Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

goralenka
15. mar 2011

@misula4660 to bude nejaky ladvinovy kamen alebo piesok, neboj .. ak nema ine problemy,nic vazne to nebude.. a ani, kym vyhodnotia CT to chvilku trva, nikto ti nepovie hned.. nemusis bat

a neboj ty nic, postielku budes skladat cobydup, pozri co je vonku, voni tam jar, zacnu sa rodit mladatka skor nez sa parkrat vyspime!!! 🙂 a mozno to skvrna male caka na najuzasnejsi den - ked sa dozviete vysledky ze manzel e zdravy ako repa, tak sa ohlasi aj drobcek, ze tak tda uz moze prist 🙂 ono to je uz niekde v brusku a este musi trosicku dorast 🙂 alebooo si vybralo dnesny den na narodenie.. alebo caka na 29. to sa rodia uzasni ludia, to aj ja mam narodky 😀

misula4660
15. mar 2011

@goralenka xixi, si zlatá 😀 určite čaká teda na toho 29., lebo dneska aj mm povedal, že má silné tušenie, že do konca mesiaca nám zavolajú a to mm ešte pred týždňom hovoril, aby som stále o tom nehovorila, lebo potom sa mi vraj zdá to čakanie pridlhé...a zrazu dneska už povedal, že má tušenie 😎

goralenka
15. mar 2011

@misula4660 ha!!! to bude uzasne dieta a bude stat za to cakanie! 😀

misula4660
15. mar 2011

@goralenka určite áno 😀

beba1902
15. mar 2011

@bamarama82 ahoj ja cakam na dietatko 😉 a moj mm tiez zo zaciatku nesuhlasil , ale ako malý rastol a my sme babo uz nemohli mat tak sa umudril a pochopil , ze urobime dobrý skutok a dame dietatku domov a nam sa splni sen mat dve deticky aj ked nebudu nase bio 😉 ja si myslim , ze na tom vobec nezalezi ci je to moje ,ale nie kazde dieta potrebuje lasku tak preco mu ju nedopriat 😉

bamarama82
15. mar 2011

@beba1902 a vy ste mali jedno svoje alebo ziadne?

suezana
15. mar 2011

@goralenka 29. sa rodia úžasní ľudia??????? 😕 😕 😕 😵 😵 😵 😵 aj ja som 29. (6.)

suezana
15. mar 2011

odkiaľ to máš????? 😀

beba1902
15. mar 2011

@bamarama82 ja mam jedno svoje 🙂

akramgad
15. mar 2011

@misula4660 neboj moja bude v poriadku a ak by náhodou tak ho vyliečiš 🙂 a neverím že ak zavolajú ťa napadne nejaký koník a písanie neboj ani v noci spať nebudeš 🙂)

goralenka
15. mar 2011

@suezana no lebo ja som 29. marca, takze ak @misula4660 dovtedy pocka, ma najuzasnejsie dieta na zemeguli 😀
aj ked sme vraj nepriehladni.... 😀

lenkove
15. mar 2011

ach, ja som to nestihla, 28 🤐 smola 🤐 😔
@bamarama82
takych bab, co maju vlastne dietatko (dokonca aj viac) a k tomu si nejake osvojili, ci vzali do pestunstva, je tu viacero 😉 Priprava nie je nic hrozne, ak by ste sa na to dali, manzel vydrzi 😉 Hlavne sa o tom rozpravajte a mozno dospejete k spolocnemu rozhodnutiu. Muzom vsetko dlho trvaaaaaaaaaa 😕 Ja som mojmu vravela o adopcii pred svadbou a az 2,5 roka po svadbe sme sa dostali k ziadosti 😉 Fakt musite byt zajedno, je to dolezite pre vasu rodinku aj to babatko 😉
A inak, vitaj 🙂

goralenka
15. mar 2011

@lenkove prdlajz, si blizko, stihla si 😀 par hodin hore dolu 😀

tortelinka
15. mar 2011

@goralenka aj ja 28 🙂

goralenka
15. mar 2011

No vidite to, sme uzasne! 😀
Kocky, pozeram MMB a som z toho trosku mimo.. tie bodycka - zalezi aj od toho v ktorom rocnom obdobi sa mimco narodi alebo treba niekolko s dlhym a niekolko s kratkym rukavom? A kolko asi?
Nejdem kupovat ale kym ma prejde entuziazmus, chcem mat aspon prehlad 😀

suezana
15. mar 2011

@goralenka body, to máš úplne jedno - okrem najväčších horúčav aj tak dáš na to ešte niečo.... ja som často používala aj s krátkym rukávom - a na to normálne tričko alebo mikinku 😉 to je najmenej.... 😀 Moja malá dlho slintala, veľa grcala,...tak mi bolo jedno 😉 hlavne že bolo nejaké opraté a suché 🙂

suezana
15. mar 2011

@goralenka a koľko asi? ťažká otázka - kamoška, čo ráno malej obliekla, tak večer vyzliekla....ja som prezliekala aj 3-5x denne + seba 😝 keď sa zadarilo trafiť 😉 nakúpiš, keď začnete mať interakcie... budeš vidieť veľkosť bábätka. Teraz si kúp to, čo ti tak padne do oka, že to musíš mať 😵 😵 😵 a vychutnaj si to.

goralenka
15. mar 2011

@suezana a hlavne neviem kedy pridem k babatku :D tak pokupim nejake o pr mesiacov nech mam pocit ze aspon nieco kupujem 😀 lebo potom naraz skrachujem

goralenka
15. mar 2011

@suezana interakcie asi tazko, manzel trva na novorodeniatku, aspon zatial, takze pocitam, ze ho budeme brat priamo z porodnice....

suezana
15. mar 2011

@goralenka aj tak budete mať interakcie - budete ho navštevovať najprv len - hneď vám ho asi domov nedajú - budeš ho kŕmiť z fľaše, budeš sa s ním prechádzať najprv - kamarátka tak chodila...a brali z pôrodnice....teraz v lete....

suezana
15. mar 2011

@beba1902 vy ste mali interakcie? ak môžeš...

goralenka
15. mar 2011

@suezana kamaratke ho dali hned ako sudca podpisal papier, 5 dnove miminko... ze v nemocnici ho nemozu drzat a ked maju nahradnych rodicov, nedavaju ani do profi rodin
ale aj ona prve 4 dni asi len chodila krmit...na piaty si malicku brali domov...
u vas to potom ako dlho trva kym ho dovolia zobrat?

goralenka
15. mar 2011

@suezana mne vysvetlovala panbni na socialke, ze velmi zalezi, v ktorom okrese sa mimco narodi.. niektori sudcovia priklepnu a dovolia ho zobrat hned, ini 6 tyzdnov cakaju a zatial mas len interakcie...od okresu k okresu sa to meni....

suezana
15. mar 2011

@goralenka no táto brala asi trojtýždňové - lebo keď mi volala, že už majú a boli navštíviť, tak som sa jej pýtala, či už vecičky perie a ona, že vidíš, to ma nenapadlo 😀 😀 😀 to ja by som asi prvé robila - zháňala, prala a zbláznila sa 😵 😵 😵

goralenka
15. mar 2011

@suezana a ako dlho to trvalo kym im ho dali? nepovedz mi ze mesiac! ☹

suezana
15. mar 2011

@goralenka no veru...ale opýtam sa presne... 😉

bamarama82
16. mar 2011

@beba1902 to je pekne ze ste sa postarali aj o druhe asi mas tolerantneho manzela
@lenkove dakujem za privitanie...ale asi sa ma to tykat nebude, mojho mm nezlomim. je strasne tvrdoh.lavy. a aky je rozdiel v pestunstve? lebo som videla, ze niektore zeny tu maju deticky tak ze pol roka doma, rok atd. som tomu velmi nerozumela. moj mm nema cas ani na nas, chodi na tyzdnovky sme s malou stale same. preto byx to ani nepocitil keby bolo doma druhe. on ale radsej uprednosti svoje pohodlie a drahe auto, ako by sme sa uskromnili a pomohli dietatku nejakemu. viem ze by sme to mali tazke ale aj ini to zvladli. a take male deturence su uz v domove? na to nie je nejaky dojcensky ustav? nechcem napr predavat oblecko po mojej malej ale dala by som ho nejakym babatkam ale neviem ani ake zariadenia existuju

beba1902
16. mar 2011

@bamarama82 nepochopila si ma presne ja zatial este babo nemam osvojene, ale uz sme na rade tak dufam , ze to bude cim skor 😉

bamarama82
16. mar 2011

@beba1902 a vlastne dietatko je ako stare? ake boli tie testy?

beba1902
16. mar 2011

@bamarama82 Davidko ma 8 rokov a testy to nebolo nic strasne 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre