Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

eva1979
5. feb 2011

@misula4660 aj ja ti vyjadrujem uprimnu sustrast
Takze ja pojdem na urad a tam mi daju uz nejake tlaciva? ci ako?
a mozem sa este opytat, mali ste vy alebo vasi manzelia niekedy pochybnosti? teda ze ste vahali s osvojenim?
Inak to ste ma nepotesili ze TN kraj je najpomalsi 😠

misula4660
5. feb 2011

@eva1979 ďakujem....a áno na úrade ti všetko vysvetlia, povedia ti ako je to s prípravou a dajú ti aj tlačivá. neviem ako je to u vás, ale myslím si, že aj vy budete mať zlaté tetušky, ktoré ti všetko podrobne vysvetlia....a pochybnosti? ja mám stále nejaké pochybnosti, teda nie v tom, či si chcem adoptovať bábo, ale hlavne v tom, či budem dobrá matka a podobne. Ja ešte nemám deti, tak sa veľmi bojím, ale zároveň sa strašne mooooc teším....u mňa sú to veľmi zmiešané pocity, ale prevládajú tie lepšie 🙂 ale poviem ti, že pred tým ako sme išli na úrad sme ani nevedeli ako to bude, vedeli sme len, čo sme sa dočítali na nete a sem na koníka som vtedy ešte nechodila a vtedy, keď sme tam šli prvýkrát, tak sme neboli na 100% presvedčení, či to naozaj chceme, ale ako sme sa porozprávali s tetuškou na úrade, tak sme presne vedeli, čo chceme.... 😉

eva1979
5. feb 2011

@misula4660 super, ani nevies ako si ma potesila. ja tiez mam net pokukany, poprecitovany, ale nepoznam nikoho, kto by mal adoptovane dietatko, preto sa tesim, ze som vas nasla. lebo si to neviem ani predstavit.
a ked mi daju tlaciva, musi sa tam asi vselico zdokladovat a ked je toto hotovo, potom sa ide k psychologovi a ten urci na zaklade nejakych testov, ci sme schopni? a potom je ta priprava?

dadenka1
5. feb 2011

@misula4660 Úprimnú sústrasť mrzí ma čo sa stalo... Budem sa aspoň modliť... Ale keď hovoríš, že bol skvelý človek, určite je už v nebíčku a aspoň trochu posúri tých, čo majú na starosti vaše bábanko a pošle vám ho expres rovno... Vždy, keď niekto umrie, napadne mi... keď jeden z rodiny odíde , príde druhý.. moja mama to tak hovorievala...
@eva1979 Ahoj vitaj medzi nami.. Na koňovi je super.. ale bacha môžeš sa stať závislou... 😉

dadenka1
5. feb 2011

@beba1902 uf to so Samkom ma mrzí.. Berie lieky na ŠŽ? A čo malá? Už nemáte asi info žiadne...

misula4660
5. feb 2011

@dadenka1ďakujem... tiež si myslím, že keď niekto zomrie, tak druhý do rodiny príde....a určite nám to všetkým pomôže keď príde bábo už k nám....

kanhwa
5. feb 2011

@misula4660 uprimnu sustrast aj odo mna, je mi to luto...
@eva1979 vitaj a len sa pytaj, poradime, pomozeme 🙂 a budeme povzbudzovat pri cakani, ktore je hroooozne dlhe 😉
Vsetkmy pekny vikend prajem 🙂

kanhwa
5. feb 2011

@5katarina7 a vy mate co nove?

suezana
5. feb 2011

@eva1979 aj ja mám stále pochybnosti, či to zvládnem, či budem dobrá mama...

tortelinka
5. feb 2011

pochybnosti majú urcite vsetci

kanhwa
5. feb 2011

@tortelinka veru, pochybnosti mame vsetci z casu na cas. ved by to snad ani nebolo zdrave, keby sme ich nemali...

misula4660
5. feb 2011

@eva1979 ja si už presne ani nepamätám ako to na začiatku bolo, ale viem, že najskôr sme si prišli na úrad po nejaké info a teta nám všetko porozprávala a povedala, že keď sa rozhodneme, tak máme prísť znovu..Asi o týždeň sme prišli už plne odhodlaní a vypísala nám žiadosť, potom nás vyzvali, aby sme zdokladovali z mestského úradu, že sme dobrí občania nášho mesta 🙂 a potvrdenie o príjme a mm daňové priznanie, a list vlastníctva od bytu...Asi po týždni prišli tetušky z úradu k nám domov pozrieť ako si žijeme a potom sme sa dohodli s psychologičkou kedy nám začne príprava. Prvý krát sme boli na úrade v máji a v júni, myslím, že niekedy koncom sme začali prípravu. No nakoľko sme prípravu robili v čase dovoleniek a najskôr bola na dva týždne na dovolenke naša psychologička a potom sme boli na dva týždne na dovolenke my, tak s prípravou sme skončili až na konci septembra. Príprava so psychologičkou bola pre mňa úplne super, lebo sa s ňou dalo super o všetkom kecať a bola tam úplne uvoľnená atmosféra. Aj keď mm to netvrdí... 🙂 A na tej príprave sme robili aj psycho-testy, ale tie testy sú založené len na tom, aby si hlavne v nich písala pravdu, pretože otázky sa často opakujú, len trošku pozmenené.No a po príprave sme čakali na posudok od psychologičky a keď nám ho dala, teta na úrade ho hneď poslala aj na kraj a do mesiaca sme boli oficiálne zaradení...No a my sme zaradení od 31.10.2009 a čakáme na bieleho, zdravého novorodenca...Dúfam, že som napísala všetko, čo si chcela vedieť....Ak budeš ešte niečo potrebovať, kľudne napíš, ak budem vedieť rada ti odpoviem... 😉

misula4660
5. feb 2011

@kanhwa ďakujem...

kanhwa
5. feb 2011

@misula4660 uz to mate urcite za par, uz sa tu vsetky na vase babetko velmi tesime 🙂 🙂 🙂

baby, my sme vcera kupili podlozku na prebalovanie, dnes sme kupili vanicku a stojan na vanicku 🙂 postielku mame vybratu, objedname asi o 2 mesiace 🙂 kocik mame vybraty uz vyse roka, ale teraz je nova kolekcia od tej znacky, tak tu budeme objednavat, len co budeme v prvej 10 🙂 🙂 🙂 takze uz sa naozaj realne chystame 🙂 🙂 🙂

misula4660
5. feb 2011

@kanhwa jééj, ďakujem si zlatunká...ani nevieš ako ma tvoje slová potešili....No super, že už takto nakupujete, ja viem podľa seba, že strašne pomôže to nakupovanie v tom dllllhom období čakania....

eva1979
5. feb 2011

Takže vy všetky, ktoré ste tu, máte už toto všetko za sebou. A koľkí ste v poradí?
@misula4660 ty už čakáš asi v najbližšej dobe bábo, nie? videla som fotky, krásny kočík a ešte krajšia izbička 😉

tortelinka
5. feb 2011

fiha, to uz mate teda dost toho vybrateho 🙂

misula4660
5. feb 2011

@eva1979 ďakujem...no a v najbližšej dobe...len predo mnou je ešte určite beba ....no a dúfam, že do leta už budeme aj s bábom...moc si to prajem...

eva1979
5. feb 2011

Držím vám všetkým prsty 🙂

misula4660
5. feb 2011

@eva1979 aj my tebe 😉

eva1979
5. feb 2011

🙂

ralanka
5. feb 2011

@tortelinka suezana má pravdu ak chceš miminko tak do roka biele zdravé tak my sme čakali skoro tri roky ale už máme aj čo sa týka konečného súdu pokoj už len čakáme na papiere kedy prídu a bude oficiálne náš 😵 😵 😵
ak máš iné požiadavky tak asi kratšie ale môže sa stať že ti zavolajú aj že majú dieťatko s neakou diagnozou ako nám môžeš zobrať alebo odmietnuť je to na tebe.

envy
5. feb 2011

ahooooj holky, zdravím všechny 🙂 doufám, že užíváte víkendu!!!

My se vrátili z kina, byli jsme na Tangled (Na vlásku) a bylo to super 🙂. No a představte si, že jsem byla u tý kadeřnice a pohroma...že já to tak lámala přes koleno, ted vůbec nevypadám jako roztomilá potencionální maminka 🤐 ještě že mě na tom pohovoru nevidí před a po ale jenom po 😀

envy
5. feb 2011

@misula4660 moc tě neznám, ale je mi to líto...tohle zasáhne každýho...bude líp, bude miminko a budete zase šťastní...věř...!!!

beba1902
5. feb 2011

@dadenka1 berie od 3 rokov eutirox 25mg a o malickej nevieme nic teraz nam uz info ani nedaju a nechceme sa trapit este viac ,alebo zacat pochybovat 😒

eva1979
5. feb 2011

Čítam diskusie a môžete mi povedať, čo znamená PRIDE? 😅

suezana
5. feb 2011

@eva1979 špeciálny výcvikový program - daj si do googla 😉 robí to úsmev ako dar

eva1979
5. feb 2011

Jeeemine, vždy si všetko "gúúglim", ale toto ma nenapadlo 😀 Ja som myslela, že to máte nejaký výraz na niečo 🙂
Keď sa ide prvý krát na úrad, môžem tam ísť sama alebo musí ísť aj mm?

suezana
5. feb 2011

@eva1979 ja som bola sama vždy, len na prípravu a podpis sme boli spolu. Mne dali všetko domov a mm popodpisoval 🙂

suezana
5. feb 2011

@eva1979 no, ja keď som sem prišla, tak malli skratky? IA a OP a ja, že čo to je??? 😨 Bola to interakcia a Občiansky preukaz 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre