Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

anakonda
3. jún 2011

@megynka a kludne volaj nato su tam a my sme zvedave stale nie sak sa jedna o nase babooo 😉

megynka
3. jún 2011

@anakonda no povedali nám, že aby sme počítali tak 2 roky....teraz keď uplynie prvý rok sa mi ten čas začína akosi vliecť, už by som to bábo chcela, bola by som rada keby to bolo aspoň do Vianoc, no uvidím, nič iné nám neostáva len čakať a čakať, dokonca som to mala aj v horoskope na tento týždeň, že musím byť trpezlivá a čakať 😀

anakonda
3. jún 2011

@megynka mas odomna ip 🙂)))))))

karkana
4. jún 2011

už sme konečne oznamili aj našim ,že si chceme adoptovať, 🙂 🙂 ,trochu som sa obávala.ale zobrali to super

bendy25
4. jún 2011

@jafnka - ahojte! Neboj, aj ja mam nejake zdravotne problemy a babanko uz mame doma pomaly 4 mesiac. Hoci tetusky z uradov chceli od nejakych konkretnych lekarov spravy, vsetko prebehlo v pohode. Tak si myslim, ze sa nemas coho bat 🙂

dioliana1
4. jún 2011

Všetko najlepšie Lenkám.... 😉 😉 😉

suezana
4. jún 2011

@karkana super 🙂 ja som ešte stále neoznámila 😅 budú mať prekvapko 😉

anakonda
5. jún 2011

@bendy25 ahoj ako dlho ste cakali? ak dobre pocitam do pol roka ste mali malu co tak skoro? 😵

bendy25
6. jún 2011

@anakonda - no, ak si dobre pamatam, tak v oktobri sme boli oficialne zaradeni do ZŽ a v januari nam uz volali, ze maju pre nas babatko. 😵 Zeby stastie? 😵 Inac, sa to nazvat ani neda ...

marti35
6. jún 2011

@bendy25 Ahoj, to aký kraj ste?

suezana
6. jún 2011

@marti35 bendy je z východu, myslím....

dioliana1
6. jún 2011

@suezana KE kraj 😉

marti35
6. jún 2011

@suezana

@dioliana1 Aha ,dakujem tak tam to nejako rýchlo ide to je super to by mohlo tak byt v NR 🙂 ja už len čakam kedy beba tu napiše že ma babo miška ty zuzi a už potom možem čakat aj ja a Katka 😉

suezana
6. jún 2011

@marti35 ty budeš prvá....ja to nechápem, že už nemáš 😕 😕 😕 😕 čakať na rómske bábätko vyše polroka 😕 😕 😕

marti35
6. jún 2011

@suezana hmm to som si myslela aj ja 😒 niekedy rozmyšlam kolko tych romskych babetiek na slovensku končí v DD ako som počula že aj v Bratislave ,ideme cez leto do Medžugorie tam budem Boha prosit za Nitru nech sa to rozbehne nech už mame naše detičky doma 🙂

dioliana1
6. jún 2011

@suezana aj ja mám romske do roka v požiadavke a nič... 😒

marti35
6. jún 2011

@dioliana1 a ty si NR? ako dlho čakaš?

dioliana1
6. jún 2011

ja čakám na pestunstvo v PO kraji od oktobra 2010...

bendy25
6. jún 2011

No presne ako pisu baby 😉 KE kraj 🙂

marti35
6. jún 2011

@dioliana1 aha ja na adopciu naše siedme dietatko pozeram ze aj ty maš viac detičiek sedem?

marti35
6. jún 2011

@bendy25 to si mala teda velke štastie že si dostala tak rychlo take krasne dievčatko kolko mala ked ste si ju vzali?

dioliana1
6. jún 2011

@marti35 momentalne 4 😀

marti35
6. jún 2011

@dioliana1 aha 😀 🙂

alicag
6. jún 2011

Ahojte ako dlho sa čaká v ZA kraji?

bendy25
6. jún 2011

@marti35 - Klarka mala 5 mesiacikov, ked sme si ju priniesli domkov 😵

marti35
6. jún 2011

@bendy25 Je krásnučka taký anielik usmiaty 🙂

karkana
6. jún 2011

tak už nas predvolali na úrad soc. aby sme sa dohodli s psychologičkou,postupujeme pomaly

cherry1981
6. jún 2011

@karkana Tak to máte super, nám sa este nikto neozval a uz su tomu dva tyzdne co sme boli zaniest papiere priamo do Trencina ktovie ci si uz aj vyziadal Trencin papier od nas z obce a ci uz maju aj papier odpis z registra, nikto sa nam neozyva 😢 Mozno su dva tyzdne este malo, ale Vam sa ozvali uz po tyzdni vsak z obce? Tak to mate super.

dadenka1
6. jún 2011

@cherry1981 Nám sa z obce neozývali... Proste to poslali rovno do TN na úrad a poslali to hneď obratom (sme v dedine známi, moc nám prajú bábo, tak si asi švihli a obratom to na úrad poslali), ani sme ten posudok nevideli... Ešte počkaj... určite každú chvíľku zavolajú..
Tiež musím byť trpezlivá... Nám končí 6. júla 2 ročný "pobyt" v zozname žiadateľov, mali by sa nám z úradu ozvať ohľadom aktualizácie, dúfam, že sa ozvú, tak ako povedali... Ak nie, 2 týždne pred vypršaním zavolám ja...

dioliana1
6. jún 2011

@dadenka1 radšej ty zavolaj, ked kus tak lenuska by to prešvihla...čo sa neozvali...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre