Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mata71
2. dec 2015

@solyka ved nič sa nestalo .len som upresnila 🙂

solyka
2. dec 2015

@mata71 a ja za to dakujem. 🙂

dia6
7. dec 2015

@zuzanamajo Je to skoro to isté ako predosvojiteľský návrh. My mám už poslané a len čakáme na termín.

dellfi
10. dec 2015

@dia6 chcem sa len spytat. Berete si ich naraz, alebo zvlast?

sophina
10. dec 2015

ahojte, chvilku uz vase prispevky sledujem, obcas "lajknem" tak vcera padlo u nas rozhodnutie, ze k nasim 4 detom chceme este jedno dve adoptovat. Dalsie tehulkovanie by uz moje telo nemuselo zvladnut. a obaja s manzelom od zaciatku vieme, ze chceme aj dietatu dat lasku a novy domov ...
Tak sa tesim na ten den, ked vam napisem, ze nas bude doma uz 7 ...
Modrooke blondave dievcatko prenechame inym ... chceme urcite romske dietatko 0-3 ... je jedno ci chlapec, alebo dievca ... tak tolko zatial odomna .. prajem vsetkym krasne predvianocne dni .. a aspon aby ste videli ako to zatial u nas vyzera 🙂

dia6
10. dec 2015

@dellfi Naraz? Akože naše detičky?
No, nie. Malý je už náš od leta - právoplatne 😉 A malá je u nás, ale čaká nás ešte posledný súd a už bude mať aj naše meno.

Inak sme mali oboch povodne v pestúnstve. Takže sme mali dokopy 9 súdov a s posledným to bude 10 súdov a niečo cez tri roky vybavovania. 😉

mana85
10. dec 2015

@sophina Paráda 😵 my sme pri rovnakých požiadavkách čakali 19 dní 😝 a niekedy koncom decembra budeme zaradení do poradovníka o druhé " kinderko " 😉 Ani si neviem predstaviť takú kopu deti doma musí to byť náročne a pritom krásne ♥ rešpekt ♥

sophina
10. dec 2015

@mana85 19 dni ste cakali na maleho princa ?
Akurat sa s manzelom bavime o rekonstrukcii domu, ci a ako to vsetko poriesit ...
Keby sme aspon cca vedeli kolko to vsetko bude asi trvat .. kedze je nam jedno pohlavie a isto chceme romske dietatko veku 0 az 3 ...
ale isto nas caka dlha cesta, v pondelok sa chceme ozvat "Navratu" ...
A doma narocne ? teraz trosku ano, lebo najmensi ma 3,5 mesiaca a jeho prve tyzdne boli tazke, bol 3x ozivovany a dlho v umelom spanku , ale uz je s nami doma a je uplne ok ... a denne vstava o 3:30 🙂 asi este zvyknuty z JISky ..
Nasa Starka - moja svokra (nezasluzi si to pomenovanie, pretoze je uzasna), ma 17 vnucat, takze nas je ozaj vela .. a je to krasne ... deti su dar ...

mana85
10. dec 2015

@sophina To je ťažko povedať jak dlho to trvá samotná príprava a papierovačky nám trvali 7-8 mesiacov ... záleží kde sa koná príprava tiež od kraja a šťastí 😉 držím päste ...

sophina
10. dec 2015

@mana85 Dakujem, ved vsetko ma svoj cas ... a zvladneme vsetko ... som presvedcena, ze na dalsie Vianoce uz budeme rodiny v pocte 7 🙂 a to este neratam nase "adoptovane" psiky a macicky 🙂 😎 😎 😎

sophina
10. dec 2015

@mana85 a drzim palce pri dalsom kinderku ...

dellfi
11. dec 2015

@dia6 Jesus-Maria tak to s tymi sudmi bolo horsie ako prirodzeny porod!!! A to naraz som myslela tak, ze ci ste si zobrali rovno surodenecky par alebo ste si ich adoptovali postupne. Podla mna sa totiz na seba v tvaricke dost ppdobaju. Tak dtrzim prsty nech uz je aj malicka natrvalo vasa!

johanka_de_arko
11. dec 2015

@sophina podla mna to nebude dlho trvat. Ked chcete romske a nezalezi vam na pohlavi,tak budete v inom poradovniku a predpokladam ze tam nebude vela cakatelov. A vek zadavate tiez vyborny. Cim mensie,tym rychlejsia adopcia. Nam to vysvetlovala socialka,ked sme ziadali. Samozrejme zalezi od kraja. My sme kosicky kraj a tu to slo naozaj rychlo (najrychlejsie z krajov). Ked absolvujete psychotesty a papierovacky a zaradia vas do zoznamu,...no,na vasom mieste by som neratala s buducimi vianocami,ale skor uz s velkou nocou. Kazdopadne drzim palce. A gratulujem. Mate krasne a sikovne deticky. Aj dalsiemu dietatku bude u vas urcite dobre. Pekne VIanoce.

sophina
11. dec 2015

@johanka_de_arko ďakujeme .. My sme zo Zahoria, čiže patrime pod BA. Máme 13r dcéru a 3 malých zbojníkov. Už dávnejšie sa s dcerkou o tom bavime, ze chceme este dieťatko ,,, no včera reagovala "pubertálne" - Jeziiiiiis, vy ste neni normalni. Tak sme mali chvíľku debatu na stojaka medzi dverami 😉 Ale viem, ze bude dieťatko "naše" rovnako milovať ako svojich bratov ,,, len to musí "prekusnut" ...
Úprimne ja "tuzim" po dievcatku viac, ale nechcem robiť rozdiel medzi deťmi, ktoré potrebujú lásku, rodinu a domov. Možno najdeme súrodencov ... Každopádne ten pocit co prezivame s Ockom je neopísateľný ... Vieme, ze chceme o adopcii hovoriť nahlas, hrdo sa k tomu priznavat a kludne konfrontovať s kýmkoľvek ... Žijeme v dedine kde je romov ozaj dosť, sme s nimi priatelia, aj sa navštevujeme ...
Myslím, ze sme si s manzelom dali krásny darček k vyrociu, ze sme sa spolocne rozhodli pre daldie dieťa. Sam povedal, "Mame toľko lásky, ze ju chceme ešte nasobit" ...
Pozehnane Vianoce aj vám a prajem všetko dobre s pokladom v brusku.

magimary
11. dec 2015

@sophina 1000likov!
BVŽ. 🙂

nikadomi
11. dec 2015

@sophina Skvelé! 🙂 Ozaj kiež by bolo viac rodín takto ochotných a šli príkladom svojim ďeťom, priateľom, susedom .. Svet by bol krajši, lepší, tolerantnejší a bez predsudkov 🙂 Držím palčeky , tiež túžime po veľkej rodinke.. 👪

tortelinka
11. dec 2015

@sophina klobúk dolu!

fontana
11. dec 2015

ahojte žienky,dlho som tu nebola,vedeli by ste mi poradit, od 4.10.2013 máme malého a teraz mal tri roky,dala som ho do školky s tým,že možem ešte do 4.10.2016 poberat rodičkák a teraz mi prišli na učet len prídavky.To už nemám narok na rodičák?Som z toho jeleň,ked som sa bola pýtat na up ešte v auguste,tak mi povedali,že rodičák poberám do 3 rokov od kedy je nám zverený do starostlivosti. Tak teraz neviem..... ☹ ☹ ☹ Vdaka za každu radu...

najjulinka
11. dec 2015

@fontana niekto na urade tozbabral, spravil chybu.. treba tam zavolať... ukončil rodičak k tretim narodkama nie k trom rokom od zverenia...

siska25
11. dec 2015

Ahojte, tak aj my sa chceme pochváliť, síce sem chodím pomenej, ale občas áno. Tiež už máme celý proces za sebou, včera sme mali posledný súd a tešíme sa, že malý je už náš aj na papieri. Mali sme šťastie a spis nám na základe našej žiadosti nepresunuli, ak by ho presunuli vraj by sme boli radi, keby sme mali súd budúci rok v júni ...

johanka_de_arko
11. dec 2015

@sophina 🙂 no,s pubertakmi je to iste obcas narocnejsie. Kamoska ma 7deti a napriek tomu ze su vsetci maximalne spokojni s kazdym clenom rodinky a laska je u nich citelna v kazdom kute domu,na posledne dievcatko (teraz 2rocne)sa neskutocne tesili,pri spomienke na dalsi eventualny prirastok do rodiny jej 10 rocna dcera reagovala podobne ako vasa.prejde ju to,mate pravdu.ked vam pribudne radost v dome,urcite si ju/ho vasa dcera zamiluje ako ostatnych.

mata2
12. dec 2015

@fontana mne to urad takto poababral pri prvych dvojcatach.treba ist na urad,upozornit ich na chybu,a rodicak ti doplatia.u nas sa tety vyhovorili na pocitac,vraj 7ch po dovrseni 3r automaticky vyhodil zo systemu...
ja som zvedava ci dostanem v januari rodicak,minidvojky mali v novembri 3r....

fontana
12. dec 2015

baby vdaka,ste zlaté,v pondelok idem na urad.AJ som si myslela,že to bude v tom,že počítač vygeneroval...prajem vám všetkým krásne a požehnané Vianoce.

najjulinka
12. dec 2015

podla mna ten počítač ma len tie info čo tam oni natukaju..........
a u mna tety vedeli ťukať zjavne..... 😅 to je taka ich vyhovorka.... miesto toho aby povedali, že blbo som v PC vyplnila kolonku,alebo ju nevyplnila......... tak povedia, že počitač zle spravil.... 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

fontana
12. dec 2015

sama som zvedavá,čo mi na to povedia...potom dám vediet.

mana85
13. dec 2015

@najjulinka Náš Kubko by sa na počítač nevyhováral 😀 jeho najčastejšia veta je v poslednom čase " to nííje já ! to šamo ša pajiilo 😝
@fontana Ja som sa na úrad bola informovať ešte pred 3 narodeninami malého že dokedy nám vychádza rodičovský a tiež s počítača nevedela nič - tam to vôbec nemali tak si musela zistiť u druhej kolegyne ako to je u nás , keby tam nejdem isto by aj nám stopli ...

fontana
14. dec 2015

@mana85 aj ja som bola v auguste sa pýtat,bolo mi povedané,že nide je problém,može chodit aj do mš a ja možem poberat rodičak do troch rokov od kedy je u nás.A dnes som bola na up,tak mi povedali,že počítač im automaticky vygeneroval,že má dosiahol vek 3 rokov,ale nebol problém,pozreli do papierov a v january mi to vyrovnaju.Tak uvidíme.

mana85
15. dec 2015

@fontana to dorovnajú určite , len čo v tom mesiaci keď peniažky chýbajú a ešte pred sviatkama 😒 mne tak stopli materskú nejaká teta uradnička si zadala dátum že do kedy mam doniesť druhé rozhodnutie súdu o predosvojitelskej st. pred tým som dostala materskú na 3 mesiace počas predbežka a potom že zase na novo požiadam o metersku na základe predosvojitelskej starostlivosti no samozrejme naše súdy sa neriadia nejakými dátumami takže druhý súd bol o dva mesiace neskôr ako si teta predstavovala tak nakoniec už som nabiehala na rodičovskú dovolenku keď mi doplatili materskú hmm síce doplatili , ale boli to krušné chvíle 😕 som zvedavá ako to bude teraz po novom ...

lillik3
19. dec 2015

http://www.tvnoviny.sk/domace/1814317_v-hniezde... ..... babyyyy ... Kosiceeee 😀 silno drzim prsteky!

matax
19. dec 2015

Ahojte, prosim o vyplnenie dotaznika pre znamu. Dotaznik je urceny pre nahradnych rodicov osvojenych /adoptovanych/ deti aj pre buducich osvojitelov. Dakujem za vas cas. https://docs.google.com/forms/d/1GB6fYyFW83NuRI...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre