Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mixka
30. nov 2010

@zuzu205 sorry, ale nemas ani tusenia, co by si citila a prezivala, keby si bola osvojena 🤐 asi tak, ako ja nepam tusenie, ako by som sa citila vo vesmire

mixka
30. nov 2010

@zuzu205 sorry, ale nemas ani tusenia, co by si citila a prezivala, keby si bola osvojena 🤐 asi tak, ako ja nepam tusenie, ako by som sa citila vo vesmire 😅

mixka
30. nov 2010

skocilo mi to dvakrat, neviem preco 😕

magimary
30. nov 2010

@mixka, lebo to tak malo byť 😉

mixka
30. nov 2010

@magimary alebo preto, ze som blbo klikla 😀

magimary
30. nov 2010

@mixka alebo alebo 😀 😀 😉

mexx
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marketka1
30. nov 2010

A idem si zagágať.....
Som len dieťa malinké čo túži po maminke 😔
Kto vie Lásku dať, nemá sa dnes čoho báť 😉
Či som biele, čierne, hnede patríme už navždy k sebe 😵
Smutné očká na tvári, mamin úsmev ich vždy rozžiari 😵
Srdce veľké a či malé potrebuje poláskanie 😉
Mama je tá čo vie lásku dať, vie sa hrať aj usmievať. 🙂
Som len dieťa malinké čo túži po maminke 🙂

vivien2505
30. nov 2010

@marketka1 😉 🙂

matat3
1. dec 2010

@marketka1 peknééééé 🙂 🙂 😅 😅 🙂 🙂

kanhwa
1. dec 2010

Baby nehnevajte sa, ale naozaj zacinam mat v poslednych dnoch pocit, ze tato debata (myslim tym tu jej konfrontacnu a utociacu na niekoho cast) prestava byt zmysluplna a uplne je mimo od povodneho ucelu, na ktory bola zalozena 😒

cairka
1. dec 2010

@marketka1 , krásne gágaš 😵 😵 😵 to je vlastná tvorba, alebo odniekiaľ? vieš autora?

marketka1
1. dec 2010

@cairka to som si včera mozog pri žehličke kus pripiekla 😀 Odbehla som sa pár krát pozrieť čo to píšete 😔 a také ma napadlo. Asi budem častejšie žehliť a dumať nad úsmevom šťastnými očami detí 😵 Sa mi nepáči že sa tu baby naťahujú na slovíčkách ktorá toho koľko spravila alebo čo je lepšie atď.. Myslím že téma je o inom a hlavne o tom aby si dieťa našlo Mamu alebo mama svoje dieťa.

cairka
1. dec 2010

@marketka1 , no tak to je potom prospešná činnosť, že by som sa začla viac kamarátiť zo žehličkou? 😕 ale vedz, že dnes poobede naučím tú básničku veve 😅 ako prevenciu stretnutia s takou kozou ako vaša p. učiteľka... teda naučím, veve ak sa jej bude páčiť sa ju naučí aj sama, a ak sa nebude, tak sa môžem aj na hlavu postaviť 😅 ale poviem jej ju a uvidíme reakciu

marketka1
1. dec 2010

@cairka do večera ju kus vylepším motajú sa mi také veršíky na jazyku len lapaj nechce spať.

cairka
1. dec 2010

ja som si už troška pomenila, ale žiadne veľké zásahy, len kde tu som ubrala slovíčko, aby sa to ľahšie učilo 😅 ale na pokračovanie sa teším 🙂

marketka1
1. dec 2010

no hoď Ty upravené 😉

cairka
1. dec 2010

Som len dieťa malinké čo túži po maminke
Kto vie Lásku dať, nemusí sa vôbec báť
Či som biele, čierne, hnede patríme už navždy k sebe
Smutné očká na tvári, mamin úsmev rozžiari
Srdce veľké a či malé potrebuje potuľkanie
Mama je tá čo vie lásku dať, vie sa hrať aj usmievať.
Som len dieťa malinké čo túži po maminke

maznacik007
1. dec 2010

baby nebasnite tolko a dajte hlas nasej cicuse vid tema prisli k nam. 😀

@kanhwa ja osobne sa pripravujem na obnovu pripravy a chceme novorodeniatko /dievcatko/ resp. malinke babenko... a uz mam aj nejake veci pokupene. mozem neskor hodit foto...

je tu niekto kto caka v trnavskom kraji ako dlho cakate? ja si totiz mozem vybrat ci si necham trvaly pobyt tu v BA kraj alebo si ho presuniem do kraja trnava

marketka1
1. dec 2010

no pekne si to upravila 😉 kus vyčkaj s učením 😉

cairka
1. dec 2010

OK, čakám na pokračovanie 🙂

mexx
1. dec 2010

@maznacik007 Zalezi urcite od podmienok. Ti, co si od nas brali Emku, cakali na bieleho novorodenca (nezalezalo na pohlavi, a zdravie diskutabilne, na niektore ochorenia boli ochotni pristupit) nejake dva roky. Dalsi znami mali podla mna dost siroke podmienky, chceli do troch rokov (ak by im velmi padlo do oka, aj starsie by mohlo byt), zdrave, a biele nemuselo byt. Neviem kolko presne cakali, oni hovorili, ze velmi dlho, ale teda to moze byt skreslene netrpezlivostou. 😅 A ponukali im hlavne tie vacsie, uz si parkrat aj vybrali, ale vzdy to stroskotalo, lebo sa ukazalo, ze urady maju neaktualizovane udaje. 🙄
Ale teda neviem, ci je nejaky velky rozdiel medzi BA a TT krajom, si myslim, ze celkom jedno. Akurat v BA su ziadatelia narocnejsi, tak mozno preto niektori cakaju dlho, a vela deti z BA kraja ide potom do medzikraja, kde sa rychlo rozchytaju. 🙂

marketka1
1. dec 2010

Som len dieťa malinké čo túži po maminke
Nie som stále ustráchané len sa bojím čo sa stane…..
Či som biele, čierne, hnede patríme my pekne k sebe
Mama je tá čo vie lásku dať i boľačku pofúkať .
Kto vie Lásku dať, nemusí sa vôbec báť.
Smutné očká na tvári mi Mamin úsmev rozžiari
Srdce veľké a či malé potrebuje lásku stále.
Oči veľké uplakané pokukám po mojej mame.
Keď ma brániť treba, mama je hneď okrídlená.
Či mám brata a či sestru ľúbim všetkých ...veru veru
Keď som dieťa bez zbraní ktože ma tu zachráni.
Keď som choré mama je vždy na pozore.
Či som veľké abo malé potrebujem Tvoje (teplé)dlane.
Mama je tá čo vie lásku dať vie sa hrať aj usmievať.
Kto vie Lásku dať, nemusí sa vôbec báť
Túžiť nie je zakázane uvidíme čo sa stane.
Som len dieťa malinké čo túži po maminke
Mama ma vždy zachráni ved už nie som bez zbraní. 😉

cairka
1. dec 2010

teda, @marketka1 , aké básnické črevo tu máme 🙂

beba1902
1. dec 2010

@maznacik007 ahoj mi tiez cakame na dievcatko do 2 rôckov ,ale mi sme v NR kraji a cakame uz 1 rok a 3 mesiace sme uz na rade aj sme boli raz babo pozriet ,ale bolo dost chore tak sme sa rozhosli cakat dalej ☹

maznacik007
1. dec 2010

dakujem kocky... tak my etnikum neriesime teda sme otvoreni aj nejake to zdravotne atd... netrufam si na dietatko s fetalnym alkoholovym syndromom...
a potom sme otvoreni aj voci pestunstvu
ale neponahlame sa ... lebo treba najprv domcek dokoncit, okolie upravit atd atd... teraz som len prisla... ale skusim vecer pofotit co mam uz odlozene... pre malinku...

kanhwa
1. dec 2010

@maznacik007 jeeej, tak vy budete mat tri deticky? to je krasa, tak drzim palce.
podla mojich prieskumov, co som zozbierala, tak najrychlejsie by to malo ist v BA kraji. to je ale informacia stara uz vyse roka. ze vraj 1 az 1,5 rok na novorodenca. nuz ale zda sa, ze za posledneho pol roka nejako velmi pomaly odsypaju tie poradovniky vsade.
sice je v BA kraji najdlhsi zoznam ziadatelov, ale zrejme aj najviac deticiek.
drzim moc palce a tesim sa 🙂 🙂 🙂
pisem ti IP

matax
2. dec 2010

len krátko, potešte sa aj vy :D dnes sa to konečne podarilo, mamičky s osvojenými deťmi nebudú diskriminované, budú mať rovnaké právo poberťa materkú ako biorodičia a ešte viac....:DDDcitujem "mamičky už sa môžete tešiť. Vládne návrhy prešli aj so všetkými pozmeňujúcimi návrhmi. Náhradné mamičky (príp. oteckovia) sú zrovnoprávnení, pridáva sa mamičkám dvojičiek a trojičiek, náhradní rodičia, ktorí si vezmú dve a viac detí budú poberať materské rovnako ako mamy dvojčiat (43 týždňov)...."

kanhwa
2. dec 2010

@matax je to pozitivne,ale asi nebudu zrovnopravneni celkom, lebo zvyseny prispevok pri narodeni dietata resp. priplatok k prispevku, ci ako sa to vola, ked si vezmu novorodenca, aj tak nedostanu ☹

smejka
2. dec 2010

@matax 🙂 .... 🙂 ...jej tak 27 tt 🙂 ...ake velke dievcatko ocakavate?

@kanhwa to ano...no treba hladat to pozitivum....i to je velke plus 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre