Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

jafnka
30. dec 2011

@dia6 snažíme sa len krátko takže neviem či sa zadarí aj bio, ale adoptované sme chceli tak či tak len mm chcel počkať, ale si zjavne uvedomil, že sa aj tak načakáme ešte dosť kým bude ozaj naše

raza
30. dec 2011

@jafnka ahoooj 😀 😀 😀 som rada, že ťa budem stretávať aj tu 😉

123sabrina
30. dec 2011

aha dakujem vam pekne .. ja som pocula uz nekde tu na konovi sa spominalo ze davaju najmensie 2mesacne teda to je ta doba kde matka ma cas na rozmyslenie. dakujem vam

jafnka
30. dec 2011

@raza ahoj 🙂 sa ma nezbavíš 😀 čítala som, že už máte prvé sedenie za sebou. tak super už ste zase o krôčik bližšie. my akurát rozmýšľame, že ako začať, kam najskôr ísť lebo trvalý pobyt máme v zv ale 90% času sme v ba kde máme prechodný pobyt

sida447
30. dec 2011

@dia6 no na to ze budeme cakat sme pripraveni,teraz mame doma dvoch synov,jeden ma 4 a druhy 1,5 takze nam nevadi aj keby to bolo tak do dvoch rokov a ked dlhsie tak nevadi.prijmeme aj romske dietatko,len jedna podmienka je a to ze chceme dievcatko.

raza
30. dec 2011

@jafnka no, tak to teraz neviem, kde si máte vybrať, alebo či vôbec máte na výber. najlepšie sa priamo spýtať na úrade. ..
vo štvrtok budeme mať už druhé stretnutie, bude nám vraj robiť nejaké pschotesty, tak mm má nervy, že ako to bude prebiehať 😀

jafnka
30. dec 2011

@raza tak mm je ťažký frajer na psychotesty, pozná hádam všetky lebo jedna psychologička je jeho dlhoročná kamarátka, na jeden jej dokonca robil vzorec v exceli aby sa jej to ľahšie vyhodnocovalo... u nás sa budem báť skôr ja...
budúci týždeň chcem ísť na upsvar tu v ba a uvidím čo mi povedia

raza
30. dec 2011

@jafnka jéééj, tak to máte výhodu.. ten môj sa snáď bojí, že mu vyhodnotia, že je psychopat, alebo čo 😀 😀

123sabrina
30. dec 2011

nieje to nic tazke ake psychotesty my sme nidky nic take vazne nerobili citali sme si vyplnovali otazky cca 178 odpowedi a tak kreslili sme ale nic take co by nidko nezvladol

jafnka
30. dec 2011

@123sabrina tak určite to nebude nič strašné, ale predsa len ten pocit, že budeme pod drobnohľadom nie je úplne najpríjemnejší

mmacca
30. dec 2011

@dia6 Do pôrodnice sa môže ísť pozrieť aj pri neanonymnom pôrode. 😉

mysiak001
30. dec 2011

@raza
Som sa aj ja bal 🙂 ale nakoniec som sa najviac bal kreslenia stromu 🙂.

vesticka
30. dec 2011

@mysiak001 zdravím košický kraj a ohľadne toho poradia - ja som volala tak okolo 12teho decembra a tetuška mi povedala, že sme 19ty v poradí na dievčatko (chceme dievčatko) a keby sme chceli chlapčeka tak 9ty a to sme v zozname čakateľov od 6.10.2011. No ale vraj 22 párov má prerušenie takže až koncom januára by mala vedieť, či sa niekto vrátil, ale ako sa to posunulo. Myšiak, keď budeš mať nové info, tak daj vedieť..
Joj ja sa už neviem dočkať, ale asi nie som sama 😅 . Držím vám všetkým pršteky a nech je pre nás čakateľov Nový rok úspešný 🙂 A gratulujem čerstvým maminám.

123sabrina
30. dec 2011

vesticka pocuj tusim sa prestahujem do kosickeho kraju🙂 pekne to si vysee2 mesiace v zozname a uz si na rade 🙂 pekne 🙂)

raza
30. dec 2011

@dioliana1 hmmm... asi škoda reči... 😔

raza
30. dec 2011

@mysiak001 strom ? 😕 😕 😕

matax
30. dec 2011

@sida447 vitam ťa 🙂

zicoportos
31. dec 2011

Vidim ze prisli k nam zanika, musim sa pochvalit Kubko je u nas uz 5 rokov, boze ten cas leti. A chvalbohu sme za tie roky nepotrebovali ziadnu radu od odbornikov, niekedy ked sledujem clanky tak mam pocit ze na vsetko.

yukki
31. dec 2011

@zicoportos blahoželám!

cairka
31. dec 2011

@zicoportos , tak oslávte pekné srdiečkové 🙂 😉

mysiak001
31. dec 2011

@vesticka
parada 🙂 my sme v zozname od 26.10 ale aj tak pojdeme na prespehy manzelaka ma skusku 9.1. poobede a mne treba odniest papiere do skoly 🙂

mysiak001
31. dec 2011

@raza
no strom sme cmarali na papier taky ten listnaty

mata71
31. dec 2011

PEKNEHO SILVESTRA A STASTNY NOVY ROK NECH JE PLNY DETICIEK 😀 😔 NOVYCH MAMICIEK A TATINKOV .........RYCHLEJSIE ROZHODNUTIA ZO SUDOV,,USTRETOVE DD.....zela Martula.................

mysiak001
31. dec 2011

Prajem všetko, čo radosť vzbudí,
prajem lásku, lebo spája ľudí.
Prajem priateľov, čo dokážu žiť,
prajem milovať a milovaný byť.

Šťastný Nový rok!

123sabrina
31. dec 2011

mysiak001 vy uz ste zaradeny do zoznamu ? kolki ste v poradi ?

mysiak001
31. dec 2011

@123sabrina netusim ale pojdeme zistit po sviatkoch

maznacik007
31. dec 2011

vsetko dobre v novom roku vsetkym cakatelom nech to cakanie rychlo ubieha a nech je cim skor novy prirastok doma v postielke

hahahu
31. dec 2011

Aj ja prajem vsetko dobre vsetkym adoptivnym rodicom (Mame 5 rocneho osvojeneho jakubka - uz asi viete kto som)

najjulinka
31. dec 2011

@hahahu neboj mame prehlad ... ty si neprehliadnutelný na nete 😀 PF aj vam 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre