Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

smejka
8. dec 2010

@maznacik007 😉 ...ja som objavila toto
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/gallery.php?IdT...
nie je to sice kosik ale paci sa mi 🙂

vivien2505
9. dec 2010

@smejka už iba dieťatko Vaše tam chýba 😵 😉

misula4660
9. dec 2010

@5katarina7 ďakujem... 🙂 🙂 🙂 u nás v tescu toho majú veľa a ešte tam mám aj známu a vždy mi niečo odloží... 😉

suezana
9. dec 2010

@misula4660 krásne vecičky 🙂

fiorettas
9. dec 2010

ahojte vsetky 🙂 pripajam sa k vam na chvilku aj ja, tiez sme sa rozhodli adoptovat, sme zapisani v zozname este len par mesiacov, ale tiez uz studujem a sondujem vsetko co sa tohto tyka, jednak preto, aby som sa relativne co najlepsie pripravila a tiez mi to pomaha preckat tie nekonecne chvile cakania ... takto nejako som prisla k otazke adoptivneho kojenia ... iste ste uz o tom co to poculi ... ma s tym niektora z vas osobnu skusenost, pripadne pozna niekoho takeho vo svojom okoli?

misula4660
10. dec 2010

@suezana ďakujem pekne 🙂 🙂 🙂

maznacik007
10. dec 2010

@fiorettas pozri na www.mamila.sk mali by tam byt pribehy aj kontakty na maminy ktore kojili svoje adoptivne deti... je to mozne...
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/do...

misula4660
10. dec 2010

@fiorettas tiež som nad tým premýšľala a dosť som toho prečítala na nete....a taktiež by ma zaujímalo, či tu má niekto skúsenosti s tým....

fiorettas
10. dec 2010

Uz som na tej stranke bola, ale aj tak dakujem za link 🙂 … viem, ze je to mozne a tiez ze par zenam sa to uz podarilo a ze mliecko sa im spustilo … len ma trosku zaraza, ze je ich dost malo … neviem, ci je to tym, ze sa o tom donedavna nevedelo, alebo je tam nizka uspesnost alebo co … zda sa mi, ze tam musi byt nejaky hacik … napriklad ja som tym bola hned od zaciatku nadsena, ako som tuto informaciu objavila … nie som naivna, mozno to vyjst nemusi, ale som presvedcena o tom, ze za pokus to stoji … ja som vecny pochybovac, v malo veci verim, aj co sa tyka mna samej a mojich schopnosti, ale o tomto som si uplne ista, ze to chcem skusit a uz davno som sa tak pre nieco nenadchla …

maznacik007
10. dec 2010

@fiorettas podla mna je problem v tom ze sa tam treba hormonalne pripravovat isty cas dopredu... a najma potom vytrvat... ono pri adoptivnom dietati je isto dojcenie narocnejsie... lebo to nie je prirodzeny sposob zacatia dojcenia... ale isto sa da.. myslim ze sa oplati skusit to.. najma ak clovek vie ze uz je na nejakom 3-4 mieste a zacne sa na to pripravovat... inak ten suplementor sa da vyrobit aj pomerne lacno s par vecami z lekarne...

vies ja sa ani necudujem ze tych zien neni vela.. predsa len rodicovstvo je narocna uloha.. a krmenie z flase je jednoduchsie.. presne vies kolko dieta vypilo atd... / ja nie som proti dojceniu dceru som dojcila 18 mesiacov/ ale chapem ze prosto niektory sa na to necitia..

inak skus im poslat mail.. su tam kocky co maju relane skusenosti oni ti daju na nich kontakt... podla bydliska..

fiorettas
10. dec 2010

ano, je tam potrebna nejaka hormonalna príprava, isto to nebude jednoduche, ale ked som zvladla uz niekolko ivf, toto by nemalo byt omnoho horsie predpokladam ... dolezite je aspon nejako priblizne spravne to nacasovat ...
iste - je pravda, ze krmenie z flase je jednoduchsie ... ale zase ten citovy vztah, ktory sa vytvara pri dojceni ... a aj ked si dobre uvedomujem ze adoptivne rodicovstvo nie je to iste co biologicke, chcem sa mu co najviac priblizit a toto je podla mna uzasny sposob ...
... samozrejme, kazdy sa musi rozhodnut, ci sa na to citi ...
dakujem za radu, urcite ich budem kontaktovat, ale to asi az neskor, zatial sme len v zaciatkoch cakania 🙂

edit.ka
10. dec 2010

ahojte.....chcela by som sa spitat, ci nahodou neviete...ako dlho sa zvykne cakat na sudne pojednavanie na predosvojitelsku starostlivost...ked uz som podala ziadost......hm? je to Galantsky sud...

dadenka1
10. dec 2010

Ja mám vysoký prolaktín, takže ja kojiť určite budem.. 😀 Tiež sa na to chystám...
@fiorettas A ktorý si kraj?

maznacik007
10. dec 2010

@edit.ka zavisi od sudcu...ale max. do 6 mesiacov musi byt vytycene pojednavanie my sme podavali na sud zaciatkom augusta a sud bol v polke oktobra

smejka
10. dec 2010

@dadenka1 ahoj
ako sa mas?
ako dopadlo skolkarske pecenie? 🙂

fiorettas
10. dec 2010

ahoj dadenka ... ja som so ZA kraja

suezana
10. dec 2010

Ahojte 🙂
@fiorettas super, že si sa pridala, aj ja uvažujem nad kojením, ale teraz, keď som čítala ten link...no ja som netušila, že je to také zložité, hormonálna príprava, odsávanie každé 3 hodky už 5 mesiacov dopredu ☹ no to nezvládnem 😖 Ja som kojila dcéru 14 mesiacov a odsávanie som neznášala ☹ našťastie som to nemusela častokrát robiť a hrozne obdivujem matky, ktoré len odsávajú a dávajú bábätku vo fľaši...

saskah7
10. dec 2010

len som chcela, ze nemusia sa vraj uzivat hormony.. ale neviem celkom presne ako to funguje...

misula4660
10. dec 2010

@suezana zuzi, tu je písané, že nie všetky matky musia brať hormóny: http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=e0b7c2bf5a25d... 🙂 🙂 🙂 Ja som sa tiež rozhodla, že budem dojčiť, ak to bude možné... 🙂

lenkove
10. dec 2010

Baby, to sme dojciace nadsenkyne viacere.. Ja doteraz lutujem, ze to so Skoricou aspon neskusila, aj ked uz mala 10 mesiacov... Normalne sa mi obcas sniva o tom, ze ju kojim... a druhe babo sa vynasnazim, preto chcem malinke 😉 a to o hormonalnej priprave som nevedela, ja som citala len o homeopatikach, prikladani a suplementore... Laktacne poradkyne su vyskolene aj na to (pytala sa mi kamoska tej svojej 😀 😀 ) ale isto je to individualne, ze ano..

lenkove
10. dec 2010

@fiorettas
vitaj a kratke cakanie zelam! 🙂 aj ja som ZA kraj 😉

dadenka1
11. dec 2010

@smejka pečenie dopadlo super... Ako vždy. Oni sú strašne zlatí vtedy, lebo moc moc sa snažia, cesto majú aj za ušami, jeden medovník má hrúbku 1mm druhý medovník potrebuje premenovať na "trhanec" a hlavne sa všetci strašne snažia prvých 20 minút a ostatné už je na nás učkách... 😉 Iné je to doma keď je jedna mamina a max. dve deti, v škôlke je to skôr sranda a výkriky typu: "počkaj už nevaľkaj" a "deti, kde je formička?", "prosím ťa, teraz nič nechytaj", "pozor, nie toľko múky", "zlatko, nejedz to cesto", "ja chcem ísť cikať..- TERAZ 😲 ?"... Vždy sa nasmejeme, a celá škôlka krásne vonia... Horšie nás čaká - chystáme besiedku, a taká sorta detí teraz, že pomoooc, akosi už neviem, čo s nimi, takí motáčikovia všetko... Proste zaberák...
@misula4660 a ešte stále ste na 5. mieste? alebo už nevoláš, len čakáš? Myslím na teba skoro každý deň, že kedy už napíšeš, že volali a máte doma POKLAD
@lenkove A vy už ako dlho čakáte? Ja mám pocit, že TN kraj sa začína približovať dĺžkou čakania vášmu kraju... ☹

lenkove
11. dec 2010

@dadenka1
Dadenka, tak ste si to pecenie krasne uzili 🙂 ja to so Skorickou estelen planujem 😉 asi v pondelok, ak nepojdeme k lekarovi 🙂
my sme este nepodali ziadost, ale aj to bude 😀 veru, cakanie je dlhe-predlhe 😔 ja mam skor pocit, 😔 ze vsetky kraje cakaju dlho a su nejake vynimky, a sice male kraje blizko BA, ktore cakaju kratsie... takze vsade 2 aj viac na novorodenca, v BA, NR a TT rok a cosi... Co tu sledujem v temicke... 😔

misula4660
11. dec 2010

@dadenka1 ahoj, ešte som teraz nevolala, ale chystám sa tam behnúť tento týždeň osobne, pretože idem do NR na nákupy, tak hneď navštívim aj tety na úrade....Dúfam, že ma nevyhodia.... 🙂 A ďakujem, že na mňa myslíš, určite hneď napíšem ako nám zavolajú... 🙂 🙂 🙂 🙂

maznacik007
11. dec 2010

k dojceniu... ako da sa aj bez hormonov za pomoci homeopatik communis ricinus je tam iste riedenie.. ale zavisi to najma od hormonalnych hladin zeny .. najma prolaktinu atd... aj tie co kojili a tak.. ja som to tak robila pri prvom malom.. co sa potom vratil k mame.. brala som to... maleho som prikladala ale potom siel od nas takze nejako sa to uplne nepodarilo.. ale tvorba mlieka mi zacala... potom som si zasa musela davat ine riedenie na zastavenie tvorby.. ale zasa ja aj malu kojila v pohode a tvorilo sa mi dost mlieka a dlho aj po skonceni kojenia

nuz ako da sa rozne... ja osobne chcem skusit kombinaciu hormonalnej stimulacie a homeopatik..

Ba teraz si brali dietatko cakali od jul 2009 /novorodeniatko biele zdrave/

maznacik007
11. dec 2010

prosim este posledny krat.. dnes zajtra sa da uz len hlasovat za cicusu...

http://www.cas.sk/mackaroka/profil/4897

dadenka1
12. dec 2010

@misula4660 aha.. daj potom vedieť, čo ti tetuľky povedali... Ideš na vianočné nákupy? Nezabudni na plienky určite ich už cez Vianoce budete potrebovať 😉
@lenkove Ano aj ja ratam tak 2 roky a kusok... A čo ste chorí? Povedz Škorici, že keď nebude chorá, budete robiť medovníčky.. také "lieky" niekedy zaberú 😵
@maznacik007 to akosi rýchlo dostali babanko... Aj my sme od jula 2009 ale furt na 39. mieste...Dúfam, že toto sú posledné Vianoce bez babanka ..... 🙂 ... nádherná cica

maznacik007
12. dec 2010

@dadenka1 nie nebolo to rychlo... ved to je to takmer rok a pol.... to je standartna doba na BA kraj... na tie poziadavky...

mojho svagra sestra cakali rok aj mesiac.. napr. prosto to velmi zavisi od kraja... pravda je ze tu je velka koncentracia jednak studentiek, a jednak zien co pracuju v lahkom remesle aj v zahranici / a nemusi to byt zrovna pri ceste / a prip. sem chodia anonymne porodit... predsa je to len ine ako ine kraje kde je aj ine posudzovanie napr. mnohopocetnosti rodin... / aj take su ze par deti maju ale dalsie uz nevladzu vychovavat.. najma ak su samozivitelky/
orava je dost katolicka a predsa len tam sa to inak berie... a ak aj dievca z oravy nechcene otehotnie tak skor pojde porodit anonymne do ba ako tam kde ho kazdy pozna...

maznacik007
12. dec 2010

samozrejme islo o chlapcov v oboch priapdoch... dievcatiek je velmi malo... co boli statistiky tak je to az v pomere 80 percent chlapcov ku 20 dievcatkam.. takze na chlapca sa menej caka

misula4660
12. dec 2010

@dadenka1 xixi, neviem, či na Vianoce už budeme potrebovať, ale ja už mám aj tak kúpené po dva balíky aj z tých najmenších, aj z väčších... 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre