" tak si pre neho mozu prist?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre