Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lillik3
18. júl 2012

@123sabrina ved aj skacem 🙂

lulucertik
18. júl 2012

@mysiak001 len zotrvať a pevné nervy, čakanie sa vyplatí 😵 , čím bližšie tým dlhšie sa čaká

mysiak001
19. júl 2012

@lulucertik Pravda pravduca 😀

milenka74
19. júl 2012

@mysiak001
drzim palce 😉

lubka1709
19. júl 2012

@mysiak001 presne tak ale oplati sa čakať

afrika
19. júl 2012

@milenka74 my chceme na adopciu 🙂

afrika
19. júl 2012

viem, že tu už určite bola táto otázka, no spýtam sa ešte raz. kedy ste si začali nakupovať vecičky a výbavičku pre malé? koľko ste boli zapísaní?

iwusa
19. júl 2012

@papajka76 ahojcek, ja viem, ze je to individualne. tak ako pisala @123sabrina sme v poradovniku od mája 2011 a neochota pracovníčok ma dosť zaráža. niekedy nepovedia ziadne cislo, volakedy, ze +/- 20 (to je aky udaj???)... so sabrinou si piseme a vymiename informacie a zarazajuce je to, ze pred dvomi mesiacmi sme boli my 20-ty a nejaka holka (sabrina si s nou pisala) bola 10 a minuly tyzden dostali malinke dievcatko (myslim, ze to pisala aj sem do temy). no ked sa ona za 2 mesiace posunula o 10 miest, ocakavala som, ze aj my sa posunieme o tolko, ale pracovnicka ma vyviedla z omylu. tento tyzden som tam volala a povedala mi, ze sme 17-ty. tie pocty mi proste nesedia ☹ ona 10 za 2 mesiace a ja len 3. som sklamana aj z toho, ze clovek nema ziadnu sancu aby vedel ako to presne je s poradovnikom. preco nevytvoria anonymny zoznam, do kt. by mali ziadatelia pristup a mohli by vidiet, ako sa to hybe. nechcem na nikoho ukazovat prstom ani nikoho obvinovat, ale prestavam verit, ze tie ich striktne poradovniky aj tak striktne dodrziavaju.

afrika
19. júl 2012

@iwusa u nás po telef. nepovedia už vôbec poradie 😒 . len osobne. kedysi mi povedali keď som volala a teraz mi len povie keď veľľľľmi pekne poprosím aký dátum vybavujú 😒

iwusa
19. júl 2012

@afrika pride mi to nespravodlive... ludia na takychto miestach by sa mali spravat uplne inak, mali by byt ustretovejsi, pomahat a byt omnoho prijemnejsi. v dnesnom svete ak nemame kontakty, tak nemame naozaj nic. ty si od kedy zapisana? a kolki ste v poradi?

afrika
19. júl 2012

@iwusa ja patrím pod žilinský kraj. tam je čakacia doba moc dlhá. teraz sme zapísaní dva roky a takmer tri mesiace. nedávno sme robili aktualizáciu po dvoch rokoch a asi budúci týždeň pôjdem do ZA opýtať sa koľkí sme. už by som najradšej mala miminko pri sebe.
aké veľké dieťatko ste uviedli? mali ste aj nejaké iné požiadavky?-príde mi to zvláštne takto napísať, no iné slovo ma nenapadlo

iwusa
19. júl 2012

@afrika tyyyyyyyyyyy brdko, ze dva roky aj 3 mesiace a stale nic...my ked sme sa zacali zaujimat na urade o adopciu, tak nam povedala rok, max. rok a pol, no neviem neviem, podla mna to bude viac.
aj mne osobne pride zvlastne hovorit o poziadavkach ale ako inak to mame definovat, ze? s manzelom sme povedali, ze chceme co najmensie, biele a na pohlavi nezalezi, ale ak by bol chlapec, tak by sme sa potesili. a vy? asi podobne, ze? poviem uprimne, ze najradsej by som mala doma pardnove miminko, nechcem stratit ani jeden den s nim, ked sme uz ukratene o tych 9 mesiacov.
a teraz ani nevies kolki ste?

afrika
19. júl 2012

@iwusa taktiež čo najmenšie, ale v žiadosti na radu soc. pracovníčok máme do jeden a pol roka. taktiež bielučké a na pohlaví nezáleží. nám povedali cca 3 roky, no vyzerá to na dlhšie. ale hádam ta väčšia časť je už za nami. neviem koľkí sme, naposledy v marci vybavovali marec 2009.

iwusa
19. júl 2012

@afrika no aj nam tak hovorili, ze aby sme si dali aj vacsie deticky, ale nechceli sme. takisto nam hovorili, ze si mame dat aj poloromske (romske nechceme) a zacala nam hned ukazovat fotky deticiek, kde je otec neznamy, ale nech sa na mna nehneva, podla mna to je iba natlak na psychiku. takze aj v tomto sme si stali za svojim, ze biele.
ani si neviem predstavit, ze to ide tak pomaly. ked v marci vybavovali 3/2009, to je tazke, obdivujem ta za trpezlivost 😉

afrika
19. júl 2012

@iwusa čo iné ako trpezlivosť nám ostáva, že? 😀
vlastné bábo nemôžete mať? alebo?

mapa73
19. júl 2012

dievčatá, nechcem byť skeptická, ale my sme zo žilinského kraja a čakáme už 3 roky a 3 mesiace. Mali by sme byť asi 3.

afrika
19. júl 2012

@mapa73 tak to si ma potešila 😉 . ja som myslela, že to bude ešte dlhšie. takže teraz ste 3 a čakáte 3 roky a 3 mesiace? super, ja som to už odhadovala na 4 roky 🙂

afrika
19. júl 2012

@mapa73 kedy vás kontaktovali, že ste tretí? volali vám, aby ste sa pomali chystali?

iwusa
19. júl 2012

@afrika ja nemozem mat deticky. aj sme skusali umele s darovanymi vajickami, ale bolo to narocne, financne ale hlavne na psychiku. pre nas s manzelom narocne obdobie a povedala som, ze to nechcem nanovo podstupovat. som stastna, zez mam takeho skveleho manzelika a stoji pri mne fakticky v dobrom aj zlom. a ty?
@mapa73 woooooooooow, vyse troch rokov, tak to je uz sila. a 3. ste uz ako dlho?

afrika
19. júl 2012

@iwusa bola som 5x tehu, teraz som 3 dni po poslednom potrate. a taktiež IUI-5x, IVF-2x, KET-3x

afrika
19. júl 2012

@iwusa to ma mrzí 😔

iwusa
19. júl 2012

@afrika to je hrozne 😔 cim vsetkym musi zena prejst, vsak? resp. pary, ved to vsetko sa tyka aj partnerov. mne zistili v 22. rokoch, ze som prekonala prechod, nikto dodnes mi nevie povedat, ze preco. v centre som bola pre doktorov nieco ako pokusny kralik. nakoniec sme podstupili 1x IVF, kt. sa skoncili takisto samovolnym potratom a 1xKET, pri kt. sa embryjko neuhniezdilo. ale ty si si tym presla ovela viac krat ako ja, si silna zena. rozhodli sme sa pre adopciu, pomozeme a deticky velmi lubime, tak sa uz nevieme dockat.

123sabrina
19. júl 2012

@iwusa veru nieco na tom bude ale ked budem vediet a to coskoro tak ti hned poviem ako som na tom ja

milenka74
19. júl 2012

@iwusa
ked asi zavisi aj ake mate poziadavky
mam doma dievcatko a nikto zo ZA kraja ho nechcel. Dnes za nim boli novy rodicia az z Presova. uz mohla byt doma keby sa nasiel niekto v ZA kraji 😝
ale netrvdim ze sa niekto nemoze posunut ....ved viete ako.Poznala som aj take pripady.
Nevesajte hlavu,som kdesy citala ze najviac neplanovanycch babatiek sa narodi v septembri 😝

fontana
19. júl 2012

teda žienky,klobuk dole,za vašu trpezlivost.aj nas to čaka,nedavno sme ukončili prípravu a teraz nám teta psycha ma napisat hodnotenie,poslat ho do košíc.Takže sa musíme tiež vyzbrojit trpezlivostou. 🙂 sama som zvedavá ako dhlo,sme z KEkraja.

afrika
19. júl 2012

@milenka74 dobré by bolo keby kontaktovali všetkých v zozname v ZA kraji.....nás ešte nikto ani raz nekontaktoval.

cairka
19. júl 2012

Oni asi kontaktujú len podľa požiadaviek, neviem, nemám skúsenosť....ale viem, že moja Dia mala osvojiteľnosť v 3 mesiacoch....mne bola ponúknutá, keď jej tiahlo na deviaty.... pol roka o ňu nikto nezavadil...a ako dobre, môžu ľutovať 😠 😎 😀

tortelinka
19. júl 2012

@mapa73 juuj dlhe cakanie, ale uz to mate za chvilu..my sme boli rychlejsi 😉

tortelinka
19. júl 2012

@afrika ked nam zavolali 😕

milenka74
19. júl 2012

@afrika
ale asi cakate na biele dietatko?
nasa je romka

milenka74
19. júl 2012

@afrika podla mna to zavisi aj od financnej situacie
ak mas na to odlozene peniazky tak casu dost
ak je pre teba lepsie kupit nieco kazdy mesiac tak si kupuj po troske 😉
ked je to adopcia tak konkretne u nas budu asi 3 interakcie a kym pride paier zo sudu tak treba ratat cca mesiac.
Cize aj rodicia nasej malej maju minimalne mesiac na vybavicku.
Tak drzim palce 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre