Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

misula4660
18. feb 2011

@mata71 aj ja tebe moc prajem, nech máš babo čoskoro pri sebe...a dúfam, že sa na mňa nehneváš....

mata71
18. feb 2011

@misula4660 🙂 nie nehnevam napisala si svoj nazor,,, 😉 😉 vies keby aj ja cakam tak dlho ako tieto kocky ,tak reagujem napodobne,ze niekto ma do 6mesiacov,,,, 😠 😠 ja so myslela cela natesena ze to tak ide rychlo 😀 😀 ...pa pa 🙂

misula4660
18. feb 2011

@mata71 pravdu povediac, aj my keď sme boli prvýkrát na úrade, tak nám tetuška povedala, že do roka a do dňa máme určite bábo doma pri sebe, ale vôbec to tak nie je....

suezana
18. feb 2011

@mata71 mňa vytočilo, že ti na úrade toto povedali - celý môj hnev je zameraný tým smerom 😠 musím sa ukľudniť a myslieť pozitívne 😝

misula4660
18. feb 2011

@suezana myslí pozitívne moja...aj ja si to teraz stále hovorím....myslí na to, že snáď už za pár dní máme drobca pri sebe... 😀

mata71
18. feb 2011

@misula4660 🙂 a urcite po jej slovach si sa vytesovala ako ja,len teraz ste ma schladili riadne.....
@suezana 😉 vies mas pravdu,ja som mala prvu navstevu na urade 😀 😀 ...kocky ved ja respektujem,ved ste uz ovela dalej ako ja na zaciatku 😀 😀 no idem pozerat Seherezadu...pa..pa 😀

matax
18. feb 2011

@natia dík, tak pošli :D budem rada, budem to mať take prešpekulované, dám tam zo všetkého:DDD, nech si počítajú.... lebo tam dám aj to cairkino, napady od júlie a od lenkove a mam ešte jedno doma :DDD tak potom,ked sa to nepodari...potom ma porazi, heheh ...no ale ak sa to podarí, tak ho pošlem každému, čo ho bude chcieť:DDD

matax
18. feb 2011

@mata71 od gynekologa im nenos, to platilo kedysi dáááávno, len od obvodáka, podľa mňa sú zvedavé... nenos im to :DD
a ešte k tomu predbiehaniu poradovníka, neviem ktora to pisala a nechce sa mi to hľadať... stačí chodiť na úrad alebo aj trebárs do nadacie a pozerať katalogy... to má možnosť každá, tak keď nepríde, je to jej chyba.. aspon si myslím, že to takto berú... nám teda raz volali, vtedy sme odmietli a od oktobra ani jeden telefonát a zdalo sa mi už dlho čakať, lebo sme chceli 0-2 rokov dievčatko , aj ineho etnika, ci rasy... tak som tam šla a máme nádej na 20 mesačné, trochu choručké dievčatko, ale myslím, že choroba sa jej zlepší... ahojte a držím palce.

matax
18. feb 2011

ešte ma k tomu napadlo, že na úrade berú poradovník asi skôr len na novorodencov... na mňa to tak pôsobilo..asi by mali volať aj podľa podmienok v žiadosti, ale asi nevolávajú... tak radšej pravideľne choďte na úrad... ahojte už musím končiť...

suezana
18. feb 2011

@matax ja mám dieťa 0-3 roky a nič a viem, že mohli zavolať, ale asi im je jednoduchšie šupnúť dieťatko do nadácie ... nechápem 🤐

magimary
18. feb 2011

@suezana sorry, že vám sem vstúpim, ale sue, tebe som len chcela,
že kiežby aspoň to urobili 😔 🤐
to dieťatko by dostalo aspoň šancu...
ale...

yukki
18. feb 2011

@suezana a Vy ste ešte neboli v žiadnej neziskovke sa popýtať? Keď máte takto benevolentné požiadavky...ja som presvedčená že by ste stamade šli vo vysokom stupni tehotenstva.... 😝

matax
18. feb 2011

aj som malú našla náhodou, šla som na blink na úrad... choďte častejšie...aj kamoška našla malú až na niekoľkýkrát, keď tam šla... ja tiež neviem, čo si mám o tom myslieť... no radím, chodiť a pozerať..aj keď pre mňa to bolo ťažké vidieť tie spisy dvakrát, lebo stále mám pred očami niektoré deti:C
A "naša" malá má dosť vážne diagnózy, keby nie som zdravotník, tak asi ma to odradi, aj tak som váhala..no akosi neodradilo :DDD Vždy si odpíš diagnózy a poraď sa s niekým... a zaostávanie ber s rezervou, veď nechcené deti často zaostávajú -či už psych. alebo fyzicky... držím palce...

magimary
18. feb 2011

@yukki @matax úplne súhlasím
"snažilky", ozaj jedine toto vám pomôže mať dieťatko čím skôr... 😉
a NIKDY to neznamená, že beriete druhú triedu 😔 😉

suezana
18. feb 2011

@magimary len vstupuj, veď práve potrebujeme vaše rady!
Myslím, že teraz hovoríme o inom dieťatku 😔 toto "moje" bude mať čoskoro mamičku 😵 a veľmi zlatú 😵

suezana
18. feb 2011

@yukki nie, neboli, párkrát som volala, ale vždy, keď poviem mm, že ... tak on na to, vydrž, veď už vydržíme... a keby som chcela, aby sme tam išli, on je stále v robote 😔 teraz bol doma, tak som to chcela využiť, obvolávala som, a nikde nerobili, ani v Trnave, ani v NR, ale dohodli sme sa v NR, že prídem aj sama, v utorok mám zavolať.

mata71
18. feb 2011

@matax no mozno to je tym,ved aj biologicke dieta mozu postretnut choroby 😒 a jednoznacne by sme ich liecili,tak je to 🙂 no ja budem urcite chodit na urad,a pozriem aj katalogy,nejak to v srdci citime ze coskoro najdeme nasho syna 😀 😀 ja ho tak uz volam,,,je mi lepsie ked to vyslovim 😉 ....dakujem Ti za pozbudive slova,lebo kocky ma tu dost zotreli,ale fakt ich nenapadlo ze tie mamicky co maju deti uz skoro,si ich mozno nasli po vsetkych moznych katalogoch a hladanim,,,pa,pa

matax
18. feb 2011

@magimary veď na to ej fórum, že môže hockto:D a ty hockto nie si, si tu už predsa dlho.. A k tomu DRUHOTRIEDNE DETI.. druhá trieda u detí existuje len v škole:DDD ..viem, že ty to netriediš, ale veľa žien áno... ahojte

magimary
18. feb 2011

@matax presne preto som to napísala! 😉
že druhotriedne NEEXISTUJÚ!!!... 😔 😵

magimary
18. feb 2011

@mata71 , tak teraz druhá strana mince (oproti tej "strašidelnej"): jedni naši známi, čo brali od nás prvého profisynčeka ( 😵 ), čakali naňho v poradovníku 2 týždne 😉 😵
čiže predčasný pôrod ako vyšitý 😅

matax
18. feb 2011

@mata71 a tie katalógy síce nie sú plné detí , ako som si myslela, ale ... na jeseň som odišla sklamaná, lebo som išla s tým, že romčiatko dievčatko nájdem hneď, hľadali sme do roka..no našli sme z celej SK len štyri dievčatá!! chlapcov som zámerne rýchlo otáčala, nech mi nezostnú v pamati... a tie 4 boli choré, dosť choré.. tak sme sa rozhodli čakať, ale nie pasívne... a v januári som šla a našla.. a aj keď sme si upravili podmienky, že chcem do roka bábo a malá mala vtedy 19 mes. a tie ochorenia..rozhodovanie bolo ťažké..ale keď sme prehodnotili, že to zvládneme, sme teraz štastní..no len ešte čakáme, kým k nám príde... juj, musím ísť, niekedy prídem ešte , som zvedavá, ako sa bude dariť ostatným, držím palce

suezana
18. feb 2011

@mata71 veď ja som ti povedala, že to možno bolo aj cez nadáciu a nikto ťa tu nezotrel - vysvetlili sme ti to... že to nezávisí od veku žiadateľov, ani od vyšetrení, ktoré si absolvovala... 😕

matax
18. feb 2011

@magimary ja viem 😉 a mne volali, si predstavte, na druhý deň po právoplatnosti zaradenia do poradovníka, mohli sme mať romske novorodené dievčatko:CCCCC doteraz som to ľutovala...skrátka mali sme šťastie, ktoré sme si nevzali:CC no ale už máme druhé.....aspon som sa tu z toho vykecala:D ahojte

mata71
18. feb 2011

@magimary supeer,lebo normalne som klesla na duchu 😒 😒 ,,ono je to fakt individualne,ty musis byt super mam,posobis tak z fotky aj ídeti,profi mamima. 😉

suezana
18. feb 2011

@mata71 vy chcete len biele dieťatko?

magimary
18. feb 2011

@mata71 tak, ako každá iná milujúca mama 😉 🙂
ale vďaka 😉

mata71
18. feb 2011

@suezana no jasne nie ty,,ta kocka co povedala ze k mimi sa dostali tie kocky za 6mesiacou,jedine korupciou,,, 😅 😅 ,to so mala na mysli,,,, 😉 😉 mna take nanapadlo,,,,skratka zasiahla Bozia ruka a dieta bolo velmi rychlo v rodine,,, 😀

suezana
18. feb 2011

@mata71 dúfajme, že to nebola korupcia, ale vieme my???? 😕

beba1902
18. feb 2011

@mata71 no ja si nemyslim , ze by to bolo tym , ze chcem dievcatko ,ale tym ze niekto si vie za to zaplatit a potom je hned a zaraz prvy 😒 😠

mata71
18. feb 2011

@suezana chlapceka do 2r,no ked nam padne do oka starsi tak berieme toho,,,poziadavku na bio rodicou sme nedali ziadnu,lebo si myslim ze ked dieta vychovavas,tak sa prejavy ako osobnost,,,,moze byt aj z hniezda,aj poloromske,,,aj romske,ved kolko je romskych dievcat a su skoro biely,no trosku snedy,,, 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre