Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

najjulinka
15. feb 2012

@mysiak001 no ono je to tak, že ano, kým fotš masovku, ulicu a pod..... nemalo by sa fotiť bez suhlasu take foto detajlnejšie..... Mne sa stalo, že fotografi sa ma pýtali, či si možu deti odfotiť - profesionáli vedia čo možu, tak sa aj slušne pýtaju...... a som povedala, že nie...... Ono trojčatový, štvorčatový kočík s rovnako oblečenými deckami láka... Ja viem.... Dokonca skoro si ma sfotili SDĽ alebo akasi taka strana... Rozdavali letáčiky a akože sa zhovarali s ludmi a jeden nenapadne fotil... A ten jeden čo sa rozpraval, tak sa ku kočiku tak natiskal, ked som odpinkla letačik a naraz vyceril zuby a ja čumim a opodial fotograf.... tak dosť razne som zakročila..... leboto by bol iný pruser byť na nejakých reklamných veciach politickej strany.... ale total drzovka... som ho odpinkla s letakom a mu to stalo za to sa tvariť, že sa milo rozprava s voličmi - akože so mnou, akože s matkou velkej rodiny.... toto inak bolo total najdrzejšie fotenie..... ale bežne tak, že turisti miesto Dómu či divadla sa otočia a fotia nas 😝 😀 😀 😀 Turistickou atrakciou sme...

mysiak001
15. feb 2012

@najjulinka jaj torta paradna spravis aj nam taku? Ked sa konecne dockame ? 😉

najjulinka
15. feb 2012

@mysiak001 to je jediná torta čo som spravila... nie vlastne som spravila dve.. jednu túto a tesne potom druhú..... odvtedy nič......... 😀

dia6
15. feb 2012

@zuzik242 Myslela som to tak, že po interakciích. Kým budeme čakať na súd, tak profi mamine nebude vadiť keď budeme chodiť často k ním.

marketka1
15. feb 2012

Ahojte 🙂 Vám sa asi včera nechcelo spať 😕 ,mne hej tak som Vás nečítala a vidím že vás to ešte neprešlo poniektorých.
@zuzik242 fakt odporúčam aby si si zašla na Upsvar tam Ti dajú na všetky otázky čo Ti ležia na srdci odpovede 😉 a v tvojom prípade ak si mala zlú skúsenosť s profi. hmmm ako štátny zamastenec vieš veľmi dobre o postupe pri ofi. sťažnostiach mala si možnosť podať podnet. na konkrétny DD aby sa to prešetrilo. Ak si to nevyužila 😕 je to tvoj problém, plačeš na nesprávnom fóre.
Tu sú ženy a chlap ktorý radi privítajú skúsenosti aj negatívne, len ich píš tak aby si potom neostala ako potv..a, ktorá tu robí zlú krv.
Všetko sa dá napísať aj tak aby si aj z tvojho príbehu tu odtiaľ niekto zobral to čo potrebujeme a čo nám vyhovuje.
Ja som zvedavá aj napr. čo ťa tak konkrétne zarazilo a prečo máš taký postoj k profi. a k DD? niečo to muselo spustiť aby si tak zareagovala? Môžeš napísať konkrétne prečo si tak naštvaná na profi. zamestnanie?
Tvoj pohľad možno dá veľa aj týmto profi mamám s čím si sa stretla Ty a čoho sa majú vyvarovať zase oni aby sa neopakovalo to čo tebe aj niekomu inému 😉

mysiak001
15. feb 2012

@marketka1 Klobuk dole, krasne napisane.

dia6
15. feb 2012

@magimary
@zuzik242 Mne sa nezdá, že by to profi naťahovali. Ja mám skúsenosti od viacerých profi a všetky sú radi, keď "ich" detičky idú do rodiny - do dobrej rodiny.
Priznám sa, že poznám okolo 10 profi mamičiek (prípadne rodičov)- osobne. Zatiaľ som počula len o jednej nepríjemenej, ale s tou som sa osobne nestretla, takže to tiež ne je na 100%.

Ja si inak veľmi vážim, že nás profi mamina pustila k nim domov, lebo viem, že to nemusí robiť. A pri prvom stretnutí, by som to úplne chápala, lebo nikdy nevieš koho si púšťaš do domu (bytu).

dia6
15. feb 2012

Ahojte všetci. Včera som tu nebola, ale dnes som poslal srdiečko, to asi valentínske.
No ale hlavne to som chcela, že sme mali 2.interakciu a spravili sme si asi 100 fotiek... no možno preháňam. Ale drobček sa nám páči čoraz viac.
Taký je zlatý, dokonca mi zaspal na rukách, taký bol spokojný. 🙂 🙂
Jediné čo nás trošičku trápi, je, že nám ešte stále nedaroval úsmev. On sa vraj moc neusmieva, ale taký úsmev by potešil. Počkáme si na neho
😉

yukki
15. feb 2012

baby, idem ja aj tu sa poďakovať...včera a dnes mi pribudli srdiečka...všetkým ďakujem, chvíľu ich zohrejem u nás a po najbližšej kontrole porozdávam ďalej! 😉

bodka70
15. feb 2012

@dia6 , jajááj, iskričky už lietajú 😎 🙂 🙂 , veľmi ti to prajem, nech máte drobčeka čím skôr doma 🙂 .

dia6
15. feb 2012

@zuzik242 Som si tak spätne prečítala, že vy ste mali problém s tým, že to všetko dlho trvalo?
Lebo nás na to upozornili, že to bude trvať min 6 mesiacov, že s tým máme rátať. Ale je to skôr chyba súdu. no a tak trochu aj DeD nás sklamal, že nám nedovolí ten hosťovský pobyť (či striedavý - každý to volá inak, ale malo by to byť to isté?!).
Takže tiež si dlho počkáme. A sme z toho nešťastný, no čo už... nemáme na výber. Počkáme.

dia6
15. feb 2012

@bodka70 ďakujeme 🙂

mysiak001
15. feb 2012

@dia6 Hlavne vydrzat. Joj ako zavidim.

dia6
15. feb 2012

@mysiak001 ďakujem.
Poznám, aj ja som tak každému kto sem napísal o detičkách trošička (viac než trošička 😀) závidela.
Ale veď vy čoskoro budete mať tiež. 🙂 🙂

mysiak001
15. feb 2012

@dia6 no ja pocitam urcite ze najneskor do vianoc budeme traja ale zas mozno budu dvojcata chlapci 😀 (jeden plynar a jeden kominar) alebo dievcatko.

karkana
15. feb 2012

@dia6 A koľko má malý? 🙂 🙂 🙂

dia6
15. feb 2012

@mysiak001 To ubehne rýchlo, aj keď sa to teraz nezdá. My drobca budeme mať doma možno tiež až pred vianocami, aj keď dúfam, že skôr.

dia6
15. feb 2012

@karkana čoskoro 4 mesiace. 🙂

tortelinka
15. feb 2012

@dia6 velmi drzim palce aby sa to pohlo a boli ste spolu 😉

aidilka
15. feb 2012

@dia6 To je super, ze ste si nasli babenko. A neboj, aj usmev pride 😉 Koli comu vam povedali, ze to bude vlastne tak strasne dlho trvat? To moze byt sud az za tak dlho? Velmi drzim palce, nech sa vam to podari co najskor.

123sabrina
15. feb 2012

ale sa nam tieto stranky plniaa D 😀 😀

dia6
15. feb 2012

@tortelinka Ďakujem 🙂

mata2
15. feb 2012

a keby sme kazda pisali s 2 nickov tak sa plnia este rychlejsie.. 😀

dia6
15. feb 2012

@aidilka Ďakujem. 🙂
Nám povedali, že súdy v BB sú neskutočne pomalé. Vlastne majú 3 mesiace na vytíčenie pojednávania, vraj len zriedka ho vytíčia skôr, proste čakajú do posledného dňa. No a potom ho vytíčia o 3-4 týždne, dúfam, že nie viac. No a potom sa čaká či sa doručí rodičom papier o pojednávaní. Čo trvá dlho (často), lebo nevedia kde rodičia sú, vlastne ich ani moc nehľadajú. Potom sa môže pojednávanie odročiť, lebo sa nedostavia... takto sa môže odročiť až 3x.
Takže to celé trvá nekonečne dlho. Samozrejme to všetko záleží len a len od sudcu.

magimary
15. feb 2012

@dia6 hm, tak kiežby ste mali OOOOBROVSKÉ šťastie a práve vy by ste boli výnimkou, že u vás to bude predsa len rýchlo!!!
strašne, prestrašne-teda veľmi, preveľmi vám to PRAJEM!
veľmi!
budem na vás myslieť...

mata2
15. feb 2012

tak malicky ma 4 mesiace a mate sa pripravit na 6-mesacne cakanie?? 🙄 😲 😲
jak som toto citala,tak lutujem ze som magi a p.riaditelke ž. ruku nebozkala za to ze som mala deti na druhy den doma..deti k nam prisli v juli a sud o zvereni do pestu sme mali az skoro o rok v aprili../medzi tym nam nastastie schvalili predbezko/..
ale keby sme mali cakat do sudu,tak deti by mali skoro 2r uz,ked by sa k nam dostali..ako jednorocne zvladli presun do novej rodiny aj adaptaciu vyborne,ale v 2r by to niesli urcite ovela horsie.. 😒
deti by sa mali do stalej rodiny dostat co najskôr 😔

matax
15. feb 2012

ani som nevidela odpoved na to, ze je to sud, co rozhoduje o rýchlosti umiestenenia deti do rodiny, no nelutujem, len dakujem za zmazanie 🙂 ked sa neda inak, najlepsie je naozaj nereagovat @dia6 neviem, kde budete mat sud, ale napr. u nas v pb na sude vytycuju pojednávania rýchlo, do mesiaca je termin..mozno budete mat stastie aj vy.. Pri malej sme stastie uz nemali, lebo rozhodoval iný sud..Skuste podat predbezný návrh na zverenie, ak chces, mám vzor a aj nase predbezko ti mozem poslat, mali by ti pomoct aj na upsvar. drzim palce, no a skute prosit o hostovský, nam sa to podarilo, mali sme velmi dobrý ded, kde su len profirodiny a oni nás chapali a vedeli, ze aj pre malu je to dolezite.. ale viem, ze mali tým problem, lebo im z upsvar hostovske zakazovali, alebo resp. dovolili len krátkodobý pobyt, co by znamenalo, ze by bola mala u nas trebar týzden a potom za týzden u nich a tak dokola, to sa mi zdá pre dieta horsie ako chodit za nim len na návstevy. drzim palce, nech je uz s vami 🙂

magimary
15. feb 2012

@mata2 no, mati u nás to bolo tiež tak...
o malého sme požiadali tuším vo februári/marci a súd sme mali v novembri (!)
ak by dieťatko toľko bolo niekde v decáku, či úplne inde, tak koniec... 😒 😔

najjulinka
15. feb 2012

tak ja tiež pridám....... 6.5. sme dali na sud navrh a ešte furt nie sme pravoplatní 😝

cairka
15. feb 2012

no ono to je asi bežná prax, toho pol roka a a viac na súdy...ja som mala Vanesku podané v decembri, súd v septembri, právoplatné v novembri (ale po 11 dňoch od prvej IA išla na dlhodobý hosťovský) a Diu podané v auguste, súd v marci - našťastie vyšlo predbežko, lebo o hosťovskom nechceli v DeD ani počuť 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre