Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vikad
17. aug 2012

@lillik3 No, ja sa pomaličky pozerám na zariadenie, ale to budeme riešiť, až ked budeme fakt dlhšie v zozname a pomaly sa budeme blížiť k cieľu. Chcela by som to však mať tak zhruba pripravené, lebo zatial detskú izbu používame v byte ako pracovňu 🙂 ale na príchod drobca by som to už kcela mať ... 😉 Aspon vymalované, kupenú postielku, kočierik a pult s komodou ... ostatok v reálnom čase ... 🙂

milenka74
17. aug 2012

@vikad s tym chystanim izbicky sa zas tak moc neponahlaj. Tak ked budete v prvej patke tak mozes zacat chystat,vymalovat a mozno postielku. Kociky podliehaju aj mode aj technickym moznostiam tak kocik by som isto na poslednu chvilu riesila.Skor ak mas moznost v rodine si najskor pozicat kocik,ci autosedacku. Lebo dneska to objednavaju a nam trvalo mesiac kym nam dosiel kocik aj so sedackou tak zatial sme mali pozicany od kamosky.
Ked uz Vas nakontaktuju kvoli dietatku bude casu dost. 😉

vikad
17. aug 2012

@milenka74 No, zatial iba pozerám ... samozrejme, že na to je ešte koooooooopec času. Kočiarik si budem mať od koho požičať, ale malovanie a také veci, to sa dá ...

lillik3
17. aug 2012

@vikad ja by som to naozaj nemohla mať doma tak hotové, lebo to by som len celý svoj voľný čas strávila v detskej izbe a ešte špekulovala čo chcem upraviť, prerobiť alebo úúúplne zmeniť 😀 😀 😀 kočky radia že také drobnosti na hygienu alebo ták že to je fajn kupovať, ale mňa to už nejako pomalinky prechádza a naozaj sa budem vyžívať až keď to príde a to si potom vychutnám 😀 😀 😀

mysiak001
17. aug 2012

@vikad no my este mame v detskej sklad :D ale zas to sa alebo sato vyprace za den :D. Ale bubaciky odkladame Postielku ma svokrusa veci nieco mame take neutralne ale na vacsie a nieco budeme riesit az pride september :D

vikad
20. aug 2012

@mysiak001 Juj, tak nám všetkým držím palceeeeeeee !!!!!!!!!!!!!! 😉 😉 😉

mysiak001
20. aug 2012

@vikad Aj my tebe. Vcera sme boli pozriet nejaky stolik do detskej aj s nejakym zariadenim.

vikad
20. aug 2012

@mysiak001 Už to láka, však? Ja verím. Ja si len tak pozerám teraz nejaké postieľky a kočiariky. V sobotu sa nám narodil malý synovček, tak sa vytešujeme a mám kamarátku, ktorá má 4,5 mesačnú dcérku, tak z nej sa tiež vytešujem a vtedy ma chytí také to pozeranie zariadenia do detskej izbičky ...

modra
21. aug 2012

Prepacte ze vam sem tak vstupujem ale neda mi to 🙂 Velmi obdivujem vsetkych nahradnych rodicov ale aj tak mi v hlave stale vrta ze ako sa mozu postarat o 11 deti plnohodnotne? A jedna matka? Teda aj s ocom ak je aj on nahradny rodic? Este tak do 5 deti by som to brala ale 11? alebo 12? Ako to stihate rodicia? Kedysi som chcela aj ja vela deti ale teraz si bohate stacia tie moje dve 🙂 🙂 vela zdaru 🙂

yukki
21. aug 2012

@modra , profimamy majú v pasoch uvedené deti o ktoré sa starajú aktuálne ale aj deti, ktoré už odovzdali náhradným rodičom resp.späť do biorodín atď.....majú tam aj dátumy, od kedy do kedy sa o to-ktoré dieťatko starali...čiže aktuálne doma majú povedzme tri štyri deti, dokopy im prešlo rukami viac...

goralenka
23. aug 2012

jaj ludkovia, ako ten cas bezi... uz sme v poradovniku 14 mesiacov onedlho.. mam pocit, ako keby to bolo vcera 😎
zakladne veci mam, mozu volat !!! 😀

goralenka
23. aug 2012

a ako by to bolo vcera ked som tu stresovala po odoslani vsekych papierov a zahajeni procesu adopcie .. 😀

janakjk
23. aug 2012

@goralenka ahoj, a po 14 mesiacoch ste kolkí v poradí? aký ste kraj?

goralenka
23. aug 2012

@janakjk sme Ba kraj a radsej sa nepytam kolki sme v poradi 😎
pretoze ked nas zapisali, povedali nam, ze asi 13 -14 mesiacov (co je teraz) ale volala som v maji, povedala mi, ze asi az november, ale kocky mi hovoria, ze oni to hovoria vzdy, ze su v sklze, tak som to prestala riesit.. zavolaju kedykolvek od zajtra do konca roka pocitam 😀
pretoze podla vlastnej skusenosti - tie cisla su UPLNE BEZPREDMETNE! a niekedy ich naozaj hadzu len tak, z hlavy...

janakjk
23. aug 2012

@goralenka som si myslela že Ba kraj ide rýchlejšie...

goralenka
23. aug 2012

@janakjk ide najrychlejsie...

poka
27. aug 2012

ahojte.chcem sa spytat.ci niekto nevie ako je to s poradovnikom v zilinskom kraji?dakujem.

milenka74
27. aug 2012

@poka ja som ZA kraj ale este nie som v poradovniku tak neviem zatial poradit 😉 😎

mapa73
27. aug 2012

v ZA kraji je momentálne čakacia doba cca 3 roky a niečo

tortelinka
27. aug 2012

@poka cca 3 roky, ale zalezi na poziadavkach

poka
27. aug 2012

dakujem.no poziadavky mame asi akoviaceri.....do pol roka.biele.zdrave......nech to rychlo ubieha

veronikon
27. aug 2012

Ahojte kocky, prosim neviete kde sa da zohnat tlacivo k adopcii Dotaznik pre uchadzacov o osvojenie? V SEVTE mi nevedeli povedat...Dakujem 🙂

afrika
27. aug 2012

@poka čakacia doba v ZA je cez 3 roky

goralenka
27. aug 2012

@veronikon UPSVAR ti ho da...

lillik3
28. aug 2012

.... včera som sa dozvedela že sme sa neposunuli ani o jendo miestočko 😒 noooo snáď september bude plodnýýýýýý 😝 😀 😎 😉 🙂

dia6
28. aug 2012

@mysiak001 ahoj 🙂 A u vás ako? ešte nevolali?

mysiak001
29. aug 2012

@dia6 Este nie co mi dost nelezie do hlavy ale nevolali ani kamoske co je pred nami asi sa vratilo viac ludi pred nas ako bolo info :( maji malo do konca jula pozastavenu ziadost cca 20 parov v júni sa vratili asi 3 ale kolko sa vratilo do poradovnika v juli neviem nechcu mi povedat. Vcera som bol na pohovore do prace. Uvidime ci to vyjde do piatku sa maju ozvat.

lillik3
29. aug 2012

@mysiak001 ja som dostala akú takú infošku, že počas leta sa vrátili traja a aj dostali majinké bábätká preto všetko stojí 🙄

mysiak001
30. aug 2012

@lillik3 vsetko je mozne teraz akurat nestiham ist do KE a telefonom nechcem uvidime ako bude na tyzden.

dia6
30. aug 2012

@mysiak001 Jaj, tak to už bude... Už do konca septembra určite 🙂 To čakanie, je hrozné, ale rýchlo to ubehne.
Ja sa normálne neviem dočkať na fotečky, keď už bude definitívne s vami 😀
A.... asi som zabudla, vy ste chceli dievčatko? chlapca? či je to jedno?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre