Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

frankwww
11. mar 2014

@mata25 to bolo veľké šťastie, keď si predstavíme, že ľudia čakajú dlho 🙂

berilka
11. mar 2014

ahojte dievčatá, práve som sa zaregistrovala, ale chodím na fórum nejaký čas. s manželom sme už po príprave na osvojenie a zaradení sme od decembra 2012. čakáme a čakáme, takže postupne vo mne rastie chuť sa s niekým kto je v podobnej situácii o tom rozprávať. Je to asi tým, že sa ten čas čakania kráti, už sme možno v polovici - neviem či si fandím a či je to skutočne tak, nuž plus-mínus 🙂 .

hencidlo
11. mar 2014

@berilka ahoj a ty nevies ako ste daleko, neda sa vam informovat na urade, ja ich zozieram 😀 kazdy mesiac, aby som mala cerstve infosky 😉

berilka
11. mar 2014

hencidlo od kedy si zaradená v zozname čakateľov?

vikad
12. mar 2014

@hencidlo Aj ja tam volám cca v priemere raz za dva mesiace a máme veľmi milú a ochotnú pani na úrade, ktorá nám povedala, že sa môžem informovať ako často chcem. Aj včera som sa dozvedela, že sme sa posunuli o 6 miest dopredu na dievčatko a o 2 miesta na chlapčeka. Dúfam, že už sa nevrátime späť ... Ale vraj sa detičky aj umiestnili, ale aj niektoré páry si dali pozastavenie, tak uvidíme. Snád Vianoce strávime už traja, alebo štyria, rozšírili sme si požiadavky aj na dvojičky, alebo súrodencov 🙂

vikad
12. mar 2014

Dievčatá, kedy ste začali niečo kupovať pre bábätko? Ja u mám takú chuť niečo občas kúpiť. V detskej už síce nábytok máme, aj postielka je zatiaľ v pivnici nerozložená, ale myslím také vecičky, kočiarik, fusak ... 🙂 Podeľte sa so mnou a možno aj s inými o informácie 🙂 Vďakaaaaaaaaaaaa 🙂

mata71
12. mar 2014

AHOJTE dievčat chcem sa spýtat ked si pojdeme pre naše bábo do DD od profi mami čo si mame zobrat,jasne že mi riaditelka DD dá vediet tak povedala ale ja by som to chcela vediet ...viete mi poradit,,,maly ma 6,5tt....vdaka..

mata71
12. mar 2014

@vikad ja poviem za seba mi sme začali postupne kupovat všetko ja som neodolala a najme ked malo tesco 70% tak som pokupila a teraz som neolutovala že to mám doma lebo tých výdavkov je kopa,,monitor dychu,matrac do postielky,perinky tie som si nechala nakoniec ak som už vedele že budeme mat mimino...plienky latkove,pampresky,vaničku,flašky sdudlikmi,,,,,kolotoč nad postielku a tak a sumička sa vyšplhala riadne,,,a vela veci som pozhanala po znamych,,,, tak ja som za kupovanie postpne a skorej...

maznacik007
12. mar 2014

@mata71 ja som do DD v Nitre musela brat komplet oblecenie a plienku, dieta a to uz vacsie mi vyzliekli a tak dali ... ale teda slusnost moralka a etika kaze aby dietatu dali aspon jedno oblecenie to co ma na sebe. 😉

mata71
12. mar 2014

@maznacik007 ja som myslela že to oblečenie jedno mu nechaju a maminka čiže ja mu ho potom neskorej ukažem,,,asi si budem do DD NITRA tiež všetko brat....mne to pride také divné že mu profi mama zobleče šaty čo ma na sebe,ved určite má maly nárok na nejaké to oblečenie,pride mi to že ho ukrátia,,, no neva maminka má..beriem si 50,56,62,,,,,body,dupačky,perinku,deku,čapičky,plienku,a neviete či aj flašku na mliečko či ako aby sme neboli hladny v tom rozmedzí čo dorazime domov,,,

mata71
12. mar 2014

@maznacik007 ale fakt ked premyslam mi to mame cca 1h z NR,a či budem mat nejake to mliečko pre neho či mam utekat kupit,lebo nutrilon Ha ,mame mat na predpis od doktorky,,,tak mi povedali v DD

majka2
12. mar 2014

ahoj vsetkym. sme cakatelia na dievcatko a dnes som sa dozvedla ze sme 5 v poradi ako dlho to moze este trvat?

farkasigor
12. mar 2014

dobry den ja som si adoptovala mojho synceka lebo sme nemohli mat dieta manzelom skusali sme vsetko mozne ale sa nam nepodarilo som aj velmi rada ze sa nepodarilo hvalu dam od boha ze som mohla poznat mojho Anjelika srasne ho lubim a nedala by som ho styri svoje deti

cairka
12. mar 2014

@maznacik007 , ja dúfam, že teraz sa to už tak nedeje 😨 ... Vanesku som tiež brala takto, ale Dia išla z profi a tá mala na sebe + aj nejaké veci jej dali, čo mala kupované z jej príspevku - málinko hračiek, ale oblečenia do začiatku hej, mala som pochystané čo to, tak neviem posúdiť, či by stačilo úplne pokryť spotrebu, kým nevyrástla z toho čísla, ale aj keby just doma nič nebolo, tak holá by nechodila 🙂 Hej, a obidve (ale brala som ich z toho istého Ded, možno to je zvyk Ded len) dostali súpravu vankúš a perinku nealergénnu.

cairka
12. mar 2014

@mata71 , ja by som tú jednu krabicu mliečka kúpila, ono sa to u vás nepokazí 😉

tortelinka
12. mar 2014

@majka2 no, tak to už podľa mňa nebude ďaleko...typnem to tak do leta, čakáte už dlho?

mata71
12. mar 2014

@cairka dakujem za radu aj to tak bude,,už aj plienočky su doma a drobeeeec bude v pondelooook.. 😵

cairka
12. mar 2014

@mata71 , to bude dlhý víkend teraz 😉

mata71
12. mar 2014

@cairka fuuu už dni maju teraz 72h a teraz asi budu dlhšie...ešte operiem zaclony umyjem okná na čerstvo určite sa nevyspim z nedele do pondelka ale tak to ma byt 🙂

maznacik007
12. mar 2014

@mata71 podla mna kup jedno balenie oni standardne davaju Nutrilon HA aj nejake mensie ... nez sa dostanes k lekarke ... to sa ti nestrati ... a urob si do termosky prevarenu vodu ochladenu na prijatelnu teplotu vezmi flasu sterilizovanu aj s dudlom staci aj mala ... pre istotu ...
pripadne feniklovy cajik v termo obale

mata71
12. mar 2014

@maznacik007 dakujem,vyborne lebo nechcem aby sme boli hladnýý...aj čajik bude,to ma nenapadlo..

tortelinka
12. mar 2014

@mata71 tiež by som kúpila, veď sa nepokazí, aby si potom hneď s malým nemusela behať po obchodoch

mata71
12. mar 2014

@tortelinka dakujem a poobede štartujem kupit flašky antikolik,a mliečko ...

maznacik007
12. mar 2014

baby ja ked to citam tak dostavam chut prijat este jedno miminko 🙂

5katarina7
12. mar 2014

@mata71 aj my sme museli prezliecť malú kompletne,jedine čo jej zostalo bol dudel a taká tenká čiapka z úpletu.A po osvojiteľskom súde nám dali oblečenie čo mala na sebe keď ju vložili do hniezda záchrany,na pamiatku...

vikad
12. mar 2014

Tak to ste ma teda potešili, dievčatá. Ďakujem. Pomaličky začnem kupovať také vecičky, ved aj tu v bazáriku sú super veci a za super ceny, do zásoby 🙂 Ďakujeeeeem.

5katarina7
12. mar 2014

@vikad aj ja som postupne kupovala,neutrálne farby a aj čísla skôr trošku väčšie,kedže sme nevedeli ako veľké bábo dostaneme 🙂 V požiadavkách sme mali do jedného roka a na pohlaví nezáleží 🙂 Kočík som tiež dopredu kúpila 😉 Tak šup šup a urob si aj ty radosť z tých mini vecičiek 😉

5katarina7
12. mar 2014

@maznacik007 ja som na tom podobne,ja by som to tak chcela ešte raz zažiť,je to krásne 😉

vikad
12. mar 2014

@5katarina7 Aj my máme takéto požiadavky, do jedného roka a na pohlaví nezáleží, len máme aj dvojičky, tak kočiarik ešte pre istotu kupovať nebudem 🙂 Ale tie mini vecičky postupne asi ano a teraz sme sa aj celkom pekne posunuli, tak snád tá dalšia zima to istí 🙂 ....

sentoza
12. mar 2014

@mata71 ja som dala profi oblecenie pre malu do ktoreho ju obliekla ked mi ju odovzdavala...inak ja som sa tesila, ze bude od zaciatku v svojich satickach, prislo mi to take prirodzene, urcite by som ju nechcela celu prezliekat v DD, to by bolo stresujuce i pre nu aj pre mna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre