Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

certisko13
7. feb 2013

ahojte ,nikde som nenasla vzor dotaznika na adopciu. Mohli by ste mi pomoct? dakujem

najjulinka
7. feb 2013

@certisko13 na urade ti ho daju

certisko13
7. feb 2013

dakujem a vyplnuje sa len toto , ci este nejake dalsie?

mata71
7. feb 2013

@luckada AHOJ pozri moj prispevok na str.414 o 16.20h moja máš čas 2roky. 😕

najjulinka
7. feb 2013

@certisko13 dotaznik len tento jedne.. potom taký jeden papier len mená a tak sa povyplnuje a donesieš si žiadosť, potvrdenia a tak... však ti povedia..

iwusa
8. feb 2013

@najjulinka super správa 🙂 Trnaváčky, tým pádom sme o kúsok bližšie, super, super 🙂

mata71
8. feb 2013

@najjulinka 😵 😵 😵 velmi rýchlo konali urady ..hm,,hm

najjulinka
8. feb 2013

no rýchlo.. len aby o tri roky zas nebola sprava, že decko ide späť k bio... snad rodičom o tom zadrhli povedali,že nie je osvojitelne... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 lebo ten članok je napisaný dosť nešťastne..... nebodaj ešte s takým člankom matke pripomenu že halo maš tu decko.......

však napr. dvojčatova matka čo odložila deti do hniezda na nič ine nečakala len na media, aby na tom zaryžovala....... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 a ako to skončilo... deti jej vratili a potom neskor sa vratili deti do decaku............. ked už rodičak na nich poberať nemože, alebo pobera na mladšie, tak nafrasa matke 2 hladné krky z ktroých nič nekapne...

yukki
8. feb 2013

@najjulinka toto aj mňa napadlo ako som to čítala......... 😖

123sabrina
8. feb 2013

sa tesim nech to ide ako voda a dockame sa aj mi ivusa🙂

milenka74
8. feb 2013

@najjulinka podla mna by toto vobec nemalo byt v telke ze ake dieta kde nasli.ved urady vedia co s nim a zbytocne je len velke halo.

najjulinka
8. feb 2013

@milenka74 akože keby informovali, že v hniezde bolo babao a hotovo, tka je to OK.. je to by som povedala aj osveta pre tých čo su na tom zle, že sa takto možu "zbaviť" dieťaťa a nič sa bábu a ani im nestane.. ale čo s nim potom by malo byť fuk... nemali by to do medii davať, či išlo k mamke a ockovi, či do decaku, či sa bio ozvala..... proste koniec a hotovo.... lebo biolky tu medializaciu možu zneužiť.... ale zas treba do povedomia ludi dostať to, že aj toto je možnosť.... správa by mohla znieť, že hniezdo zachrany opäť zachranilo miminko... a hotovo... nič viac nič menej...

milenka74
8. feb 2013

@najjulinka no tak nejak by to mohlo byt. 😉

karkana
8. feb 2013

@najjulinka ja sa už neviem dočkať, 😢 ,,,,,mať takého chlapčeka,,,snád sa dočkáme všetky 😉

kochanka
8. feb 2013

bože ako strašne už túžim byť mamou v decembri nám volali že maju 4 dnoveho chlapčeka ale v ten den už po obede bol nakontaktovany to čakanie zabíja

mana85
8. feb 2013

@kochanka ako nakontaktovaný ?

matax
8. feb 2013

@kochanka veru, divne, ze vam volali, ked uz bol nakontaktovaný ..ved malicke babatka su len z kraja, z ktoreho su aj ziadatelia.... Chapem, ked volaju z kraja odkial su ziadatelia o starsie dieta do ineho kraja a ze medzitym v inom kraji sa najdu rodicia a nakonataktuju sa ..ale pri stvordnovom dietatku nechapem 😕
ci vas nezastihli a volali dalsim? :(
tak drzim palce, nech necakate dlho

mata71
8. feb 2013

@najjulinka
@milenka74 no tak potom je riziko si zobrat dietatko z hniezda zachrany skorej ako uplynie doba 6tt 😕 😕 kedy sa može bio ohlasit... 😕

kochanka
8. feb 2013

no nam volali z usmevu v pd a poobede som volala pre blizsie info a povedali že v Trenčíne už niekto prejavil o nho záujem že nám nevoilala Zbinová pretože otec bol neznámy a nevedeli či neni náhodou poloróom
@mana85
@matax

najjulinka
8. feb 2013

@mata71 no ano.. anonymny porod, hniezdo zachrany... akekolvek je riziko kým nemá osvojitelnosť... a aj potom sa može stať. takže istota je ak je už zverene do predosvojitlskej...

mata71
8. feb 2013

@najjulinka hm a to ma nejako predtym nenapadlo,,, že aj anonymný... ja som myslela že z anonymneho si zoberiem domov aj z rodnym listom z porodnice ...potom prebehne sud ako formalita,, 😕 .....

5katarina7
8. feb 2013

my máme bábo z hniezda záchrany a volali nám,keď mala 6 týždňov a už mala osvojiteľnosť...

janakjk
8. feb 2013

@luckada ahoj,my sme zapísaní začiatkom 2013.. ale aka je situácia, tiež neviem 🙂

dadenka1
8. feb 2013

@mata71 pozor.. my sme mali z pôrodnice s generálnym súhlasom oboch rodičov k adopcii a napriek tomu AŽ do súdu o predosvojiteľskej (keď mala cca 3 mesiace) bolo riziko, že ju budeme musieť vrátiť..
Pri "preberaní" malej z nemocky sme podpisovali papier, že si ju berieme LEN na základe predbežka od súdu a s RIZIKOM, že až do predosvojiteľskej (kedy bol súčasne aj súd o osvojiteľnosti) nie je prívne voľná.. Takže žiadnych 6 týždňov... to je možno v prípade hniezda záchrany, že sa môže matka ozvať do tých 6 týždňov.. .. Ale kým nie je súd o osvojiteľnosti (v našom prípade aj po podpise bio rodičov hneď po pôrode) sme museli pekne čakať cca 3 mesiace... Alebo sme mohli nechať malú v profi rodine kým nebude právne voľná.. ale to sme nechceli.. boli sme ochotní hoc aj len 3 mesiace byť jej mamou a tatom..

mata71
8. feb 2013

@dadenka1 ahoj,, no to mi ušlo,,, 😉 paierove je to uplne inak ako v skutočnosti....

matax
8. feb 2013

@mata71 ta 6 tyzdnova lehota (2 mesacna) je pri malickych detoch doba, po ktoru si mozu biologickí rodicia este rozmysliet, co podpisali, napr. aj odvolat generalny suhlas, anonymny porod, hniezdo..
..az ked uplynie 6 týzdnov (2mes), moze sa podat navrh na sud o osvojitelnost (moznost zverit dieta do adopcie-najskor do predosvojitelskej star.) .. ked je uznana pravoplatne osvojitelnost, moze byt dieta zverene do predosvojitelskej starostlivosti....niekedy to daju na jednom pojdenávani: osvojitelnost+predosvotielsku starostlivost
A na sude moze byt navrh na osvojitelnost rozne dlho a rozne dlho sa moze cakat na správoplatnenie rozsudku 😖

pri vascsich detoch je lehota 6 mes.nezaujmu, potom sa moze podat navrh na sud o osvojitelnost -a zas to rozne dlho trva, co zalezi od toho, kedy navrh na sud upsvar poda a kedy sud rozhodne, kedy je rozsudok spravoplatnený 😖

mata71
9. feb 2013

dakujem kočky tak či tak dali sme sa na boj tak bojujeme ,,chcem mat doma rozhadzané hračky,kopu napratého prádla,plienky,dudliky,na dvore rozhadzané autičko,loptu,,,,,,tak to vydržím aj keby čo bolo 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre