Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

magimary
17. mar 2009

lulu, príprava a všetko to okolo toho=tak ako adopcia...
a rozdiel medzi ado a pestu je tu na mnohých miestach vysvetlený...

lulu, ak veľmi chcete dieťatko, tak nemáte čo stratiť pestúnstvom (len získať), spýtaj sqa skúsených pestúniek... 😉
a ešte dáš aj šancu detičkám, ktoré by sa inak do rodiny nedostali... 🙂

rita55
17. mar 2009

magi ty mas teraz len jedno babo?

yukki
17. mar 2009

Magi blahoželám školákovi! pekné fotečky 🙂

lulucertik
17. mar 2009

no urcite chcema male babetko , povodne este davnejsie som chcela minimalne 3 deticky 😵 a stale mam pocit ze tri je to spravne aj ked je doba aka je tri urcite , len musime o to trosku viac zabojovat
urcite sa na vsetko na stretnuti opytam , tak som zvedava

alon111
17. mar 2009

tak to ti drzim palce lulucertik ja ich mam tri a zvladla by som aj styri 😉

halienka
18. mar 2009

Ahojte babky, tak ja len tolko, že akurát volala pani psychologička a teda o týždeň v stredu máme prvé sedenie, hurááá, už sa teším, že sa to hýbe dopredu 😵 To som zvedavá aké hlášky tam bude súkať zo seba môj muž 😀

alon111
18. mar 2009

tak to gratulujem halienka.dufam ze tvoj nebude ako ten moj bol ako partizan a vzdy sa tvaril ako by ani nevedel ze tam je a uz vobec nevedel naco tam prisiel. 😀

misi33
18. mar 2009

Lucucertik tak to je smola.Akurat som to vcera riesila s jednou znamou.
Cize ak manzel je v podmienke a aj sedel tak mozu zabudnut na adopciu?Napr. ak niekto sedi za autonehodu, aj to je problem? Oni to neposudzuju individualne? Ma to prekvapuje.

halienka
18. mar 2009

Alon, veď vieš aký sú chlapi 😀 ten môj vôbec nemal problém tete zo sociálneho povedať, že čo sú to za divné otázky, čo nám kladie 😀 Tak sa obávam, že na príprave to bude ešte zaujímavejšie 😀 On to nemyslí zle, ale holt je ten typ, čo teda čo v srdci to na jazyku 😝 😀

alon111
18. mar 2009

tak to je fajn moj manzel je asi aj preto taky ze ja ho k slovu ani nepustim mne sa usta nevedia same zavret.my aj ked sa hadame je to skor moj monolog ako dialog.ja si aj sama odpovedam 😀

halienka
18. mar 2009

alon 😀 😀 😀 to je dobré 😀 ja som zas pri hádke ten náfukový typ 😀 nafúknem sa a sfučím až po dvoch dňoch 😀

alon111
18. mar 2009

ja sa hnevam len pocas hadky ale za ten cas som schopna rozniest v zuboch celu jeho rodinu na tri pokolenia do zadu. 😀

janivonbenji
18. mar 2009

halienka, to s tým tvojím mužom mi pripomína toho môjho...ja som ho pred každým sedením skoro na kolenách prosila, že nech nemá nejaké pripomienky a nech len odpovedá na to, čo sa ho pýtajú...bez jeho komentárov ( niekedy poslúchol, niekedy nie, ale malého nám aj tak dali 🙂 )....
ale povedal, že už druhýkrát by to neabsolvoval, lebo že to bolo trápne...ale deti by chcel 🙂 🙂 🙂

janivonbenji
18. mar 2009

alon, ty musíš byť teda "prípad"...ale mne sa také baby od "rany" páčia...veď načo sa okolkovať...ja keď sa hádam, tak sa chcem konštruktívne, ale môj muž vždy hodí nejakú pripomienku, že som v kolenách, machnem rukou a idem preč ( ps:všetci si myslia, že je chudák pod papučou, lebo ja som tiež tak trochu erdekbaba, ale ho...o, ho...o zlatá rybka...on je u nás veliteľ ...v podstate 🙂 )

halienka
18. mar 2009

Janivonbenji 😀 tak z toho čo si napísala, ja som si vyskladala to, že aj tak si vodcom ty, ale ako správna ženská to vieš urobiť tak, aby si tvoj muž myslel, že to on je ten vodca a všetky tie skvelé myšlienky pochádzajú vlastne z jeho hlavy 😀 no to už len ty vieš ako si ho nenápadne k tej "skvelej" myšlienke dokopala 😀 A tak to má byť, chlapi vraj potrebujú mať pocit, že oni sú tí vodcovia 😉 A my im predsa ten pocit necháme, veď aj tak bude po našom, no nie? 😀

alon111
18. mar 2009

no zienky mojmu manzelovi ta bublina o vodcovi praskla ked si precital v cinskom horoskope charakteristiku kozy on je narodeny v roku kozy.vyslo mu ze je prizivnik a hlada si len takeho partnera ktoreho moze vysat.to ste mali vidiet tu muzsku jesitnost.ja som drak a mam tu najlepsiu charakteristiku a to manzel nemohol prehltnut. 😀

janivonbenji
18. mar 2009

halienka si trafila klinec po hlavičke 😀, ale môjmu mužovi to nehovor 😀 , lebo on je inak veľmi zlatý, ale ku niektorým veciam ho treba trochu "dokopať" a za tých 11 rokov, čo sme spolu ( z toho 9 ako manželia ) som sa naučila, že tlačiť na pílu sa neoplatí... 🙂

alon111
18. mar 2009

jej janivojnbenji aj ja sa uz 11 rokov trapim s tym istym.to uz ich aj tak nove nic nenaucime 😉

cigaretka5
autor
23. mar 2009

dievcata je pravda ze na babatko sa caka 4 roky? teraz mi kolega hovoril ze uz dva roky cakaju a vraj este minimalne dva budu? mne sa to zda nejak neskutocne dlho

yukki
23. mar 2009

Na rómske bábätko sa iste nečaká štyri roky, a na biele....z našej "skupiny" čo sme chodili na skupinové sedenia tak ľudia čakali tak rok, rok a pol, ale mali požiadavky že čo ja viem vek 0-2, 0-1r., čiže nie rovno z pôrodnice.

cigaretka5
autor
23. mar 2009

pocitam tak smaximalne dvomi rokmi ale 4 sa mi zdaju straaaaaaasne dlho on je niekde z popradu moze to byt tym?

misi33
24. mar 2009

Ahojte Babenky.

Mala by som jednu otazku. Ako sa postupuje v zamestnani pri osvojeni? Pri bio detoch je to jasne.Materska dovolenka a potom rodicovksa. Po troch rokoch navrat do zamestnania. Pri osvojeni je uplna ina situacia.Dufam,ze nebudem musiet dat vypoved.
Mala by som to zamestnavatelovi povedat co najskor? Alebo ako ste postupovali ?

Dakujem moc krasne za odpoved.

tulenka
24. mar 2009

Misi, preco by mala byt pri osvojeni ina situacia?Takisto nastupis bud na matersku alebo rodicovksu - podla veku dietata.Akurat tam moze byt urcita casova "diera ", ak by si mala dieta napr. na hostovskom pobyte alebo uz by
bolo u vas a nemali by ste este pravoplatne sudne rozhodnutie. Vtedy sa to riesi nacas neplatenym volnom. ZAmestnavatela ta nema pravo zato vyhodit

misi33
24. mar 2009

Tulenka,
dakujem za odpoved.Ja som to tak pocula od jednej znamej,ze nemas narok na matersku, len na rodicovsku a ze musis dat dokonca vypoved.Pytala som sa na to na prednaskach psychologa a nevedel kompetentne odpovedat.

lenkove
24. mar 2009

Misi,
mne povedali tety na socialnom, ze mam narok na matersku ak dostanem miminko do pol roka.. Ak starsie, tak iba rodicovske.. A k tomu, ze na matersku mozem nastupit hned po pravoplatnom, presne ako Tulenka pise.. Dost podrobne mi to vysvetlili, ked som sa pytala 😨

misi33
24. mar 2009

Super potesujuce infosky.Myslim,ze by sme sa mali s manzelom este vybrat za tetami na socialnom.

kikina666
24. mar 2009

ahojte baby .... dlho som tu nebola, nestiham .... bohuzial som len na skok , co je tu nove ?
buduci tyzden ideme na tu dovolenku tak mam chaos paniku

chcem sa spytat ta kamoska co mi slubila ze ma zoberie na ten urad kvoli adopcii, ze tam ma znamosti tak mi nedviha telefon a neviem sa s nou spojit.

Zilincanky neviete mi poradit za kym mam ist ?

ikke
19. máj 2009

cigaretka5 • Včera o 17:29
kocky a mladenci chcete o tom hovorit?
my s manzelom sme momentalne v procese vybavovania vsetkych formalit k adopcii a zaujimalo by ma co k tomu vedie ostatnych ludi

misi33 • snž • Dnes o 14:04
Ahoj Cigaretka.
My sme tiez s manzelom v procese vybavovania.Zajtra mama posledne sedenie na urade v ramci pripravy a konecne sa pomaly posunenieme dalej. Viem,ze nas caka este dlha cesta a aspon sa je na co stale tesim.
My s manzelom chceme dieta od zaciatku ako sme sa spoznali.No vlastne dieta sa nam zatial nepodarilo.Tak sme si povedali,ze sa dame na adociu.Chceme rodinku. 🙂 🙂 🙂 Ak bude vlastne popri tom tak sa potesime a ak nie tak si chceme adoptovat aj druhe.
Manzel ma syna z prveho manzelstva ale je uz velky.Ma uz 16 rokov.

matax
20. máj 2009

ahojte
misi, ja som mala podobný problém.. áno, máš nárok na materskú/rodičovskú dovolenku, ale až po správoplatnení rozsudku o zverení dieťaťa. Nárok na materský príspevok je do veku 8 mesiacov dieťaťa ( to je prvých 6 mesiacov 55% priem. mzdy). Potom od 8 mesiacov veku dieťať už len rodičovský príspevok - t. j. oíkolo 4700 sk.
Ak si budete brať dieťa aj na tzv. hosťovský pobyt- neplatený, tak v tom čase nemáš nárok na žiadne príspevky. Dokonca, ak by si bola na neplatenom voľne, musela by si si zaplatiť odvody do zdravotnej poisťovne sama. A nepovinne aj odvody do sociálnej poisťovne ( nemocenské, dôchodkové, nezamestnanecké) , lebo v tom čase by si nebola poistená.
Ja som šla na neplatené voľno a potom som šla na PN, lebo sa mi zdalo nespravodlivé, že nedostávam žiadne príspevky od štátu, detský domov nadalej berie peniaze za malého a ešte si mám aj platiť odvody... Byť tebou, dám sa hneď na PN..
Vraj je počas hosťovského pobytu nárok na tzv. diety a hygienické potreby na dieťatko, to by mal dať detský domov, kde je dieťa vedené... Ale ja som sa na to pýtala povedali mi, že oni chcú všetko pre dieťa a ke´d si ho nechcem zobrať bez nároku na tie peniaze , tak potom ľutujú... tak som musela pri prevzatí drobčeka podpísať, že nebudem žiadať žiadne príspevky...
Pýtala som sa, čo robia iné maminy..riaditeľka mi povedala, že doteraz to boli len podnikateľky a manželky podnikateliek a tie taký problém nemali...
Sociálna mi ale potom povedala, že jedna pani vraj za malým chodila viac ako mesiac pre toto všteko len na návštevy do DeD, lebo si nemohla dovoliť ostať len tak doma...
My sme mali šťastie, lebo u nás v okrese pracujú súdy celkom rýchlo a my máme drobčeka zatiaľ len v pestúnstve, hosťovský sme mali len mesiac a z toho som bola na 12 dní na PN. Počula som ale, že jedna pani mala takto bábetko 10 mesiacov bez akýchkoľvek peňazí a vraj to trvá aj dlhšie.
Držím palce, nech sa aj ty už tešíš z dieťatka.. dúfam, že som ťa nedomýlila 🙂

mata2
20. máj 2009

ja som z DD dostavala stravnu jedotku na deti bez problemov 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre