Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

magimary
12. feb 2010

mata3, ak ste mali v požiadavkach aj poloromske, tak určite sa OPLATÍ ísť do subjektov!!!
je tam viac pekných bledých poloromčekov... 😉 🙂
z ktorého kraja si?

magimary
12. feb 2010

a ozaj, ak chceš vedieť viac (príp. podeliť sa so skúsenosťami iných ado/pestu mamičiek, tak poď k nám-do témy: Prišli k nám 😉

matat3
12. feb 2010

som z okresu Galanta, veľmi rada sa k vam pridam. Ešte raz dakujem za radu.

tin007
12. feb 2010

ahojte, pocula som ze niektori zamestnanci uradu, ked je otec neznamy, pisu detom do spisu, ze je poloromske (pozor ide o info z druhej ruky!), hoci tonemusi byt pravda

magimary
12. feb 2010

mata3, tak to si ozaj nemyslím, že 1,5 roka nebudete čakať...
čím bližšie k BA, tým kratšie čakanie... 😉
to je tak "by očko"...

matat3
12. feb 2010

len nechapem, prečo mi to povedala, dnes som s nou telefonovala, a povedala mi to dva krat. Že určite ta doba bude 1,5 roka. Ale pojdeme aj do niektoreho centra...

magimary
12. feb 2010

nie, prosím, určite nepočúvaj takéto reči... 😨
najmä, keď to nie je pravda...
teda, myslím, najmä tú časť s tými "centrami".... 😠
treba to skúsiť a potom pôjdeš pani na úrade informovať, aká je realita, ktorú zjavne nemá až tak zmapovanú...
mnohým takto povedali a dnes už majú dietky doma, hoci by ešte mali čakať niekde v poradovníkoch... 😖

(a v mojom predch. príspevku opravujem moju "tatárčinu": "...nemyslím, že 1,5 roka budete čakať"...)

matat3
12. feb 2010

ja som to pochopila, ta druha veta opravila prvu... Tak veľmi by som chcela byť už matkou. Mam 33 rokov a chceme s manželom aspoň dve deti, možno aj tri...

magimary
12. feb 2010

mati, a nerozmýšľali ste aj na súrodencami, lebo tých by ste našli aj hneď (a aj krásnych bielych)? 😕 😉
ono sa zdá, že zvykanie si na seba by bolo náročnejšie, ale tým, že deti by boli zohrané, ako súrodenecká dvojka (trojka), nebolo by to osobitné zvykanie na jedného a na druhého, ale naraz na oboch spriaznených...

lenkove
12. feb 2010

matat3,
my sme mali poziadavky na biele a poloromske do roka a do 5 mesiacov som mamina 😉

matat3
12. feb 2010

tisnu sa mi slzy do očí , ked si pomyslim, že by sa to dalo zrealizovať za kratku dobu.

magimary
12. feb 2010

neboj, ak uvidíte spisy (v Návrate/ usmeve) a potom aj deti, budú to čoskoro slzy šťastia... 😉

matat3
12. feb 2010

dakujem vam veľmi za podporu, a tiež za rady. Dufam, že čoskoro sa budem usmievať od šťastia, ked uvidim u nas dieťatko. 😅

lenkove
12. feb 2010

a ja viem z prvej ruky, ze mnohym poloromskym detickam pisu ze romske.. 😉 ale to sa neda zovseobecnit, treba verit vo vyssiu moc podla mna 😵

ralanka
14. feb 2010

ahojte ja mám zase opačnú skúsenosť ako lenkove, ktorá je z toho istého kraja ako ja my sme mali požiadavku do 1 roka biele zdravé a skúšali sme aj návrat a mali sme 2x dieťatko vybraté a pokúšali sa ho dostať na predbežko domov ale prosto aj pani z návratu čo nám pomáhala tak povedala že pokiaľ bude istá osoba sedieť na tom úrade tak to nikdy nevybavíme a ostáva nám iba čakať čo bola bohužiaľ pravda a čakali sme na našeho drobčeka bez 2 mesiacov 3 roky!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠

majka2
11. mar 2010

Ahojte všetci. Som rada že som konečne našla stránku kde sa dá pokecať s rodičmi adoptovaných detí. My sme čakali na nášho anielika 2 roky ked nám zavolali mal 8 mesiacov teraz má 2,5 roka je to naše všetko. Budem rada ak sa mi ozve nejaká mamina ktorá má tiež adoptované dieťatko prípadne sa môžme aj stretávať ak budeš niekde blizko Žiliny. 😉

magimary
11. mar 2010

majka, šup do témy: Prišli k nám, tam kecáme oveľa viac (a je tam aj viac mamičiek adopčiatok zo ZA)... 😉 🙂

siska1986
12. mar 2010

Ahojte! Neviem, či mi bude vedieť, niektorá z Vás poradiť. Momentálne sme tiež vo fáze zvažovania, či si podáme žiadosť o adopciu už teraz alebo až o rok, chceli by sme úplne malinké bábo. Ale veľmi by ma zaujímal postup pri žiadosti. Ide totiž o to, že trvalé bydlisko máme s manželom v inom meste ako momentálne žijeme. Bývame a aj pracujeme v Bratislave, ale tu nemáme trvalé bydlisko. Máme tu prenajatý len malý byt, ktorý nám dvom zatiaľ stačí. A zaujímalo by ma ako je to v tomto prípade, kde vlastne by sme si mali podať žiadosť a ako potom prebieha vlastne osobná návšteva, lebo predpokladám, že pracovníčky úradu určite budú chcieť zistiť našu situáciu s bývaním. V mieste bydliska máme dom, ktorý je manželov. Bývajú tam na prízemí svokrovci a na poschodí máme spravený samostatný byt zo všetkým.... Neradi by sme v Bratislave kupovali byt, keďže sme tu len dočasne, ešte tak dva - tri roky, kým nedoštudujem externe vysokú školu a vlastne ako tak pozerám tie čakacie doby, možno vtedy by bolo aktuálne dostať dieťa. Plánujeme budúci rok začať stavať dom v Trenčíne, preto vlastne v BA bývame len v podnájme a nekupujeme tu byt. Ak by sme bábo dostali aj skôr, vrátili by sme sa do mesta odkiaľ pochádzame alebo kým by tam manžel nenašiel prácu prenajali by sme si väčší byt tu v BA, len neviem či je vôbec možné v tejto situácii podať žiadosť o adpociu a či by nám ju vôbec schválili. Stretli ste sa už niekto s takýmto niečím?

magimary
12. mar 2010

siska, ak chce, prejdi tiež "vedľa" ("prišli k nám"), tam je viac ľudí a oveľa viac sa tam diskutuje ako tu,
ale stručne ti len poviem, že všetko hlásiš (podávaš žiadosť) v mieste trvalého bydliska a aj "tety" z úradu, prídu z vášho kraja na miesto vášho trvalého pobytu... tam im už dovysvetľujete zbytok...
ostatné by nemal byť problém-štúdium, pobyt v BA, podnájom ai... aj tak dieťatko nebudete mať hneď, takže to su všetko iba aktuálne premenné... 😉 🙂

zuzkanka117
13. mar 2010

Zdravím vás 😵 tiež som si dala požiadavku - biele dieťa, poprípade dieťa inej národnosti vítané, rómske dieťa nie. Presne si spomínam na rozhovor s kamarátkou, ktorá má s manželom rómskeho chlapčeka doma. A pozor, citujem : neviem, čo by sa mi muselo stať, aby som si vzala rómske dieťa !! A vzala !!!! V spise mala moja maličká totiž čiernobielu fotku vytlačenú z počítača a v tej chvíli som vôbec nerozoznávala, či je romáčik alebo nie. Malá sa na mňa črtami tváričky podobala !!! 😀 😀 ( moja mama ale tvrdí, že tú podobu vidím len ja 😀 ) A nečakala som dlho, tento október som skončila prípravu, v novembri ma v Trenčíne zapísali do zoznamu žiadateľov a 20-teho januára som si našla maličkú 🙂

siska1986 - aj ja mám podobný problém, už 14 rokov žijem v rodinnom dome, ale trvalý pobyt mám stále u našich. Sociálna bola pozrieť tam aj tam, ale myslím, že keby som nebola slobodná, tak byt našich nepreverujú 🙂

Teraz čakám na rozhodnutie súdu o predosvojiteľskú starostlivosť. Mám pocit, že to trvá celú večnosť, za malou chodím do profirodiny každé dva týždne a mám to cca 600 km 🙂 Keď som ju v januári "objavila" v registri detí, mala 13 mesiacov. Dnes má 15 a profimama sa mi smeje, že som nakupovala dopredu. Mám doma asi 8 pohárikov so sosáčikom - termohrnček, nácvičný, nekvapkajúci, so žirafkou, so zatvárajúcim sosáčikom ... a malá sa medzitým naučila piť z normálnej šálky 😀 😀

siska1986
14. mar 2010

Ahoj Zuzanka! Chcem sa spýtať, Ty si priamo z Trenčína? Práve tam máme trvalý pobyt, tak preto ma to zaujíma. No náš problém s bývaním je trošku iný ako Tvoj. My bývame v Bratislave, ale tu nemáme vlastné bývanie, sme len v podnájme, dočasne. Do Trenčína sa chceme vrátiť tak o dva roky, ak tam manžel najde prácu a postavíme domček. Dokedy neposavíme dom, budeme bývať u svokrovcov v dome, ktorý je ale písaný na manžela a máme tam spravený vlastný byt. Teraz ešte ja študujem tak vlastne aj preto zostávame stále v BA, budúci rok by som mala skončiť, tak začneme si zrejme hľadať prácu v Tn, dúfam, že pri dnešných možnostiach aj niečo nájdeme. Chceli by sme úplne malé bábo. Tak tam je čakacia doba určite dlhšia, preto si hovorím, že riešiť bývanie sa až tak neponáhľam a nie je to ani také súrne, keďže máme ten byt.

zuzkanka117
19. mar 2010

Siska ahoj, nie som priamo z Trenčína, som z okresu Považská, ale kraj je trenčiansky a tam som si bola aj vybrať maličkú 🙂 a myslím si, že pokiaľ prídete na radu s novorodeniatkom, bývanie už dávno budete mať vyriešené 🙂

lenkove
21. mar 2010

SIska
aj my sme na tom velmi podobne ako vy s byvanim, nasim na socialnom stacilo prebohate byvanie u rodicov 🙂 ked boli na kontrole, vedeli o nasich planoch (o novom byvani, stahovani) a brali to v poriadku. Neboj sa, a pokojne do toho 🙂 drzim palceky!!

matax
21. mar 2010

ahojte, ja som si myslela, ze ak si chceme osvjit dieta, tak musime mat vlastne byvanie..niekde som to kedysi citala... a na socialnom ma pak prekvapilo, ze to nie je pravda a kludne stacil prenajaty bat..my sme pre to odkladali ziadost o sovojenie, bo sme cakali, kym nam dostavaju byt... takze bez problemov by ste to mali amat a cim skor sa zaregistrujete ako ziadatelia , tym skor budete mat dietako doma :D
tiez vam drzim vsetkym palce :D

matax
21. mar 2010

my sme zacali pripravu koncom juna 2008 a 31.10. 08 sme mali doma na hostovskom 16 mesacneho krasneho , zdraveho chlapceka :D A este k tomu romske poloromske...nie je to jedno ? budu to "nase" deti.

zuzubabo
29. mar 2010

My si chceme tiež adoptovať dieťatko asi od 0-2 rokov, môže byť aj polorómske al. rómske, ale musí to byť dievčatko. Na úrade mi povedali, že keďže nám nezáleží na rase bude to veľmi rýchle. Budeme to riešiť cez ÚPSVaR v Trenčíne. Žiadosť máme už doma, ale trošku s ňou čakáme, prerábame kúpeľňu a keď nám prídu na obhliadku - chceme aby to nejako vyzeralo. Takže so žiadosťou pôjdeme asi začiatkom mája a soc. pracovníčka k nám príde o 2 týždne po podaní žiadosti, potom príprava. V kútiku duše dúfam, že sa k nám Terezka dostane možno ešte ku koncu roka.
🙂

tanika.t
7. apr 2010

ahojte,všetkým vám držím palce s detičkami!!!
prosím vás o informáciu,či je nejako limitované vekom adopcia dieťaťa,myslím vek osvojiteľa
ďakujem🙂

maznacik007
7. apr 2010

hod sem o aky vek ide...je to najma na rozhodnuti uradov.. zavisi najma od toho ake dieta /vek.. nemal by byt generacny rozdiel... medzi detmi a nah. rodicmi

tanika.t
8. apr 2010

maznacik,obaja s manželom máme po 40 r.a dieťatko by sme brali do 5 rokov..ale jedna známa mi spomínala,že nechcú dávať na adopciu v našom veku..tak zisťujem,čo je na tom pravdy

magimary
8. apr 2010

tanika, to by ešte mohlo (tak hranične) prejsť... 😉
ono sa to teoreticky orientačne posudzuje podľa toho, kedy najneskôr sa rodia deti mamičkám v našich geografických podmienkach...
ale, povedzme si to takto: máš 40-ku a dostanete 5r-chlapca, to zn, že ak by si ho porodila, mala by si ho v 35-ke, čo je v našich končinách úplne bežné a normálne...
ty už si teraz sama vyrátaš, vzhľadom k reálnemu veku, ako na tom ste a budeš v obraze.... 😉
pravdou, ale ostáva, že novorodenca ti asi moc núkať nebudú... 😉
ale aj tu platí, že čas beží...čiže ak by ste ozaj chceli, netreba dlho otáľať, lebo, kým sa k dieťatku dostanete, môžete byť ešte starší... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre