Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

najjulinka
29. jan 2015

@bahary maju na to 14-15dni,a le nikde v zakone sa nepiše, že do kolkých dni od vydania to musia poslať.. .nam poslali po dalsich 2 týždnoch asi, takže prešiel mesiac od doručenia správy z pripravy kým nam to došlo.....

karkana
29. jan 2015

@bahary nás zapísali ešte v deň posledného sedenia,,,,čo bolo super,,dvere hned vedla,,,

siska25
29. jan 2015

Ahojte, prosím Vás viete niektorá, čo ste to vybavovali, na aké jednorazové príspevky a v akej sume z UPSVAR máme nárok a od akého momentu. Momentálne máme za sebou predbežné opatrenie a predosvojiteľský súd - 6 mesačné dieťa. Už mám z tých papierov veľkú hlavu, všade mi inak povedia. Viem, že mám nárok na rodičovský príspevok, ale to až po tom, ako mi skončí materská a ešte prídavok na dieťa, ale to tiež netuším od akého momentu, či od predbežka, predosvojiteľskej alebo až od osvojenia. Konečene som doriešila materskú a daňový bonus a čaká ma teraz UPSVAR....

mata71
30. jan 2015

@martinkasl 😵 hej už je to naisto chlapček je 5r aj kusok...dievka 3r a druha dievka 1,5ročná 😵 😵 sú velmi tiché a dobréé upresnim potom lebo od 1,2.som profi .a idem v pondelok k detom ..predpoklad že stredu poobede alebo štvrtok idu k nám do rodiny... 😵 😵 ste 9 ...nom neboj mi sme boli vlani vo februari 5 a už nám volali... to už bude čoby dup... aj teraz maju malé babetká pár dnove.. 😵

mata71
30. jan 2015

@siska25 rodinne máš narok hned a potvrdenie z matriky si pýtaj a máš narok na prispevok pri narodení 500e,,,stihnut podat pred tým ako sieta dovrši 6 mesiacov... alebo tesne potom...

karkana
1. feb 2015

bože, ešte že mám moju malú ,,,,doma švagriná tehotná a nič iné sa nerieši a pozerá sa len obrázok malého zo sona,,zachová sa rod,,,,,,,a pohyby,,,,,,,,,,,, ☹ fúúúúúúúúúúúúúú,pretvarovať sa,čo iné,keby to aspoň tak nerozoberali, 😠 ale doma takéto veci ešte stále nejako bolia,,,,idem radšej von

johanka121
2. feb 2015

@karkana rozumiem Ti..ked bola sestra tehotna a este sme nemali babo som plakala aj ked som sa tvarila ako sa s nou tesim..bolo to velmi tazke. Teraz nas maly uz ma 8 mesiacov a sestrin maly 18 mesiacov a sestra chce druhe..takze aj mna to caka. Nemat Filipa sa zblaznim..☹

vikad
2. feb 2015

@karkana Och, verím, že je to ťažké. Ja, ked som potratila, cca 3 mesiace na to otehu moja kamarátka a skoro každý deň mi volávala, že ako prebieha tehu, kde bola na akom vyšetrení ... a ja som pri telefóne kolabovala...neuvedomila si, aké je to pre mňa ťažké, počúvať to, čo som ja už mohla mať za sebou ... ale teraz som šťastná 😀 Držkaj sa a vydrž to 🙂

vikad
2. feb 2015

Ahojky dievčatá. Mám otázku. Keď som na materskej, neplatím si ani dôchodkové ani nemocenské, ani nič? Samozrejme, ako dobrovolník by som mohla, ale ked si to neplatím, nevznikne mi nejaký dlh? Volala som na sociálnu poisťovňu, ale po mojich skúsenostiach s úradmi (kde mi nikdy nič nevedia presne povedať) sa radšej opýtam aj tu. Tu dostávam stále presnejšie a jasnejšie odpovede 😀 ĎAKUJEM vopred 😀

lalus
2. feb 2015

@vikad si poistenec statu pocas md i rd, vsetko potrebne za teba odvadza stat. Jedine ak by si popei tom chcela pracovat, musis sa odhlasit z.dochodkoveho.

vikad
2. feb 2015

@lalus Ale vraj pri RD sa musím nahlásiť na dôchodkové v den, ked nastupujem na RD ...

lalus
2. feb 2015

@vikad to myslim ze len podpises jeden papier v sp, to by ti mali potom povedat

vikad
2. feb 2015

@lalus Aha, no mne to zatiaľ nesúri, lebo som na MD druhý mesiac, ja som sa len bála, že či mi teraz nevznikne nejaký dlh ... 🙂 ďakujem za info 😀

dellfi
2. feb 2015

@vikad ty kokos to nemyslíš vážne, že niekto dokáže byť taky s prepáčením surový, že ti volala a rozprávala ti o tehu keď sa ti stalo čo sa stalo? To normálne nechápem tu ľudskú krutosť!!! Veľmi ste tu silné! Všetky čo ste tu!!!

mana85
2. feb 2015

@dellfi Vieš ono si to človek ani neuvedomí - sú určite aj výnimky že im ide chválením tehotenstva , deti o to aby " uškodili " tomu druhému no z vlastnej skúsenosti viem že pri rozprávaní o našom malom sa nezamýšľam o tom komu , koľko a čo povedať dokonca sa prichytím že každá iná téma sa zvrtne na to čo Kubko 😨 Proste človek chce hovoriť o tom čo ho teší a nie vždy si uvedomí že to nie je práve najvhodnejšie a ak sa tá druhá osoba ešte pretvaruje že ju to teší ako dievčatá spomenuli tak v takom prípade je ešte ťažšie si uvedomiť čo svojím rozprávaním spôsobuje ...

dellfi
2. feb 2015

@mana85 Dobre, ale aj tak... Neviem, s trochou empatie ak viem, že niekto nemôže mať dieťatko alebo o neho prišiel, sa dá predsa dovtípiť, že to tému s ňou asi rozoberať netreba. Hlavne keď písala, že to bola jej kamoška. Predsa len mi to príde troška krute. Aj keď možno neuvedomele.

gelinka75
2. feb 2015

ahojte, prosim vas poradte, ak ma niekto zapis v odpise trestov tak je nulova sanca? trest je zahladeny vo vypise trestov, ale asi v odpise bude uvedeny..je to ohladom havarky

martinkasl
2. feb 2015

@mata71 Fúú,jakých malých štuplíkov 🙂 držím silno moc palce nech sa všetci zohráte,máte sa radi a darí sa vám 🙂 Teraz už isto musíme dať nejaké stretko. Tak hej už už sme predo dvermi,tých pár týždňov vydržíme a ešte len potom nastane rozruch 🙂

karkana
2. feb 2015

Ako je to teraz, ked si chcete adoptovať, už nedávajú na úrade žiadosť?že si máme doma napísať,,,,,,,,,,,,

lubka1709
2. feb 2015

@karkana davaju

vikad
2. feb 2015

@dellfi No, áno. Ona bola šťastná, že je tehu a neuvedomila si, aké je to pre mňa v tom období ťažké ... ale prežila som to a teraz sa vytešujeme my s manželom a starkými ... 😀 A ďakujem za všetky silné kočky tu na MK 😀

siska25
2. feb 2015

@vikad Ja ked som prechadzala prvykrat z MD na RD, tak som bola na SP opytat sa, ci tam mam vsetko ok a dali mi vyhlasenie, ze sa staram o dieta do 3 rokov a prihlasku, aby mi pocas RD platili dochodkove poistenie a 2. pilier. Akurat som tam prisla asi 2 tyzdne po nastupe na RD a spätne sa to neda prihlasit, tak tie 2 tyzdne mi neplatili nic. Ak by som chcela mozem si to dobrovolne doplatit, ale ziaden povinny nedoplatok mi nevznikol.

bodka4
2. feb 2015

@gelinka75 vôbec to nevadí, aj môj mal po havarke zápis, ale neriešili to.

vikad
2. feb 2015

@siska25 Ďakujem za info 🙂

gelinka75
2. feb 2015

@bodka4 super, dakujem 🙂

martina0067
2. feb 2015

Ahoj žienky,prajem vám pekný večer a želám vám vela lásky a pekných dní s vašimi detičkami.Pridávám sa sem,lebo mám kopu otázok 😕 S manželom máme tri naše biologické detičky,ale vždy sme se nebránili aj adopcii.Teraz nejako cítíme,že nastal čas konat 😉 Chcem sa spitat,vas čo to už máte za sebou či toto nieje pri adopcii prekažka.Podla mna skvor vyhoda,lebo čo to už mame s detmi za sebou.Dále som sa chcela opitat ako ste dokladovali príjem,či musela byt nejaka konkretna vyška,oba sme s manželom živnostníci s hypotekou na krku,ale este jedno dietatko by pre nas nemal byt problem.Dalej ma trapi tretia vec-mám stale ješte české občanstvo.Nieje to problém?Nikde s tym problem nemam,ale videla som,že zadatiel musí predložit doklad o státnom občanstve.Dúfam,ze sa dozviem niečo pozitivné od vás 😅 ,velmi radi by sme dali domov a lasku nejakemu dietatku,lebo na vlastnych detoch vidím,ze rodina a laska su pre nich to najdoležitejšie.Mate moju úctu,že ste to takto zvládli,dufam že sa čoskoro medzi vás pripojíme aj mi 😉

maartinkaa
3. feb 2015

@martina0067 ahoj, my mame styroch bio a uz treti rok sme v poradovniku na adopciu 😉 ,,,,uz cakame len na telefonat, a velmi sa vsetci tesime,,,,takze nie je to prekazka, ak to tak citite, chcete a mate podporu rodiny 😉

zibi
3. feb 2015

jaj tak pripajam sa k vam s vybavovanim adopcie sme zacali minuly tyzden 🙂 tak uvidime ako nam to pojde 🙂 drzte palce..sme len na zaciatku cesty 😉

martina0067
3. feb 2015

@maartinkaa Velmi pekne Ti dakujem za odpoved.Kedze aj vy mate vela deticiek,chcem sa ta opitat ako je ro s prijmom.Po zaplateni vsetkeho a odecteni zivotnych minimiem musi ostat este ziv.mimimum pre jedno dieta?Peniazky su inak by sme nechceli dietatko aby u nas zivorilo,ale teraz ideme robit dan.priznania a v realu nikdo nechce nic priznat,tak preto sa pitam ako to posudzuju.A psycholog sa pyta take bezne veci aj deti,ze ano?

maartinkaa
3. feb 2015

@martina0067 , ja som bola na MD a muz je riadny zamestnanec firmy, dolozili sme len nas skutocny prijem, a tym to haslo, nikto sa nas ohladom financii nic nepytal 😉 a kedze osvojenie, je len o rodinnych pridavkoch a rodicovskom prispevku po dobu troch rokov, tak sme si to my sami museli utriedit v hlavach,,,,aj ked dnes mas-zajtra mat nemusis, alebo naopak 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre