Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

maznacik007
18. dec 2010

@morisa ni eto sa vas netyka.. to je pre pripad.. ze su spolu dvaja matka alebo otec maju vlastne bio dieta a ziju uz s inym partnerom a ten si chce to dieta svojho partnera osvojit...

morisa
18. dec 2010

tak som to teda pochopila spravne xi
inak pozerala som tvoje deturence 🙂 su rozkosne 🙂

suezana
18. dec 2010

@misula4660 nič??? 😕
Nejaké baby je v hniezde záchrany...

maznacik007
18. dec 2010

@suezana ano aj ja som pozerala v uputavkach.. a dievcatko.. 😵 😵 😵

suezana
18. dec 2010

@maznacik007 a aký kraj?

maznacik007
18. dec 2010

zilinsky... / v cadci to bolo

suezana
18. dec 2010

Videla som ju, nádherná, čerstvučká - Slávka 😵

natia
18. dec 2010

Fúúú, kto je vˇZA kraji 1. v poradí? to súú nervy 😎

najjulinka
18. dec 2010

Slávka, lebo dnes má meniny... trošku mohli myslieť na ňu. Nebodaj jej meno ostane a všetko od mikulaša, cez meniny, narodeniny až po vianoce mať takto pokope... hmmmm....... 😖

dadenka1
19. dec 2010

V takýchto prípadoch sa /Slávka z hniezda/ sa asi čaká ešte či sa bio maminka nevráti však? Koľko má na to? A potom si ju asi ešte súdne môže vymôcť? To musí byť veľmi ťažké takéto veci... ☹

maznacik007
19. dec 2010

@dadenka1 ano je tam lehota 6 tyzdnov na rozmyslenie sa... ono v podstate 100 percentnu istotu mas ked si uvedena v RL dietata a to je najskor ked ma dieta rok... ale normalne sa to berie tak ze davaju 6 tyzdnov pre matku kt. dala dieta do hniezda a tak isto pre dieta po anonymnom porode... tak aj tam je lehota na rozmyslenie si rodicov

misula4660
19. dec 2010

@suezana nie, nie stále nič.... 🙂 🙂 🙂 Dúfam, že bábätko z hniezda záchrany v ZA bude mať už do Vianoc milujúcich rodičov... 🙂

dadenka1
19. dec 2010

@maznacik007 A tých 6 týždňov je babanko kde? A keď nám ho na UP dajú, a potom zase vezmú, lebo bol súd a rodičia si ho vzali späť, my ideme zase na koniec poradovníka? To potom Slávka teraz kam pôjde? Vyzerá to tak, že ešte nie k milujúcim rodičom...Hmm super vianoce...

najjulinka
19. dec 2010

kým neprebehne sud o zvereni dieťatka vám, tka ste stale v poradovniku ako nevybavený.. s tým akokeby vas pozastavili v poradovniku, ked babo k vam pride domov........... ale vyškrtnu vas zo zoznamu, až ked je pravoplatne rozhodnutie sudu.......... takže ak by sa nebodaj take čosi stalo, tak ste aj tak prví v poradí..... 😉

maznacik007
19. dec 2010

@dadenka1 babetko moze ist k novym rodicom priamo z porodnice... a to velmi rychlo do 5-7 dni kludne.. a potom v rodine caka nez prejde ta lehota... ak sa nieco take stane... tak znovu si na prvom mieste.. V Slavkinom pripade budu osloveni cakatelia prvy v poradi ak povedia ano.. pojdu do nemocnice na interakciu a podaju navrh na predbezne opatrenie a babo ide domov... takze tam nie je velka doba medzi telefonatom a tym ze si beriete babo domov.. samozrejme nez dostanete predbezko / do 7 dni/ tak chodis k babetku do porodnice ho krmit atd...

5katarina7
19. dec 2010

no to ale musí byť dosť na nervy,keď sa už tešíš z bábätka,zoberieš si ho domov a potom ti ho zoberú,lebo bio si to rozmyslia.

suezana
19. dec 2010

@5katarina7 no podľa slov tých, čo to majú už za sebou, vydýchneme si až v deň súdu...

marketka1
19. dec 2010

Ahojte 🙂 @suezana deň súdu nestačí - až keď máš právoplatné rozhodnutie o osvojení až potom ste svoji. 😉

suezana
19. dec 2010

@marketka1 veď ja som to tak myslela, len sa neviem presne vyjadriť 😉

natia
19. dec 2010

Rozmýšľala som tak dnes nad tými AP a deťmi z hniezd záchrany... že pre mňa ako pre náhradného rodiča to vôbec nie je lákavá cesta... práve preto, prečo to pre niekoho môže byť lákavé-že to dieťa nemá minulosť; čistý papier, nič neviete... a ja verím tomu, že tá túžba po poznaní "svojich" ľudí a hľadaní koreňov je v každom a u každého príde obdobie, kedy sa to objaví... a ja by som dosť trpela tým, že by som nevedela tomu dieťaťu povedať nič...prečo sa to stalo, kto to bol, či má súrodencov, odkiaľ prišiel... proste strašné... na tých AP je lákavé, že človek má pocit akoby to dieťa bolo len jeho, ale pre to dieťa to raz bude asi dosť ťažké --- ovšem, ak mu nezataja pravdu, že áno 😎 no neviem, neviem, či by som do takéhoto niečoho ja išla...

suezana
19. dec 2010

...to dieťa potrebuje rodinu, či má, alebo nemá minulosť - dá sa to brať aj takto...ja tak do budúcnosti príliš nepozerám....

dadenka1
20. dec 2010

Tiež si nemyslím, že je to pre dieťa ťažké, keď má okolo seba milujúcich rodičov... Kam. je aj s bratom adoptovaná, je to už dospelá žena a má vlastné deti a nikdy po bio rodičoch nehľadala info, pre ňu sú sodičia tí, čo ju milovali a vychovali...
@maznacik007 to si ma veľmi potešila, ja som sa bála, že to babanko čaká 6 týždňov niekde v DD... takže Slávka už asi mala nejakú tú návštevu 😉 trošku závidím /v dobrom/ tým, čo sú prví...

mariana78
20. dec 2010

Ja som zo ZA a minulý týždeň som volala na ÚPSVaR, po mesiaci sme stále na 8 mieste, a pani povedala, že pred nami su 2, ktorí už pol roka čakajú výlučne na dievčatko takže konečne sa aspoň jedným vyhovie, a my postúpime na 7 miesto, len tak ďalej nech je tých detičiek viac.

misula4660
20. dec 2010

Dievčence dneska som volala na úrad a povedali mi, že už sme konečne na rade, takže si myslí, že začiatkom roka sa nám hneď ozvú.....Jáááj, ani neviete aká som rada...Mám rada Vianoce, ale nech už sú rýchlo za nami...xixi 🙂 🙂 🙂

5katarina7
20. dec 2010

@misula4660 to je dobrá správa 🙂 🙂 🙂 teším sa s tebou.... budúcoročné Vianoce budú už lepšie však? 😀 dúfam,že už aj pre nás ostatné čakateľky.

natia
20. dec 2010

@misula4660 gratulujem, to je super! joj mňa by mrle zožrali od nedočkavosti 😉
@mariana78 7. miesto je tiež super 🙂

mariana78
20. dec 2010

@misula4660 Bratulujem aj ja chceeem, z ktorého si kraja??

beba1902
20. dec 2010

@misula4660 ahoj tesim sa s tebou ,je to super sprava ked ti oznamia ,ze si na rade ale aj mi sme uz od septembra a este nic☹

natia
20. dec 2010

@beba1902 od septembra na 1.mieste? ajejééé, to je dosť, čo sa tie deti nerodia?

@akim prosím ťa koľko ste vy čakali na malú?

misula4660
20. dec 2010

@5katarina7 ďakujem pekne a snáď už my všetky čo si tu píšeme budeme mať budúcoročné Vianoce ešte šťastnejšie... 🙂 🙂 🙂
@mariana78Ďakujem pekne....a z NR kraja 🙂

@beba1902 hmm, ale to ste už pekne dlho na prvom mieste...z ktorého ste kraja?...My sme boli v septembri, myslím na nejakom 12.mieste.... 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre