Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cicimotinka
19. feb 2012

@najjulinka to vieš, má na neposlušnosť právo z pozície veku... 😀 😀 😀

najjulinka
19. feb 2012

@cicimotinka vsak prave....... toto je najhoršie.. .že "starým" nevynadame, kým doslova nie su zlí od kosti.... kým robia "len" prehrešky a občas su "neposlušní", tak je to ťažko...
jediná rada v takom prípade - ako pri nezbedných deťoch - nenechávať bez dozoru 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉 😀

meghan
19. feb 2012

@zuzkanka117 no vidíš, asi je fakt, že iný kraj, iný mrav. Ja som si návrh na predosvojiteľskú mohla buď napísať sama, alebo mi povedali, že mi pomožu a napíšu ho. Takže mi ho napísali, poslali mailom a presne vypísali inštrukcie, čo všetko mám k tomu vybaviť a priložiť a mám si to aj sama podať na súd. A tak som to aj spravila...

cicimotinka
19. feb 2012

@najjulinka to je fakt, lenže po dvoch dňoch v horúčke som bola fakt rada, že aspoň na sobotu mi ho vzali, aby som si poležala... okrem nich mi nemá kto pomôcť, takže občasné prehrešky "tolerujem predýchaním"... mňa ani tak nevytočil, že je ostrihaný, ako to, že zatĺka a robí zo mňa vola... 😝

zuzkanka117
19. feb 2012

@meghan určite to je tak ... a dokonca mám pocit, že čo sociálny, to "svoj" zákon ... a čo všetci pučili oči, že nikde na SK sa s tým ešte ani nestretli, zrejme tým, že som slobodná, boli pozerať aj bytové podmienky mojich rodičov

najjulinka
19. feb 2012

@cicimotinka no je ako dieťa zjavne.. zatlka zatlka.... akože mna by to tiež štvalo , takže chápem.....

k sudom.... mne na pestunsku napisali na urade,a le tvarili sa, že mohla som aj sama....... a ja zas som nekcela sama, že aby to nevnimali akože ich obchádzam... hlavne pri druhom pestu som mala vzor z prveho pestu, takže fakt by nebol problem si to napisať.. aj lepšie by mi to bolo, lebo Nikin urad od ruky uplne...... ale tak napisali a vždy mi aj povedali čo k tomu priložiť............. pri Lucke chceli asi okrem RL jeden papier od nas a pri Nike miliondva papierov a presne ten jeden čo pri lucke kceli tam nepotrebovlai pri nike... 😀 😀 😀 😀 😀 každá bola na inom sude "sudena", takže asi aj podla toho....

Inak pri Lucke mi dali rodný list original jeden na urade (ked mi spisali navrh na sud)... pri nike mi rodný list nikto zatial nedal.... ma povinnosť ho ktosi mi dať alebo mam pravo s pravoplatným rozsudkom na prislušnej matrike si dať spraviť???

zuzkanka117
19. feb 2012

@najjulinka Mne dali Verčin pôvodný v DeD, keď som ju preberala, na nový som posielala žiadosť na MV SR cez osobitnú matriku s právoplatným rozsudkom, len som musela počkať, pokiaľ rozsudok bude aj u nich

123sabrina
19. feb 2012

@cicimotinka no teda asi uz nic s nou 🙂 asi ma maniu 🙂))

morisa
19. feb 2012

@magimary CF vylucili potnymi testami 🙂 mala si nas vidiet ako sme plakali od stastia 🙂

a ostatnym dakujem za rady ohladom papierov 🙂

cairka
19. feb 2012

@morisa , teším sa, že vám tie potné testy vyšli negatívne 🙂

matax
19. feb 2012

@morisa aj ja sa teším 🙂 🙂 🙂 , my sme tiez tak cakali na výsledok.. Ozaj @cairka ano, bol to ten potný , co malej robili, genetiku nie, som ti minule zabudla napisat 🙂

lubka1709
20. feb 2012

Babenky ako to je keď si dohodnem stretnutie v Navrate?Musim nahlasiť na ÚPSVaR v našom meste?A aj tam je poradovník alebo bez poradovníka?

dioliana1
21. feb 2012

@lubka1709 nič nemusíš na UP nahlasovať 😉, v návrate nie je poradovník, iba sa treba nahlasiť kedy prídeš aby tam nebolo kopec ludí a nemusela si čakať niekde na chodbe kým sa tam uvolní

123sabrina
21. feb 2012

nejaka s trnavskeho kraja zaradena cerstvo v zozname sa tu nenajde..... 😵

123sabrina
22. feb 2012

@meghan ahoj meghan a aj ostane zeny dneska volam na urad ze na kolkatom som mieste teda vsak uz som zaradena zo zz a pani mi povedala ,ze mi nemoze povedat na ktorom mieste sa nachadzam a ze zbytocne budem volat ona mi moze povedat len ked budem v prvej 5tke? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕
a zevraj sa za rok narodia len 2deti biele skoro som odpadla ved tu poznam par zien s nasho kraju ktore boli cca 100ked ich zaradili vsetky maju vacsinou na biele male dieta a preslo vyse roka a uz su na prvych miestach a mne pani povedala ze ma len 2deti biele za jeden rok 🙂????????nechapem

chcem sa vas opytat vy ked volate na urad na jakom mieste ste povedia vam normalne ,ze na ktorom mieste ste ? nenormalne som vytocena vsetky papierovacky vsetky spravy , a priprava my trvala rok snazili sme sa tesili ked uz budeme zozname nech vieme nacom sme a ona my povie ze mi nemoze podat informaciu ze dokial nie sme v prvej 5tke!!!!!

lilih
22. feb 2012

@123sabrina Ahoj ... ja som v zozname v poradovníku od 10.6 a až teraz nám pani povedala ,že sme 6 ty v poradí ... tiež sme tam chodili a a telefonovali ...

123sabrina
22. feb 2012

@lilih ale ste 6ty tak to je super no ale u nas mi nechcela povedat kolkata som ale nato mam pravo nie?

mexx
22. feb 2012

@123sabrina A s ktorou z tych tetusiek si hovorila? 😕

123sabrina
22. feb 2012

@mexx mas ip 😀

henika40
22. feb 2012

@lilih ide to pomerne rychlo, myslela som, ze sa caka omnoho dlhsie....
@123sabrina aj nam bolo povedane, ze v TT kraji sa rodia 3 biele zdrave babatka za rok... ze je zoznam dlhy cez 100 cakatelov, pod 100 ani neklesne... a pritom porodnic je viac - v TT, Piestanoch, Galante, Dunajskej Strede a v Skalici a nehovoriac aj o medzikrajovej spolupraci... mam informaciu, ze v PN-ej pododnici sa narodili 4 len za posledne obdobie... netreba sa nechcat odradit 😉
- zienky, je tu nejaka, ktora abslovovala pripravu v Piestanoch, alebo sa ju chysta absolvovat?

123sabrina
22. feb 2012

@henika40 no ale rozumies manzelovi pred 5dnami powedala ze caka 60cakatelov na biele dnes uz ich bolo vyse 100? to co akoze medzi nas niekoho pichli? nechapem , cakala som na tuto chvilku a oni mi nechcu povedat nacom som? to neije normalne nato mam pravo

123sabrina
22. feb 2012

@henika40 henika ti si s piestan?

123sabrina
22. feb 2012

my s mm , ked dostaneme dieta stale sme v poradovniku az dokim neprebehne sud?

henika40
22. feb 2012

@123sabrina ano, som z Piestan.
Nam to povedali, ked sme podavali ziadost o osvojanie, bolo to na zac. febr. a vyslovene som sa pytala na dlzku zoznamu... odpoved je vyssie, ale znamu, ked zaradili do zoznamu, tiez boli na nejakom 76. mieste (tak to urcite klesne pod 100 🙂 ).... netreba sa nechat odradit, ja som trpezliva, pockam si aj 4 roky, ked bude treba 🙂
ked budes mat cestu okolo, tak sa tam zastav osobne, slusne sa spytaj... urcite Ti povedia 🙂

henika40
22. feb 2012

@123sabrina asi sa im to nechce ratat 🙂

123sabrina
22. feb 2012

@henika40 no sak slusna som nikdy som drza na nikoho nebola 🙂 ale tak skusim neskor ja zas cakam dlho aj po umelych opl. a nic teraz uz vazne moc chceme

kanhwa
22. feb 2012

@123sabrina jednoducho si to nevsimaj, co ti tam hovoria a neriad sa podla toho. oni si niekedy spocitaju len tych, co maju rovnake kriteria, niekedy zas aj pestunov a vsetkych dokopy, niekedy rataju aj tych, co maju odklad, niekedy nie. oni to musia vzdy pekne popocitat odznova ako na prstoch. my sme boli v marci nejaki 54, ze od zac. roka boli len dve deti a odrazu 7. aprila sme boli v prvej patke.
my uz mame nasu malu, ale keby som mohla radit z dnesneho hladiska, co uz viem, tak nema vyznam volat. mozno tak raz za 4 mesiace...uvidis, ze to bude nakoniec skor, ako to vyzera

123sabrina
22. feb 2012

@kanhwa dakujem ale tak to vie vytocit snazis sa vsetko trva natahuju , cakali sme kym dodju papiere hento , toto a tak a nakoniec ideme zavolat a povedia mi , ze mi nepovedia ze oni oznamuju az ked su v prvej 5tke ? tak toto sme necakali a tak sme sa s muzom tesili ,ze co nam povedia .
najviac nas dostalo asi to , ze pred 5dnami povedala manzelovi ,ze caka asi 60cakatelov na biele a mne dnes povedala ze vyse 100 tak ja naozaj neviem , teraz co nemam volat ako sa bude riadit podla coho ? v tejto dobre ked nemas znamost tak mozes ist akurat tak do ..r......... vydis ako to je nevedia co hovoria a zrazu si na prvych miestach ako vy !

kanhwa
22. feb 2012

@123sabrina odkedy ste v zozname ? no proste nevolaj, vyckaj troska. ja som volala az po pol roku prvykrat. ked som volala hned po zaradeni, tiez mi nepovedali...

123sabrina
22. feb 2012

este som sa vas chcela opytat , ze ti uz co dostali svoje dietatko a este neprebehol sud osvojitelnosti , tak aj oni sa este pocitaju do zoznamu alebo uz su vyradeni ? ako to tak chodi ak mate skusenost?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre