Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

maznacik007
19. sep 2012

@denkak do vianoc ste nakontaktovani 😉

denkak
19. sep 2012

@maznacik007 dakujem. ja mam taku dilemu, momentalne cakame babo, ale adoptovat chceme aj tak. Lenze vychadza to zhruba na rovnako a 2 deti naraz urcite nezvladnem. Mame este pockat kym sa posunieme v poradovniku alebo mame uz teraz informovat tety na UPSVaR, ze budeme pravdepodobne ziadat odklad?

maznacik007
19. sep 2012

@denkak no ja by som to pozastavila... aby si nemala stres ked ta oslovia potom sa to tazsie odmieta.. normalne bud tam zajdi a napises len kratku ziadost ... ze chcete pozastavit...

vela stastia.. inak... s babenkom a tak...

denkak
19. sep 2012

@maznacik007 teraz zacinam 16 tt

maznacik007
19. sep 2012

@denkak potrom som to prepisala... lebo sak si pisala ze cca rovnako... takze ja by som to dala pozastavit...

larati
19. sep 2012

ahojte, rada by som sa spytala, kto robi pripravu na urade v TN, a uz konci, uz sa vam ozvali na podpis zaverecnej spravy? my cakame a cakame tak snad uz to pride 🙂

patrikmisko
19. sep 2012

@denkak ja osobne by som ešte počkala, aspon by som sa posunula v poradovníku, a až neskoršie by som pozastavila 😉 🙂 😉

denkak
19. sep 2012

@patrikmisko dakujem, aj ja chcem este pockat, vyzera, ze sa to aj tak hybe velmi pomaly

5katarina7
19. sep 2012

@vikad my sme NR kraj,a aj mne sa to už zdá strašne dlho,na začiatku som si nemyslela,že budeme musieť robiť aj aktualizáciu,povedali,že budeme čakať okolo jedného roka,a vidíš už čakáme dva.......

graceful9
19. sep 2012

Dobrý deň, milé maminky. možno ma už niektoré poznáte tu z fóra, možno nie a tak sa vám predstavím. volám sa adriana a som študentka-mamička. chcem vyjadriť obdiv nad vaším rozhodnutím adoptovať si dieťatko, či už z dôvodu, že vlastné mať nemôžte, alebo proste chcete tým detičkám pomôcť. ako som už spomínala, som študentka a chystám sa písať záverečnú prácu na tému adopcia. a práve preto píšem sem. bola by som šťastná a nesmierne vďačná, keby ste mi pomohli dostať sa tejto problematike na koreň. jednoducho ako, prečo, aké boli reakcie okolia a rodiny a samozrejme uvítam aj maminky väčších detičiek, ktoré vedia, že sú adoptované, ako to berú, znášajú, ako sa k nim správa okolie,,,proiste všetko. tak isto vás chcem poprosiť, keďže potrebujem aj odpovede na konkrétne otázky, či by mi niektoré maminky boli ochotné odpovedať aj na dotazník. ešte ho nemám vypracovaný, pretože len dnes som si túto tému vybrala, ale v blízkej budúcnosti sa do toho pustím. a samozrejme, ak sa tu nájdu aj nejaké psychologičky, sociálne kurátorky, kolízne opatrovníčky atď. bola by som veľmi vďačná ak by sa mi ozvali. píšte buď sem, alebo ma kontaktujte do ip, alebo mailom na sujova.adriana@gmail.com. viem, že pre niektoré maminky je to chúlostivá téma, no pevne verím, že sa nájdu maminky, ktoré mi pomôžu. vopred vám ďakujem 🙂

little_bubu
19. sep 2012

tento tyzden sme boli na urade v BA a vraveli ze sa caka 18 mesiacov. obvykle umiesnovali aj 15 deti mesacne a teraz mali 3,

mysiak001
20. sep 2012

@vikad blahozelam 🙂

ikuska
20. sep 2012

@larati Ahoj, my tiez cakame na podpisanie ale zatial nie, pani povedala ze sa nam ozve ale zatial nic, asi sa jej zajtra pripomeniem lebo uz je to tyzden co pise tu spravu.

larati
21. sep 2012

ikuska, no ja rozmyslam, ze zavolam buduci pondelok, ze v akom je to stadiu 🙂 ak sa mozem spytat, boli ste aj na skupinovej priprave asi tak pre troma tyzdnami na urade?

ikuska
21. sep 2012

@larati Boli sme 30.augusta na skupine, a ja zavolam tiez v pondelok, teda idem jej napisat, co s tym je, dnes sa uz nebudem tym zatazovat. A vy ste boli tiez?

larati
21. sep 2012

@ikuska - jasne, ze sme tam boli 🙂 my sme sedeli pri Janke, ku ktorej aj chodime. Priprava bola velmi fajn, my sme s pristupom tu na urade na 100 % spokojni, akurat uz len ostava cakat. Ten pondelok sa pripomenieme aj my, lebo by som bola rada, keby uz cakame v poradovniku, nech sa to nenatahuje. No a na skupine, ktoru sme mali, bolo velmi fajn. Fajn ludia, sem tam aj uzitocne infosky a hlavne ta mala bambulka, co prisla s - dadenkou -. 🙂

ikuska
21. sep 2012

@larati Presne tak ako pises, ta bambulka bola nadherna a my sme sedeli oproti Vam pri dverach, my chodime k tej druhej. Na skupine bolo tiez super, len nepoznala som niektore tie odborne vyrazy, ale Bibisova ma pochopila, sme si to vydiskutovali. Uz som jej napisala e-mail ze ako to vyzera aby sme sa vedeli zariadit. 🙂

mysiak001
22. sep 2012

Hmmm september konci :( pomaly ale isto a stale nic.

yukki
22. sep 2012

@mysiak001 bude...bude...vydrž....ja verím, že proti Vianociam ste doma traja...

mysiak001
22. sep 2012

@yukki Jasne len teraz si spominam ako som chcel v zaciatkom juna prenasat postielku :D aku pravdu mala Matka

mysiak001
22. sep 2012

Jaj musim sa naucit pouzivat makcene 🙂 teraz je to tak napisane ze to nebola moja Martinka ale mama :D

vikad
23. sep 2012

@mysiak001 Celý september myslím na vás a držím palce... Ak sa pohnú naši známi dopredu, sú už prví, pohneme sa aj my 🙂 a veľmi si želám, aby to išlo rýchlo ... Držím, držím, držím palceeee. Daj potom info, ako to vyzerá 🙂

maznacik007
23. sep 2012

@denkak teraz sa aktualne umiestnuju ludia zapisany na konci juna 2011 takze osobne by som asi co najskor poziadala o pozastavenie.. podmienky podobne vasim

jafnka
24. sep 2012

ahojte. my sa úspešne pripravujeme, máme za sebou zo 5 sedení a prvé psychotesty. no a dnes bola u nás tetuška z úradu, ale samozrejme, že sme neboli doma tak príde zajtra. a zaujímalo by ma, čo sa vlastne bude diať. či len kukne ako to tam je? my zatiaľ bývame u svokry, ale najneskôr do vianoc by sme sa mali sťahovať do domu takže bude ja tak musieť prísť ešte raz.

matulikmamulik
24. sep 2012

Tak dnes nam prislo oznamenie ze ziadost bola zapisana do evidencie ziadosti fyz. osob. To sme ako uz v zozname ziadatelou?

dioliana1
24. sep 2012

@matulikmamulik ešte nie, ale možete začať prípravu 😉

matulikmamulik
24. sep 2012

@dioliana1 este nie az v januari ze vraj je vsetko plne aj v navrate aj v usmeve inak dakujem

dioliana1
24. sep 2012

@matulikmamulik na UP máte zadarmo... ak vám nevadí

dia6
25. sep 2012

@jafnka Nám ani dom nepozerala. Len sme si sadli do obývačky a pýtala sa nás všeličo a potom sme vypisovali nejaký dotazník (či čo to bolo). Pýtala sa aj na to či bude mať kde dieťa spať... a tak. 🙂

matax
25. sep 2012

@jafnka drzim palce, neboj, len sa budete rozprávat a pozru miesto, kde bude dietatko spat, ci hrat sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre