Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

janakjk
17. mar 2013

@matkacapkova fešák krásny 🙂

karkana
17. mar 2013

@janakjk dakujem bohu , že je táto šanca, ako mať dieťatko,to ma drží nad vodou, ved to, rodina vie tak povedať, čo zabolí, keby som mala deti aj ja, možno by som ani ja sa nevedela vžiť do takých, čo nemajú, nezazlievam im,ale... a svokre som už koľko krát hovorila, aby nerozprávala a nerozplývala sa pred nami o deťoch, že nám to zle robí, ale kdeže, nechápe 😢

janakjk
17. mar 2013

@karkana .. no a ja nechápem, ako to tí ľudia môžu nechápať ☹ , ale čo nás nezabije, to nás posilní 🙂 Pán Boh z nás chce mať silné osobnosti 🙂 🙂 🙂

luttka
17. mar 2013

@matkacapkova to vazne sa v BA tak dlho caka 😨 ? My sme zapisani od februara 2012 a dufala som ze v lete sa nam ozvu, ale este si asi pockame......

matkacapkova
17. mar 2013

@janakjk ale oni si to naozaj neuvedomuju a podla mna to nemyslia tak aby nam ublizili ja som sa naplakala kym som mala dieta tiez az az......

matkacapkova
17. mar 2013

@luttka ako pisem zavysi od poziadaviek na dietatko...my mame poziadavku iba na biele dieta, zdrave a prave volne....a za tych par rokov odkedy mame syna sa pocet uchadzacov neuveritelne zvysil a nase sudy sa neuveritelne spomalili...takze ak chcete romske podla mna ho mozete mat uz za tyzden 😀 samozrejme teraz som trocha podpichla rodicov,kt.nezalezi na rase, ale jasne je to kazdeho osobna vec...ale jedno je iste ze 95% deti v DD je romskeho povodu........takze ak chcete biele dietatko budete cakat aj 3 roky........teraz v dnesnej dobe...ine to bolo pred 3 rokmi vtedy do 1,5 roka sa asi cakalo maximum......

magimary
17. mar 2013

@matkacapkova toto číslo (95%) je veľmi nadsadené

matkacapkova
17. mar 2013

@karkana treba jednat otvorene ked ti to vadi...mne svokra povedala ze adoptovat si dieta???radcsej nemat ziadne..hmmmm.......a syna aj tak neprijala....ma dve bio vnucata a tym sa venuje......ale je to jej vec..poznam aj babky ktore maju len bio vnucata a aj ak robia medzi nimi rozdiel...jej vec.......moja rodina syna neskutocne miluje a hadam este viac lasky dostava ako bio vnucata 😀

matkacapkova
17. mar 2013

@magimary dobre nebudem sa chytat za slovicka a dokazovat ci je to 95 alebo menej hlavne tu by mali byt maminy ktore si chcu dieta osvojit a tie by medzi sebou mali komunikovat a nemali by im do toho zasahovat ani profi ani pestuni...moj nazor sorry......preto som sa zapojila do temy adocpia - osvojenie a nie profi ci pestunska starostlivost 😝

magimary
17. mar 2013

@matkacapkova ani ja sa nemienim o ničom doťahovať 😎 ,
len som upresnila tvoju informáciu, aby to neskreslilo záujem ADOPTÍVNYCH mamičiek 😎 😉

a, bájdvéj, odkiaľ ty vieš, či práve nie sme v procese adopcie???! 😉
žeby prorokyňa?

matkacapkova
17. mar 2013

myslim ze mamicky ktore sa rozhodnu si dieta adoptovat tak sa nerozhoduju na zaklade toho ze 85 alebo 95 percent deti v DD je romskeho alebo poloromskeho povodu......dobre tato tema uzatvorena... 😝

matkacapkova
17. mar 2013

@magimary nie vnutorny pocit 😀

vikad
18. mar 2013

@fontana No, ja tam budem volať koncom apríla. Hoci, volala by som aj každý týždeň, ale nemá to význem ... Držím palčeky, nech to ide šupšup 🙂

matax
18. mar 2013

@matkacapkova ja som adoptivna mama.. chodievala som do ded v nasom meste a bola som aj v dvoch iných..statistiku z toho neurobim, viem..ale 95% si riadneeeeee prehnala..v nasom je viac neromskych deti.. videla som prehlad deti z celejSR..
a ano, je to tema o adopcii a nahradnej rodine (pestu,profi., nos) a nie o romstve.. neromske deti sa skor umeistnia do rodin,lebo slovaci su rasisti a ked aj cast nei je,boji sa,ako zareaguje okolie..ved aj na adopciu neromskeho dietata vie okolie reagovat nechapavo az hnusne

suezana
18. mar 2013

@karkana aj ja ti rozumiem 😔 😔 tiež ma to x krát ranilo 😔 😔 držkaj sa - neboj - či porodíš, či nie - budeš ho milovať rovnako vrúcne - bude to tvoje dieťatko a ty jeho jediná mama 😉

suezana
18. mar 2013

ja by som tiež k téme rómskych detí chcela - nie je pravda, že ak chcete rómske bábätko, môžete ho mať okamžite - kamarátka mala v požiadavkách, že na etniku nezáleží, len chceli novorodenca dievčatko a čakali veľmi dlho.....vyše roka....

suezana
18. mar 2013

ale asi aj toto bude závisieť od krajov 😒 😒

matax
18. mar 2013

@suezana aj my podobne, cakali sme na romske a nakoniec, po polroku cakania, máme neromske, cuduj sa svete, romske dievcatka do 1-2r. neboli a pozerala som prehlad celej SR

suezana
18. mar 2013

@matax no veď toto - dosť často sa píše, že rómske dieťatko môže byť aj hneď...... ale to skôr asi bude náhoda - viem , že sú tu aj také, čo mali dieťatko dosť rýchlo... niekde to asi celkovo ide pomaly....
My sme rok a pol mali požiadavku dieťa do troch rokov a nič - až potom som dala dievčatko malilinké 😉 .... aj tak verím, že je to jednoducho osud 🙂 🙂 🙂

matkacapkova
18. mar 2013

@matax mne tutostatistiku povedali naupsvr co sa tyka slovakov ano su rasovo predpojati ale cudujete sa? ja nie a celkovo slovac je velmi pokrvne zalozena preto sa chovaju ako idioti a adoptovane dieta beru ako menejcenne zial je to tak a tak lahko sa to nezmeni ☹ romske dieta by som si mozno adptovala v inej krajine v nasej nehrozi a tiez pri mojom muzovi nehrozi on je tiez rrrrr 😀

matkacapkova
18. mar 2013

@suezana vyse roka na romske a na biele trojnasobne dlhsie keby nase sudy pracovali ako mali tak naozaj to romske dostanete hned 😀

matax
18. mar 2013

@matkacapkova ja mám aj romske a nebolo to hned

matax
18. mar 2013

@matkacapkova štatistiky o etnickom pôvode detí v zoznamoch/ded sa nerobia, čiže je to blbosť.. uz stačí z moje strany... Rómske či nerómske, sú to deti, ktoré potrebujú rodinu... a to že ľudia sú hlúpi a posudzujú podľa vzhľadu, či príslušnosti k skupine, to tu nevyriešime.. v každej skupine ľudí sú "dobrí" aj "zlí"

matax
18. mar 2013

@suezana 🙂 nasa poziadavka bola dievcatko od 0-2 r, na etniku nezálezi, bez vázneho ochorenia..potom sme zmenili vekovu hranicu do1 roka a asi ozaj sudene nam bolo vtedy 19mes. dievcatko..
naozaj som pozerala prehlady deti z celej SR - teda tie deti, ktore sa v ich kraji neumietsnili a poslali ich do krajov v celej SR ..cize videla som spisy deti z nasho kraja a deti, ktoré sa vo svojom kraji nepodarilo umietsnit do rodiny... .takze trochu rozhoduje aj to, z akeho kraja su ziadatelia, ale neumiestnitelne deti z celej sk su v spisoch vsetkych kupsvar..co som ja videla, su to starsie deti ako 2 r ☹

matax
18. mar 2013

11 príspevkov, čerstva registrácia,predaj dievcenských veci.... nachytala ma...nas...no neva, aspon iní uvidia, ako to chodi 😝

lenkove
19. mar 2013

@karkana jaj, ako mi je smutno ked ta citam... viem sa vzit, chapem... Neboj, ked zavolaju budes najstastnejsia maminka a babatko najsastnejsie babatko 😵 lebo budete vediet ake to bolo byt jeden bez druheho.. Nech je to cim skor 😎 a rodina je zadubena, nic si z toho nerob, ty si silnejsia ako ich reci 😎

matkacapkova
19. mar 2013

@matax tomu nerozumiem co tu pises koho som nachytala? a ty vies koho su to veci? tie dievcenske?

matax
19. mar 2013

@matkacapkova neviem, nevadi, uz sme to tu mali.. intuicia...nic v zlom...maj sa dobre

dorota23
19. mar 2013

Ahojte, chcela by som sa poradit, akiste to uz tu bolo, ale nemam sancu citat vsetky prispevky 🙂 Je tu niekto, kto ma bio dietatko ako prve a nasledne adoptovane? Aky mate vekovy rozdiel, ake skusenosti? Dakujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre