Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

maznacik007
29. apr 2012

@dioliana1 ano cakali sme my .. sud v polke oktobra pravopatnost 8. decembra.... dovod nepreberanie posty

karkana
29. apr 2012

@123sabrina čakame ešte len od oktobra a boli sme približne na 23mieste ,ked nás zapísali,a som z Banskej Bystrice,
@5katarina7 aj my máme v požiadavke dvojičky,a v stredu chcem ísť osobne ,lebo máme do 1roka,a chcem zmeniť na len novorodeniatko,snád sa to môže 😒

5katarina7
29. apr 2012

@karkana aj my máme do jedného roka,na pohlaví nezáleží,ale neviem či by som zvládla dvojičky 😀,aj jedno malé je zaberák a nie ešte dve naraz.

123sabrina
29. apr 2012

@karkana aha tak to neni zas tak vela cakania a ja si osobne myslim ,ze skor bude jedno ako dvojicky myslim ze nebyva vela dvojicike na adopcii ,ale ked bude tak bude super......... drzim palce 😉

123sabrina
29. apr 2012

a ked sa mozem opytat co cakate v poradovnikoch tak je viac chlapcekov alebo dievcatiek ?........

dioliana1
29. apr 2012

@123sabrina chlapčekov

karkana
29. apr 2012

@123sabrina v stredu sa popýtam,ked tam budem,,

123sabrina
30. apr 2012

@karkana potom daj vediet ako si natom ) 🙂

123sabrina
1. máj 2012

este mam jeden dotaz ...... ked povie pani s uradu ,ze sme 50celkovo vsetci dokopy bez tych nakontaktovanych tam v tych 50 su aj ludia co cakaju na pestunstvo ????

zuzkanka117
1. máj 2012

@123sabrina poradovník je len orientačný 😉 , radšej si vychutnávaj plynulý nočný spánok a študuj ... o citovej deprivácii detí, výchove, ako riešiť nadmernú priľnavosť k cudzej osobe, neschopnosť naviazať sa, nechutenstvo, prejedanie, .... strach z odlúčenia, poruchy spánku, nočné mory a nepretržitý plač, ADHD ... aby ste boli s manželom pripravení. taký hnev, agresivita, tiky, nervozita ... všetko bude treba zvládnuť, vhupnete do role rodičov náhle, tak sa priprate. Aj ten najkrajší drobček s najsladším úsmevom si môže niesť veľa skrytých problémov a následky deprivácie sú náročné ...

123sabrina
2. máj 2012

@zuzkanka117 akoze orientacny ? ked sme 50 tak hadam sme... a dakujem ale nemienim si studovat nic , to akoze sa mam teraz zacat bat ze dostanem babo ktore bude mat tiki poruchu spravania ? vobec som nerozmyslala nad timito vecami ,ze by som si mala nieco studovat a zatazovat sa tim akke dieta budem mat ...zato ,ze bude adoptovane nemusi byt problemove nie ??????

123sabrina
2. máj 2012

@zuzkanka117 ti si si tim presla ? mas dieta s adhd a ma tiki , alebo poruchy ?

cairka
2. máj 2012

@123sabrina , samozrejme nemusí 🙂 ale keď si vezmeš, z akého prostredia príde, ako pravdepodobne bude bio-mama počas tehotenstva k svojmu tehu pristupovať...je vysoko pravdepodobné, že bude...a je dobre radšej dopredu prečítať a mať na mysli zlé a nemusieť použiť v praxi (prajem každému rodičovi), ako pred takouto možnosťou zatvárať oči a potom byť v šoku...

raza
2. máj 2012

@zuzkanka117 tak keďže sa tvoja odpoveď nestretla s úspechom, beriem si ju ja 😀 krásne si to napísala 🙂 aj ja si vravím, že aj ke´d to bude tak dlho trvať, aspoň mám čas študovať 😉

@123sabrina nemyslím to v zlom, ale ty si asi myslíš, že to bude ako z filmu.. dostaneš dieťa vzorných rodičov, ktorí náhle zomreli.. je takmer isté, že bio rodičia tvojho drobčeka nemali správnu životosprávu, nestarali sa o seba.. (a to som to napísala veľmi jemne). ve´d je viac ako samozrejmé, že dieťatko môže mať následky. ak si si aj nehladala nič na nete, prípravu si predsa absolvovala, tam ti museli o tom hovoriť...
neber to prosím tak, že by som chcela útočiť, nemyslela som to vôbec v zlom..

vandijan
2. máj 2012

ahojte, dlho som sa neukázala, ale musím sa nejako rozhýbať, mylsím si že podmienky dieťa dievčatko do troch rokov nie je až tak veľmi náročné, dnes skúsim zavolať na úrad, skúsim sa opýtať ako to s nami vyzerá, uvažujeme s manželom či v lete ísť na dovolenku alebo počkať už na malú ☹

vandijan
2. máj 2012

@raza je jasné že následky tam môžu byť, pri prvom sme si ani neuvedomovali následky, ale občas vidím že aj keď tomu môjmu niečo nejde, tak je bojovník a ja mu fandím a zároveň pomáham. Za tú lásku ktorú mám od neho to stojí, inak vyšla kniha vplyv životosprávy na poruchy ako sú ADD, ADHD, atď. , som si ju kúpila, občas má príznaky disgrafie, ale vraj ju podľa učiteľky nemá, mýli si písmenká pri čítaní a je také živé šidielko, ale som rada že ho mám.

123sabrina
2. máj 2012

@raza pocuj ale kto spominal krasny pribeh s filmu ? pokial viem zacali ste mimo pisat ja somsa pytala ,ze ci su aj v tom istom zozname na adopciu zahrnuti aj cakatelia na pestunstvo.... a ja viem co ma caka nidko mi nemusis nic pripominat

123sabrina
2. máj 2012

@cairka ok , ale pytala somsa na ine ona zacala pisat odveci 🙂))))))) ked uz sme pritom

123sabrina
2. máj 2012

@vandijan lepise mi milit vecicky ako byt nezdravy .. hlavna vec ze su deti zdrave ... a chybicky ma snad kazdy s nass

cairka
2. máj 2012

Tak ono vo veľkej väčšine prípadov sú tie následky práve také, ako píšeš @vandijan , že počas prvých rokov života si ich človek ani neuvedomí, obzvlásť, ak nejak nehľadá. U nás sa začali prejavovať následky, keď v 4apol roku nastúpila do kolektívu - jednak ja som videla, že sa správa ináč ako rovesníci - ani lepšie, ani horšie, proste ináč , na o v neposlednom rade bolo vidno, že ten vplyv deprivácie na sociálny a emocionálny vývin je teda dosť veľký.... Teraz má 6 a stále sa správa ináč ako ostatné deti, je to taký malý mimoň 😝 ale môj mimoň 😀 Ináč pri testoch tiež vyskočili nejaké veci, ktoré by mohli znamenať možné DYS-poruchy, ale to uvidíme počas najbližších 2 rokov, či sa potvrdí, alebo nie.

cairka
2. máj 2012

@123sabrina , ale veď ti odpísala, že je poradovník len orientačný 😉 a to ostatné bola reakcia na tvoju odpoveď 😅

123sabrina
2. máj 2012

@cairka a to s tim studovanim nemusela prehanat kazda co caka s nas vie co ju caka,,,, to iste moze cakat zeny ktora ma svoje bio babo a pritom sa vzorne satra o seba pocas tehotestva.. ja som chcela vediet , ci ked sme cca 50 ti v zozname ci su v tom aj ti pestuni , lebo aby som si mohla vypocitat zbezne kolkati sme poradi...
deti do pestunstva je podstate viac ako deti na adopciu a tak 😵 😵 😵

raza
2. máj 2012

@123sabrina neboj, už na teba nebudem reagovať 😉

123sabrina
2. máj 2012

@raza ja ti nehovorim ,ze nereaguj , ale nidko tu nespominal deti s filmu to ste si zacali vi sami pisat ,, videla si ma , ze by som spominala alebo by som sa pytala na dieta s filmu dokonale? 😀 ja nie ti si to videla ?

raza
2. máj 2012

ja som reagovala na toto:

,,a dakujem ale nemienim si studovat nic , to akoze sa mam teraz zacat bat ze dostanem babo ktore bude mat tiki poruchu spravania ? vobec som nerozmyslala nad timito vecami ,ze by som si mala nieco studovat a zatazovat sa tim akke dieta budem mat ...zato ,ze bude adoptovane nemusi byt problemove nie ??????"

chcela som ti len napísať, že je veľká pravdepodobnosť, že dieťatko nejaké problémy mať bude. nechcela som byť drzá, ani ťa nijako zosmiešniť.. toť vše.

cairka
2. máj 2012

@123sabrina , zuzkanka ti len chcela poradiť, ako si skrátiť čakanie 😉 určite to nemyslela zle. Apropo, áno, aj bio dieťa môže mať niektorú zo spomínaných "chorôb", ale práve preto, že bežná mama-biomama sa o seba stará, nefajčí počas tehu, nepije, nesnaží sa vyvolať potrat , naopak svoje dieťa láskavo oslovuje už od prvých známok tehu, dáva mu svojim správaním najavo svoju lásku k nemu, po pôrode si ho pritúli a utíši jeho prvý, aj každý nasledujúci plač...tak je oveľa väčšia pravdepodobnosť , že dieťa nechcené bude mať tieto prejavy vo zvýšenej miere...

123sabrina
2. máj 2012

@cairka to mas uplnu pravdu toto , aj ked poznam u nas zeny po 40 alkoholicky fajcili aj fajcia ako turkyne a dieta uplne zdrave az som sa cudovala , a popritom aj krasne ale tak jak sa zaradi to zas je o stasti..
a ja sa zas na nikoho nehnevam ale s radostou idem s parce precitat si modereho kona a plesk..., krasne povzbudzujuce odpovede 😀 ale co uz kazda je inaa

vandijan
2. máj 2012

no tak som sa dovolala, žilinský kraj vybavuje žiadosti z roku 2009 ☹ prepoklad je dieťa za tri roky............

123sabrina
2. máj 2012

@vandijan a vi ste boli kedy zapisani do zoznamu ? a 2009 moze byt aj januar 2009 aj december 2009 a toto uz by nebolo az take zle

cairka
2. máj 2012

@vandijan , a skúšali ste aj neziskovky, či v zoznamoch nie je nejaká malá slečna?

vandijan
2. máj 2012

apríl 2009, my sme od marca 2012, na druhé dieťa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre