Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mata71
18. feb 2011

@beba1902
@suezana kocky ja neverim na korupciu!!!!!!!aj magimari pisala ze jej profi dieta islo do rodiny a boli v poradovniku 2tt,precitajte si trosku vysie jej prispevok,,,kuk 😉 😉

suezana
18. feb 2011

@mata71 super, treba myslieť pozitívne 😅

mata71
18. feb 2011

@suezana ano ano,mozno nadacia to ja neviem 🙂 🙂 ale verim ze vsetky dudeme drzat v naruci deticky 😀 😀 ,ja urobim vsetko preto aby sme vyuzili vsetky moznosti najst chlapceka,,,,,ved to je ako tehotenstvo 😀 😀

beba1902
18. feb 2011

@mata71 citala som to ,ale viem o tom svoje nikoho neobvinujem ,ale zda sa mi to zvlasne 😒

matax
18. feb 2011

@mata71 držím palce, budem sa sem kukať, myslím, že budete mať synčeka rýchlo doma :DD .. stále nechápem, na čo im je papier od gynekologa, v zákone je len to, aby bol zdravotný stav buducich nahr. rodičov dobrý, aby nemali invalidizujuce ochorenie, skrátka aby deti o nich neprišli.. a aby sa o ne vládali starať. a gynekologické ochorenia, pokiaľ nie sú zhubnej povahy, teda toto absolutne neovplyvnuju...

maznacik007
18. feb 2011

ale kocky... pokial mas pomerne volne podmienky tak sa da najst dietatko aj v neziskovkach... uplne v pohode... len treba ist, netreba sa dat odradit spismi... jednak su casto neaktualne nie su doplnene vysledky vysetreni atd... ale mate pravo si odpisat diagnozy a prekonzultovat ich so svojim lekarom, prip. prekonzultovat s osetrujucim lekarom dietata.. vsetko sa da... a su tam casto aj romske poloromske babetka...

k tej korupcii tak ta je vsade... mozeme sa tvarit ze nie je ale to neznamena ze nebude.. aj ked povacsinou sa to riesi mimo zoznamov...

ale fakt pokial mate kocky v poziadavkach ze akceptujete aj romske a poloromske dieta tak chodte rovno do neziskoviek a do zoznamov...

zasa dalsia pravda je ze len okolo 5 percent deti co su vhodne na osvojenie a nahradku su ponukane jednotlivo a nie v skupine...

mata71
18. feb 2011

@beba1902 moja drzim Ti palceky,a zapalila som sviecku anjelikovi straznickovi,aby nas Pan Boh obdaril nasimi detickami co sa zrodili v nasich srdieckach 🙂 🙂 ......neni dolezite ci su z naseho bruska,ale to aku velku lasku im dame,ked k nam pridu,a zrodia sa v nasich srdieckach 😀 😀 ....ja som len teraz zacala behat za papiermi a uz viem ze niekde mame synceka co nas caka 😉 😉

suezana
18. feb 2011

Ja by som si to tiež vedela predstaviť - ak by moja teta, švagriná, alebo dobrá známa pracovala na úrade práve s takými vecami ako je poradovník, že by mi teda mohla pomôcť.... 😒

matax
18. feb 2011

@mata71 my máme romskeho:D a poznám ich viac...žiadne "ciganske geny" som si u neho nevšimla:držím palce .

suezana
18. feb 2011

@maznacik007 vďaka - to fakt si môžeme odpísať diagnózy? a čo ešte, poraď, keď budem vidieť tie spisy...

najjulinka
18. feb 2011

no a pomer chlapcov ku dievčatam v ponuke je asi 4:1 ... a záujem asi v opačnom pomere 😉 takže je fakt, že solo kusov dievčat je malo, ale nie je to, že nie su... a niektore diagnozy vyzeraju na papieri hrozivo a hrozive nie su 😉 dobre je to prekonzultovať s odbornikom , že ake su prognozy 😉

mata71
18. feb 2011

@maznacik007...krasne si to napisala... 😀 poznam jednu zdravotnu sestricku co je 73rocnik,adoptovali si ju ako 7r,,,a povedala ze si nesmierne vazi rodicou,lebo ju vychovali,studovala, a je z nej krasna vyrovnana mlada zena,co je svojim rodicom oporou....

mata71
18. feb 2011

@najjulinka ano chlapcekov je viac to nam povedala aj pani na urade,,,,ze k 10 chlapcom je 2 az 3 dievcata.......este sme napisali ze mozu byt surodenci,,,ci chlapci alebo kombinacia,,,,to nam je jedno...

beba1902
18. feb 2011

@mata71 tak ti drzim palce a prajem pevne nervy na cakanie

matax
18. feb 2011

@maznacik007ahoooj, stretli sme v červ. kameni na feste:DD tá osvojietľnosť je aj náš problem, u maleho to vyzeralo, ze bude o mesiac osvojitelny..a nebol..dali biomatke este polroka na upravu podmienok... No teraz máme podobný prípad, akurát že ešte nie je osvojiteľná, čakáme aj na to.. my sme povedali na urade, že ak bude pravdepodobne možá osvojitelnost, že zo zaciatku vezmeme malinke aj do pestu..aj ked potom urcite adoptujeme..tak sem to , mali nakoniec aj s malým a to sme o pestu nechceli ani pocut..no ale ked uz dieta vidís a vieš, že ho možeš mať:DDD a vtedy nám povedali, že bud Apočkáme pol roka alebo B sa ho vzdame alebo Cpestu::DD no čo sme mali robit?a uz je úúúplne náš :DD

mata71
18. feb 2011

@matax no dakujem ,popitam sa gyndosa ze preco,ved papier nech napise,ved ho nedam a uvidim ze preco ho chceli...Dobru noc kocky 😀 pa.pa

suezana
18. feb 2011

@matax prosím ťa a akú si mala prípravu - na adopciu? a potom ste mali pestúnstvo? Pýtam sa preto, lebo po príprave na adopciu som si chcela dorobiť aj pestúnstvo a na úrade sa im to nepáčilo a doslova mi povedali, že vymýšľam a po príprave na pestu zas padnem na koniec poradovníka 😔

cairka
18. feb 2011

@mata71 , ja si myslím, že s vašimi podmienkami bude ten váš chlapec veľmi skoro domka 😉
ja som na druhú nečakala 😝 ked som sa bola vzdať odvolania proti zapísaniu do zoznamu mi na úrade ukázali jej spis. 😵 Mám ju síce v pestu, ale mala osvojiteľnosť a predomnou ju nejaké páry odmietli, lebo nemá správnu farbu pokožky 😖 , takže aj do ado by som ju mohla zobrať hneď 😉
a to všetko aj bez korupcie , na to ozaj nemám

yukki
18. feb 2011

@mata71 držím palce, presne tak, ono to pôjde možno práve tak rýchlo ako v tých dvoch prípadoch ktoré poznáš-s takýmito požiadavkami už pomaly tú detskú izbu začni zariaďovať!! Na úplatky nemám tiež ani prostriedky ani náturu, ale nečakala som ani pol roka-ani pri jednej dcére (že sa to už potom komplikovalo...to už je iné, ale nakontaktované sme boli za cca 4-5 mesiacov)

mata71
18. feb 2011

@cairka super,pribeh, 😉 😉 ja osobne tiez neverim na korupciu!!!!!! ked proste niekto ma stastnu ruku pri hladani svojho dietata 😉 😉 ....tak tak @yukki dakujem,ved kazde dieta potrebuje lasku,,,,,,,a ja jej mam kopec... ja verim ze co najskorej bude s nami ,,

matax
18. feb 2011

@suezana tá príprava je rovnaká!! ved aj tie tlacivá su rovnake.. nechápem, prečo im to robilo problém. teda my sme na príprave rozoberali aj pestu, ale psychologicka nám dala do správy, že pred pestu uprednostnujeme adopciu... žeby
tot i m chýbalo?
ale aj v zákone sa hovorí o príprave na nahr. rodičovstvoa tam patria obe formy... dokonca s amože predsvojitelská star. zamenit s pestu, má rovnakú platnost..9 mes. pestu a potom rovno adopcia.

a aj deti su v tych šanonoch aj na pestu aj na osvojenia, v jednom šanone..spolu.. tak asi su dako mimo u vas, alebo im chýbalo, ze ste sa v priprave o tom nebavili...

suezana
18. feb 2011

@matax ja som prišla na prípravu s tým, že robíme prípravu a dieťatko si vyberieme a podľa toho, či bude voľné do ado alebo pestu - tak podľa toho sa bude postupovať. Tam nám však dali na výber, že buď to alebo to! A pestúnstvo nám vykreslila ako niečo totál odstrašujúce..... že mm hneď povedal, len adopcia. Tak sme robili adopciu. Pre to pestúnstvo som sa rozhodla asi mesiac po zapísaní do zoznamu, že by som si to urobila len ja - bez mm. Ale narazila som na nesúhlas na úrade, žiaľ. Bolo mi povedané, že budem musieť doniesť všetky papiere, všetky potvrdenia a celých 26 hodín....Keď som volala do iného subjektu, tak mi povedali, že u nich by sa to riešilo len 2 hodinkami sedenia a aktualizáciou....aj z tohto vidieť, ako to na úradoch funguje... 😒 Ale tvoje info mi pomohlo, ďakujem.

suezana
18. feb 2011

Keby som robila aj prvotnú prípravu u nich - doplňujem.

matax
18. feb 2011

@suezana niet za čo :D over si to aj inde..hm,len neviem, kde..niekto ti tu poradi:D mne sa to nezda.. a aktualizovat pripravu mozes aj inde, teda ja si aspon myslim, ze mozes..

matax
18. feb 2011

@suezana aha, uz si sa ich asi pýtala:C tak neviem...

suezana
18. feb 2011

@matax mne vlastne stačí to, že ty máš prípravu na adopciu a mohla si vziať dieťatko aj do pestu pokým nebude voľné...dobre to rozumiem?

matax
18. feb 2011

@suezana odstrašujúce je len to, že rodičia možu mať kontakt s dietatom a to že maju info, kde je dieťa... inak dostávaš viac penazí, asi o 120 eur mesacne a aj pri prevaztie dietatka dostanes príspevok asi 10000sk to bolo..no ale peniaze nie su všetko, aj ked ich nemáme na rozdávanie..predsa len je tam riziko kontaktu..

ešte m annapadlo...nebol problém v tom, že manžel odmietol pestu? teda, že by teba zaradzovali samostatne?

matax
18. feb 2011

@suezana áno, ale máme tam aj popísané, že sme pripravovaní aj na pestu, no že uprednostňujeme adopciu....prever si to..ja neviem v druhom subjekte (usmev /navrat)

matax
18. feb 2011

@suezana dľa mňa je pestunstvo super pre deti, co by inak zostali v ustavnej strostlivosti...pre tie, co rodicia navstevuju, alebo maju viac surodencov alebo sa ich nepodarilo umiestnit..a tam je pre ne suuper, ze maju kontakt s bio rodicmi. ale na sk sudy pracuju pomaly, tak detickam neskoro davaju osvojietelnost ale mozno je chyba v tom, ze sa neskoro dav anavrh na osvojitelnost... no tebe uz neviem vaic poradit, eln si to prever a spytaj sa, ci to je preto, ze manzel nechce pestu..držím palce:D

matax
18. feb 2011

@maznacik007 a vy ako pokracujete s dievcatkom? cakáte ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre