Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

natia
15. nov 2010

jéééj tu sa ako rozbehla debata 🙂 ja som len chcela na margo toho nakupovania, že vôbec nie ste divné ani vám nešibe, keď pozeráte po vecičkách a nakupujete... veď to robí každá žena, ktorá čaká dieťa a vy čakáte tiež !
ja som nakupovala ako besná už od začiatku prípravy 😀

suezana
15. nov 2010

@natia to je moja práca, že sa to tu takto pekne rozbehlo, zakázala som im IP a oni ma poslúchli 😀
aj ja sa teším 😉

suezana
15. nov 2010

@afrika dobrú noc 🙂

5katarina7
15. nov 2010

@kanhwa dobré miesto podľa toho ako rýchlo sa budeme posúvať,ale keď si predstavím,že ešte rok čakať,mne sa to zdá dlho.Zato v decembri ešte zavolám,aby presne povedali na ktorom mieste sme.@afrika,ja som problémy s otehotnením nemala,ale tehotenstvo som mala rizikové,a povedali mi,že ďalšie by som mala život ohrozujúce,takže radšej som nechcela riskovať.

marketka1
15. nov 2010

@suezana šikovná 😉
každá budúca maminka nakupuje a keď sa na to ide pekne pomaličky postupne tak potom to nie sú až také výdavky naraz.

lenkove
15. nov 2010

hadam iba ja som nenakupovala 😕
az ked bolo po telefonate z uradu, aj to opatrne 😕 a trosku mi to vase blaznenie, ehm hniezdenie chyba 😀 ked my sme mali siroke poziadavky a nevedela som co a ake stare a kedy pride 😀 😵

suezana
15. nov 2010

ja veľmi nenakupujem, len takto: krásne dupačky fakt ako nové a ešte hádam aj značkové za 50 centov, čiapočky slovenský výrobca ako nové 5O centov - no nekúp to 😀 a okrem iného ja mám deficit modrej farby, lebo mám doma všetko ružové po dcérke 😉

dioliana1
15. nov 2010

kt tomu PO kraju ja som asi nejaká 150, v oktobri zaradená... ☹

lulucertik
16. nov 2010

@dioliana1 neboj ono to zbehne a sa nenazdáš a šup budeš v prvej desiatke , nech vám to skoro všetkým ubieha 😵

afrika
16. nov 2010

ahojte, v decembri chcem volať na ktorom mieste sme teraz. chcem si dať taký malý vianočný darček v podobe čísla 😀 . tiež majú vždy okolo toho reči keď volám, ale ja sa odradiť nenechám a volám tam cca každé dva mesiace.

misula4660
16. nov 2010

@afrika držím palce, nech je to čo najmenšie číslo.... 😉

kanhwa
16. nov 2010

@olalka no to je fakt hroza, s tym cakanim....ze to az takto....
Gratulujem, ze sa Vam zadarilo babetko 🙂 🙂 🙂 🙂 a este k tomu vlastne 🙂 i ked to prichadzajuje bude tiez vlastne 🙂

kanhwa
16. nov 2010

@lenkove ved si to mozes este vynahradit s tym nakupovanim 🙂 🙂 🙂 uz tu ziadost mate podanu???
no a pozdravujem vsetky nedockave cakatelky 😉

maja64
17. nov 2010

ahojte, akurát čítam vaše príspevky, a som rada že tiež nakupujete ako ja. síce pani na úrade sa ma vysmiala, ale nenechám sa odradiť 😀. v pravidelných intervaloch vyvolávam, a s radosťou nakupujem ako besná 😀 😀 😀 😀 .
olalka, gratulujem k babetku!

suezana
17. nov 2010

@maja64 veľmi múdro 😀 a aký si kraj? a poradie aktuálne? 😕 😀

suezana
17. nov 2010

už aby sa niečo dialoooo.... 😉

misula4660
17. nov 2010

@suezana Zuzi, to máš pravdu, nech sa už niečo deje... 🙂

mariana78
17. nov 2010

Ahojte,
ja len čítam a čítam....
afrika ja som zo ZA, do zoznamu nás zapisovali september 2008, teraz po 2 rokoch sme obnovovali prípravu.
Minulý týždeň som volala a boli sme na 8 mieste, mám volať v decem. tak uvidím 🙂
Mňa ani nenapadlo niečo pre bábo kupovať, normálne Vás obdivujem.

suezana
17. nov 2010

september 2008 😕 to je hrozné ☹

dadenka1
18. nov 2010

@suezana Nedívaj sa na ten september 2008 😒 ale na to 8. miesto... To znie krásne... Ja na 8 mieste keď budem, tak asi už budem lietať 2m od zeme 😵

maja64
18. nov 2010

@suezana, ďakujem, ja som kraj TN, a aktuálne poradie cca 45. ☹
Kedy budem v prvej 5 ?

suezana
18. nov 2010

@dadenka1 áno, to je pohľad pesimista verzus optimista 😀 ja keď budem na 8. mieste.... no neviem neviem 😅

dadenka1
18. nov 2010

@maja64 aj ja som TN kraj. Kedy ste boli zapísaní do poradovníka? My v auguste 2009 ale neviem koľkí sme v poradí, budem volať až v januári, nechcem dráždiť, ale dúfam že to bude skôr ako v auguste 2011

astrid55
18. nov 2010

ahojte baby, chcem sa opytat, ci je tu niekto kto si adoptoval dietatko v KE. Ak mame s muzom rozne trvale bydliska, na ktory UPSRVAR sa mame obratit? Na webe som si vsimla,ze je ich tu viac, tak neviem na ktory, ale je to ten "centralny" pri autobusovej stanici? vdaka za info a krasny den

marketka1
18. nov 2010

@astrid55 áno centrálny pri autobusovej stanici 3 poschodie pani Ďatelinková, Dančovská a ešte jedna má na starosti náhradne rodičovstvo. Treba si vypýtať dotazník + všetky info. Ale vopred Ťa upozorním ak natrafiš na blbú náladu tak sa nenechaj odradiť blbým odhovaraním a pred chlapmi majú rešpekt takže ak môžeš chodte stále dvaja 😉 Držím palce 😉

maja64
18. nov 2010

@dadenka1, my sme boli zapísaný v júli 2010, a ako čítam, tak ešte 2 roky ☹ ☹ ??!! Nestraš!! Vy ste mali nejaké zvláštne požiadavky? Držím ti palce, aby to bolo skoršie než august 2011! dadenka1, kľudne volaj, ja s tetami na úrade mám len dobré skúsenosti, ku mne boli vždy milé, a samozrejme denne ich neotravujem, ale v určitých intervaloch sa len informujem 😀 😀 .

dadenka1
18. nov 2010

My máme žiadosť na bieleho novorodenca, tam sú dlhé čakačky. Nevydržala som a zavolala som.. Ale som z toho mimo. Ak tomu niekto rozumiete, prosím vás vysvetlite mi to. Teta povedala, že sme na 39. mieste /v auguste 2010 sme boli 41./ Ale že v roku 2009 sme boli na 18. mieste a v roku 2009 sme na 11. mieste... Asi sú tie nízke čísla špeciálne novorodenci ako máme my žiadosť a to 39. miesto je celkový počet... Aj mi to teta vysvetlila aj tak som neporozumela.. No brzda Albo teta povedal že sme 39 ale sme 29..

dadenka1
18. nov 2010

No som nabrala odvahu a ešte raz som volala. Takže platí že sme na 39 mieste... Hrozné pomyslieť. Pomoooc. Musím si nájsť nejakú druhú alebo aj tretiu robotu aby mi to rýchlejšie ušlo....

natia
18. nov 2010

@dadenka1 ja zas nerozumiem tomu roku 2019, ale to je asi preklep, však ? 😀 určite je to podľa špecifických požiadaviek, lebo ten zoznam je spoločný aj pre žiadateľov o pestúnstvo aj adopciu, tak tam sa niekoľkí pred tebou isto škrtajú... potom to možno majú rozdelené podľa toho, či biele, či môže byť aj farebné a určite aj podľa veku...

lenkove
18. nov 2010

@dadenka1
nooo je to trosku neprehladna info, ale povedala by som, ze je to tak ako si to pochopila.. v celkovom 39 na novorodenca 11, co nie je zle 😵 aj ked sa to akosi velmi nehybe 🤐

@mariana78
verim., ze coskoro vam zavolaju s drobcekom. 🙂 trpezlivost! 😵 aj ked jej asi mas dost 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre