Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

123sabrina
30. jan 2013

@mexx ak sa ta mozem opytat kolko ste cakali na pestunstvo

mexx
30. jan 2013

@123sabrina V podstate sme necakali vobec, do zoznamu sme boli zapisani tesne pred Vianocami, mali sme zaujem o konkretne dve dievcatka, ale to uz nebolo aktualne, tak sme povedali, ze uvidime v januari. Ale trosku sa u nas zmenila situacia, pribudnu nam deti do profi, tak sme si chceli dat tak ci tak odklad, akurat teda teta stihla zavolat skor nez my jej kvoli odkladu. 😅
Do podmienok sme si dali dievcatko alebo dvojicu (baby alebo par), ktore mali byt mladsie od nasho chalana, cize idealne do 3 rokov. Dnes nam ponukla to dievcatko, neviem kolko malo presne, lebo povedala len tolko, ze malicke (tak predpokladam, ze babatko).
Inak, bola to pani M. a bola naozaj velmi mila. 😉

belaanabela
30. jan 2013

@mata71 Mati ma zaujíma skade máš tú infošku že s r.2010 na male mimi je len už jeden pár 😵 ako fakt ma to brutal. potešilo a nakoplo ALE 😒 predsa mi to nedá aby s roku 2010 po Nás nikdo už nebol zapísaný do poradovníka bo My sme augustový a do konca r.2010 to máš 4 mesiace 😝

5katarina7
30. jan 2013

@belaanabela my sme boli oktober 2010,a od novembra máme malú,lebo nám bolo jedno,že je z hniezda záchrany a že nevieme o bio nič.Možno bolo viacej takých párov a tak vás predbehli,ale hlavne že ste už prví 😉

123sabrina
30. jan 2013

@mexx aha no tak my sme niekde okolo25 cisla ale to si myslim pani m🙂? no tak toto neviem ci mozem verit ze ona je mila 😀 .. takze vy ste jediny na pestu ? ja by som rada vedela kolko pred nami maju poz .len na dievcatko ako poznam tak asi vela lebo vadcina ma uvedene dievcatko a tak by sme boli na chlapca este v predsie, zaradeni sme boli februar 2012

mata71
30. jan 2013

@belaanabela tak ako píše Katka,ved už vybavujú páry z z polovičky 2011 😵
@5katarina7 presne ako píšeš a boli aj odtupenia,... 😵 😵 urobili ste aktualizáciu a o mesiac aj kúsok ste sa stali rodičia :D

belaanabela
30. jan 2013

@mata71 hmm no pekne !? to skôr vyzera na "neporadovost" ako to že po Nás šíroko-daleko nikdo nemal požiadavku na bieleho krpca,,,ale budiš Dobre všetci vieme ako to v tejto republike chodí 😒
No nič budúci týžden voláme aby sme sa im nahodou nezabudli pripomenut, i ked tetala v decembri povedala že už nemusíme volať,že oni sa Nám ozvú. . . ale to i tvrdili že ked budeme v prvej trojke že Nám daju vedieť ale ozaj akosik nič za dvaapol roka ani jeden telefonát s ich strany 😎

yukki
30. jan 2013

@belaanabela možno mali voľnejšie vekové požiadavky ako vy....často sa stane, že kým sa dieťatko právne uvoľní alebo začne aspoň riešiť, prejde aj rok.....

yukki
30. jan 2013

@belaanabela prípadne pripúšťali iný zdravotný stav ako vy....prípadne boli ochotní prijať polorómske mimi....alebo súrodenecký pár-trojicu, kde by boli aj staršie deti.... to nemusí hneď byť neporadovosť.

mata71
31. jan 2013

@iwusa pekná relácia.. 😉 mali by si to pozriet všetci,myslím tých čo nejdu adoptovat,mat v pestu detičky,,,potom by možno inak pozerali na nás že to nieje hej hop v pondelok si poviem a v piatok mám dieta....lebo typu otazky a čo si nezoberete volake z domova???????? no takým to nevysvetlíš,,,,a neriešim tych inych čo sa začuduju hadam nechceš z domova?????............

belaanabela
1. feb 2013

@yukki
@5katarina7
jasné keby to tak ozaj chcelo byt aby vybavovali po nás zapísaných i 10 mesiacov len preto že . . . My máme abnormálne požiadavky mama modrooká blondína s modríma očami abstinentka,nefajčiarka tata Brad Pitt 🙂 🙂 🙂

yukki
1. feb 2013

@belaanabela ja som pripúšťala rómske dieťa, staršie dieťa-volali mi s modrookou cigánočkou, v tom čase aj vlásky mala svetlé-pre jedných bola pristará, mala 10 mesiacov, pre iných bola podradnej rasy......nuž asi som vtedy predbehla aj viac ako 10 mesiacov

yukki
1. feb 2013

@belaanabela sú detičky, ktoré sa narodili drogovo závislým mamkám...ktoré sa narodili mamkám s psychiatrickou diagnózou...alkoholičkám......a veľa ľudí si na také dieťatko pochopiteľne netrúfa....potom môže vzniknúť dojem predbiehania sa v poradovníku. Držím palce aby Vám čakanie ubiehalo a čo najskôr prišiel prekvapivý telefonát z "ústredia"

graceful9
1. feb 2013

Maminky, poradíte nejaké knihy o adopcií? prípadne, v akých časopisoch sa o tom písalo? a nenašla by sa tu maminka, ktorá by mi nejakú takú knihu požičala? píšem záverečnú prácu na túto tému a na martinuse som našla len 2 knihy a jedna stála 15 eur a to je pre mňa drahé a do knižnice sa žiaľ nemám ako dostať momentálne ://

deniseee
1. feb 2013

Ahojte, mam kamaratku, ktora ma tiez adoptovaneho synceka, resp. ho maju v predosvojitelskej starostlivosti. Mozem povedat len tolko co sa toho akoze predbiehania tyka: Je velkou otazkou, ake dietatko ste chceli. Pretoze tato kamaratka aj s manzelom, kedze maju starsieho vlastneho syna, tak chceli dievcatko. Cakali tri roky. Potom sa informovali, preco oni stale nic, kym ostatni uz davno deti maju, aj taki rodicia, ktori si dali ziadost dva roky po nich. Odpoved bola jednoducha. Pani na urade im vysvetlila, ze ziatial co ti, ktori ziadali chlapcov, tak ti dostavali deti cca 9 mes. po ziadosti (za rok vraj mali narodenych cez 20 babatiek-chlapcov, tak dievcatka boli len 4. Tiez vysvetlila, ze vacsina rodicov ziada prave dievcatka. Cize rad na dievcatka bol straslivo dlhy a rad na chlapcekov kratky. Nechali sa preradit teda do radu na chlapceka, resp. zmenili v papieroch, ze ziadaju o chlapca, a o mesiac ich uz volali, ze maju pre nich babatko (v poradovniku sa vlastne hned ocitli hore, lebo uz cakali 3 roky na rozdiel od inych). Tiez poznam mamku, ktora akoby preskocila vsetkych obrovskou rychlostou, lebo cakala len 4 mesiace od zaradenia do poradovnika, ale jej nevadilo mensie zdravotne znevyhodnenie, nevadilo jej, ze ide o dietatko drogovo zavislej matky, a prave take dietatko (inak dnes uz uplne v pohode) aj ma. Takze preto sa vam moze zdat, ze kolki ludia vas predbehli, lebo su rodicia, ktori prijmu aj znevyhodnene deticky a ti samozrejme obvykle radu preskocia, lebo ostatni si nenapisali do poziadaviek, ze prijmu dietatko romske, s postihom, alebo od drogovo zavislej matky, ci alkoholicky...

dioliana1
1. feb 2013

@graceful9 časopis Nebyť sám , pozri stránku www.navrat.sk , www.usmev.sk , tam isto nájdeš aj nejaku odporučanu literaturu

graceful9
1. feb 2013

@dioliana1 ďakujem ;))

kuspitka
3. feb 2013

Ahojte dievcata,chcem sa opytat chceme si adpotvat dietatko male do 1roka,ale uz jedno dieta mame musime tiez chodit na tie sedenia?

dioliana1
3. feb 2013

@kuspitka ked nemáte aktualizáciu tak musíte odznova, UP má zadarmo sedenia.

yukki
3. feb 2013

@kuspitka máte to prvé dievčatko adoptované?

kuspitka
3. feb 2013

@yukki nie prve mame po umelom oplodneni a teraz po uspesom umelom,ale v 8tt a 12tt som prislo o dvojicky tiez po umelom chceme si adoptovat dietatko...citam o tom vela,ale uz nejako vsetko sa mi poplietlo..

dioliana1
3. feb 2013

@kuspitka treba ísť na UPSVAR vyplniť dotazník... tam povedia čo treba a potom si vybrať kde chcete urobiť prípravu, UPSVAR, ÚSmev ako dar, alebo Návrat, potom vás zaradia do zoznamu žiadatelov a podla toho z akého kraja ste budete čakať...ak vám nevadí etnikum tak deti sú volné takmer hneď... 😉

yukki
3. feb 2013

@kuspitka no, už Ti
@dioliana1 odpovedala-jasné, každý žiadateľ aj keby mal 10 detí svojich musí prejsť prípravou, ak si chce dieťa osvojiť či vziať do pestúnstva...

dioliana1
3. feb 2013

príprava trvá zhruba 27 hodín, na Usmeve v poobednajších hodinách po 3 hodiny v skupinových sedeniach,na úrade doobeda sa robí príprava myslím že individuálne, ak chceš brať do pestunstva nemute robiť prípravu obaja manželia, na adopciu ak si vydatá je to nutné aby ste to absolvovali obaja.

matax
3. feb 2013

@belaanabela podla mna je poradovnik len na malicke deti.. ked chces starsie,mozes ist hned kukat prehlady deti napr. do neziskoviek, kedze niektore upsvar to neumoznuju- asi im ide o zaujem deti 😠
my sme boli na 69 mieste, ked nas zaradili a hned sme boli prví, pretoze sme chceli aj romske dietatko a vekovo do2 rokov, male zdrav. znevyhodnenie nam nevadilo...
cize sme preskocili 69 ludi, mozno cakajucich aj roky... taka je to poradovost podla poziadaviek

ak by sme mali poziadavku na novorodene dieta a neromske a zdrave, tak este cakame a takto máme malu doma uz skoro 2 roky
Kazdy si napise poziadavky, ake chce, ake zvladne, na ake sa citi ..no a podla nich caka, lebo zdravych nechcených deti je málo, na biele novorodeniatka je zas velky dopyt
tak trpezlive cakanie zelam

zwalsh
3. feb 2013

@bubi35 ahojte, prave v piatok sme s muzom zacali chodit na pripravu na adopciu do Kosic, tam nam povedali,ze rychlost zavisi aj od kraja, napr. Kosicky je rychlejsi nez presovsky Lebo statisticky je tam Viac utajenych porodov. Začala som si citat viac o adoptovanych deťom v neskoršom veku a rada by som vedela nejaké skúsenosti s takýmito deťmi keď vyrastu Tak uvidíme ako to zvládneme my a Vám všetkým držím palce Zuzana

dioliana1
3. feb 2013

@zwalsh to máte poriadne ďaleko, chodíte do Úsmevu?

zwalsh
3. feb 2013

Ano lebo manžel je angličan a tam nám vyšli v ústrety a sedenie sa mi veľmi páčilo aj ľudia ktorí sú tam a ty máš už dieťatko

@dioliana1

zwalsh
3. feb 2013

Ja už mám 2 vlastne syna ktorého som mala za mladá a keď som sa pred 6 rokmi konečne vydala za uzasneho muža tak už je akosi neskoro mame spolu dcérku má teraz 2 a pól a hneď sme chceli ďalšie ale sme už naozaj starší chceme ale súrodenca pre malú aby nevyrastala sama

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre