Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

bobulka109
16. sep 2016

@jenoveva dakujem, ale volali sme na urad a povedali nam to iste poradie, ake sme mali pred pol rokom, nepohlo sa ani o 1 miesto, prezo mi to prijde cudne, lebo sama poznam jednu rodinu, kt si zobrala novorodenca, tak nerozumiem tomu, ze sa to neodzrkadlilo aj v tom poradovniku.....

matusik6
17. sep 2016

Ahojte kočky
Ako dlho sa čaká v BA na malé deti do 3 rokov?

lily311
17. sep 2016

@matusik6 mne psychologička na upsvar v BA hovorila, že cca 3 roky na dieťatko do 1 roka.

matusik6
17. sep 2016

@lily311
No pekne dik za info

tortelinka
17. sep 2016

@bobulka109 nemuseli ste sa posunúť, možno sa vrátil niekto, kto má pozastavené

vanillaskyy
17. sep 2016

Toto je taká neistota :( ja som este len v príprave a stale sa mi sníva ze nas psychológ neodporučil :(
Uz nech je to za nami

lily311
17. sep 2016

@vanillaskyy Ja mám tiež z toho taký vnútorný strach...

marcelarefat
17. sep 2016

@vanillaskyy
@lily311 baby neblaznite, ja som teraz robila aktualizaciu a mne psychologicka povedala, ze na priprave sa nezistuje inteligencia, ani sa nejedna o niaku buzeraciu z ich strany. Je to dobre pre cakatelov aby im bolo vsetko uzrejmene, aby mali realny pohlad na celu vec. Lebo ten prvotny osial moze zastriet vela potrebnych info. Adopcia by nebola vyslovene doporucena iba ak by sa jednalo o psych. narusenu osobnost, ktorej by nebolo vhodne zverit dietatko. Alebo mi spominala pripad, ze prisli manzelia vo veku 60 rokov a chceli si ist adoptovat novorodenca. Vtedy im ani pripravu neumoznili robit, vzladom na nepomer rokov k dietatku.

vanillaskyy
17. sep 2016

@marcelarefat mne praveze moj psychológ uz dvakrát povedal ze jeho vyjadrenie nemusí byt odporucajuce vzdy. A dost saod začiatku rýpe v mojej minulosti a o nicom inom sa so mnou nebaví :(

marcelarefat
17. sep 2016

@vanillaskyy ty mu povedz, ze nezijes minulostou ale buducnostou. Nedaj sa zastrasit. Musis si ist za svojim cielom. Bojovat o svoje dietatko ako tigrica. A kludne mu to aj povedz, ze nic a nikto ta nezastvi v tom.

2210sgr
17. sep 2016

@bobulka109 my máme doma slečnu po 3 rokoch cakania

bibal123
17. sep 2016

@vanillaskyy nedaj sa odradit mas ip odomna

zuzanamajo
17. sep 2016

Ahojte....citam tu vsetky prispevky....tiez sme z tych.ktorym zivot nedal vlastne deti...proste nam to nebolo sudene....nevzdavajte nic.ani cakanie ani vnutornu neistotu...co ma byt to bude....a verte.ze viem o com hovorim....11 rokov hlavy v smutku a preplakanych noci...a zrazu telefonat a zmenil sa nam cely svet....dievcatko o akom sme snivali.....cakali sme presne dva roky a asi mesiac...a teraz je pred nami posledne sudne pojednavanie....to cakane naozaj stalo za to....🙂kto tym neprejde.nevie o com hovorime...najlepsia a najrozumnejsia vec o akej sme sa kedy rozhodli....nebojte sa ziadneho vnutorneho hlasu s strachu....treba verit srdcu a vsetko to krasne pride...

nikadomi
17. sep 2016

@zuzanamajo paráda!! 😉

mata71
17. sep 2016

@zuzanamajo tak tak,krásne napísané 🙂 posielam kvety

timi1606
18. sep 2016

@zuzanamajo Krásne napísané a veľmi pravdivé 🙂 5 rokov som plakala pri pohlade na tehotné ženy, myslela som si, že mne to jednoducho nie je súdené a deti mať nikdy nebudem. A teraz, pri pohľade na moju dcérku sa mi ani nezdá, že som na ňu musela čakať. Je to to najkrajšie, čo sa mi mohlo stať, že sme ju dostali...

vanillaskyy
18. sep 2016

Dievčatá, kamoska sa tiez odhodlava na pestúnsku, ma po 40tke a je sama bez partnera a pyta sa ma ze pocula ze ked ona dostane dieta do pestúnskej sama tak sa jej on nesmie starať nikto iny ani len strážiť. Ona pracuje krátky dlhy tyzden takze rodičia by jej pomáhali. Je to hlúposť nie?

najjulinka
18. sep 2016

@vanillaskyy blbosť....

kikuska_wedge
18. sep 2016

To čakanie mi ide zjavne na mozog. Dnes sa mi už aj snívalo s detičkami. Boli sme na dovolenke a mali sme dievčatko Evičku (cca 4 ročnú) a chlapčeka (cca 1,5 ročného). Boli úplne úžasní. Potom sa z pokojného sna stal akčák. Spustili sa tam nejaké nepokoje a utiekli sme aj s malými na chrbtoch v nosičoch do hôr. Narýchlo som im balila veci a malej som nevedela nájsť žiadne teplé nohavice. 😀

marcelarefat
18. sep 2016

@kikuska_wedge Neboj, aj ja mavam sny, ale krsne, ako si malinke chovam v svojom naruci. A dokonca raz som aj citila jeho vonu - taku pravu babatkovsku 🙂

kikuska_wedge
18. sep 2016

@marcelarefat mne sa prvý krát takto snívalo. Asi preto, že som si pospala cez deň. Nočné sny si vôbec nepamätám.

marcelarefat
18. sep 2016

@kikuska_wedge Ja ich vacsinou mavam nad ranom 🙂 A tieto teda nezabudnem 😉

teacherka
18. sep 2016

Cauko 🙂 my mame doma dvo h chlapcov, dokonca biologickych bratov, sy uzasni, zdravi, aspon zatial 🙂 nechce sa mi to tu vsetko vypisovat, ale ak mas zaujem, kludne ti odpoviem na vsetky
otazky 🙂 0903 146 591 stanka

kikuska_wedge
18. sep 2016

@marcelarefat tak už len aby sa naše sny čo najskôr naplnili

maninka1974
18. sep 2016

ja som mužovi každý večer ked sme sa bavili o dietati hovorila že chcem dieta rovno z porodnice maličke sa stalo sa ....

kominar
18. sep 2016

@vanillaskyy Ahoj nám v Trnave povedala že sme 120 v poradovníku. Prípravu máme za sebou v 9mes .Koľký ste v poradovníku?

vanillaskyy
19. sep 2016

@kominar ja som este len v príprave a idem na pestunstvo

dia6
19. sep 2016

@vanillaskyy to je hlúposť. To si asi pomýlila s profesionálnym rodičom. Tý by nemali dávať strážiť deti, pretože to je vlastne ich práca.
V pestúnstve máš dieťatko ako tvoje, len má matka stále nejaké práva. Inak je to rovnaké ako adopcia.

continental
19. sep 2016

Ďakujem za kvety 😵 ,neviem komu,ale velké Ďakujem♥

fatma1
20. sep 2016

Ahojte...viete mi prosim povedat cca ake su cakacie doby v BA a okoli?
A ako to je, prosim? mozem byt zapisana aj viac krat? myslim tym, ze ked som z BA, tak musim byt v poradovniku za BA a okolie? nemozem byt vo viacerych naraz?
dakujem vopred

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre