Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kanhwa
22. apr 2012

@morisa myslim ze 28 tyzdnov od rozhodnutia sudu je to.

dioliana1
22. apr 2012

@kanhwa a nie náhodou od právoplatnosti súdu alebo prevzatia po pravoplatnosti zo starostlivosti dd?

mmacca
22. apr 2012

Ak myslíte odkedy je materská, tak 28 týždňov odo dňa prevzatia dieťaťa z DeD samozrejme s právoplatným rozsudkom.

kanhwa
22. apr 2012

@dioliana1 od pravoplatnosti rozhodnutia som myslela samozrejme.

afrika
22. apr 2012

@kacena4 čo sa deje s Diou? je malinký v poriadku? každý deň pozerám či napíše...

kacena4
22. apr 2012

@afrika napise vam sama, snad o par dni, uz som to tu pisala, nie som kompetentna som len butlava vrba, ktoru clovek obcas potrebuje 😉 myslite na nich

kacena4
22. apr 2012

ked uz vam sem obcas pisem tak nieco pre zaujimavost http://www.praca-na-materskej.sk/index.php/podm...

tortelinka
22. apr 2012

@kacena4 strasne som zvedava co sa deje...ten jej status sa necita dobre ☹

kacena4
22. apr 2012

@tortelinka noboj ziju obaja a su ok, len maju nejake problemy sak sa ozve, dajte jej cas a myslite na nu, nech sa s tym dokazu vysporiadat

lubka1709
22. apr 2012

Babenky ma tu niektorá skusenosť s čerpaním neplateného voľna,keď malinke bolo u Vás?

morisa
22. apr 2012

@kacena4 tak to uz znie lepsie ked si napisala, ze ziju a su v poriadku. to je hlavne. vsetko ostatne sa spravi...

lubka1709
22. apr 2012

Babenky ma tu niektorá skusenosť s čerpaním neplateného voľna,keď malinke bolo u Vás?

yukki
22. apr 2012

@lubka1709 mne dával šéf neplatené.....ale to bola dohoda medzi nami dvomi, štátna organizácia mi to umožnila.

akim
22. apr 2012

@lubka1709 , aj ja som bola na neplatenom. co by si chcela vediet?

lubka1709
22. apr 2012

@yukki A platila si si samostatne odvody?

yukki
22. apr 2012
lubka1709
22. apr 2012

@yukki mne to bolo vysvetlene tak že prvy mesiac bude platiť zamestavaťeľ a už ostatne mesiace ja si budem platiť odvody. 😠

yukki
22. apr 2012

No ja som bola len pár dní....fakt ja neviem, do desať...

matax
22. apr 2012

@lubka1709 ahoj, ak budes v tom mesiaci robit aspin pár dni a aj zaroven cerpat NV , tak ti to uhradia z "výplaty" , uhradi to zamestnávatel za teba.. Ale ak v tom mesiaci nebudes robit, tak si musis sama platit zdravotne poistenie do zdr. poistovne. A do sociálnej poistovne je to dobrovolne, socialne poistenie zahrna tri poistenia: nemocenske, nezamestnanecke a dochodkove. Aspon nemocenske si plať, lebo z toho je vyplácaná pripadna PNka a aj materská dovolenka. (spýtaj sa na to na vasej pobocke, ci ak nebudes platit nemocenske, ci budes mat potom nárok na matersku.. myslim, ze nie, je tam podmienka byt nemocensky poistena 270 dni pred nastupom na MD, ale toto nie som si uplne ista)

kacena4
23. apr 2012

@lubka1709 je to tak ako pise @matax s tym, ze ak chcem MD musis byt nemocensky poistena 270 dni pred nastupom na MD, takze by som si to urcite platila vsetko, vybehni alebo zavolaj do socialnej a vsetko ti vysvetlia. ja by som si urcite platila aj do socialny dobrovolne, pretoze ked raz pojdes na dochodok tak ti tam vyskoci ten mesiac dva, ze si si neplatila a budu s tym zbytocne komplikacie (poznam) nestoji to za to a nie je to taaak strasne vela, v porovnani s tym co si ako zamestnanec dostavala ci ako matersku dostanes

matax
23. apr 2012

@kacena4 🙂 ja som si nakoniec nemusela nic platit, lebo prve dva týzdne mi odvody odrátali z výplaty a druhe dva som sla na PNku.... potom nám este v tom istom mesiaci schválili návrh na sude a mala som nárok na RP, takze pn sa zrusila.. Neviem, ci by som si platila aj nezamestnanecke a dochodkove, lebo je to dost penazi, ak by bol hostovský dlhsie

123sabrina
23. apr 2012

ahoj mate nieco niekto nove ?trnava, ja mam info akurat o mieste na ktorom sme , ale ako sa to hybe netusim

papajka76
23. apr 2012

@lubka1709 to som veľmi rada a želám Vám aby ste našli to "práve" dieťatko 😀 🙂 🙂 🙂

lubka1709
23. apr 2012

@papajka76 ďakujem

dioliana1
26. apr 2012

čakal niekto na právoplatnosť dlho, kvôli neprebratiu pošty od rodičov? Ako dlho?

mexx
26. apr 2012

@dioliana1 My sice nie pri pestu (u nas to bolo cca mesiac), ale pri Bambulkinej osvojitelnosti - presne z tohto dovodu od polky januara do konca aprila. 🙄

misula4660
27. apr 2012

@dioliana1 my sme čakali na právoplatnosť, ale pri malého osvojiteľnosti a to od júla do októbra. lebo naša bio si ani jednu poštu vôbec nikdy neprebrala...

karkana
28. apr 2012

tak sme sa zas o jedno miesto posunuli, nejak to ide rýchlo,a sme na 14mieste ,už pomaly začínam mať takú nervozitu ale v dobrom,že nám zavolajú, 😉

123sabrina
28. apr 2012

@karkana ti si bratislava ,ze a ked samozem opytat kedy ste sa zaradili do zoznamu a na ktorom ste boli mieste ?🙂 zo je superrr

5katarina7
28. apr 2012

aj ja som volala,tiež mi povedala,že tak okolo 14 miesta sme teraz.Pýtala som sa,či sa to už pohlo konečne,a že vraj ano,ale že už to nie je to čo bývalo,čo je na jednej strane potešujúce,ale zas pre nás čakateľky nie až tak dobrá správa.No čo už,čakáme ďalej,ale sa mi to zdá už strašne dlho.A všetci pred nami majú skoro také isté požiadavky,ako aj my,len my tam máme aj dvojičky a tie asi nemajú všetci...tak uvidíme 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre