Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kanhwa
7. jún 2011

@magimary pravdaze pamatam. a presne v ten den sa narodilo, ked si mi to napisala 🙂 🙂 🙂 to su teda veci 😕

magimary
7. jún 2011

@kanhwa a PRESNE to som si aj myslela!!! 😵 😉 😎 😵
júúúj, presne takto som si to predstavovala 😅

kanhwa
7. jún 2011

@magimary 😕 😕 😕 Ty mas teda nevidane schopnosti 😕 ale som prestastna, ze ti to vyslo 🙂 🙂 🙂

magimary
7. jún 2011

@kanhwa povedz rovno, že "bosorka" 😅 😝 😀
ale nie, niekedy skrátka tieto veci akosi cítim...
a neviem povedať, ako 😕 😉 🙂

najjulinka
7. jún 2011

@kanhwa ja som sa tak raz nevinne spýtala na fore @aksuram či su tehotní.......... 😀 😀 😀

kanhwa
7. jún 2011

@magimary ano, tak som to myslela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
aj ja mavam predtuchy alebo vestecke sny, ale presny datum sa mi nikdy este nevyjavil 😉 tak to je super, ze aspon ty si to vedela - a hlavne je, ze sa to aj splnilo 🙂

kanhwa
7. jún 2011

@najjulinka a predpokladam, ze aj boli 🙂
takze dalsia bosorka do partie 😀

najjulinka
7. jún 2011

@kanhwa no neviem či tehotenstvo je 1-2dni po počatí.. .ale tak asi tak.. možno prave otehotnievali... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadenka1
7. jún 2011

@magimary a my? kedy? nemáš nejakého tušáka? 😀

magimary
7. jún 2011

@dadenka1 😀 😀 😀
potrebujem aspoň nejaké indície 😀
u kanhwy bola indícia v tom, že im prišiel list, že sú 5. v poradí 😅 😉

dadenka1
7. jún 2011

@magimary aha... hm.. tak nič teda... my čakáme dva roky už, ale poradie tak okolo 26tky... ale keď budeme v prvej päťke, tak sa pripomeniem 😉

magimary
7. jún 2011

@dadenka1 OKi 😅

kanhwa
7. jún 2011

@dadenka1 treba verit, ze sa to rozbehne. nam hovorili mesiac pred tym, ako nam prislo oznamenie o tom, ze sme v prvej patke, ze najskor o 7 mesiacov. tak fakt neviem, ako sme sa mohli zrazu posunut o tolko miest za mesiac. ja mam aj podozrenie, ze snad ani o tom poradi neinformuju vzdy celkom presne. ale to je jedno, hlavne aby ste uz aj vy nasli ten Vas jediny darcek 🙂

Dobru noc vsetkym 🙂

cicimotinka
7. jún 2011

@dadenka1 23.6. ...čoskoro, dúfam, že to dáme na prvý šup... 😠 😠 😠

@dioliana1 na VŠ sv. Alžbety na sociálnu prácu... sú síce protichodné názory na tento môj čin, ale dajako začať musím... 😀 😀 😀

@kanhwa ďakujem, podobne držím palce... nech vám všetko dobre dopadne... 😎

dioliana1
7. jún 2011

@cicimotinka ja idem na špecialnu pedagogiku tiež po srááááášne dlhej dobe

cicimotinka
7. jún 2011

@dioliana1 ja mám strašnú nevýhodu, aby som mohla doštudovať nadstavbu-ekonomiku, musela som začať pracovať pracovať, mama mi to už nemala z čoho platiť, logicky som našla prácu za pultom... no a po škole som potrebovala peniaze a robotu som v malom meste nenašla, takže zase obchod... teraz, keď sa pokúšam o niečo iné, stále mám v životopise kolom dokola predavačka... takže musím niekde začať...toto sa mi vzhľadom na malého a podobné vecičky zdalo fajn... na niečo zložitejšie som si netrúfla a skoro všade bola angličtina a z tej ja nič... ale úplne nič nedám... ☹ ☹ ☹

dioliana1
7. jún 2011

@cicimotinka ja idem na ruštinu
s tej som maturovala

cicimotinka
7. jún 2011

@dioliana1 ja som tiež ešte maturovala z ruštiny, slovom ešte ako-tak, ale písanie, to by asi bola iná sranda... ďakujem za link, kuknem... 😎

cista_voda
7. jún 2011

Ahojte, preluskala som asi tretinu stran tejto temy, no nepodarilo sa mi najst ziaden prispevok od nejakej mamicky alebo cakatelky z banskobystrickeho kraja. Je tu nejaka stredoslovenka, s ktorou by som sa mohla poradit o nejakych veciach? Dakujem.

najjulinka
7. jún 2011

fiiiha, ked vas tu mam take ruštinomaturitne... ja som sa učila tiež ruštinu.. ale davno pradavno na ZŠ len.... a dnes vyťahuje med zo skrinky a som povedala "Mjod" .. a ten moj na mna, že prečo mjod.. .hmm... no a ja, že neviem. .že asi sa tak povie po rusky.... 😅 😀 😀 😀 povie sa tak po rusky??? .. .

dioliana1
7. jún 2011

@najjulinka asi nie piše sa med asi mjed skorej, v prekladači mi tak ukazalo v azbuke :D
no nebude to sranda vratiť sa o 23 rokv späť :P

dioliana1
7. jún 2011

kupila som si učebnicu čo sme mali v 3. a 4. tom na strednej , tak čitať si pametám , slovíčka málo, písanie snád ale či správne ktovie, ale objavila som v PO kurz individulne kedykolvek takže v prípade dutosti si pomožem...

matax
7. jún 2011

@maznacik007 @akim @cicimotinka ... ahojte, my sme ešte nemali dva roky od prípravy, ked sme si dali novu ziadost. museli sme aktualizáciu tuším 12 hodín.. my sme TN kraj, tak preto píšem:D. ale z poradovníka nás vyradili, boli sme zaradení na koniec. Včera sme mali súd a konečne máme maličkú v pestúnstve:D

najjulinka
8. jún 2011

@matax no my tiež tak nejak... spravili nam aktualizaciu a urad myslim chcel doplnenie, že chce celu pripravu... 🙄 🙄 🙄 alebo čosi take sme tam mali za problem...

jafnka
8. jún 2011

ahojte 🙂 dnes sa mi snívalo, že sme kamarátom oznámili, že si chceme adoptovať bábo a celkom dobre to vzali. ale ako to zoberú moji rodičia naozaj tak to si veru neviem predstaviť. nad takýmito vecami sa zvyknú len rozpačito usmiať a povedať, že je to milé. ale povieme im to až keď už bude všetko povybavované a budeme čakať už len na drobca. ešte sme neboli ani po tie papiere na upsvar. máme ísť v mieste prechodného bydliska (kde fakticky bývame) alebo v mieste trvalého? asi to prechodné, že?

kanhwa
8. jún 2011

@najjulinka je to naozaj "mjod" 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 to pismenko "je" je s dvoma bodkami, cize sa cita ako "jo". ale tie dve bodky sa nie vzdy pouzivaju v beznej literature, lebo rusi vedia, ako to vyslovovat, je to skor taka pomocka iba.

@dioliana1
@cicimotinka
pridavam sa k ruskym komunistickym maturantkam 😀

Dio - ja by som si mozno nejaku knizku zohnala z rustiny, z ktorej sa pripravuje na maturitu - ak n ieco take existuje. alebo mozno lepsie zacat od nejakej jednoduchej konverzacie - ale hlavne vsetko NAHLAS ci sictat a hovorit. drzim palce .

dioliana1
8. jún 2011

@kanhwa ved toto neviem nič také zohnať... 😖

matax
8. jún 2011

teraz ste mi pripomenuli, že moj dr.má odo mna už asi tri roky knihu konverzácie z rus.jazyka :DDD. vypýtam ju a ak chcete, požičiam :DDDDDDD Je to taká červená storočná kniha, mali sme k maturám:D
Ruština sa mi moc nezišla, len v bulharsku, ale aspon som jediná vedela všetko prečítať

dioliana1
8. jún 2011

@matax možno keby som videla obal tak viem ktorá a si ju kupim 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre