Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
15. okt 2011

@severaseptima co nevies?do akeho kraja patris?nikto ta nechce zdepat, len povedat ze to ma aj tieniste stranky

tortelinka
15. okt 2011

@severaseptima to ti zas kto povedal ze su k dispozicii iba cigancata? ved si kludne daj poziadavku na biele a hotovo

severaseptima
15. okt 2011

@tortelinka to mi bolo jasne uz predtym...vsetky veci maju aj tieniste stranky...viem do akeho kraja patrim samozrejme...necham si to prejst hlavou...a budem snivat o hrbe malych blondavych a rysavych deti 🙂 a v pondelok si pozhaname dajaku literaturu...ako mi tu ktosi pisal...

dadenka1
15. okt 2011

@severaseptima Je to ťažké, viem čo prežívaš... Roky čakám na pozitívny tehu test a vlastne už vyše dvoch rokov čakám na adopčiatko.. Tiež biele... Asi tortelinka myslela na tie tvoje zmeny.. raz tak, potom inak... Ale v tvojom veku som bola taká istá... A prešla som si bojmi, a hnevom na celý svet... Okolo mňa baby rodia ostošesť a ja nič... Búrila som sa, plakala... ani teraz s tým nie som zmierená... A to som už stará páka... Dievčence ťa len chcú usmerniť a povzbudiť, že sú šťastné aj s Rómikmi.. a že treba bojovať, aj keď už sa zdá, že nevládzeme... A že adopcia je veľmi ale naozaj veľmi vážna vec a treba sa pre ňu rozhodnúť po zvážení všetkých pre a proti... Adopčiatka sú deti so špeciálnymi potrebami... Proste píšeš, čo cítiš a dievčatá sa snažia ti ponúknuť svoje skúsenosti a to, ako to prežívajú ony.. JA si rady každej jednej veľmi vážim, lebo sú to zlaté a múdre maminky, pre mňa zvlášť obdivuhodné v tom, že dali domov cudziemu dieťatku.. Verím, že raz budeme aj my maminky, tak držím palce, aby i sa dočkala aj ty.. 😉

tortelinka
15. okt 2011

@severaseptima teraz je najnovsia kniha Veza z kociek, je dobra...v ZA kraji to teraz ide pomaly, takze cakanie je dlhe a poziadavky mozte menit kedykolvek

dadenka1
15. okt 2011

Posledný príspevok a idem spať... Minulý týždeň (na pohrebe jedného mladého človeka) som sa zase žalovala Pánu Bohu, aké je to ťažké.. ako moc túžim po dieťatku.. a že neviem, či ešte vládzem... a potom také hlúpe myšlienky, že koľko ešte trápenia, a prečo aj to jediné, čo sme počali, nám bolo vzaté... lenže dieťa je nezaslúžený dar... to, kto ho bude mať a kto nie, nijako neovplyvníme, Darcom života je niekto iný.. a ja verím, že to má pod kontrolou.. myslela som, že je to kruté... a že prečo jedna má 5 detí a druhá žiadne? nikto nevie odpoveď.. tak, ako nikto nevie odpovedať na to, prečo jeden je zdravý a druhý má rakovinu.. alebo, že jeden má rodičov alkoholikov a druhý skvelých.. alebo, že jeden žije vo vile a druhý v chlieve, alebo že jeden je adoptovaný a druhý bio.. alebo že jeden je Róm a druhý biely.. a prišiel taký odkaz z neba, že milá moja, váž si, čo máš... máš toho veľa preveľa.. si zdravá, máš skvelého manžela, domček, prácu, ktorá ťa baví.. koľkí nemajú ani desatinu toho, čo ty? buď vďačná.. Lebo každý deň je darom sám o sebe.. Príliš sa zaoberám tým čo nemám a čo strašne chcem a veľmi málo sa teším z toho, čo mám a čo beriem ako samozrejmosť.. O koľko šťastnejšia a vyrovnanejšia osoba by zo mňa bola keby som žila prítomnosťou.. Takže dnes žiadne náreky a plače a hnevy, ale radosť a vďačnosť.. Peknú nedeľu maminky a budúce maminky.. (a tatinovia 😉 )

dadenka1
16. okt 2011

Dobré ránko.. Som dnes ráno počúvala správy a bol tam nejaký zatknutý policajt.. A čuduj sa svete.. nebol z osady a vyzeral dosť bielo 😀 Svet nie je čiernobiely

mana85
16. okt 2011

@dadenka1 To bolo pekne napísane keby si presne toto každy človek uvedomoval nebolo by na svete tolko zla , nenavísti ...
Rada sledujem v Tv. modré z neba , famíliu alebo podobne relácie pri ktorých si uvedomím že ten moj život je vlastne oveľa jednuduchši než si občas myslím 😉

mám otázku až možem _ ja som od Partizánského čiže som tiež TN kraj musím si dať žiadosť len vo svojom kraji ? Keď to tu tak dlho trvá ?

dadenka1
16. okt 2011

@mana85 Na tú otázku ti neviem odpovedať.. Skôr iné babenky..Alebo sa priamo na úrade opýtaj.. ale ono to asi nejde takto..

natia
16. okt 2011

@mana85 áno, na svojom kraji...

natia
16. okt 2011

@tortelinka už mám tu Vežu z kociek v nákupnom košíku, poraď ešte nejaké knihy, ak poznáš...alebo aj ostatné baby 🙂

severaseptima
16. okt 2011

@mana85 ja hrozne nerada pozeram familiu...vzdy je tam nejaka rodina s velmi vaznym problemom, depresiami, vzdy tam niekto place...ked to clovek vidi ma chut spachat samovrazdu alebo niekoho zabit, ze zivot dopusta take tragedie....

severaseptima
16. okt 2011

@dadenka1 tvoj posledny vcerajsi prispevok bol pekny, pozitivny...ja si tiez casto hovorim ake mam velke stastie ze mam takeho skveleho manzela a ze som zdrava, mame kde byvat a ze v nasej krajine je mier a ze som nic neskutocne tragicke alebo traumaticke v zivote nezazila (vdaka Bohu)...ale to vies, clovek vzdy tuzi najviac po tom, co nemoze mat...keby som slobodna mamicka urcite by som sa utapala v ziali, ze nemam milujuceho partnera, o ktoreho by som sa mohla opriet...

dadenka1
16. okt 2011

@severaseptima a som sa snažila to aplikovať do praxe a nešla som spať, kým sa Bohu nepoďakovala za všetko, čo som dostala, čo mám a čo ma robí šťastnou.. A tá modlitba ma veľmi upokojila a vyčarila úsmev na tvári aj v srdiečku.. Hneď som bola spokojnejšia a nezaspávala som so slzami, že sme v spálni stále len dvaja...
človek vždy túži po tom, čo nemá.. čo iné by nás ťahalo ďalej ak nie naše túžby a potreby.. Dokonalosť človeka spočíva v tom, že tie potreby a túžby môže ovládať a nasmerovať a prehodnocovať a nemusí sa nechať nimi určovať.. Naše potreby a túžby po deťoch sú krásne a navyše nám ženám úplne prirodzené.. Nesmú nás však zotročovať a ubíjať naše životy... Lebo okrem našich potrieb sú tu aj potreby iných.. Napríklad potreby detí bez domova.. čo tak spojiť to? 😀

dadenka1
16. okt 2011

@natia kde nakupuješ?

severaseptima
16. okt 2011

@dadenka1 presne tato tuzba ma uz zotrocila natolko, ze som si to az uvedomila...este to konikovanie mi prislo ako isty druh masochizmu, chodit sa sem divat na tie albumy a stastne rodinky...tak som sa definitivne rozhodla, ze deti nechcem, ze sa odmietam pozorovat, ze chcem psa a prestanem konikovat...
no dlho mi to nevydrzalo..neviem si rozkazat... ☹ do prkna...ale aspon som sa naozaj prestala tak namotavat na kazdy minipriznak...aspon to sa mi podarilo vsugerovat si...je tazke mat dlho nenaplnenu tuzbu a nenechat sa nou zotrocit... 😒 bolo by idealne spojit to...ale je to na dlhe lakte...snad sa definitivne rozhodneme, nastupime na tuto cestu a aj vytrvame...a cestne priznavam, ze sme motivovani aj alebo hlavne egoistickymi pohnutkami, ako by niektore baby napisali...ale nepomozem si...
verim, ze aj egoisticky rodinne zalozeny par dokaze byt pre nechcene dieta lepsim prostredim ako dd...snad nam to vyjde...chce vela ludi odrastene dietky? take okolo 3-4 rokov?

dadenka1
16. okt 2011

@severaseptima my sme s mm 13ty rok, snažilkujeme 8 rokov.. Aj ja som si dupla a povedala, že deti už nechcem, len sa pre ne trápim, ale rýchlo ma to prešlo.. Príde mrcha, 2 dni plačem, tretí sa jedujem a štvrtý už chystám teplomer, aby som videla, kedy bude ovulácia... 😀 Sú chvíľky jedovania, ale túžba byť matkou nakoniec vždy zvíťazí... A ten egoisticky založený pár... Takí sme boli v deň, keď sme šli na úrad (január 2009).. Teraz sa už dívam na to inak... Takže aj tie dlhé čakacie doby majú svoje "čaro"... A tiež som sa bála cigánika... Ale už mám iné oči.. Človek sa mení.. Ale určite ma ten čas naučil trpezlivosti, pokore (nehovorím, že som ju dosiahla, ale snažím sa aspoň) a úcte voči darom, ktoré mám

natia
16. okt 2011

@dadenka1 na martinuse 🙂

severaseptima
16. okt 2011

@dadenka1 oh, ze januar 2009...ved to uz budu tri roky... 😢 take dlhe cakanie...a 8 rokov snazenia... ☹ to obdivujem tvoju silnu dusevnu rovnovahu... 😔 😔 uz by vam mohlo byt konecne dopriate, velmi vam to zelam...asi si to zasluzite aj viac ako my...a to som este nikomu nenapisala... 😔 ja by som naozaj ciganca neprijala, aj keby som chcela...proste clovek moze robit co chce s niektorymi vecami nepohne...ina vec je uz, ako si pisala, ze keby sa z dietata postupne vyklul cigan a uz by bol u nas dajaky ten rok, ci by som ho isla vratit... 😕 to teda fakt neviem...nechcela by som romca, ale zas dieta nie je tovar, aby sme ho isli reklamovat....no urcite by som bola nahnevana, sklamana..no zas by sme si ho za ten cas zamilovali a nechceli by sme ho uz vratit...to sa tazko teoretizuje...

severaseptima
16. okt 2011

@dadenka1 ale aj tak aj tak by nam nakoniec zlomilo to dieta srdce keby si ho potom niekto vzal... ☹ neviem ako to zvladaju tie matky co tu maju 10, 7, 15 deti...kazde je u nich rok dva a posunu ho dalej (teda myslim do adopcie)...ze ich to neubija velmi... ☹

severaseptima
16. okt 2011

ozaj vsetci..je dajaka sanca, ze si vezmu dvaja ludia do pestunskej starostlivosti dieta a zostane u nich navzdy?

cairka
16. okt 2011

@severaseptima , dieťa v adopcii ti nik nevezme 😉 je právne ako vaše biologické, keby ste zistili po pár rokoch, že je to cigánik a vrátili do domova, máte k nemu vyživovaciu povinnosť do plnoletosti ako je to u biologických detí...

severaseptima
16. okt 2011

@cairka to je dobre vymyslene...aspon k adopcii budu ludia pristupovat zodpovedne...

cairka
16. okt 2011

@severaseptima , áno , je. Rovnako ako je šanca, hlavne u detí bielych rodičov, že si upravia svoje podmienky a dieťa budú chcieť späť do svojej starostlivosti . Nedá sa spoliehať, že dieťa v pestu bude celý život (teda detstvo) s vami.

severaseptima
16. okt 2011

@cairka a dalo by sa to tak spravit, ze by sme si vzali dietatko do pestunskej a keby pol roka neprejavili rodicia zaujem, ze by sme podali ziadost o adopciu? ci je to uplne uletene?

cairka
16. okt 2011

@severaseptima , dá 😉 len sa stratí tá anonymita adopcie, pretože pri pestúnstve rodičia sú prizvaní na súd a je im doručený rozsudok okrem iného aj s vašimi iniciálami, adresou. Ale možné to je. 🙂

severaseptima
16. okt 2011

@cairka a ake by boli rizika stratenej anonymity? myslis, ze by ludia, ktori nejavia zaujem o svoje dieta zrazu zacali chodit ku nam domov a dozadovat sa ho?

cairka
16. okt 2011

@severaseptima , no je tam to riziko. nakoľko reálne neviem posúdiť

maznacik007
16. okt 2011

@severaseptima nad pestunstvom vo vasom pripade by som ani neuvazovala.... v pestunstve je to vzdy aj o biorodine... v mnohych ohladoch... od kontaktov po meno cez suhlasy atd...

a biele zdrave single dievcatko vo veku 3-4 roky... tak to je tazka utopia u nas... to sa ani nemusis dockat...

nemam velmi cas ideme s danusom na pohotovost laryngoska sa ozyva... zatial len mierne len to nechcem nechat vystupnovat...

cairka
16. okt 2011

@maznacik007 , držte sa 😒 teda hlavne Danulo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre