Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lea101
31. júl 2014

... Alebo sa opytam inak... Bral si niekto velmi predcasne narodene babatko ? . Hovorime o porodnej vahe 910 gramov...? 💗

magimary
31. júl 2014

@lea101 predpokladám, že decuľko ste ešte ani nevideli,
ak by aj-tak nevadí...
musíte si dobre zvážiť svoje možnosti, schopnosti, danosti a potom sa rozhodnúť...
ak neprijmete výzvu, tak sa nič extra nedeje (u nás to urobilo viacero "potenciálnych rodičov" a absolútne sa nič nedialo), počkali si na to ich pravé decuľko, rovnako to bude aj u vás-
ak sa vám zdá toto príliš extrémne predčasniatko (čo aj je) a vy si na to netrúfate (manžel to vidí celkom reálne ako náročnejšiiu starostlivosť), tak slušne a stručne vysvetlíte svoje obavy, a kompetentní ponúknu babatko iným žiadateľom, ktorí sa budú cítiť možno pripravenejší na zvládnutie extrémneho nedonosenčeka a vy si počkáte na to svoje "ťažšie" bábo 😉

my sme mali predčasniatka len dvojičky, ale tie mali obe okolo 1200g a po dlhšom pobyte v nemocnici, síce boli v podstate do pohody (nemali nejaké extrémne problémy), ale tých behačiek po rizikových ambulanciách a lekároch... naháňali nás z jednej ambulancie do druhej...

ak si netrúfate, tak ešte počkajte,
nejde o odmietnutie v pravom slova zmysle, ide len o dôkladné zváženie svojich možností s víziou čo najlepšej budúcnosti pre všetky strany 🙂

magimary
31. júl 2014

@lea101 jo a čo sa týka tvojich pocitov,
tak ja by som tiež už lietala v oblakoch, v silne bezváhovom stave 😅 😵
ale i tak by som sa pokúsila mať silno na zreteli názor môjho realistického, analytického, premýšľajúceho manžela 😉
v týchto dôležitých (najdôležitejších) rozhodnutiach nie je nad to-zachovať si niekedy aj odstup, resp. chladnú hlavu (a keďže tú ja nemám, nechám na záverečné slovo manžela-je to zároveň moja istota, že nerobím niečo proti sebe, svojej rodine, ani proti nemu...ťažšie by sa mu potom pomáhalo a podporovalo, keď by s tým vnútorne nebol úplne stotožnený 😉)

lea101
31. júl 2014

@magimary dakujem za odpoved. Maspravdu. Moje srdce krvaca ked si ho tam predstavim ( nie nevideli sme ho ) ale manzel by nezbladol falsieho clena rodiny so velkymi zdr tazkostami. Uprimne mi povedal ze by skolaboval. A ja mam muza co sj ked nemam zlomenu nohu - zivy nas, pracujem id rana do vecera, zehli, perie vysava, tersz jak mam nohu vsadre tsk sa naucil aj varit a okpupat psika... 3x denne ju venci a chodi ma nachovat a ju vyvencot cez obed. Zajtra tam pojdeme. Len na urad. Budeme o tom premyslat. Mozno jed viac budeme vediet... Budeme mudrejsi. 2 roky clovek caka, a potom si zlomi nohu a osud mu nalozi predcasniatko a jake. To je velmi velmi tazke. Ale budem pozorne pocuvat manzela , 👂

lea101
31. júl 2014

@magimary prepac za preklepy . Neskoro som zbadala uz sa nedaju opravit 😀

magimary
31. júl 2014

@lea101 ono ani to 900g babulinko nemusí mať žiadne vážnejšie problémy (myslím v zmysle nejakej invalidizácie), ale predsa len problémy sú tam očakávateľnejšie ako pri zdravom donosenčekovi...
naše dvojky mali napríklad len také "bežnosti"-ako ťažkosti s papaním (nevedeli dobre sať), boli hypotonickejšie, aj najmenšia infekcia ich dosť hodila dozadu (schudli aj to málinko, čo pribrali, vrátili sa aj vývinovo o kúštik vzad), niekedy mali apnoe v spánku (mali sme monitory)... ale to všetko je nič oproti vážnym problémom a je to v pohode zvládnuteľné, najmä, ak má človek decuľko len jedno...
a dnes sú z nich múdre, šikovné a krásne decuľká...
no nie vždy je to takto...
každopádne, kým nemáte presné info, počkajte si na podrobný opis jeho zdravotného stavu a potom sa rozhodujte (rozumom i srdcom)...🙂

magimary
31. júl 2014

ešte dopíšem, lebo som rýchlo utekala za Drobcom-
ale máme tu v skupine aj detičky, ktoré mali podobnú váhu (tuším 800g) a dnes majú dmo a ostatné "pridružené" poruchy...
(možno tá pestúnka napíše svoje skúsenosti)

treba naozaj zvážiť všetky možnosti...

lea101
31. júl 2014

@magimary dakujem ti . Presne toto som potrebovala pocut. Vies ja som cakala v dusi na dievcatko a snivavalo sa mi s nim casto aj mojej mame.... A nakoniec to mozno bude chlapcek 🙂 zajtra uvidime. Srdce mi hovori ze tvorcek malinky je tam opusteny a potrebuje surne niekoho kto ho bude milovat. Dotykat sa ho davat mu lasku aby bojoval o zivot. Zajtra sa rozhodneme ci sme to my. Musim dat na manzela. Na nom bude materialna tarcha zabezpecovania vsetkeho.... A ja nie som najzdravsi clovek na svete mimo zlomenej nohy. On ma so mnou dost starosti . Ale vedel do coho ide ked si ma bral🙂 Ale prave preto ja citim ze s mojimi skusenostami a traumami ... S lekarov a chorob ze by som si zasluzila titul minimalne Mudr.😁 Lebo kazdu jednu co som malla alebo mam som si nastudovala a bojovala s nou az do konca.... A viac... Vazne rozhodnutie nas caka. Dam ti potom vediet . Si velmi laskava dakujem ti . Isla som sa zadusit od napatia uz je to lepsie🙂 dakujem

magimary
31. júl 2014

@lea101 dôležité je, že si získala aspoň trochu pokoj v duši,
s tým sa ti/vám bude lepšie rozhodovať 🙂 😉

123sabrina
31. júl 2014

@majka21 rodicovsky a pridavky hned odo dona materskej a kocikove az ked budes mat po sude predosvojenia ,,, s pravoplatnostou my sme to teraz dovybavovali

majka21
31. júl 2014

@123sabrina Dakujem ti a dufam ze to stihame.

lea101
31. júl 2014

@magimary ved to , pri takom malom nevies. Pani zo socialky volala na konci dna. Intuitivne sme sa rozhodli aspon tam ist ,lebo zhodou okolonosti sme mali v blizkom okoli babo blizkej osobe koncom aprila sa narodil- 920 g mal , a dnes je doma ma 3.5 kg a je zdravy. Ale jeho matka nepila nefajcila.... Vsetko je relativne...Dam vedet tajtra ako to dopadlo. Uz studujem cely vecer na svetovych forach.... Takze otazky mam pripravene. Ale asi uz tusim ako to dopadne.:(

Velmi pomohli skusenosti o ktore si sa podelila . Dakujem

magimary
31. júl 2014

@lea101 budem na vás zajtra myslieť
to maličké je tam Opustené a čaká na niekoho, kto si ho privinie,
ale jeho si určite niekto privinie....
či už vy, či niekto iný...
a ak nie vy, tak na vaše privinutie čaká VAŠE babulinko...

lea101
31. júl 2014

@magimary krasna spravicka dakujeme 💗🙋🙋

schiantii
31. júl 2014

@majka21 hned ako je predbezko pravoplatne/vykonatelne, my sme vsetko podali v 1den, o 3tyzdne nam prisiel papier, ze priznali "kocikove", matersku este vymer stale nemam

larinka133
31. júl 2014

@schiantii pekny vecer prajem .. trochu som teraz zaskocena vasou debatou s Majkou, neviem, mozno som to zle pochopila, ak ano, opravte ma ... pri adopcii mame narok na kocikove?

milenka74
31. júl 2014

@lea101 ja mam a aj som mala vsetky deti predcasniatka,len boli vsetky vacsie.
Ale kamskina mala mala porodnu vahu okolo 1kg a nemali velmi velke problemy.Cvicili vojtovku ako my a tusim s ockami mala od narodenia a nosi okuliare.
Dnes by si na nich ani nespoznala ze su predcane narodeni.je tu aj na MK skupina predcasniatka skus sa popytat na skusenosti
drzim palce 🙂

dadenka1
31. júl 2014

@lea101 my sme odmietli... ponukli nám 9mesačné dievčatko, ktorého mama mala oligofreniu... Ja som ju chcela moc... Moj manžel nesuhlasil... Bál sa... Tri dni som plakala ale vedela som, že na prijatie "cudzieho" dieťatka je treba súhlasy DVA.. moj a manželov... Odplakala som si, a po roku nám ponukli ďalšie dieťatko... zdravé, ale romske... Znova som čakala manželovo NIE.. Vedela som, že musím REŠPEKTOVAŤ jeho pohľad na vec a jeho hranice.. A povedala som mu, že nech sa rozhodne akokoľvek, budem jeho rozhodnutie rešpektovať a budem s ním súhlasiť... (O mojom ANO on vedel... ja poviem ano aj hadovi so štyrmi hlavami 😀 😀 ).. tentokrát však manžel suhlasil, malu si zamiloval a miluje ju stále viac a viac... Často myslievam na dievčatko, ktoré sme "odmietli" ale žiaľ, urobili sme ako sme vládali... Verím, že našlo rodičov, ktorí majú na ňu viac sily a ktorí jej dajú viac ako by sme boli schopní my dvaja...

lea101
1. aug 2014

@dadenka1
@milenka74
@magimary dievcata velmi ste mi pomohli - dakujem. Moje srdce place za tym chudatkom presne ako hovorite, ale pri takej vahe je tolko pravdepodobnych chorob amstka fajcila a ked fajcila tak asi aj pila ken nefetovala vraj- o 11 tam ideme. Aj manzel chce ist. Uz som mu teraz rano povedala ze staci povedat a ja tam zavolam. To koli tomu ze chceme pocut detaily. Za to nic nedame. Pekny deň prajem . Dam vedet pa.
X

milenka74
1. aug 2014

@lea101 neboj,bude tak ako ma byt.
Tieto deti su vzdy ako kinder surprise aj ked je v sprave napisane ze je zdrave. Treba si precitat spravu a potom este zvazit.A zasa ako pisala @dadenka1 musite ju chciet obaja.
No a okrem toho ide september,vtedy je tusim najviac narodenych deti 😀 Tak ak sa aj nerozhodnete pre toto male tak snad bude coskoro ine 😉
Pekny den 🙂

schiantii
1. aug 2014

@larinka133 Ahoj, do 6mesiacov veku dietata mas narok na prispevok pri zvereni do nahradnej starostlivosti €500 😉 nie je to prispevok pri narodeni- - ludovo kocikove, kedze si nerodila, ale existuje aj tato forma, treba sa popytat, ked pojdes vybavovat rodinne pridavky...

dadenka1
1. aug 2014

@schiantii dodatočne to asi nepreplatia však? my keď sme dostali malú (apríl 2012), tak tento zákon neplatil... 😖

maznacik007
1. aug 2014

@dadenka1 nie spatne to neplati .... je to novinka ... plati to len tento rok ... 😉

dadenka1
1. aug 2014

@maznacik007 no výborne.. 😝 ale inú odpove´d som ani nečakala... len mi je smutno, že teda kde sú tie peniaze... 😝 ale to je jedno... máme Dominiku, to je hlavné..

maznacik007
1. aug 2014

@dadenka1 Nikdy sa nic takto spatne neuplatnuje ... ja som sa porodnemu s priplatkom vyhla pri oboch detoch aj pri biologickom aj pri tom z domova ...

lea101
1. aug 2014

@milenka74
@magimary
@peja
dievcata kedze sme podpisali dokument o mlcanlivosti nemozem ziadne detaily. Len tolko vam poviem-ze asi bolo zle telefonicke spojenie vcera lebo ja som nerozumela korektne vahu 🙂 😀 teda dost nekorektne . 😉 dnes sme mali stav extazy lebo vsetk je zarial ako ma byt.... ostatne len IP. Pan boh nas odmenil ze sme tam isli . Len tolko 🙂 ze sme mu dali sancu. A teraz sme my boli odmeneni🙂 neda sa to inak opisat. Dakujem vam pa xx

magimary
1. aug 2014

@lea101 fantastickéééééééééééééééééééééé!!!! 😀 😅 😵 😵 😵 😵
predpokladám, ža chlapčiatko malo ale 2900g 😅 😵 😵 😵
teším sa s vami a veeeeľmi vám ho prajem!
čakala som celý deň, ako to dopadne a kedy sa ozveš!
myslela som na vás od rána 🙂

dadenka1
1. aug 2014

@lea101 jupí, ja sa teším ako keby sa toto mne stalo... 😉 tak do šťastného konca... 😵

peja
1. aug 2014

@lea101 teším ! Veľmi ! Tfuj tfuj, pre šťastie !!! 😉

peja
1. aug 2014

A všetkým ostatným tiež krásny dník 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre